User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Evde 2 kedi beslemek hakkında ?

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mustakil villa tarzı bir ev ortami yoksa hayvan besleme olayina karşıyım.

Bu iki kedi bir kac sene sonra sokağa bırakılacak veya hayvan barınağına gidecek gerek yok zulme.

Ben net fikrimi yazayım.

En güzeli mahallende basi bos gezen kedilere yuva yaptir mama suyunu eksik etme arada sev onları derim
    %100 haksız sayılmazsın.

Bana son gelen van kedisi eminönünden pet shoptan 3500 TL'ye alınmış, komple aksesuarlarıyla beraber alana 4700 küsür tl bedele mal olmuş bir kedi.
    Kedi kaçak çiftleştime bebeği.
    Devlete kaydı yok chipsiz. alıp bakıcam diyen kişi 10. gün kedi çok hareketli diye eve giremiyorum diyor
    2-3 süreyle kedi aç susuz evde kalıyor. Bana haber verdiler o şekilde ben aldım. 5 kuruş para vermedim. chip taktırıp kaydını yaptırdım.
    Böyle yüzlerce hayvan sokaklarda yaşamakta maalesef
    heves uğruna almayın, bunlar hayat arkadaşı insan için iyi birer dost. Almandan önce çok iyi düşünmek gerekir.

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de sahipleneceğiniz kedinin cinsine göre de değişir tüm bu sorduklarınız
    persianla scottish kadar uyuşuk gamsız uykucu ve yerinden kalkmayan kedi görmedim mesela ve aşırı tatlılılar
    tabi yavruyken hepsi hareketli oyuncu oluyor ama bir süre sonra kendi kendilerine takılıyorlar, eve gelince bitek bi beni sev diyolar, seviyosunuz oynuyorsunuz sonra yatıyor yanınızda sessizce
    sadece tüy dökme ve kumu sürekli temiz tutma olayı kedi bakmanın iki önemli noktası bence (kısırlaştırmayı saymıyorum )

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müneccim misiniz?
    Muneccim olmaya gerek yok.

İstatistik diye birşey var.

İnsanoglu yarın şartları değişir.

O hayvana zulüm etmek günahtır.

Bu günaha girmektense sokaklardaki hayvanlari beslersin

Sevaba girersin

Barınaklara gider yardim edersin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizde de 2 kedi var alma sonra çok seviyosun

şaka bi yana iş stresinden eve gelip 5 dk onları sevip oynayınca her şeyi unutuyosun

Hatta kalın taban ayakkabı giyip statik elektirkle çarpınca bi cıyaklaması var ahaahhaahha

Gece koynunda uyumaları da ayrı bir zevk/dert diyebiliriz
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi hayvan severdim ama ev ortamında uzak dururdum eşim saolsun manyak bir sarmanımız oldu uyuyoruz, dövüşüyoruz, birbirimizi kovalıyoruz vallahi deli etti beni salak hahah insanda stres sıkıntı bırakmıyor vallahi deli 2. Kediyide alacağım bu gidişle

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 Yaşında Britsh
    2 Yaşında Britsh
    7 aylık sivava kopek
    beslıyoruz evımızde
    Mustakil degıl apt dairesi

Oyle 3 sene boyunca baktıgınız bır hayvanı kolay kolay sokaga barınaga bırakmazsınız
    Zaten bırakırsanız hayvan dostu degılsınızdır.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kedi sahiplenme arefesindeyim. Evinde birden fazla kedi besleyenlerin yorumlarını merak ediyorum. İkisi de yavru beraber büyüyecekler. Kafama takılan ilk konu hangi hayvan olursa olsun evde bi koku oluşuyor tek kedi için bu kabul edilebilir ancak iki kedi olduğunda koku durumu ne oluyor ( kedinin kendi kokusu, tuvalet kabı, mama kabı vs ) kavga etme durumları nedir gecenin bi yarısı kedi kavgasıyla uyanma durumu olur mu. Bazı yerlerde de kedilerin beraber vakit geçirip enerji harcayacağı için gece daha az aktif olacakları yazıyor.

İşin özü evcil hayvan forumlarına baktım ama oralarda çok duygusal bakılmış ben daha gerçekçi yorumları merak ediyorum evde birden fazla kedi olması hakkında ne düşünüyorsunuz

Birde kediler köpekler gibi sürü hayvanı olmadığı için tek veya çift olmasının kızgınlık vs dönemleri haricinde çokda önemli olmadığını okudum
    Kum olayına dikkat ederseniz başka koku problemi olmaz kedilerin tüy problemini de düzenli traş ve kaliteli mama ile çözebilirsiniz ama tavsiyem mali olarak bir hesap yapın aşılar, mama, kum ve kısırlaştırma çoğu kişi bunları hesaba katmayıp belli süre sonra sokağa bırakıyor hayvanı ya da eşyalara zarar veriyor diye tırmalama tahtasına alıştırmak lazım

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır evcil konusu açılmışken konu dışı bir şey sormak istiyorum.

2 tane japon balığı bakıyorum küçük akvaryumda amatörce.

3 Ay oldu alalı ikisini bir tanesi öldü yerine tekrar aldım tekrar öldü.

Diğeri yaşıyor ömürlerinin çok uzun olmadığını biliyorum fakat neden sürekli ölüyorlar anlamıyorum yemlerini sabah akşam olmak üzere dengeli veriyorum.

Yanlış yaptığım bir şey mi var diye merak ettim. Bilenler yardımcı olursa sevinirim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kuzen bakıyor

Şöyle diyim 1 ay arayla gelen 2 kedi vardı evde

Biri dişi sokak kedisi, diğeri erkek Ankara kedisi. Bunlar 4 yıl önce geldi yaklaşık

Geçen yaz da diğer kuzenin sarmanı 5 aylıkken aileye dahil oldu, Ekim ayında kız pankreatitten kaybettik

Kavga öyle birbirlerini yaralayacak kadar değil şakalaşma şeklinde ilerliyor, sarman çok hiperaktif diyebilirim Ankara kedisi oğlan da ağır abi normalde gergin yapılı, ona rağmen zarar vermiyorlar birbirlerine

Ufaklık yokken oğlan kızı kovalıyordu ara ara bir de

Denildiği gibi kum temizlenmediği zaman koku yapıyor bir tek haricinde pek handikap yok koku konusunda köpeklerden kat kat temiz ve zahmetsiz canlılar

Düzenli tarandıklarında evde tüy durumu az oluyor, tırnaklarını kısaltırsanız da eşyada bileme durumu sonucu eskime azalıyor.

Merak edenler bizimkileri bokvarkedide adlı İnstagram hesabından görebilir
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka bahcemde iki kardes disi ilk yavrularini dunyaya getirdi...

Ilki 5 tane yavruladi... maalesef bir tanesi oldu... Kalab 4u saglikli... Elimden geldigince arada kedileri seviyorum elime aliyorum... Muhtemelenb sutten kesilmek uzereler... yada bir kac gundur kesildiler... Hepsini dagitacagim

ikinci kizkardeste dogum yapti ama baska bir yere yapti saniyordum... Meger tavuk kumesini altina palet ko0ymustum... Onun altina koymus yavrularini... O daha ciliz bir hamilelik gecirdi ve karni cok sismemisti... 2 yavru var sadece. Belki fazla yapmistir ve olmustur bilemiyorum..

Gecen bir tanesini eve getirdim bahceden. Benim kedi yanina geldi ve kokladi... sonra ust kata cikti ve resmen bagir bagira aglama gibi bir ses cikardi bir sure...

neyse yavruyu yerine goturdum... sonra onu asagi indirdim garaja yatmasi icin... bana tisladi trip atti gitti yatti

Bende acaba ikinciyi alsak mi derken bu olay kafami karistirdi biraz
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler yorumlar için şuan malzemelerini toparlıyorum birkaç güne eve gelicek kediler

hayvanları sokağa salmak gibi bir durum yok zaten ileride böyle bir yanılgıya düşmemek için bu soruları sorup kafamdaki soru işaretlerini giderdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar kedi sahibini bir arada bulmuşken ben de sorayım çok yakın zamanda taşınıyorum bir tane kedim var 2 yaşında 1 yıldır benimle şuanki evim üst katlarda olduğu için çok cam balkon açamıyordum geçeceğim ev 1. kat evi havalandırma konusunda ne önerirsiniz camı veya baalkon kapısını açık bıraktığımda düşme ihtimali yok düşse de bişey olacak kadar yüksek değil ama çıkıp giderse geri gelebilir mi evin çevresini falan bi kaç gezdirip öğretmem gerekir mi bildiğim kadarıyla kedisi sabah çıkıp akşam gelen üyeler de var ne önerirsiniz bu konuda? teşekkürler şimdiden
    96’ GSI

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı basektr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar kedi sahibini bir arada bulmuşken ben de sorayım çok yakın zamanda taşınıyorum bir tane kedim var 2 yaşında 1 yıldır benimle şuanki evim üst katlarda olduğu için çok cam balkon açamıyordum geçeceğim ev 1. kat evi havalandırma konusunda ne önerirsiniz camı veya baalkon kapısını açık bıraktığımda düşme ihtimali yok düşse de bişey olacak kadar yüksek değil ama çıkıp giderse geri gelebilir mi evin çevresini falan bi kaç gezdirip öğretmem gerekir mi bildiğim kadarıyla kedisi sabah çıkıp akşam gelen üyeler de var ne önerirsiniz bu konuda? teşekkürler şimdiden
    Ben çıkıp gelme konusunda bişey diyemem ama düşmemesi için sineklik siparişi verdim.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çözüm sineklik bir de höt zöt yapmak. höt zötten sadece bizimkiler anlıyor da olabilir tabi oturduğumuz sineklikli yerlerde tam açıp olmadığımız yerleri vasisdas olarak açıyoruz. Evden çıkarken komple kapatıyoruz. vasisdas olan pencereden kendini sıkıştırıp can veren kedi sahibi tanıdıklarımız oldu maalesef. uzun süreli evde olmayışlarımızda ise en çok 2 günde bir gelecek birisini ayarlıyoruz. geldiğinde gerekli havalandırma ve kum işini halledip gidiyor.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sineklik yırtılıp o yırtıktan düşen kedimiz de oldu. 2. kattan toprağa düştü problem olmadı neyseki sineklikleri aluminyum telli olarak seçmenizde fayda var. bi cırmığa bakıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sineklik yırtılıp o yırtıktan düşen kedimiz de oldu. 2. kattan toprağa düştü problem olmadı neyseki sineklikleri aluminyum telli olarak seçmenizde fayda var. bi cırmığa bakıyor.
    kesinlikle katiliyorum. Normal sineklikler bir boş anınıza bakıyor, bizde aluminyum tele geçiş yapıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim çare sineklik o zaman
    96’ GSI

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedi işi bambaşka bir iş
    4 yılı geçti bir şerefsiz de bizim evde

dışarıda yemek yerken önünden kedi geçse midesi kalkan eşim kediyle aynı kaptan yiyor artık hahahahah

ben sokakta bir yavru bularak bu işe bulaştım. Aman bi gece eve alayım, aman bi yıkayıp temizleyeyim derken 4 sene oldu.

Yaşadığım tek sıkıntı TÜY problemi. Çok tüy döküyor namussuz. Bir de acemiliğimize geldi çok şımarttık eğitemedik bunu 2 takım koltuk ile bir yatak bazası piç etti tırmalamaktan.

2. kediyi almak istiyorum fakat ne zaman bir yavru daha getirsem dünyayı zinden ediyor hayvana geri götürüyorum maalesef.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler