User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kosgeb hibe desteği kullanmak

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kosgeb hibe desteği kullanmak

Merhabalar,babam oto tamir ustası yaklaşık 50 yıllık.Şuan aktif çalışıyor ortak bi yere fakat geçmişte de dükkan sahibiydik çok uzun yıllar.Ben 30 yaşındayım ve sigortalı olarak başka bi alanda çalışıyorum.Babama bi yer açmayı düşünüyoruz.Kosgeb’den hibe desteği alarak dükkan malzemelerini lift,takım,bilgisayar vs gibi mümkün mü?Bunun şartları tam olarak nedir?Bu konuda bilgili olan arkadaşlar yol gösterebilir mi?İstanbul avrupa yakasında düşünüyoruz.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,babam oto tamir ustası yaklaşık 50 yıllık.Şuan aktif çalışıyor ortak bi yere fakat geçmişte de dükkan sahibiydik çok uzun yıllar.Ben 30 yaşındayım ve sigortalı olarak başka bi alanda çalışıyorum.Babama bi yer açmayı düşünüyoruz.Kosgeb’den hibe desteği alarak dükkan malzemelerini lift,takım,bilgisayar vs gibi mümkün mü?Bunun şartları tam olarak nedir?Bu konuda bilgili olan arkadaşlar yol gösterebilir mi?İstanbul avrupa yakasında düşünüyoruz.
    Kosgeb size parayı verip sizin almanızı beklemiyor. Önce o saydığınız ürünleri alacaksınız.Faturalı şekilde ve ödemeler babanızın şahsi internet hesabı üzerinden yapılmalı. Daha sonra Kosgeb'e başvuracaksınız. Projeniz onaylanırsa kurul karşısına çıkacaksınız. Eğer kurulda projenize olumlu bakarsa , bir görevli verilen listede olan malzemenin olup olmadığına dair raporunu yazacak. Yaklaşık 1 ay içinde para hesabınıza yatacaktır.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kosgeb size parayı verip sizin almanızı beklemiyor. Önce o saydığınız ürünleri alacaksınız.Faturalı şekilde ve ödemeler babanızın şahsi internet hesabı üzerinden yapılmalı. Daha sonra Kosgeb'e başvuracaksınız. Projeniz onaylanırsa kurul karşısına çıkacaksınız. Eğer kurulda projenize olumlu bakarsa , bir görevli verilen listede olan malzemenin olup olmadığına dair raporunu yazacak. Yaklaşık 1 ay içinde para hesabınıza yatacaktır.
    evet araştırdığım kadarıyla bu bilgiye ulaştım.Önce biz alıp kuracağız ürünler sıfır ve faturalı olacak daha sonra parayı yatırıyorlarmış.Ben başka bi yerde sigortalı çalışıyorum üniversite mezunuyum.Bu genç girişimcilere verdiği katkılardan faydalanabilmem mümkün mü?Babam 60 yaşında olduğu için aynı zamanda emekli hibeden faydalabilmesi mümkün mü?Bu desteği alabilmemizin püf noktaları var mı birde miktar ne kadara kadar çıkabiliyor acaba?Sitesinde araştırıyorum fakat kesin net bilgiler çok yok.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet araştırdığım kadarıyla bu bilgiye ulaştım.Önce biz alıp kuracağız ürünler sıfır ve faturalı olacak daha sonra parayı yatırıyorlarmış.Ben başka bi yerde sigortalı çalışıyorum üniversite mezunuyum.Bu genç girişimcilere verdiği katkılardan faydalanabilmem mümkün mü?Babam 60 yaşında olduğu için aynı zamanda emekli hibeden faydalabilmesi mümkün mü?Bu desteği alabilmemizin püf noktaları var mı birde miktar ne kadara kadar çıkabiliyor acaba?Sitesinde araştırıyorum fakat kesin net bilgiler çok yok.
    Totalde hibe 50000tl , kredi desteğide 100000tl idi en son ama yılbaşından sonra rakamları değiştirildi diye biliyorum gerekli bilgileri genede kosgeb2ten alabilirsiniz. malzeme parası ödendikten sonra 50000 tlden geriye rakam kalırsa o da kira yardımı olarak veriliyor. Bir yerde çalışırken bu desteklerden yararlanamıyorsunuz.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kosgeb hibeleri üretim imalât tarzı işler için galiba tam çözemedim geçen sene araştırmıştım bende
    şu şekilde desteklenen sektörler diye bi liste buldum

TAB.15.02.02_(00)_Tablo_2-İleri_Girişimci_Programı_Kapsamındaki_Faaliy.... pdf - Google Drive
    KOSGEB Tarafından Desteklenen Sektorler.pdf - Google Drive

çok fazla hepsni okumadım ama hep üretim imalat şeklinde yazıyor
    bi oto tamirhanesi, franchising şeklinde bi gıda işletmesi, süpermarket, bakkal tazrı hizmet sektörüne destek oluyor mu
    yani hizmet sektörü konusunda doğru ifade edebildim mi bilmiyorum ama genellikle üretim odaklı işletmeler için veriliyor sanırım

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır ödemeler erteleniyor ve para yekün olarak değil taksit taksit hesaba yatıyor. Yaklaşık 1 yıldır durum bu şekilde kenarda bu iş için hazır paranız yoksa çok güvenmeyin derim.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlardan biri başvurdu önce siz alacaksınız proje onay alırsa paranız verilecek dendi. Bizimki de haliyle kurabilecek param olsa size niye başvurayim dedi. Ve herşeyi 4 4 lük istiyorlar. Vermemek için inciğine cıncığına kulp buluyorlar. Havalandırmalar yangın tüpleri vs sürekli bir masraf açma derdindeler.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boşuna uğraşmayın istanbulda servis için hibe çıkmaz vaktiniz gider boşuna

İlker G.

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kosgeb hibe desteğini aldım. Ödememi de 2,5 ay önce aldım. Sormak istediğiniz hangi konu olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Ancak standart bir oto servis için zor. Onu baştan söyleyeyim. Çok üst düzey(teknolojik anlamda) bir servis açacaksanız, ciddi manada istihdam sağlayacaksanız alabilirsiniz. Bazı kilit noktalar var. Onları sağlamanız lazım.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda ben de oldukça bilgi sahibiyim, iş yerini ortağa devrettim ama bütün süreci ben yönettim, takıldığınız bir yer olursa buradan yazın elimden geldiğince destek olayım.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kosgeb hibe desteğini aldım. Ödememi de 2,5 ay önce aldım. Sormak istediğiniz hangi konu olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Ancak standart bir oto servis için zor. Onu baştan söyleyeyim. Çok üst düzey(teknolojik anlamda) bir servis açacaksanız, ciddi manada istihdam sağlayacaksanız alabilirsiniz. Bazı kilit noktalar var. Onları sağlamanız lazım.
    aldığını söyleyen ilk kişi olarak sizi tebrik ediyorum.

almaya çalışan, alamayan, hatta bir dünya masraf edip, sonra evrakları kaybolan, rüşvet istenen veya krediye uygun olmayan, binlerce kişiden tek farklı sizsiniz.
    kısaca uzak durulması gereken bir yer
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

okadar teknolojik bir yer şuan için bizi aşar diye düşünüyorum.Sizin hangi alanda acaba iş yeriniz?Sanırım normal bir oto servisi için pek mümkün gözükmüyor kosgeb hibe desteği.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ben de oldukça bilgi sahibiyim, iş yerini ortağa devrettim ama bütün süreci ben yönettim, takıldığınız bir yer olursa buradan yazın elimden geldiğince destek olayım.
    Teşekkür ederim standart bir oto servisi için pek mümkün durmuyor sanki hibe desteği alabilmemiz.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oto yıkama için destek aldı arkadaşım,Kayseri'de.Kısa sürede de battılar.Susuz yıkama fikri pek de parlak değildi.Size söyleyeceğim detay bilgi ise,burada halk eğitim kapsamında girişimcilik kursu düzenliyorlar.Destek için girişimcilik sertifikasını öncelikli kıldılar.Yani onlar daha kolay alıyor,arkadaşım da katılmıştı.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim standart bir oto servisi için pek mümkün durmuyor sanki hibe desteği alabilmemiz.
    Girişimcilik kursuna katılmadan ve sertifika almadan hiçbir şekilde destek alamıyorsunuz.

Desteklenen nace kodu listesine kosgeb sitesinden ulaşabilirsiniz, bu meslek kodları adı altında bir faaliyette bulunulacak ise destek alabilirsiniz.

Destek başvurusu için işletmenizi kurmuş ve faaliyete geçirmiş olmanız gerekiyor. Şuan destek rakamlarını bilmiyorum ama ben 30k kira ve kuruluş desteği aldım.

Tabiki bunu almak için çok iyi bir proje hazırladım. Sunumu ortak yaptı onunda mesleki tecrübesi ile birleşti üstüne işletmenin fiziki durumu iyi olunca destek alma konusunda sıkıntı yaşamadık. Ama bizimle beraber kuruşa giren çoğu proje destek alamadı.

Derse iyi çalışmak gerekiyor kosgeb için. Evrak işlerini sevmiyor bizim esnaf haliyle çok basit proje ve sunumlar yapıyorlar, kurul bunlara önem veriyor. En azından sakarya da böyle.

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okadar teknolojik bir yer şuan için bizi aşar diye düşünüyorum.Sizin hangi alanda acaba iş yeriniz?Sanırım normal bir oto servisi için pek mümkün gözükmüyor kosgeb hibe desteği.
    Benim faaliyet alanım dekoratif-teknik aydınlatma ekipmanları üretimi ve ihracatı.

Standart bir oto servisi için üzülerek söylüyorum çok çok zor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Desteklenen sektörler,

https://www.kosgeb.gov.tr/Content/Up...nSektorler.pdf

Destekleniyor diye illaki size hibe / kredi verecek değiller.

Kosgeb te asıl olay önce harcamayı yapar ve belgelendirirsin daha sonra evrakları sisteme yükler ve ödeme talep edersin.

Sisteme yüklendikten sonra bir makina vs aldıysan gelir yerinde kontrol ederler ve ödeme olurunu verirler.

Bir iş kurma planı var ve o iş kosgeb tarafından destekleniyor ise önce eğitimi alıp işletmeyi kuruyoruz. Sonra ödeme talep ediyoruz.

Buradaki en önemli husus belgelendirme işleri.

Yani Tech LTD şti kurdun, gittin ofise klima aldın. Bunun faturasını Tolga diye kestirrisen o klima için ödeme alamazsın.

Ya da kira desteği alacaksın ama sözleşmeyi kendi adına yaptın, olmaz.

Ya da kira ödemesini bankadan "kira" ödemesidir şeklinde yapman lazım, bu ödemeleri bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olarak alıp sisteme yüklemen gerekiyor.

Bir yerden başla ben elimden geldikçe destek olurum. Hala kira desteği alıyor bıraktığım firma, teçhizat alsa kdv hariç %60 (bölgeye göre değişir) hibe alabiliyor.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadığım şey ben zaten kurabilecek bi yapıya sahipsem ne diye başvurayım? Bi nevi paranı garantiye almak bu.

Önce projesine bak,kurul onay versin,işyeri açılırken de kurulun görevlendirdiği biri eşliğinde işletmenin x yıl kadar denetlemesini yapsın aksi takdirde cezai işlem uygulasın ya da gelirin belli bı kısmını aktarsın sözleşme süresince ki insanlar parası yokken de yapabilsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım şey ben zaten kurabilecek bi yapıya sahipsem ne diye başvurayım? Bi nevi paranı garantiye almak bu.

Önce projesine bak,kurul onay versin,işyeri açılırken de kurulun görevlendirdiği biri eşliğinde işletmenin x yıl kadar denetlemesini yapsın aksi takdirde cezai işlem uygulasın ya da gelirin belli bı kısmını aktarsın sözleşme süresince ki insanlar parası yokken de yapabilsin.
    şöyle, bunu yapsan o parayı alır kaçar millet emin ol.

Bu ülkede hayvan al diye ziraat kredi verdi, millet parayı aldı hayvanı aldı , sonra sattı parayı dövize yatırdı.

Bu sistem girişimciyi maddi olarak zorlasa da adam sen bir başla ben sana koltuk çıkacağım diyor esasında.

Ben 30 civarında para aldım, 3 ayda 1 bandadan onaylı kira ödemelerini sisteme yükledim ve para genelde 1 hafta içinde yattı.

Girişimci olunca böyle havadan gelen (tabir-i caiz ise) paralar ilaç oluyor resmen.

Bir de adamlar inanmadıkları projeye destek vermiyorlar. Emekleyen proje için al bu desteği yürü diyorlar.

İşletme hayatına devam ederken ara ara destek gelmesi güzel bir durum, sadece kayıt kuyudat işlerini sıkı tutacaksın o kadar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler