User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kahve makinası tamirinden anlayan var mı?

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kahve makinası tamirinden anlayan var mı?

Beyler biliyorum ciddi gereksiz bir konu olacak ama belki aramızdan birinin bilgisi vardır.

Geliyim sadede, evimde anlamsız derecede büyük bir kahve makinası var. Franke Evolution marka. fakat bir türlü çalıştıramıyorum. Çalıştırdıktan bir süre sonra e032 hatası veriyor.
    internette baktım ettim hiç bir yerde buna uygun bir çözüm bulamadım. Bana kalırsa ciddi basit bir problemi var çünkü neredeyse 8 aydan beri çalışmayan bir makina.

biliyorum ev için ciddi gereksiz büyüklükte birmakina ama en azından kullanmak istiyorum.

Eğer içimizde fikri, bilgisi veya daha önceden tamir etmiş biri varsa, beni ciddi derecede mutlu etmiş olursunuz

konu belki cevap yazılmayanlar kervanına katılıp gidecek ve 10 yıl sonra hortlayacak ama yinede sizlere sormadan edemedim. Şimdiden çok saolun.

Yanındaki para atma yeri hariç makina bu
    74 model sehpa...

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim iş yerindekiler sürekli bozuluyorlar bir ekip geliyor tamir etmeye ciddi komplike makinaların içi. Genel bozulma sebebi bakımsızlık ve tıkanma oluyor sizinkinde de öyle bir sorun olabilir.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı therev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim iş yerindekiler sürekli bozuluyorlar bir ekip geliyor tamir etmeye ciddi komplike makinaların içi. Genel bozulma sebebi bakımsızlık ve tıkanma oluyor sizinkinde de öyle bir sorun olabilir.
    Bende bir tikaniklik oldugunu dusuniyorum cunku ciddi ciddi at gibi calisan makinaydi. Bir bulsam nerede tikandigini girisipi yapmaya calisicam ama actim baktim hic bisey anlamadim. E032 diyo baska bisey demiyor. Basinc valfimi pistonumu biseymis.
    74 model sehpa...

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spesifik olarak kahve makinasından anlamam, fakat internette bulduğum;

E032: Steam supply Tea- Steamboiler at initialisation of the machine:A timeout of 240 seconds occurred during initialisation of the teaor steam boiler

Su girişi ile ilgili bir problem. ya su gelmiyor, yada zamanla orada tortu birikip tıkama yapabiliyormuş.

Birde water inlet selenoid washer dedikleri parça tıkayabiliyormuş. su giriş borusunu çıkarıp kontrol edebilirsiniz.

büyük bir problem değil muhtemelen.

malesef video yok bu işlemler ile ilgili. bir kaç resim veya kurcalama fırsatı olsa belki fikir yürütürdük.

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim iş yerindeki takır takır çalışırken dediğiniz gibi bir anda bozulmuştu , içini dağıttığımızda hortumdan dolayı hata aldığını gördük

Servisten bir hortum alıp taktık problem çözüldü

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başımıza gelenlerden yola çıkarak hata verebilecek şeyler bence;

Makinada buhar sıkışmış olabilir. Kahve makinalarının çoğunda buhar ve su aynı anda verilemiyor. Buhar verdikten sonra makinanın havasını almanız gerekiyor tekrar su gelmesi için. Sizin makina gerçi büyük ve prof bir makina gibi hem su hem buhar aynı anda veriyor olabilir.

2. bu bizim şirkette oluyor genelde süt makina içindeki hortumları ve nozzle ı tıkıyor.

içini açıp bir göz atın isterseniz.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spesifik olarak kahve makinasından anlamam, fakat internette bulduğum;

E032: Steam supply Tea- Steamboiler at initialisation of the machine:A timeout of 240 seconds occurred during initialisation of the teaor steam boiler

Su girişi ile ilgili bir problem. ya su gelmiyor, yada zamanla orada tortu birikip tıkama yapabiliyormuş.

Birde water inlet selenoid washer dedikleri parça tıkayabiliyormuş. su giriş borusunu çıkarıp kontrol edebilirsiniz.

büyük bir problem değil muhtemelen.

malesef video yok bu işlemler ile ilgili. bir kaç resim veya kurcalama fırsatı olsa belki fikir yürütürdük.
    Abi aynen bir tane adamin kolunu makinanin icine aoktugu video var okadar. Simdi tamamen taslar yerine oturdu. Dun en son denem sirasinda asagi yukari 240 saniye beklemenin ardindan hata verdi.

Bu aksam bi su giren yeri acip bakiyim. Cok cok cok az kalmisti pes etmeme bu iyi oldu
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aynen bir tane adamin kolunu makinanin icine aoktugu video var okadar. Simdi tamamen taslar yerine oturdu. Dun en son denem sirasinda asagi yukari 240 saniye beklemenin ardindan hata verdi.

Bu aksam bi su giren yeri acip bakiyim. Cok cok cok az kalmisti pes etmeme bu iyi oldu
    Kapağı vs. açılıyor ise fotoğraf çekerseniz iyi olur.

Su borusunun girdiği aparat nasıl birşey bilmiyorum orayada bakın. Hatta kapak açıkken makina su çekmeye çalışısınca neler oluyor görmek iyi olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu akşam makinanın yan kapaklarını açıp detaylı foto çekicem. birde su tesisatını tekrar bağlıyıcam çünkü direk tesisata bağlanıyor, en üşendiğim kısım o ama yapacak bişey yok. bakalım çalışacak mı eğer çalışırse herkes ebenden kahve
    74 model sehpa...

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hafta sonu mahalleye kahve mi satıyorsun ?

Sultanbucks

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sultanbucks
    Cidden ya, Almanlar bu cihazı fuara getiriyor, baya dükkan işletilir bu cihazla.

Herkeze benden kahve derken ciddi ciddi herkeze kahve çıkarır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sultanbucks
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cidden ya, Almanlar bu cihazı fuara getiriyor, baya dükkan işletilir bu cihazla.

Herkeze benden kahve derken ciddi ciddi herkeze kahve çıkarır.
    valla saatte 120 bardak kahve 140 bardak espresso gibi mantıksık ölçülerde bir performansı varmış :d ben direk küveti doldurup kendimi köpük gibi üstüne bırakıcam.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu akşam makinanın yan kapaklarını açıp detaylı foto çekicem. birde su tesisatını tekrar bağlıyıcam çünkü direk tesisata bağlanıyor, en üşendiğim kısım o ama yapacak bişey yok. bakalım çalışacak mı eğer çalışırse herkes ebenden kahve
    İçinde hava alma sistemi vardır önce onu yapın sonra tesisatı temizleyin. Hata belli. Su kaynağında sorun var. Basınç yetersiz de geliyor olabilir mi tesisatı da kontrol edin...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kahve kürü hımm

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay arkadaş evde franke iyimiş

Ben kahveciyim ve kahve makinası tamir bakım arızaları dahil tüm müdahaleleri yapıyorum

Makina muhtemelen hava yapıyor suyu çekerken.Su haznesi çıkıyorsa çalışma esnasında çıkartıp tekrar yerine oturtmayı deneyebilirsin yada arıtmaya mı bağlı bilgi verirsen yardımcı olayım.
    Wagon 911 / Ibiza Cupra / Polo GTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde hava alma sistemi vardır önce onu yapın sonra tesisatı temizleyin. Hata belli. Su kaynağında sorun var. Basınç yetersiz de geliyor olabilir mi tesisatı da kontrol edin...
    Abi sen simdi su gelmiyor dedikten sonra aklimda acaba filtre tikanmis olabilirmi diye dusunmeye basladim. Dun ilgilenemedim sokup fotografli herkese anlatarak yapicam
    Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş evde franke iyimiş

Ben kahveciyim ve kahve makinası tamir bakım arızaları dahil tüm müdahaleleri yapıyorum

Makina muhtemelen hava yapıyor suyu çekerken.Su haznesi çıkıyorsa çalışma esnasında çıkartıp tekrar yerine oturtmayı deneyebilirsin yada arıtmaya mı bağlı bilgi verirsen yardımcı olayım.
    Abi sorma ya bildigin evde megatron yapiyor kahveyi su direk tesisata baglandigindan bence buyuk ihtimal ya aradaki brita marka filtrede yada hatta bir skinti var. Cunku ben hatti soktugumde su gelmemisti icinden. Sasirmistim acikcasi. Bi filtreyi cikartip suyu direk hatta bagliycam. Cok saol tekrsrdan
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manuel sistem en guzel ve dertsizi

Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    How do I correct an error code of E032 on franke evolution - Fixya

Fault Code 3 is a water fill problem. If interested I can lead you to the problem

Troubleshooting And Error Codes - Franke Evolution Operating Instructions Manual [Page 31]
    30 to 32 Water supply

alttaki çokomelli, tüm manual var
    Franke Evolution Operating Manual (Page 113 of 210)
    Tea- Steamboiler at initialisation of the machine:
    A timeout of 240 seconds occurred during initialisation of the tea or steam boiler.
    Check that the water supply is on. If it is, there is possibly a leak or a pipe is blocked, e.g. due to scale..

su girişi ve kaynatma ile ilgili bölümleri kontrol et bence
    Konu Evrenoz tarafından (15-05-2019 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kahve makinası yazılımlı ise hata verebilir yazılımı orjinale döndürüp deneyin birde
    Şaka biryana makinaya su gelmiyor veya diğer arkadaşların dediği gibi tıkanmış olabilir. Bide boru hatları üzerindeki sensörleri ölçü aletiniz varsa fişlerini söküp sensörleri ölçerekte sorunun nerde olduğunu bulabilirsiniz.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler