User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: iş mahkemesi hk.

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation iş mahkemesi hk.

Selamlar.
    İsverenim kuculmeye gittiginden personel cıkarmaları yaptı ben de dahil. Tazminat, maas, diger yan odemeler dahil hic bir odeme yapmadı.
    İnsan kaynakları, Muhasebe, Finans tek tek gorustum miktar ve odeme zamanı icin herkes birbirinin uzerine attı en son patrondan talimat gelmedi dendi.
    Yaklasık 2 ay bekleyip arabulucuya gittim, eski isverenim sekreterine aratıp patronun bu duruma sinirlendigini, neden beklemedigimi, (sebebi mechul) karsı dava da kendileri acacaklarını ve odeme yapmayacagını soyledi.
    Arabulucu avukat arayıp randevu verdi ve gittik, isveren avukatını temsilen bir personel geldi ve talebim soruldu. Tazminat+maas dedim, uzlasmak istiyorum, ortada bululasım yapın teklifinizi zaten magdur benim dememe ragmen is veren talimatı ile geldim ben diyerek talebimi red etti ve tutanak tutuldu.
    Avukat ofisinden cıkarken benden bir hafta daha beklememi, is verenle tekrar konusacagını soyledi. Kabul ettim 15 gun de oyle bekledim, ses cıkmayınca ben aradım yine bekle biraz dedi. Simdi telefonlara da bakmıyor.
    İs mahkemesine intikal ettirecegim dogal olarak, avukat sart mıdır sizce? ornek dilecke doldurup kendimi savunabilecegimi dusunuyorum. Amacım ne koparsam kar degil, zaten fazla mesai, milli bayramlardaki mesailer vs onları hic karıstırmadım.

İsveren ve avukatı kanun acıgı gibi birsey bulup yan cizebilir mi, artık her hinligi bekliyorum. Avukat olmazsa olmaz mıdır sizce?
    Konu Evrenoz tarafından (10-05-2019 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türküm diyene

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle iyi bir avukat tut

zaten gerisi kolay biraz uzun sürsede kesin kazanırsın davayı.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence avukata tutmana gerek yok.
    şayet gerçekten güvendiğin 3-5 bine işini halledecek biri avukat arkadaşın yoksa.
    işci mahkemesinde %99.9 lehine karar çıkıcak.
    o kadar kolay giriyon içeri selamın aleyküm bana son 2 aydır maaş vermiyolar tazminatta vermeden işten çıkarttılar diyon 10 dakka sonra para hesabına geçiyor.

dışardan bulduğun avukat aldığın paranın %30-40ını isteyecek senden.
    10 yıl mali müşavirlik ofisdeydim hiç bir davayı işverenin kazandığı görmedim.

hele bir şirketimizde çalışan çıkarken ben 8 yıldır maaş almıyorum dedi.kimse yok amuna demedi..
    onun bile mahkemede 8 çok 2 yıl almadan durulur ama diyip kabul ettiler...

özetle ; kendin halledebilirsin.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer vaktim var uğraşabilirim derseniz kendinizde davanızı yürütebilirsiniz. Arada bir bilgi danışabileceğiniz 2-3 tane avukat arkadaşınız olsun yeter. Daha önce öyle yaptım ve kazandım. ( Benim davam iş kazası ile alakalıydı)

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten olayın başında bir avukata danışmadığınız için işe iade davası için 1 aylık zaman aşımı süresini kaçırmışsınız.(kaybınız 8 aylık maaş) daha fazla hak kaybına uğramamak için davanızı avukat ile takip etmenizi önerebilirim.

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istifa yada isveren tarafindan cikarildigina dair bir evrak.? Hicbir evraga imza atmadiysaniz ve istifa seklinde cikis yapildiysa , avukat ile isinizi cok rahat cozebilirsiniz.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede güzel bir avukatla ilerleyin normal şartlarda 1 sene civarı sürer, üst mahkemeye giderlerse 6 ay civarı daha beklersiniz.
    123d

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu kendi davamı yürütürüm diyen arkadaşlar ne dayanarak söylüyor bunu. Yazdığın dilekçedeki bir eksiklik yüzünden belki tanık bile dinletemeyebilirsin. Mahkeme senin hakkında teknik bir konuda ara karar verir anlamazsın. Mahkeme sana kesin süre verir, kaçırınca iş işten geçmiş olur. Her duruşmada bizzat bulunman gerekir. Ben arkadaşa özelden de yazdım, 1.000 TL dava dilekçesi hazırlama ve duruşmaları takip için ve DAVAYI KAZANIRSAM %15 dava değeri üzerinden ücret talebi çok mudur sizce? 1.000 TL'ye bu devirde kira kontratını zor hazırlıyorlar. Dava dilekçesini kurgulamak ve hazırlamak en az 2 gün, duruşmalara katılmak(en az 5 celse), ara kararları eksiksiz olarak takip etmek yerine getirmek bunun karşılığında ödenen ücret ortada. Emin ol araba 500 lira yakıyordur o duruşmalara git gel. Avukatlar hakkındaki ön yargı bitmeyecek maalesef.
    men dakka dukka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cevaplayan herkese teşekkürler öncelikle.

hiç bir belgeye imza atmadım, hatta gün içinde sgk dan mesaj geldi telefona iş akdi sonlanması gibi birşey yazıyordu insan kaynaklarına çıkıp sordum, evet talimat geldi çıkışınızı yaptık dedi öyle haberim oldu.
    tazminat maaşla birlikte aybaşında yatar dedi tamam deyip helalleşip çıkmıştık apar topar.
    işe iade durumu mümkün değil gibi, teklif olsa da kabul etmezdim çalıştığım yetkili ford bayisiydi kapanmak üzere ve geçici belge ile şu an son günlerini yaşıyor.
    son mesajdaki arkadaş ile iletişimdeyim umarım yıllar sürmeden hakkımızı alabiliriz
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplayan herkese teşekkürler öncelikle.

hiç bir belgeye imza atmadım, hatta gün içinde sgk dan mesaj geldi telefona iş akdi sonlanması gibi birşey yazıyordu insan kaynaklarına çıkıp sordum, evet talimat geldi çıkışınızı yaptık dedi öyle haberim oldu.
    tazminat maaşla birlikte aybaşında yatar dedi tamam deyip helalleşip çıkmıştık apar topar.
    işe iade durumu mümkün değil gibi, teklif olsa da kabul etmezdim çalıştığım yetkili ford bayisiydi kapanmak üzere ve geçici belge ile şu an son günlerini yaşıyor.
    son mesajdaki arkadaş ile iletişimdeyim umarım yıllar sürmeden hakkımızı alabiliriz
    İşe iade sizin anladığınız işe iade, tekrar çalışma değil.
    İşe iade davası açarak, kazanılması durumunda, işveren sizi işe geri almamak için 7-8 maaş daha borçlanıyor size. Veya işe alıp, yanılmıyorsam 1 yıl kovamıyor.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olayı farklı anlamışım
    eminim öyle bir durumda geri işe alıp mobing spec yüklenirdi..
    bilgilendirme için teşekkür ederim
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendiniz ugrasirsaniz kesinlikle hak kaybina ugrayabilirsiniz. İsinizi takip eden bir avukat tutun mutlaka ve hemen davanizi acsin. Tehditlere de boyun egmeyin.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yeni kazandim is davasi

bu surecte bana gore avukatin cok da birsey yaptigi yok. saglam bir dilekce yazabilecek, yada danisabilecegin yakin avukat arkadasin falan varsa sureci kendin idare edebilirsin. gerisini surec kendi kendine ilerletiyor zaten.

mobil imza alirsan uyaptan dosyalari falan kendin yuklersin, adliyeye bile gitmene gerek yok.

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kişisel düşüncem avukatla yürümeniz yönünde, hala devam eden davam var, süreçleri iyi bilen bir avukatın faydalarını görebiliyorsunuz duruşmalarda.
    ben her duruşmaya katıldım, dilekçelerde uzun uzun konunun anlatılmasından ziyade can alıcı yerlerin altının çizilmesi, şahitlerin dinlenmesi anında karşı tarafın ve sizin şahitlerinize sorulması gereken sorular, cevaplara gerekirse itiraz gerekirse düzeltmeler ile müdahale edilmesi gibi ince detaylar var.

benim davam 4. duruşmayı bekliyor, toplam süreç 8 ay oldu... evet iş mahkemelerinde genel kanı işçinin lehine ancak dediğim gibi, süreçler önemli o yüzden hukuki bir jargon duruşmalarda artı katacaktır...
    her zafer acı ister...!

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde arabulucuda anlaşmama olarak gönderiyor işveren. Keşke işe iade + alacaklar olaeakolarak açsaydınız. 8 maaş + olurdu tabi bu işe almadığı zamanda geçerli.
    Güzel bi avukat bulun kendinize süreç malesef biraz uzun oluyor.
    Bu arada arabuluculuk başvurunuzu hangi adliyeden yapmıştınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca ilk görüşme sonrası tutanak tutuldu demişsiniz,2.oturuma geleceğini söyledi mi işveren? İlk oturum tutanağında ne yazıyor? Son tutanakta ne yazıyor? Bunlar önemli.zira yargılama giderleri ve vekalet ücretinden sorumlu tutulabilir ilk oturumdan sonra süreci 2. Oturuma erteleme isteğini kabul etmiş ve gelmemiş ise.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakırköy adliyesinden başvuru yaptim isyerinin bagli bulundugu adres oraya yonlendirmisti. Arabulucu 2.oturumdan bahsetmedi, isveren temsili gelen kişi iki tarafa da bir odeme cikmaz onlar devletten alacak ucretini demisti.
    Tutanağı taratip buraya ekleyecegim
    Tesekkurler tekrardan ilgilenen herkese.
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sirket iflas veya konkardato karari alirsa mallarini da kaydirirsa hicbirsey alamazsin.Alacak avukat varsa iletisime gecebiliriz. Bu karari almadan bir an once is davaya gitsin arabuluculuk zaman kazanma suresi bence. Eger sirket iflas karari alir birsey alamazsan ayni sirketin patronunu baska bir sirket adi altinda saga sola sacarken bulabilirsin sinirlenme.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sirket iflas veya konkardato karari alirsa mallarini da kaydirirsa hicbirsey alamazsin.Alacak avukat varsa iletisime gecebiliriz. Bu karari almadan bir an once is davaya gitsin arabuluculuk zaman kazanma suresi bence. Eger sirket iflas karari alir birsey alamazsan ayni sirketin patronunu baska bir sirket adi altinda saga sola sacarken bulabilirsin sinirlenme.
    Arabulucuk dava şartı ama atladığınız nokta bu. Dava açamaz arabuluculuğa gitmeden. Diyelim açtı,dava şartı yokluğundan reddedilir.
    İflas kararı aldıysa sıra defterine adını yazdırır,o da ölme eşeğim vakası..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler