User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Evinde Scottish fold veya British shorthair Besleyen Var mı?

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evinde Scottish fold veya British shorthair Besleyen Var mı?

Arkadaşlar evinde Scottish fold veya British shorthair Cinsi kedi besleyen varsa bakımı hakkında bilgi verebilir mi?
    Evimize bu iki cinsten birini alıp bakımını üstlenmek istiyoruz.Alırken nelere dikkat etmeliyim?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım cins kedi almayarak bu hayvanların "mal" gibi satılmasına engel olarak başlanabilir.

Tekir sahiplenmek daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım cins kedi almayarak bu hayvanların "mal" gibi satılmasına engel olarak başlanabilir.

Tekir sahiplenmek daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
    Düşüncenize kesinlikle saygı duyuyorum ...

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    calısana uygun bir ırk bir kac gün eve gelemesek bile kendi kendine takılabiliyor, genelde sakin bi karakteri var. dönemsel tüy döküyor onun haricinde çok tüy sorunu yaşamadık.

genel olarak tavsiye edebilecegim bir ırk british shorthair.
    tabi petshop vs alınıyorsa orda nelere dikkat edilir bilmiyorum bilen arkadaslar paylasacaktır ben tanıdıktan almıstım o yüzden kafam rahattı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    calısana uygun bir ırk bir kac gün eve gelemesek bile kendi kendine takılabiliyor, genelde sakin bi karakteri var. dönemsel tüy döküyor onun haricinde çok tüy sorunu yaşamadık.

genel olarak tavsiye edebilecegim bir ırk british shorthair.
    tabi petshop vs alınıyorsa orda nelere dikkat edilir bilmiyorum bilen arkadaslar paylasacaktır ben tanıdıktan almıstım o yüzden kafam rahattı.
    Bende bu yüzden bu ırkı sahiplenmek istiyorum.Diğer kedilere nazaran daha sakin olmalarından dolayı.

timmaah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 te 2 aylık iken aldığımız scottish fold longhair imiz var 5 senedir hala evde kedi olduğunu unutuyorum bazen
    no car no fakin fuel

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kendim tekir besliyorum. Çevremde ki çoğu arkadaş da british ve scotish besliyor siyam besleyen de var. İyi ki tekir besliyorum.. Dertleri bitmiyor. Bir kere tüyleri seven insanı bile çileden çıkartabiliyor. Bi kedi koşarken üstünden tüyleri uçuşur mu havaya ya Bir de tekir kedilere göre çok nazlı ve problemli olabiliyorlar. Tanıdığım iki farklı kedide sürekli sahiplerine sinirlendiği zaman gidip ya evin ortasına işiyor yada koltuklara işeyip sçıyor. Aklı sıra sahibini cezalandırıyor. Kaç kere veterinere götürdüler ama yok yani. Kedinin kölesi oldular resmen. Onun oturduğu yere oturmuyorlar falan çişi için ayrı kum boku için ayrı kum falan. Sevsen sevdirmiyor kendini soğuk davranıyor sürekli falan. Gerçekten zor kediler. Tekir kedi ama garibim ekmeğini ver suyunu ver sana sonsuz minnettar olarak bir ömür yaşar Tabii tüm kedileri genellemiyorum ama kedi besleyen biri olarak ne kadar böyle cins kedi gördüysem hepsinin garip garip huyları var. Benim de tavsiyem tekir' den yana olur. Hem az masraflı, hem tüğü vs cins kedilere nazaran yok denecek kadar az dökülür. Hemde gerçekten bebeklikten alıp beslediğinizde köpek gibi size minnettar oluyorlar. Gözünün içine bakınca o sahip aşkını görmek bambaşka bir duygu.
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scottish için konuşayım:
    sakin oluyorlar çok samimiyet sevmiyorlar. örneğin kucağına aldın sevdin sonra bir yere bıraktın o bıraktığın yerde uzunca bir süre çuval gibi kalabiliyorlar ama çok hareketli olmadıkları için tekirlere göre daha çok sevip sıkıştırabiliyorsunuz. yalnız genetik olarak sorunlu olduklarından nadir de olsa çeşitli hastalıklara yakalabiliyorlar ya da kendi bünyeleri hastalık yaratabiliyor. benim bir abimde vardı sapasağlam hayvan yaklaşık 7 yaşındayken durduk yere kalp krizi geçirip öldü. onun dışında muhtemelen yılın uzun bir döneminde tüy döküyor olacak ona hazırlıklı olun.

benim de sokaktan bulduğum tekir scottish kırması bir kızım var o da genel olarak normal scottishlere çok benzer bir mizaca sahip sadece daha minyon. biz de tüy konusunda bazen fazla daralabiliyoruz.

sormak istedikleriniz olursa cevaplayabilirim bildiğim kadarıyla.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedi besleyecekseniz ne olur para verip bu tip kedilerden almayın, sokaklarda sahiplenilmediği için ölen hastalanan binlerce yavru kedi var, onlardan birini alın evinize, size minnet duysun hayvanlar, sizin de doğaya büyük bir faydanız olsun...

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz şu arkadaşı aldık caddebostan sahilden, zayıftı hastaydı, şimdi evin neşesi oldu

Tolga Uzuner on Instagram: “😻 #catstagram #catsofinstagram #cats #cat #istanbulcats #love #kitty #bestoftheday”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıldır scotish fold besliyoruz.

ilk scotishimizi 2 aylıkken sahiplendik ''herhangi bir ucret vs odemedik'' hayvan 2 yasında kalp krizi gecirdi ve oldu

suan ki scotish imiz de 5 aylıkken sahiplendik oda 2 yasında tuy ve saglık sorunları var, diğerinde de bobrek sorunu yasamastık. bu hayvanların bobreklerinde sorun var genel olarak, oyle her mamayı kullanamıyorsunuz. Misal biz proplan kısır kullandık 1,5 yıl 2 kez bobrek sorunu yasadık. sonuncusunda 12 gun veteriner gozetiminde kaldı hayvan, ciddi de masraf oldu.

artık normal mamayı hiç kullanmıyoruz veterinerde satılan 3 kg 250 lira olan mamadan yiyor ''bobrek dostu'' (ben o kadar kaliteli yiyemiyorum ) bunun dısında 6 ay da bir tras ettiriyoruz hatta dun tras edildi tuysuz suan

kronik sorunları olan hayvanlar malesef ama cok tatlı ve zararsızlar bazen evde oldugunu unutur ararsınız kac saattir nerede bu diye cocuklarla arası gayet iyi benim 2,5 yasında ikizlerim var gayet iyi anlasıyorlar. bazen eşimin gozunden kacıyor ikizler 1 olup hayvanı darlıyorlar ama asla sert bir tepki gostermiyor avazı cıktıgı kadar miyavlayıp kurtarın beni demesi dısında

bunları goze almanız gerek acıkcası benim tavsiyem de daha normal bir ırk hayvan tercih etmenizden yana olacak.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir british bir tekir besleyen biri olarak

Britishten sonra tekir gelince eve kedi geldiğini hissetmemi sağladı.

British’i corona fip ten kaybettik. 2 hafta gibi kısa sürede malesef hayatsal tepkilerini kaybetti.
    Briitish ve scotish kediler çok iyi bakım isteyen bağışıklığı çok zayıf kediler ve dikkat etmek gerekiyor. Corona fip en çok bu iki kedi cinsinde tutunuyormuş ve viris aktif hale gelioyrmuş. Bütün kedilerde olan corona evrim geçirmesi ile ıslak yada kuru olarak fip virusüne dönüşüyor ve sonucu kesinlikle ölüm

Tuvalet terbiyesi kesinlikle eğitimle alakalı.
    Bizim iki kedimizde şu güne kadar hiç kum harici yapmadı
    British sadece hastalık zamanı kum harici yapıyordu ki kediler hastalığını belli etmek için kum kabının yanına yaprmış.
    Koltuk halı kilim yastık yorgan gibi bişey yaşamadık şuana kadar.

6 aylık bir tekirimiz mevcut. Oldukça hareketli yeni kısırlaştırmasını yaptık biraz daha sakinleyecek diye umut ediyoruz. Kızgınlık dönemi uyutmuyorlar.

Mama konusunda kuru mama ile başlayın ve öyle devam edin yaş mama ağız kokusu ve böbrek sorunlarına neden olabiliyor. İyi bir veteriner ilk şart.
    Hayvansever olması temennimiz. Yoksa tamamen ticarethane. Bir iç dış parazite 300tl isteyende var 60a aynı aşıyı yapanda var. O yüzden veteriner çok önemli.

Sahiplendirmek isteyenler var bi sürü instagram faceboom gibi sosyal mecralarda
    Yavru annesütünden ayrılmış bir kedi sahiplenmenizi tavsiye ederim.

British scotishlere 2500tl kısırlaştırılmışlarına 3500tl gübü rakamlar sakın vermeyin.
    Petahoptan alacağınız kedinin seceresi belli olmayacağı için hasta bir kedi alıp boşuna insanları haksız kazanc sağlamalarına dedtek olmayın

Not: ben bristish kedimizi sokakta bulupta eve aldım meğer hayvanı hasta diye sokağa atmışlar böyle caniliklete sebebiyet vermeyin.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzeltme yok: yanlış telafuz etmişim

Bütün kedilerde bulunan corona virüsü, kediye iyi bakılmadığında bağışıklık sisteminin evrim geçirmesiyle kuru yada ıslak fip’e dönüşebiliyor. En büyük hastalıklardan biri sonucu %90 ölüm ile sonuclanıyor.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstteki postta arkadas belirtmiş dertlerini zaten, bunlara ek olarak scotish nazlıdır sevdirmez sokulmaz soguktur gel 2 seveyim desen yok, en guzeli sokaktan alacagın kedidir kadir kıymet bilir arkadas olur dost olur. Sakin diye istemişsiniz ama kedinizle 10 dk 15 dk oynayamıcaksanız neden kedi alıyorsunuz ? Tercih sizin ama kesinlikle sokaktan bir yavru edinmenizi ve evinizi açtıgınız hayvanın bir sure sonra evden biri olacagını unutmamanızı tavsiye ederim.
    Dip not duseyim 2 tane sokaktan aldıgım kızım var, ablamdada 2 tane scotish var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Britsh, iran ve sokak kedim var.
    Arkadaşların da dediği gibi kesinlikle sokak kedisi derim.
    Bende çalışıyorum diye önce para karşılığı cins kedi aldım, sonra yalnız kalmasın diye ücretsiz cins kedi denk geldi onuda aldım, sonra ihtiyacı olduğu için sokak kedisi aldım.
    Sokak kedisinin yanında diğerleri canlı bir hayvan gibi değilde, peluş oyuncak gibi geliyor.

Bir gözlemimde şu, sokaktan yavru kedi sahiplenince sokak hayatını gördüğü için biraz agresifliği olabiliyor. Ama hamile sokak kedilerini alıp, ev ortamında doğum yaptırıp, yavruları, barınaklara yardım karşılığı sahiplendiren insanlar var. Bir arkadaşıma böyle birini bulup oradan, yavru kedi sahiplendik. Gerçekten en doğru kedi sahiplenme yolunun bu olduğunu yavruyu her gördüğümde anlıyorum.

İlla cins kedi alacaksanız da petshoplar ve evini üretimhane gibi kullanıpta aileden diye ilan verenlerden uzak durunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada sahip oldugumuz 2 scotish de erkekti ve 2 sinide zamanı gelir gelmez kısırlastırdım. asla ciftlestirelim yavru cıksın ese dosta ucretsiz bile olsa verelim gibi bir dusuncemiz hiç olmadı.

bu dusunceyi herkese tavsiye ederim...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı zamanlar da Scotish ve British besledim. İkisi de en iyi mamaları yemesine rağmen günü gününe aşılarını olmasına rağmen öldü. Şu an da 2 tane tekirimiz var. Kedi beslemek bakmak istiyorsanız kedi olduğunu anlamak istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle tekir alın bakın.
    11' E92 M3 - 34 MCT 30

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bizimki baya uysal tüy dökme var yemeklerde bızı rahatsız etmez uykucu genelde sevdırmeyı sever ses cıkarmıyor bu cinsler

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuy dokumu ve genetik hastaliklari dışında bir sorun yok bakimi kolay.
    Livestrong

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler