User Tag List

Sayfa 15/16 İlkİlk ... 513141516 SonSon
296 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Forumun eski güzel günleri

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel anlamda bir çok arkadaşın yorumunu ilk sayfadan bu yana okudum herkesin düşüncesi aynı gibi.

Özellikle sosyal ağ çok ilerledi ve forum alışkanlığı bitmeye başladı. Bunun ile birlikte Wat..sp tarzı gruplar oluştu kısa süreli bilgi alışverişi hızlı hale geldi insanlar foruma girmemeye başladılar.

Bunun dışında linç tayfası her zaman vardı çok kişiyle bende dahil ağır tartışmalara girdiler elbet hepimizin hataları olmuştur kendimde dahil ama fazla büyütüldüğünü düşünmüştüm hep.

Bunun dışında iyi kötü bir çok dostluk edindim buradan çoğu arkadaşla tanışma fırsatım oldu. Bir çok konuda yardım ettiler il dışına gittim ağırlandım yeri geldi misafir ettiğim bir çok arkadaş oldu. Kırdık kırıldık sonuçta konular kapandı tatlıya bağlandı ve herkes işine bakıyor şu an.

Forumun bir çok iyi yanı da vardı bence hala var. Bir konuda soru sorulur hemen cevap verilirdi. Bir çok bilgili arkadaş vardı forumda özellikle zamanında VTI aradığım dönemler İzmir ekibi çok yardımcı olmuştu bana sağolsunlar.

Bilmediğimiz bir çok bilgiyi burada ki büyüklerimizden öğrendik onlarda sağolsunlar.

Sonuç olarak inşallah forum eski günlerine geri döner eski heyecan geri gelir o bilgili tayfa güzel konular açar, yeni araba konuları, gece rollingleri, geyik sohbetleri ve daha niceleri gibi.

Hayırlısı olsun inşallah..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmaz arada açanlar sözlü olarak dövüldü içinden geçildi. Herkezin kendi gurupları var. Kendi isteklerini kabul edenler kendi aralarında paylaşım yaptılar. Başta kendim olmak üzere bence herkez kendine baksın.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllarca üye olamadım, kendi bmw sitemden sorun yaşayıp yolları ayırdığım çok kişi var buraya üye, her açtığım konuya her sözüme olumsuz yorumlar yaptılar, sonrasında forum alıştı sanırım bana hemen hemen her gün girip 'bildiğim' konularda yorum yapmaya, bilmediklerimi de konu açıp sormaya çalışıyorum, eskiden teknik konular 2 günde 10-15 sayfa olurdu şimdi haftada 1-2 kişi yazıyor sadece...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mobil site veya mobil siteye bağlayan bir uygulama olsa çok şey değişebilir gibi geliyor ama bu benim düşüncem tabi. Eski üye olmasamda

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden daha hareketlıydı. Hatta roll gecelerı rating rekoru kırar,2 saatte 20 sayfa yazı olurdu.
    Roll ıcın meydan okumalar olur ama gercegını pek goremezdık. Gorsek de heyecanı bıtmıs olurdu.
    Sırf burada kı yazılar yuzunden kac kısı hızlı araba yaptı yada abuk sabuk harcamalar yaptı.
    Bırı de ben ,GTR ıle baya ugrasmıtım ama rekor ile defteri kapamıstık...
    Sanırım kemık kadro yaslandı,eskısı gıbı teknık yazan yok.
    Anca sahasa soruldu mu cevap verıyoruz.
    son 2 yıldırekonomı konusuna sureklı yazıyorum. Bırde pist paylasımlarım var... Onlara bıle 2-3 tane yazı anca gelıyor...
    Napalım,durum bu...
    Ha bırde kıs oldu mu hava durumu konusu arada hareketlenıyor...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buarada Ordu'dayım,sırketın bışgısayarından gırdım,google tech yazdım,2.acılan eksı sozluktu.
    Yazıları okuyayım dedım
    Sanal Sanayi ortamı yazmıs,cok guldum. Dıger yazılarda guzel...

meLaNchoLic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TB turboyken neredeydiniz??
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu kızın memeleri anadoluda 9 çocuk doğurupta emzirememiş kadınlarınkine benziyor ama biri ünlü oluyor digerleri tarlada ugrasıyor

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaman yok ama zaman olsa dahi bu ise ayiracak para yok, piyasanin durumu belli.

Belki de 3-4 senedir ilk defa yaziyorumdur ya da en fazla 1 kere yazmisimdir. Ozluyoruz tabi ki, eve gelir gelmez yeni mesajlara bakar 20 sayfa arama sonucunda ilgimi ceken her seyi yazardim. Hatta bazen o kadar uzun yazardim ki otomatik offline ederdi, BIZI BILEN BILIR BILMEYEN PANDAMIZA BAKSIN

Simdi canim sikiliyor, bi araba-motor aliyorsun 10 birime, satiyorsun 15 birime, sen o araba-motoru alirken baktigin 15 birimlik araba olmus 25 birim. Ya da bundan 4-5 sene once 10 litre yakan arabalara binebiliyorduk, simdi gozumuz kesmiyor 100 km de 70 lira verip gunluk binmeye. Parcalari getirmek istesen paran degersiz bir de ustune bir suru vergi. Gunluk hayat kaliteni mi arttiracaksin kazandiginla yoksa hobine mi harcayacaksin. Kazandigin 5 yilda 1 birim artiyor, hayat sartlari 4 birim artiyor. Dunyanin hic bir yerinde eskiyen arabanin degeri artmaz klasik, ozel uretim, sinirli sayi degilse; bizde hem sifir araba fiyati yukseliyor hem de 2. el piyasasi. Sen de mecburen 20 birime aldigini 25-30 birime satmak zorunda kaliyorsun. Bir de zaten zamaninda efsane olmuslarin kici basi dagilmis toplanmis suslu puslu iteleniyor, yeniyi almaya gucun yok. Napacaz 1.3 dizelime yeni lastik aldim konusu acmak da sacma geliyor bu forumun `eski` yapisi geregi.

Burasi gercekten guzel bir teknik ansiklopedi gibi, bu ulkenin durumu duzelmezse burada da paylasimlar cogalmaz.Yine de cok guzel insanlarla tanistik, cok uzun sure gorusmesek de bir alo dedigimizde elinden geleni yapan bir cok insan var. Hala cok guzel hala cok detayli konulari olan bir arsivi var. Bu zamana kadar getirenlerin bilgisine emegine saglik.
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela az önce sevdiğim tutkunu olduğum bir marka için akıl mantık oran orantı çerçevesinde bi yorum yaptım hemen uyuşturucu kullanıyormuşum gibi tepkiler verildi. (Kıskanma favorilerini paylaş konusunda yakın bir arkadaşımın yorumuna alıntı yaparak bi yorumda bulundum)

Mesele ne ? Mesele; ''HONDA NSX, Ferrari 458e göre daha iyi'' demiş olmam.

İnternette bi kaç arama yaparak neyin neyden daha üstün olduğu, az imkanla nasıl çok verim alınabildiğini araştırmak zor değil. Ama bunu yapmak yerine linç etmek daha cazip geliyor.

Böyle insanlar için tofaş hızlı bi arabaysa onu Koeniggsegg le bile geçemezsiniz, bi linçe bakar herşey
    Kardeşim böyle şeyleri bence kafana takma gönlünü üzme bazı insanlar herşeyi çok biliyormuş tavrı olduktan sonra bunların hepsi olacak.
    k20project.com – a k20 project block sayfasına web sitesine kadar açtım. adam yazmış speedhunter yok ek9.org özenmişsin demeyen mi olmadı. Bu forum sayesinde çok güzel insanlar tanıdım, Bilal abi olsun (baktepe) şunu yap bunu yap fikir verenlerde oldu.
    ama forumun geneli böyle değil ne yazikki.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim böyle şeyleri bence kafana takma gönlünü üzme bazı insanlar herşeyi çok biliyormuş tavrı olduktan sonra bunların hepsi olacak.
    k20project.com – a k20 project block sayfasına web sitesine kadar açtım. adam yazmış speedhunter yok ek9.org özenmişsin demeyen mi olmadı. Bu forum sayesinde çok güzel insanlar tanıdım, Bilal abi olsun (baktepe) şunu yap bunu yap fikir verenlerde oldu.
    ama forumun geneli böyle değil ne yazikki.
    Ya kendimi tabiki de üzmüyorum da bu internet ortamını yıllar yılı oldum olası asla anlayamadım. Karşıt görüşsen eğer sanki sopayla dövüyormuş tribiyle cevap yazıyorlar, gerçekte yüzyüze aynı kelimeler aynı oranda tepkiler veriliyor mu peki ?

Facete orda burda atar gider show, seni asıp kesip biçicem evinden alıcam diyolar, gel al diyosun, hanım izin vermediye geliyor iş

Forum demek tartışmak demek, ama herşeyi yanlış anlamaya müsait milletimiz bunu bile kavga anlıyor.

Ha bi de buraya bişey soruyolar, hemen google.com linki veren gördüm. Adam google a yazıp hemen cevap bulmayı bilmiyor sanki öyle de boş insanlar mevcut
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AltunTV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tek suçlu yeni nesilin beyin yapıları , otomobil tutkusu anlayışları. Tamam hadi eski üyeler iş güç çocuk vs ama ben bu foruma 2014'ten bu yana bakıyorum 18 yaşındayım şuan ama nedense benim nesilden burada konu açan yorum yapan aktif kullanıcı sayısı bi elin parmağını geçmez. Yoksa zaten eskilerde olmasa biz hiç bir şey okuyamayacağız. Bence problem bu. Bizim nesile instagram'dan arabayla takipçi kasmak daha cazip geliyor...
    Zaten forumda bizim yaşımızda olan kişi sayısı ancak 1 elin parmağı kadar. Bizim nesil biraz daha ''arabayı basalım,jant takalım mekana gidince şeklimiz olsun'' kafasında. Bizim gibi bu veya bunun gibi forumlarda dolaşan yaşıtımız yok. Ünv. de arkadaşların arabasına binip en basitinden biraz yüksek hıza çıkınca arabanın titrediğini fark edip çocuğa balansına bi baktır dediğim zaman sanki prof bi ustaymışım gibi tepki alıyorum. Bizim nesilde heves yok gibi birşey. Karakteristik egzoz sesi olan arabaları duyarak tanıyacak çok az yaşıtımız var.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AltunTV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tek suçlu yeni nesilin beyin yapıları , otomobil tutkusu anlayışları. Tamam hadi eski üyeler iş güç çocuk vs ama ben bu foruma 2014'ten bu yana bakıyorum 18 yaşındayım şuan ama nedense benim nesilden burada konu açan yorum yapan aktif kullanıcı sayısı bi elin parmağını geçmez. Yoksa zaten eskilerde olmasa biz hiç bir şey okuyamayacağız. Bence problem bu. Bizim nesile instagram'dan arabayla takipçi kasmak daha cazip geliyor...
    nokta atışı yorum bu.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sebepleri belli aslında. Otomobil çok ancak kültür yok. Birde internetin yaygınlaşması ve bilgi depolarının genişlemesine rağmen kullanıcılar artık tembelliğe alıştı. Haliyle insanlar öğrenmeye çalışmak yerine "gugıllamayı" tercih ediyor.Bilen adamlar da bu sebeple daha çok küsüyor forum ortamlarına.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Supra sahiplerinin dikkatine, TESTE DAVET

brnkskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten forumda bizim yaşımızda olan kişi sayısı ancak 1 elin parmağı kadar. Bizim nesil biraz daha ''arabayı basalım,jant takalım mekana gidince şeklimiz olsun'' kafasında. Bizim gibi bu veya bunun gibi forumlarda dolaşan yaşıtımız yok. Ünv. de arkadaşların arabasına binip en basitinden biraz yüksek hıza çıkınca arabanın titrediğini fark edip çocuğa balansına bi baktır dediğim zaman sanki prof bi ustaymışım gibi tepki alıyorum. Bizim nesilde heves yok gibi birşey. Karakteristik egzoz sesi olan arabaları duyarak tanıyacak çok az yaşıtımız var.
    22 yaşında, sizlerle aynı nesil olan biri olarak kesinlikle katılıyorum. Instagram'ın da büyümesiyle birlikte maalesef bu tarz otomobil forumlarına ilgi azaldı. Üstüne bir de yetişen yeni nesil o kadar saçma sapan şeylere ilgi duyuyor ki maalesef...

Sırf "şekil" derdinde olan o kadar çok insan var ki, tek dertleri mekanda kapıya araba çekeyim, dikkat çekeyim vs vs. Yok makastı, yok yanlamaydı vs trafikte terör estiren herkese "abi" çekip baştacı yapıyorlar. Bunları paylaşan saçma sapan instagram sayfaları rekor takip alıyor. Araştırıp, öğrenen arabaları gerçekten seven ve meraklı olan "enthusiast" diyebileceğimiz tarzda kişiler maalesef bizim yaşıtlarımız arasında çok az.

Çoğu kişi sağdan soldan duydukları yarım yamalak yanlış bilgilerle sanki o konuda uzmanmış gibi yorum yapıyor. Bazen youtube, instagramdaki yorumları okuyayım diyorum inan 10 tanesine bakıp kapatıyorum utancımdan.

Ülkenin ekonomik durumu ve sosyal yapısı da bu konuda etkili. Bu konuda bizlere de çok iş düşüyor, bu kafada olan yakın arkadaşlarımın bazılarını düzeltebildim, bazıları ise anlamamakta inatçı onları bilinçlendirmek için kendimi yormuyorum.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sende kullan üniversitesi hastag fluencefisiydiyan adam
    Samara 2109

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brnkskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    22 yaşında, sizlerle aynı nesil olan biri olarak kesinlikle katılıyorum. Instagram'ın da büyümesiyle birlikte maalesef bu tarz otomobil forumlarına ilgi azaldı. Üstüne bir de yetişen yeni nesil o kadar saçma sapan şeylere ilgi duyuyor ki maalesef...

Sırf "şekil" derdinde olan o kadar çok insan var ki, tek dertleri mekanda kapıya araba çekeyim, dikkat çekeyim vs vs. Yok makastı, yok yanlamaydı vs trafikte terör estiren herkese "abi" çekip baştacı yapıyorlar. Bunları paylaşan saçma sapan instagram sayfaları rekor takip alıyor. Araştırıp, öğrenen arabaları gerçekten seven ve meraklı olan "enthusiast" diyebileceğimiz tarzda kişiler maalesef bizim yaşıtlarımız arasında çok az.

Çoğu kişi sağdan soldan duydukları yarım yamalak yanlış bilgilerle sanki o konuda uzmanmış gibi yorum yapıyor. Bazen youtube, instagramdaki yorumları okuyayım diyorum inan 10 tanesine bakıp kapatıyorum utancımdan.

Ülkenin ekonomik durumu ve sosyal yapısı da bu konuda etkili. Bu konuda bizlere de çok iş düşüyor, bu kafada olan yakın arkadaşlarımın bazılarını düzeltebildim, bazıları ise anlamamakta inatçı onları bilinçlendirmek için kendimi yormuyorum.
    Dediğin cidden doğru ama bir gerçekte var ki oda bu sevginin yayıldığı. Arabadan gram anlamayan kız arkadaşım bile çok birşey öğrenmiş olmasa da en azından artık benimle birlikte yorum yapıp eğleniyor
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sende kullan üniversitesi hastag fluencefisiydiyan adam
    Kardeşim seminer vericem ,2 ana başlık olacak. 1-Fluence ile nasıl 5.5L nin altına düşeriz 2-Bagaj boş ve yolcusuz seyahatlerde bagaja konması gereken 20L lik damacanaların konumu nasıl olmalıdır?
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin güzel anıları, dostlukları, çok keyifli zamanları geçti bu forum sayesinde ve arayı açmadan tekrarlamak lazım güzel anıları.
    Yağmurlu bir hafta olması bekleniyor, bir sonraki cumartesi(29.06.19 saat 18:00), ateşi yakarım etini, içkisini alan gelsin, sitenin bahçesi hala orman gibi.
    müsait olanlar mention'lasın beni ona göre bir "zalımsın meeting" konusu açarım
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler