User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
71 sonuçtan 58 ile 71 arası

Konu: Boya Değişen Takıntısı Olmasa

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Suan ki altındaki araç bagaj hariç komple boyalı 7000tl tramerli.

1-100 km hizda ip gibi gidiyor.
    2-Disardan boyasiz tertemiz duruyor.
    3-Motor turbo saat gibi yag kaçakları yok.
    4-Arabanin herhangi bir yeri su veya hava almıyor.
    5-Herhangi bir sorunu yok.

Şimdi bu araba çöp mü ?
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallaha; komple boyalı & değişenli & işlemli arabaya gönül rahatlığı ile binerim, yeter ki kupası sağlam olsun, direkler, şasede işlem & kaynak & düzeltme olmasın. Dış kaporta denilen kısım zaten koruma sacından ötesi değil, yolcu & sürücü güvenliği sağlanmasında hasar almak dışında başka hiç bir etkisi yok. Kapısı boyalı araba ile kaza yaparsan da seni koruyacak olan kapı içerisindeki lateral barlar, orijinal araba ilede yaparsan.

Hatta istanbul'da hiç boyasız & değişensiz araba almadım, almam. Sokağa park ediyorum, her gün kullanıyorum birisi gelip çizecek & sürtecek diye arabamı gönül rahatlığı ile kullanamayacaksam ne anladım öyle ticaretten ben. Sürterlerse içimden hatta iyi oldu, boyasını tazeledik falan diyeceğim ama kimse sürtmüyor.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O araba hatasız olmaz mı ?

Fabrikalarin 3 defa boyama hakki var banttan çıkana kadar.
    Fabrikalarda nele oluyor neler.
    Eger o usta hatasız bir işlem yapmışsa kabul etmek gerek.
    Hep bu galericiler yüzünden bu boya işleri
    Şimdi sen boyasız diye bir araç alsan atıyorum verdin 250.000 lira. Sonra biri sana o araba arkadaşımındı diyerek arkadan yemiş fotosunu gösterse hiç üzülmez misin?
    Bence de boya değişen aracın değerini etkilememeli ama böyle bir piyasa var malesef.
    Yağ yakan 100.000'de ki araba hızlı satıyor, motoru sıfır ayarında 300.000'de ki araba bekliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya değişen olayı çok tek düze algılanıyor ve sadece kaporta önem arz ediyor. Eksperlerde bunun farkında, sadece kaporta değişen-boya işini doğru yapmaya çalışıyor, rahatlıkla görünen şasi parçalarını inceliyolar. Soldan güzel bir darbe alıp 3 değişeni olan arabayla, boydan boya derin göçüklü araba aynı değerlendiriliyor. Ben açıkcası cins bi adam değilim. Pert kaydı olmayan her aracı alabilirim. Çok yüksek hasar kayıtlı arabayı alamam satamam diye. Yüksek tanımım aracına göre değişir. Motora hiçbir ekspertiz adam gibi bakmıyor, bakanı daha görmedim. Son aldığım aracın motoru sorunlu çıktı, ekspertiz taş gibi dedi. Kaportada baktığın zaman nokta hata yok. Bu işe bi standart gelip gerekli kontroller sağlanmalı. Ekspertizler her arabaya bakmamalı. Mesela VW ekspertizci olmalı, BMW olmalı nasıl ki servisler ayrılıyorsa. Çok eksiğiz bu konuda. Toplum dolandırıcı dolu olduğu için garipsemiyorum tabi. Ağır hasar kayıtlı araçlar bir daha kesinlike trafiğe dönememeli, çıkma parça görevi görmeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek fiyatlı araçlarda (525d xDrive) pertlilere mecbur bakıyorum bütçe sıkıntısından ama 50-60 bin liralık araç alıyorsam boya-değişen hala önemli..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi sen boyasız diye bir araç alsan atıyorum verdin 250.000 lira. Sonra biri sana o araba arkadaşımındı diyerek arkadan yemiş fotosunu gösterse hiç üzülmez misin?
    Bence de boya değişen aracın değerini etkilememeli ama böyle bir piyasa var malesef.
    Yağ yakan 100.000'de ki araba hızlı satıyor, motoru sıfır ayarında 300.000'de ki araba bekliyor
    Millet Fabrikada olanları bir bilse sıfır araba alamaz
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan ki altındaki araç bagaj hariç komple boyalı 7000tl tramerli.

1-100 km hizda ip gibi gidiyor.
    2-Disardan boyasiz tertemiz duruyor.
    3-Motor turbo saat gibi yag kaçakları yok.
    4-Arabanin herhangi bir yeri su veya hava almıyor.
    5-Herhangi bir sorunu yok.

Şimdi bu araba çöp mü ?
    Yigiy bey sizin arabaniz gercekten ciziklerden oturu keyfen boyali gibi duruyor

Benim eski arabam da onden ufak kazali 8+4 12bin tramerli, onun harici arkada vs de boya vardi. Bazilarini ben kendim boyatmistim ama satarken hatirlamiyordum bile solu mu boyattim, sagi mi boyattim diye...

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senden alıntı yapıyorum ama kusura bakma canlı örnek oldu

Gelinen son nokta bu, tavanda kaputta boyadan eser kalmamış arabalar 1 parça boyalı diye yüksek rakamlara satılmaya çalışılıyor. Ama manyağın biri çıkıp almazsa imkansız hocam o rakamlara. Araba alıp satıyoruz işimiz bu, emin olun değerini doğru yazdıktan sonra boyalı - değişenli araba boyasızından daha rahat satıyor. Hasar kaydı 5-6-7 bine çoğu kişi takılmıyor. Boyasız olsun diye 4 parça boyalısını benden 55e almayıp, bir tık boş ama boyasızına 62 lira veren arkadaşıma arkadan biri vurdu bariyere sıkıştırdı, sol taraf komple boyandı, arka tampon değişti 7 lira kayıt geldi. Değer kaybıda alamıyor aracın yaşından dolayı.
    İyide ilk attığım arabaya baktınmı farın biri marsa digeri karsa bakıyor. Değişen desen tonla var, orjinal parçaları macun doludur fotoğraflar ortada. Göz var nizam var. Bu 22 yazmış 20ye verecek. Ben kaç yazayım bunu görüp ? bu adam 12 yazsaydı bende piyasasına göre 21 yazardım doğal olarak yine aynı yere geliyor. 22 liraya böyle araba varken bendemi aynı parayı yazayım ?

Evet bende sevmiyorum boyasız olmasını ama bana bi önceki arabam için sadece sağ arka çamurluk değişik demişlerdi aldım geldim kendi ustama baktırdım arabaya sağ arka giydirmişler tavanı sıvamışlar. Böyle bi anıya sahipseniz mecbur bi sonraki arabanız güzel oluyor. 28.000 verdim aldım bu aracı geçtiğimiz eylül ayında ve içi filan efsane derecede temizlikte. Kaputta yanık var diye çok yakmıyor, polis durdurup ceza yazmıyor. Benim için problem yok, 3 günde 4 telefon geldi aldığım rakamı teklif ediyolar vermedim hiç birine
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaşe kule vs yani aracın omurgasını bozmamış olduktan sonra değişenli boyalı araç alınır neden alınmasın.

Her zaman söylerim piyasadaki çakalların akordiyona dönmüş arabayı sadace boyalı diye satmalarından oldu. Boyalı aracı aldılar satarken expertizde akordiyona dönmüş olduğunu anlayınca uyandı millet. Sonra da artık kazalı arabayı korkarak almaya başladılar.

Ben şahsen alıyorum değişenli boyası olan aracı. Yeni daha bmw 116d sattım. 3 parça değişeni vardı. ön çamurluklar ve kaput. Trafikte arkadan dokunmuş serviste değiştirmişler hemen. Sadece değişen bunlar başka nokta hata yoktu bir yerinde. Ucuz muydu dehşet ucuzdu alırken. Satarken de ona göre verdim. 6 ay bindim 1 saatte sattım. Düzgün toplanan her araç omurgası bozulmadıktan sonra alınır.

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen gün mahallede bi kaportacı var uğradım öyle iki tane leon birleştriyordu biri kırmızı biri beyaz
    ne airbag var ne başka bişey yarın öbür gün 3 parça boyalı şişirilmiş hasar kayıtlı diye çıkar piyasaya
    kırmızıya mı boyadılar beyazamı boyadılar görmedim
    siz ve size bu imkanı verenler inş böyle bi arabada kazaya karışırsınız dedim içimden

millet olarak kendi kendimizi bu hale getirdik
    dolandırdık dolandırıldık kaza yaptık maliyetler yüksek diye yarım yamalak toplandı araçlar
    bakımlar aksatıldı ama satarken tüm bakımları 3 gün önce yapıldı
    sonra insanlar takıntılı oldu

pert arabayı 2 parça boyalı diye satan esnaflar
    sanayide esnaf arabanın camından kafasını uzatsa 250 işçilik istiyor
    garibim asgari ücretli saati 8-10 liraya çalışıyor

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım geçen hafta bir kaza geçirdi 2018 Crv ile. Aracı gördüm kaza yerinde hareket ettirdim hatta kullanarak yer değişimi felan yaptım ama üzüldüm de bi yandan titiz bir çocuktu hasar kayıtlı arabaya binecek diye geçirdim içimden. Halbuki ben ne kadar masummuşum adamlar tanıdık felan ayarlamışlar aracı pert e çıkarmışlar. araçta tampon - far - kaput ucu - çamurluk ucu dışında bir şey yok. Bulunduğu park yerinden çıkarken tır ı farketmeyip lastiği hizasından sürtmüş tır. Kaza bu ne hava yastığı açmış ne şaselerde motorda sıkıntı var ama araba pert e ayrılacakmış. Şok oldum. Alma durumum olsa o arabayı alır binerim açıkcası..
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence fiyatların yüksek oluşuyla alakalı 20 yaşındaki yerli araç 20 bin lira az para değil asgari ücretliye göre adam diyor ki temiz olsun yine 20 yaşındaki avrupa araç 35 bin lira insanlar ister istemez düzgün birşey alayım diyor yüksek rakamlarda yine haklılar 100 bin lira veriyorum adam akıllı bir araba olsun diye düşünüyor adam.Kimse hasarlı değişenli istemediği için suistimal çok fazla 2+1 araba çok piyasada 2 parça boyalı diye satılan

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide ilk attığım arabaya baktınmı farın biri marsa digeri karsa bakıyor. Değişen desen tonla var, orjinal parçaları macun doludur fotoğraflar ortada. Göz var nizam var. Bu 22 yazmış 20ye verecek. Ben kaç yazayım bunu görüp ? bu adam 12 yazsaydı bende piyasasına göre 21 yazardım doğal olarak yine aynı yere geliyor. 22 liraya böyle araba varken bendemi aynı parayı yazayım ?

Evet bende sevmiyorum boyasız olmasını ama bana bi önceki arabam için sadece sağ arka çamurluk değişik demişlerdi aldım geldim kendi ustama baktırdım arabaya sağ arka giydirmişler tavanı sıvamışlar. Böyle bi anıya sahipseniz mecbur bi sonraki arabanız güzel oluyor. 28.000 verdim aldım bu aracı geçtiğimiz eylül ayında ve içi filan efsane derecede temizlikte. Kaputta yanık var diye çok yakmıyor, polis durdurup ceza yazmıyor. Benim için problem yok, 3 günde 4 telefon geldi aldığım rakamı teklif ediyolar vermedim hiç birine
    Kıyaslama yaptığın arabaya da polis durdurup ceza yazmıyor, değişenleri var diye çok yakmıyor. Her malın ederini en iyi sahibi bilir saygı duyarım, kaputta tavanda güneş yanığı olmayan, kmsi düşük olanda 40.000 mi yazsın 2004 corsaya?

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu güven meselesi
    Adamlar her işin kolayına kaçıyorlar en basitinden çekiç kullanmak yerine arabalar macunlanıyor sonra macunlanıyor parça kapı ise ağırlıkta yamuluyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler