User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Satış sonrası sorun..

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Satış sonrası sorun..

iyi pazarlar cümleten. Geçen hafta 1.2tdı polo aracımı sattım. Alan arkadaş yolda giderken kırmızı yağ ışığı yandığını stop edip tekrar çalıştırıp tekrar devam ettiğini ve yaklaşık olarak 60 km sonra da motordan şakırtılar geldiğini söyleyerek beni aradı. Bende çekiciyle çektirdim aracı sanayiye bakıldıktan sonra krank yağ pompası vs dağıldığını söylediler. Bende keşke yağ ışığı yandığında arasaydın çekiciyle çektirip masrafını da karşılarım fakat devam ettiğin için ben sadece 2 3 bin tl veririm dedim. Burda yasal olarak bir sorun var mı davacı olacak gibi duruyor arkadaşta. Aracı expere sokmadan aldı. yaklaşık 1 hafta geçti olayın üzerinden
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madde 4: Sorumluluklar

Araç satış tarihinden önceki her türlü vergi, ceza, faiz vb. giderlerden satıcı, bu tarihten sonraki her türlü giderden ise alıcı sorumludur.

Araç halihazır durumuyla satın alınmış olup, satıcının GİZLİ AYIP kapsamında kabul edilebilecek halleri hariç, alıcı aracı görerek ve her türlü incelemesini yaparak satın almıştır.

kendilerine bu maddeyi okutun.Yağ lambası yanan aracı sağa çekip yağını kontrol etmek ya da en azından bir bilene danışmak aklına gelmemiş ve bu şekilde sürüp motor kırmış ise bu durumda sizin yapacağınız tek şey geçmiş olsun dileklerinde bulunmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErayCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madde 4: Sorumluluklar

Araç satış tarihinden önceki her türlü vergi, ceza, faiz vb. giderlerden satıcı, bu tarihten sonraki her türlü giderden ise alıcı sorumludur.

Araç halihazır durumuyla satın alınmış olup, satıcının GİZLİ AYIP kapsamında kabul edilebilecek halleri hariç, alıcı aracı görerek ve her türlü incelemesini yaparak satın almıştır.

kendilerine bu maddeyi okutun.Yağ lambası yanan aracı sağa çekip yağını kontrol etmek ya da en azından bir bilene danışmak aklına gelmemiş ve bu şekilde sürüp motor kırmış ise bu durumda sizin yapacağınız tek şey geçmiş olsun dileklerinde bulunmak.
    ben arkadaş almaya gelecek ayıp olmasın dıye daha bakıma 3.000 km varken yağ filtreleri değiştirdim mahçup olmayalım diye. araç zaten 2 2.5 yıldır bende sadece baskı balatası kötüydü ben bu durumu da arkadaşa izha ettim gelmeden önce haberi olsun sonra kulaklarımız çınlamasın diyerekten. Hatta çekici ve motor indirme parasını da kendim karşıladım. Arkadaşa da söyledim keşke ışık yandığında arasaydın da bu kadar içeri girmeseydi sorun neyse dedim ama tabi telefonda konuştuğumuz için herhangi bir delil de yok ortada. Nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum..
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay canına, araba 2.5 yıldır sende yağ yakmıyor ve arabayı satınca yağ yakmaya-kaçırmaya başladı he.

Allah’ın işine bak sen... Senin suçun yok kardeş bence dış mihraklardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay canına, araba 2.5 yıldır sende yağ yakmıyor ve arabayı satınca yağ yakmaya-kaçırmaya başladı he.

keşke suçlamdan sorsanız sebebi neydi diye soğutucu patlamış yağı suyu indirmiş araç ben ne yapabilirim? Torpil mi koydum giderken üstüne yolda patlasın diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke suçlamdan sorsanız sebebi neydi diye soğutucu patlamış yağı suyu indirmiş araç ben ne yapabilirim? Torpil mi koydum giderken üstüne yolda patlasın diye
    Güzel kardeşim öyleyse senin ne kabahatin var da kafana takıyorsun ?

Benim lafım aracının motoru yağ kaçırıp veya yakıp, yağ dolu motorunu motor temizlik yapıp satanlara. O kadar araba aldım sattım ne motor ustaları ne de eksperler yağ yakma ve kaçağını anlamamıyorlar ve insanlar parasını Yok yere harcıyor. Aracın önceden yağ problemi yok ise ne diye 3000-5000 veriyorsun? Yok arabaya çekici yollamalar felan. Babanın oğlumu paranı dağıtıyorsun hayırdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel kardeşim öyleyse senin ne kabahatin var da kafana takıyorsun ?

Benim lafım aracının motoru yağ kaçırıp veya yakıp, yağ dolu motorunu motor temizlik yapıp satanlara. O kadar araba aldım sattım ne motor ustaları ne de eksperler yağ yakma ve kaçağını anlamamıyorlar ve insanlar parasını Yok yere harcıyor. Aracın önceden yağ problemi yok ise ne diye 3000-5000 veriyorsun? Yok arabaya çekici yollamalar felan. Babanın oğlumu paranı dağıtıyorsun hayırdır?
    adam şehir dışından geldiği için yardımcı oldum sadece, çekici arkadaşımdı sadece mazot parasını verdim onun çok fazla birşey gitmedi benim açımdan arkamdan anama avradıma sövürceğime 500 600 gitsin önemli değil

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Muhatap bile olmazdim.
    Kul yapısı çıktığı gibi kucağına alan gördüm.

Benim başıma şöyle birşey geldi.
    Kardesim punto otomatik aracını sattik.
    Ertesi gün robotu bozulmuş.
    Arabaya exper firması hatasız demiş.
    Bana geldiler alan kisiler cemkirmeye.

Sen bu araca exper yaptirdin mi?
    Evet.
    Exper hatasız dedi mi?
    Evet
    Eeeee ben sana hatasız verdim mi?
    Evet.

O zaman bana neden cemkiriyorsun ?

Sus pus

Git expere cemkir.
    Exper ne dedi peki.
    Burdan çıktığı gibi bizim sorunlulugumuz biter demesin mi
    Kardeslerimize 4000 tL girdi.

Bu iş kader şans işi.

Alan kişi noterde imza attiginda arabayi kabul etmis oluyor.

Ha şöyle olur diyelim siz ilana 3 parca boya yazdiniz.pert kaydi yok yazdiniz. Sonra araba komple boyali pert çıktı geçmiş olsun ottururler mahkemede.

Onun haricinde birsey olmaz
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam şehir dışından geldiği için yardımcı oldum sadece, çekici arkadaşımdı sadece mazot parasını verdim onun çok fazla birşey gitmedi benim açımdan arkamdan anama avradıma sövürceğime 500 600 gitsin önemli değil
    Güzel kardeşim gene anlaşamadık Seninle adım adım yürüyelim bari.

Şimdi arabanın soğutucusunun patlatıp, yağını suyunu indirmesi senin suçun mu, yoksa yeni alıcının suçumu?

Birde araba sende iken 2 yıldır hiç yağ lambası yaktı mı ve sen 2 senelik süreçte bakım harici motorun yağ kapağını açıp yağ ekledin mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şimdi arabanın soğutucusunun patlatıp, yağını suyunu indirmesi senin suçun mu, yoksa yeni alıcının suçumu?

Birde araba sende iken 2 yıldır hiç yağ lambası yaktı mı ve sen 2 senelik süreçte bakım harici motorun yağ kapağını açıp yağ ekledin mi?
    son kısma cevap verdim sadece hayır kesinlikle ışık yanmadı. ne bakımda eksik çıktı yağ ne de herhangi bir ekleme yaptım tamamen şans işi elinde kaldı adamın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhatap bile olmazdim.
    Kul yapısı çıktığı gibi kucağına alan gördüm.

Benim başıma şöyle birşey geldi.
    Kardesim punto otomatik aracını sattik.
    Ertesi gün robotu bozulmuş.
    Arabaya exper firması hatasız demiş.
    Bana geldiler alan kisiler cemkirmeye.

Sen bu araca exper yaptirdin mi?
    Evet.
    Exper hatasız dedi mi?
    Evet
    Eeeee ben sana hatasız verdim mi?
    Evet.

O zaman bana neden cemkiriyorsun ?

Sus pus

Git expere cemkir.
    Exper ne dedi peki.
    Burdan çıktığı gibi bizim sorunlulugumuz biter demesin mi
    Kardeslerimize 4000 tL girdi.

Bu iş kader şans işi.

Alan kişi noterde imza attiginda arabayi kabul etmis oluyor.

Ha şöyle olur diyelim siz ilana 3 parca boya yazdiniz.pert kaydi yok yazdiniz. Sonra araba komple boyali pert çıktı geçmiş olsun ottururler mahkemede.

Onun haricinde birsey olmaz
    anladım teşekkürler ben takmıyorum o zaman arkadaşa yardımcı olayım dedim üstüme yıkmaya çalıştı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam çekicide yollamazdım 2000, 3000 de teklif etmezdim. Bunları yaparak adamın gözünde kendinizi ''BİLİYORDU DA SÖYLEMEDİ'' durumuna düşürdünüz bence. Ben olsam kesinlikle böyle düşünürdüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam çekicide yollamazdım 2000, 3000 de teklif etmezdim. Bunları yaparak adamın gözünde kendinizi ''BİLİYORDU DA SÖYLEMEDİ'' durumuna düşürdünüz bence. Ben olsam kesinlikle böyle düşünürdüm.
    Benim de demek istediğim buydu

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşın durumunu anlıyorum çünkü ülkemizde o kadar salak insan var ki insan ne yapacağını şaşırıyor. Bizim satarken merkezi kilit bozuk diyip sattığımız araca adam 4 ay sonra merkezi kilit taktırcam yarı yarıya olsun diye aradı. Arkadaş da yeni alan kişi mağdur olmuş olabildiğince yardım etmeye çalışmış ama yağ lambası yandıysa çekersin kenara ararsın hemen burda alan kişi kendi hatasından kaynaklanan durumu satıcıya yıkmaya çalışıyor yok öyle bir dünya.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu mesaja katılmakla beraber bu isler malesef biraz da kısmet. Bende scirocco alırken DSG sanzımanın patlayabilecegini bilerek aldım. Servis bakımlı arac ve alturda tanıdıgım oldugu icin patlasada sorun degil iyi niyetten yaptırırım dedim. 6 ay sonra sanzıman patladı. gittim yaptırdım 1 lira vermeden. ama bu sanzıman arabayı aldıgım gibi yoldada patlayabilirdi. Önceden ben bozulucam diye uyarı veren bisey degilki bu. ama arkadasın dedigi gibi iyilik yapayım derken süpheli duruma düsmüssün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu mesaja katılmakla beraber bu isler malesef biraz da kısmet. Bende scirocco alırken DSG sanzımanın patlayabilecegini bilerek aldım. Servis bakımlı arac ve alturda tanıdıgım oldugu icin patlasada sorun degil iyi niyetten yaptırırım dedim. 6 ay sonra sanzıman patladı. gittim yaptırdım 1 lira vermeden. ama bu sanzıman arabayı aldıgım gibi yoldada patlayabilirdi. Önceden ben bozulucam diye uyarı veren bisey degilki bu. ama arkadasın dedigi gibi iyilik yapayım derken süpheli duruma düsmüssün

İyi niyet garantisinden değiştiremeyip, cebinden 15.000 Tl çıksa bu kadar iyi niyetli olabilecekmiydin?

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi niyet garantisinden değiştiremeyip, cebinden 15.000 Tl çıksa bu kadar iyi niyetli olabilecekmiydin?
    Tabi olmazsında napıcaksın? Eski sahibini arayıp kardes DSG patladı arabayı geri al mı diceksin? Dikkat ettiysen "dsg nin patlama riskini bilerek" aldım dedim. Evet 6 ay sonra degilde yarım saat sonra patlasa noluyoruz der acaba arabayı kitledimi bize diye düsünürsün. Teorik olarak söylüyorum 6 ay sonra nasıl aracın eski sahibi suclanamazsa yarım saat sonrada suclanamaz. Pratigini bilemem

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Benim de demek istediğim buydu
    Dostum senin mesajlarındaki tavır biraz gereksiz gerginliğie yol açabilecek cinsten. Gerek yok.

Konu sahibi arkadaş;

Araç sendeyken evveliyatında benzer yada buna yol açıcı bir sorun yoksa senin sorumluluğun yok.

Bazı parçaların ömrü vardır, bazen şans eseri erken arıza yapar.

Notere giderken de arıza olabilir.

Yağ lambası yandığı gibi durulması ve arıza tespiti yapılması gerekirdi.

Ama iyi niyet senin yaptığını gerektirir. Ufak bir destek yardım yerinde olmuş.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

[RaCeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alan arkadaş biraz cahil herhalde insan bi aracın kitapçığını açar okur bu ışık ne diye, hadi diyelim kitapçığı yok seni de aramak aklına gelmedi o an, interneti de mi yok. Bu bence bilinçli yapılmış da olabilir nasıl olsa ben bunu kitlerim gibi.
    Alıntı JAMİRYO Nickli Üyeden Alıntı
    ALLAHINI SEVEN DEFANSA GELSİN

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler