User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: uzun zamandır bağlı aracın masrafları ?

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

uzun zamandır bağlı aracın masrafları ?

Arkadaşlar merhaba 2009 yılında dava sürecinde bağlanmış mahkemenın nihayet yeni sonuçlanmış olması sebebiyle 10 yıldır otoparkta yatan bir aracımız var. Şuanda otopark parası vermemek amacıyla vergi dairesine dilekçe verdik ve otoparktan aracı çıkartmak için kağıt bekliyoruz. Araç yattığı için 10 yıldır sigortası ve muayenesi yok doğal olarak. Biz aracı çıkartınca muaynesini ve sigortasını yaptırmak istediğimizde yüksek fiyatlar çıkacak haliyle. Peki bu masraflar bizemi ait olacak ? Yoksa aracı bağlatan ve davayı kaybeden kişiyemi ait olacak ? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 2009 yılında dava sürecinde bağlanmış mahkemenın nihayet yeni sonuçlanmış olması sebebiyle 10 yıldır otoparkta yatan bir aracımız var. Şuanda otopark parası vermemek amacıyla vergi dairesine dilekçe verdik ve otoparktan aracı çıkartmak için kağıt bekliyoruz. Araç yattığı için 10 yıldır sigortası ve muayenesi yok doğal olarak. Biz aracı çıkartınca muaynesini ve sigortasını yaptırmak istediğimizde yüksek fiyatlar çıkacak haliyle. Peki bu masraflar bizemi ait olacak ? Yoksa aracı bağlatan ve davayı kaybeden kişiyemi ait olacak ? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
    haklı taraf haksız taraftan bütün mağduriyet giderlerini tahsil eder.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

ExtRemee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizde karşı dava açıp aracı kullanmadığınız zaman dahil tüm masrafları tahsil edebilirsiniz diye biliyorum.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trafikten çekme yapılmışsa otoparkta kaldığı ve çıkacağı zamanlar ispatlı ise meblağlar düşük olur.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ExtRemee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizde karşı dava açıp aracı kullanmadığınız zaman dahil tüm masrafları tahsil edebilirsiniz diye biliyorum.
    Karşı taraf üzerine hiç bir mal mülk para vs. olmadığı için birşey alamayız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trafikten çekme yapılmışsa otoparkta kaldığı ve çıkacağı zamanlar ispatlı ise meblağlar düşük olur.

Çekme yapılı değildi normal plakalı şekillde duruyor. İspatı otopark kayıtlarındanda mevcutta nasıl kime böyle birşeyi söylememiz gerekiyor prosedürü nedir acaba bunun ?

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı kesinlikle çekici ile alın tabi eksik - kırık kontrolü yapıldıktan sonra.

Marşa basma hatası yapmayın.

Aracın ne olduğunu bilmiyorum ama sanayide iyi bir ustaya götürüp tüm sıvı - lastik- alt takımdaki lastik parçalar vs değiştirin.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masrafların tamamını ödeyip karşı dava açarsanız ve de kazanırsanız masrafları alabilirsiniz, yoksa devlet sizin namınıza karşıdan tahsil etmeye uğraşmaz... otopark özelse sahibi, vakıfsa başkanını bulun, birebir görüşün, benim arabam da 4 sene kalmıştı, çok cüzi bir rakam ödemiştim, geçmiş olsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masrafların tamamını ödeyip karşı dava açarsanız ve de kazanırsanız masrafları alabilirsiniz, yoksa devlet sizin namınıza karşıdan tahsil etmeye uğraşmaz... otopark özelse sahibi, vakıfsa başkanını bulun, birebir görüşün, benim arabam da 4 sene kalmıştı, çok cüzi bir rakam ödemiştim, geçmiş olsun...
    6 yıl el konulan araca otopark işletmecisinin kestiği fatura şöyle bir konu buldum abi bilmiyorum artık ne derece doğru. otoparkçıyla aramızda bir sözleşme olmadığından hiç ödeme yapmamamız gerekiyormuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler