User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Boya Değişen Takıntısı Olmasa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

Bu video iyi bir açıklama bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes kazasız boyasız arabası olsun ister ama bir de memleket gerçekleri var. Sıfır araç aldım çocuklar otoparkta oynarken sol arka direğe taşla vurup 4-5 cm lik yeri nokta nokta göçürmüşler al sana boya al sana hata. Ondan sonra da hep boyalı 1-2 parça değişenli aldım zaten yeter ki tavanı şasesi sağlam olsun mekaniği sıkıntı açmasın. Kasko olayı da vazgeçilmezim. 2005 model colt a kasko yaptırmıştım parçaları zaten pahalı en azından kendimi güvenceye almış olurum diye. O. Ç. tırcının biri yüzünden kaza yaptım değişmesi gerekenler kabaca ön tampon sis farı radyatör klima komp. aks ve taşıyıcı. hava yastığı falan açmadı araba direkt perte çıktı parçaların pahalı olmasından dolayı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YouTube

Tek jant 6800 TL diyince (2018 fiyatı) kapattım videoyu .
    Esas vurgunu servisler yapıyor fahiş fiyatlarla.....
    Okumadan imzalamam.....

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsen boyaya takılmıyorum değişen olayına biraz takıldığım oldu ama bu pahalılıkta artık onuda gözüm görmez oldu.

Bundan sonra alacağım araba da bunları aramayacağım..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben hiçbirşeye takılmıyorum.

Fiyata bakıyorum.

Her mal alınır satılır fiyatı doğru oldukça
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac kendisini belli ediyor zaten cogu zaman. Agir bir kaza gecirmemisse, taklasi yoksa, sasisinde direginde tavaninda MACUN yoksa alinir binilir. Gunes yanikli ya da cizikli ezikli aracla gezmektense dimdik aracla gezmeyi tercih ettim hep, hala da ediyorum. 5 yasindan ufak aracta komple boyayi sorgularim, fakat ezik surtuk vs sonucu boyanmis/degismis parca umurumda olmaz.
    Mesela eski bmwlerde cok olurdu, e46larda e39larda falan. Onden ufacik tiklasan kaput bukulurdu. Dunyanin macununu yerdi o sekilde gezerlerdi. Degistir gitsin halbuki ne onemi var, 4 tane civatayla tutturulan dis aksam kaporta parcasi yani.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    binmek için alacak olursam şaselerde iç direklerde bir şey yoksa yan yatmayıp takla atmamışsa her hangi bir sorun olmaz. hatta arka çamurluklar hariç 3-5 parça değişen olupta , ağır hasarı olmayıp rakam yüksek olursa , yetkili servis bakımlı düşük km olursa , örneğin 150 liralık arabayı niye 110 a almayayım

haa satacak olursam hiçbişey önemli değil dik dursun yeter , yeter ki ucuz olsun
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya takıntısı bizim milletin üçkağıtçılığından kaynaklanıyor.

Adam "sürttü sadece" diyerek sattığı kendi aracının neredeyse pert olduğunu biliyor. Ya diyor aynısını bana da yaparlarsa.

Sırf bu nedenle tramer kaydı olan aracı almak olmayan hasarlıyı almaktan iyidir.

Şöyle ki; araç 3 yaşını geçmediyse tüm tamir tadilat orjinal parçayla yetkili serviste oluyor. Senin tampon sürtülmeden çizildi, ezildi büzüldü, sıyrıldı diyelim. Servis bunu direk değiştirir. Çünkü garanti veriyor. Tonla macunun ilk polisajda çatladığını çokça gördük. 300 TL ye yaptıracağın tampon oldu mu sana 2 bin... Şişirme dedikleri bu. Halbuki fabrika ayarına döndü. Bence daha iyi.

İkinci olay kazanın mahiyeti. Tramer kaydı olan aracın her türlü fotosu da vardır. YAni ister 5000 desin ister 20 000 o aracın nasıl bir kazaya karıştığını bilebilirsiniz. Öbür türlü adam masraf çıkmasın diye kaskodan yaptırmıyor cepten 10 bine yaptırıyor. Haberin bile olmuyor alıyorsun. Ama tramerli olsa 50 000 olacak. Dönüp bakmayacaksın bile.... Hangisi daha iyi şimdi???

Ben arabayı aldım 1 hafta sonra sağ ön kapı ezildi. Neden bilmiyorum. Hala da öyle duruyor. Ne değişti yürüyüşünde... Çizik belli bile olmuyor neredeyse.... Yaptırsam tonla para hem... sanayi de her yerini çizidiler rötuşladım.... Al sana lokal boya... Olsa neee olmasa neee. Araba aynı araba, gidiş aynı gidiş...

Alıp bineceğiniz arabada A B C sütuna bakılmalı. Neredeyse hiçbir eksper bakmıyor. Motor için benzin, yağ geçmişine bakılmalı kimse sormuyor. Komresyon testi yapılmalı kimse yapmıyor.....

Sonra yok tramer yok değişen yok boya.....
    İşte o yüzden bir araçta 10 bin sonra motor yaptırıyoruz diğerinde 200 bin hiçbir şey olmadan saat gibi işliyor.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 değişen(sol ön çamurluk)8parça boyalı araç aldım.araç 60bin km.deydi.yani her 7500km de bir boya yemiş araba

tramer kaydı toplamda 5100tl.

benden önceki abla oto boka boyatmış arabayı.arabada gram çizik yok.yürüyeni,motoru,şaseler,şanzımanı harika.
    büyük kazası olmadıktan sonra boyaya çok takılmamak lazım.boya düzgün yapıldıysa işime bile geliyor.

mesela venga kazası,kaza kaydı yok.avuç içi kadar sol çamurlukta boyası var.aldığımda kapı altlarını ve ön arka tamponu boyattırdım.bence satıcağım zamanda alıcınında işine gelir bu tür boyalar.

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abimin eşi aracı vurdu far bi xenon ve sis değişti çamurluk ucu boyasız düzeltildi(Sıfır hata ile) İlanda tramer var diyorum adam arıyor değişen boya yok diyorum ama tramer var diyo çok çıkıyor ne yapayım far pahalı. Millet artık geçmiş değişen boyayı tramere takılıyor.
    11' E92 M3 - 34 MCT 30

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok parametre var, 1 degisen, 2 parca boyali diye aldigi araba aslinda 5 takla atmissa, o adam bir dahakine boyasiz araba almak istiyor dogal olarak

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senden alıntı yapıyorum ama kusura bakma canlı örnek oldu

Gelinen son nokta bu, tavanda kaputta boyadan eser kalmamış arabalar 1 parça boyalı diye yüksek rakamlara satılmaya çalışılıyor. Ama manyağın biri çıkıp almazsa imkansız hocam o rakamlara. Araba alıp satıyoruz işimiz bu, emin olun değerini doğru yazdıktan sonra boyalı - değişenli araba boyasızından daha rahat satıyor. Hasar kaydı 5-6-7 bine çoğu kişi takılmıyor. Boyasız olsun diye 4 parça boyalısını benden 55e almayıp, bir tık boş ama boyasızına 62 lira veren arkadaşıma arkadan biri vurdu bariyere sıkıştırdı, sol taraf komple boyandı, arka tampon değişti 7 lira kayıt geldi. Değer kaybıda alamıyor aracın yaşından dolayı.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an 2-3 yaşında araçlarda ciddi ciddi çıkma boyasız parçayı, bağlantı yerlerini mumlayarak söküp takan, eksperlerin anlayamıyacağı şekilde işlem yapanlar türedi. Mesela değişen parça düşük mikron verir, ona ustalıkla ince boya atıp zımparayla boyasız parçanın kalınlığına getiren ustalar var. Eksperlerin çoğu makinayla bakar, bağlantı yerlerine bakar şüphelenmedikçe parçanın içini kazımaz.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an 2-3 yaşında araçlarda ciddi ciddi çıkma boyasız parçayı, bağlantı yerlerini mumlayarak söküp takan, eksperlerin anlayamıyacağı şekilde işlem yapanlar türedi. Mesela değişen parça düşük mikron verir, ona ustalıkla ince boya atıp zımparayla boyasız parçanın kalınlığına getiren ustalar var. Eksperlerin çoğu makinayla bakar, bağlantı yerlerine bakar şüphelenmedikçe parçanın içini kazımaz.
    O araba hatasız olmaz mı ?

Fabrikalarin 3 defa boyama hakki var banttan çıkana kadar.
    Fabrikalarda nele oluyor neler.
    Eger o usta hatasız bir işlem yapmışsa kabul etmek gerek.
    Hep bu galericiler yüzünden bu boya işleri
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben gördüm yetkilide, farın biri değişecek mesela, renk farkı olmasın diye diğerini de değiştirtebiliyosun
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıkma boyasız orjinal parça ile değişirse çoğu kimse ayıkamaz. ama vidalarda yine iz olur. onu da ayar mayar yaptık diye itelerler. ya ben anlamıyorum aslında değişse nolur boyansa ne olur da. ticaretini yaptığımız için mecbur dikkat ediyoruz.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    misal

Mazda / 6 / 2.0 / Dynamic / 6 Yıllık Binicisinden Mazda 6 sahibinden.comda - 606226141

arayıp 43 e hayırlı olsun diyecektim. binmek için alacaktım. açıklama çok güzel gözüküyordu. ta ki o tavanın uç kısmındaki boyayı görene kadar. tavanı boyalıysa önden nasıl patlamıştır allah bilir. arabayı beğendim allah var ama önden patlak arabaya da binmek istemem ne kadar ucuz olsada.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler