User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: araç kiralama tecrübeleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

araç kiralama tecrübeleri

Selamlar nisanın başında Antalya Havalimanından enterprise ten internet rezervasyonuyla focus araç kiraladım.ofise gittiğimizde focus yok dendi ve 3008 verildi 20 binde idi.10dk temizlemeden gelmesi sürdü tertemiz sorunsuz teslim aldım 1000km yol yaptım sorunsuzca herşey güzeldi,aracı teslim etmeye gittiğimde her yerini unuttugum birşey var mı diye kontrol ettim birşey unutmamısız dedim ve atladık ucaga istanbula geldik.indiğimizde ablam aradı ve annem telefonunu unutmuş(daha dogrusu cantasını kurcalarken düşürmüş)biz ucaktayken telefonu hemen kargolamışlar biz istanbula inmeden telefon kargoya verilmiş bile telefonu kargodan teslim aldıgımda gene şoka ugradım ve telefonu öyle bir sarmışlarki satın alsanız satıcı böyle sağlam sarmaz.ve bunu 40dk içinde yapıyor ve kargoya veriyorlar.provizyonuda araç kontrol edildikten sonra sorunsuz teslim ettiğime dair rapor imzalandıgı anda iade ettiler.gerçekten hizmetlerine hayran kaldım.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok fazla tecrübem yok, standart 1-2 kiralamam vardır yurtiçinde.

Prag'da bi Micra kiralayıp gezmiştik, bi de Yunan adalarında bol bol Panda kiraladık.

Yunanistan'a Milos adasına mı ne gitmiştik, 6-7 kişi olunca bi tane minivan türevi bişey kiralayalım dedik varsa, eski kasa Citroen Evasion mu ne geldi. 2.0 lt Peugeot 206 GTI motoru var

Tabi alet dökülüyor, güzel bi kız geldi, anlatıyor işte sistem bu, şöyle yapın böyle yapın, arabanın burası şöyle burası böyle... Hasarları işaretliyor falan. Her taraf çizik göçük Dedim ki bu böyle bitmez, bak burada taş izi var, burada bilmemne var... Yok yok biliyorum dedi, bak işaretledim diyor, sağ arka köşede 5 tane olay var, o oraya bi tane yuvarlak koymuş, "tamam işaretledim onları işte hepsi burada" dedi ve güldü Sonra gösterdiğim yerlere baktı, ha bak bunlar tamir edilmiş diyo, dandik bi rötuş boyası yapmışlar Hmm peki dedim.

Tam arabaya bindik, "sistemi anladınız sanırım" diyo, "hasar masar olursa alın buraya beyaz bi boya sürün, olay bitti" Baya bi gülüp devam ettik Tabi teslimde de aynı geyikleri yaptık kızla, biz aslında arabayı takla attırdık, boyadık falan filan diye

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En bombası bende sanırım, askerdeyken terhisten 1 gün önce arkadaşı mardin den diyarbakır hava alanına götürücez o arada da biz gezeriz hesabı yaptık, hazır çarşıyı bulmuşuz.

Bizim alt devre arkadaşlardan biri araç kiraladı, araba corca c.

Arabayı ben kullanıyorum, hava alanına girdik polis o kadar araba arasından bi bizi durdurdu, neyse durduk.

Açtım camı, buyrun memur bey, evrakları istedi verdim.

Bakıyor ediyor, ben arabadayım, dönüp bana bakıyor, indim bir sıkıntı mı var dedim,

evet dedi araçta çalıntı ihbarı var (hass. dedim, ulan askerlik pratikte bitse de kağıt üstünde bitmedi, garnizon dışı gitmişsin üstüne)

tane tane anlattım durumu, araç sahibini aradılar. Daha önce konulmuş bir uyarıymış meğerse, bulununca araç kaldırılmamış.

Mümkün mertebe araç kiralamam, çok şartsa kurumsal yerlerden kiralamak lazım.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garenta, Avis, Enterprise gibi firmalar da herşey standart işler, tek yapmanız gereken arabayı teslim alırken heryerine bakın, üzerinize kalmasın. acele etmeyin.

Birde kesinlikle ekstra sigorta pakedini alın,

Ben bir kere Ankarada günü birlik kiraladım, nasıl olsa çok yoğun değil diye almadım, birisi sanırım paralel park yaparken sürtmüş, çok ufak birşey ama 250 TL ekstra aldılar.

10-20 lira vermicez diye 250 lira verdik.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    faydalı bi paylaşım olmuş
    PROSTOCK GARAGE

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kiralamayı kesinlikle kurumsal firmalardan yapın, ben de zamanında garenta dan kiraladım, son dakikaya denk geldi benim explorer arızalanmıştı, köpeğimizle tatile çıkacaktık arkası geniş araç sadece transit connect kalmıştı.. neyse almaya gittim, aracın anahtarını bulamadılar, daha 1 gün önce alınmış KIA Sportage verdiler, fark da almadılar
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsunda 2 firmadan kiraladım. Biri ysr adında bi firma,araçları temiz ama km sıkıntısı veriyor yani 250 km/gün. Fiyat 120 tl idi.

Diğeri de budget tan kiraladım,clio 10 bin km idi,baya iyiydi km sıkıntısı yok,vodafone dan baya uyguna geldi. Hiçbi sorun yaşamadım ikisinde de

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adanada rastgele bir firmadan araç kiraladık şirket adına. 2011 linea verdiler. Sabah sersemliği, uçağın yorgunluğu derken çok dikkat etmedim 150 km yol gidince farkettim lastikler Allaha emanet. Sözleşmede boş senet imzalattılar birde, alt nüsha sizde kalcak dediler. Alt nüshada senet kısmı boştu tabi �� Haciz gelmesini bekliyoruz

akucukdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende haziran 1-8 tarihleri arası daha önce sürekli aldığın Garenta'dan kiralama yaptım. Öncesinde hep izmirdeki bayiden alırdık umarım istanbulda bir sorun çıkmaz çünkü kurumsallarda bile bayiden bayiye hizmette çok fark oluyor.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akucukdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende haziran 1-8 tarihleri arası daha önce sürekli aldığın Garenta'dan kiralama yaptım. Öncesinde hep izmirdeki bayiden alırdık umarım istanbulda bir sorun çıkmaz çünkü kurumsallarda bile bayiden bayiye hizmette çok fark oluyor.
    Sorun çıkmaz ama bayram trafiği nedeniyle normalde km düşük yeni araç gelirken kiralamadaki km yükselmiş araçlar gelebilir.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelin arabası yapmak için Garentadan üst segmen e serisi bir mercedes kiralamıştım.
    Düğün zamanı tabiki ön kesmeler cocukların arabaya atlaması falan.
    sağ marşpiyeli boydan boya kaldırıma ezmiştim. Garentaya aracı teslim etmeye gittiğimizde anlattık durumu rapor tutttular sonra bir bedel yansıtmadılar. tabi. kiralarken ekstra 19tl gibi rakama ek sigorta almıştım.

güvenilir kurumsal yerden almak en mantıklısı biraz pahalı olsun ama aklın kalmasın..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen minibüs lazım oldu Circular Car Hire'dan Vito kiraladım, pişman oldum. Bir dönem Enterprise'da çalıştığım için prosedürlere hakimim, burada bir tık da uyguna gördüm diye aldım. Adamlar hiç sigorta almazsam haklı da olsam nolursa olsun 3bin euroya kadar parayı benden alıp, üzerini kapsamaya alıyormuş tutanak tutulursa. Mecbur günlük 10 euro verip full kasko aldım ekstra.
    Kıçıkırık Vitoya 3.000 lira depozito verdim

Araba 85binde falandı, sağı solu vuruk kırık. Yola bi çıktım arba zangır zangır titriyor, Bursa'ya zor düştüm gittim balans ayarı yaptırdım dönüşte onun parasını geri aldım Allahtan

3 kuruş fazla olsun Enterprise vb. olsun, düşük km temiz araba geleceği garanti en azından

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başka bir anımda, Ankara havalimanında, rastgele bir kiralama firmasına fiyat sordum. fiyatı hatırlamıyorum. ama nakit kapora istiyorlardı, sonrasında araç teslim edilip inceledikten sonra kargo/posta ile nakit parayı geri gönderiyorlardı. Buda baya fantastik bir olaydı.

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir anımda, Ankara havalimanında, rastgele bir kiralama firmasına fiyat sordum. fiyatı hatırlamıyorum. ama nakit kapora istiyorlardı, sonrasında araç teslim edilip inceledikten sonra kargo/posta ile nakit parayı geri gönderiyorlardı. Buda baya fantastik bir olaydı.
    Yok artık, nakit parayı kargo ile göndermek neymiş ya
    Bende bir kere Budget'ten 4-5 kere Enterprise'den kiralama yaptım. Hiçbirinde de sıkıntı yaşamadım çok şükür. Bir kere Enterprise'dan clio kiraladım. Ellerden kalmadığı için focus vermişlerdi fiyat farkı almadan.
    Peugeot 106 GTI (S16) - Satıldı
    Citroen C4 (Sedan)

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen minibüs lazım oldu Circular Car Hire'dan Vito kiraladım, pişman oldum. Bir dönem Enterprise'da çalıştığım için prosedürlere hakimim, burada bir tık da uyguna gördüm diye aldım. Adamlar hiç sigorta almazsam haklı da olsam nolursa olsun 3bin euroya kadar parayı benden alıp, üzerini kapsamaya alıyormuş tutanak tutulursa. Mecbur günlük 10 euro verip full kasko aldım ekstra.
    Kıçıkırık Vitoya 3.000 lira depozito verdim

Araba 85binde falandı, sağı solu vuruk kırık. Yola bi çıktım arba zangır zangır titriyor, Bursa'ya zor düştüm gittim balans ayarı yaptırdım dönüşte onun parasını geri aldım Allahtan

3 kuruş fazla olsun Enterprise vb. olsun, düşük km temiz araba geleceği garanti en azından
    Ne kadardı günlük ücret? Temmuz ayında lazım olcak banada 8 günlük

SinanTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS kardeşimin vesilesiyle enterprise la tanıştım.Adana,Bodrum,Antep te kiralama yaptım hiç üzmediler.Kesinlikle tavsiye ederim Enterprise'ı.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ciroz31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar nisanın başında Antalya Havalimanından enterprise ten internet rezervasyonuyla focus araç kiraladım.ofise gittiğimizde focus yok dendi ve 3008 verildi 20 binde idi.10dk temizlemeden gelmesi sürdü tertemiz sorunsuz teslim aldım 1000km yol yaptım sorunsuzca herşey güzeldi,aracı teslim etmeye gittiğimde her yerini unuttugum birşey var mı diye kontrol ettim birşey unutmamısız dedim ve atladık ucaga istanbula geldik.indiğimizde ablam aradı ve annem telefonunu unutmuş(daha dogrusu cantasını kurcalarken düşürmüş)biz ucaktayken telefonu hemen kargolamışlar biz istanbula inmeden telefon kargoya verilmiş bile telefonu kargodan teslim aldıgımda gene şoka ugradım ve telefonu öyle bir sarmışlarki satın alsanız satıcı böyle sağlam sarmaz.ve bunu 40dk içinde yapıyor ve kargoya veriyorlar.provizyonuda araç kontrol edildikten sonra sorunsuz teslim ettiğime dair rapor imzalandıgı anda iade ettiler.gerçekten hizmetlerine hayran kaldım.
    Hemen yan tarafta EUROPCAR' da çalışıyorum . Keşke haberimiz olsaydı.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben budget tan Symbol kiraladım 1 hafta için. araba 600 km gibi bir km de sıfır geldi. Tam muafiyet sigortalı kiralamıştım.

istanbula dönerken sağlam bir kaza yaptım. sığırın birinin şehirlerarası yolda sağa sola bakmaksızın bana yandan dalması ile sol 2 kapı , Sol ön çamurluk, Sol arka çamurluk komple değişmesi gerekicek şekilde , marşbiyer boydan boya göcük tampon kırık , jant kapakları kırık teslim ettim.

Tutanağa baktılar , geçmiş olsun dediler depozito yu geri yatırdılar.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadardı günlük ücret? Temmuz ayında lazım olcak banada 8 günlük
    300-350 lira arası bir şeydi ama 23 Nisan tatili dönemiydi, Temmuz ayında tüm segment ve firmalarda günlük ücretler artış gösteriyor otomatik olarak

Haz-Tem-Ağu yüksek sezon. Eylül 1 dedin mi düşüş başlıyor da bu seneki ekonomik durumlara bakarsak düşmeyebilir de.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler