User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
105 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Özel plaka/plaka değişikliği 2019

yaniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim farklı bir sorum var, yuksrıda bahsettiğiniz tüm işlemlerim yaptım diyelim özel plakamı aldım, 1 yıl sonra aracımı satıp yeni aracıma aldığım o özel plakamı geçirmek istediğimde o bağışı tekrar mı yapacağım?
    bu plaka bende 2008'den beri duruyor her araç değiştirdiğimde gene para istediler

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yaniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu plaka bende 2008'den beri duruyor her araç değiştirdiğimde gene para istediler
    işte işin en saçma kısmı burası o zaman, en başta 5bin-10bin ne istiyolarsa verelim ama bi daha ölene kadar zimmetlesinler bana onu

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet tarıkcım bu sekilde oluyor.

illegale girdiğinden yazmak istemedim bunda handikap şu bi sıra bunu cok yaptılar emnıyette bu halde olanlara ozel plaka vermeyı yasaklamıştı sıradan verıyorlardı. bunu iyi ayarlamazsanız bir plaka masrafı daha doğar.

istanbulda bi cok ilçede plaka alan bi arkadaşım var eğer kimseyi bulamazsanız telefonlarını verebılırım.
    Teşekkürler, siz nuamrayı yazın isterseniz. Ben bir konuşayım

Alıntı CenKeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sistemle araçplaka dğeişikliği yaptım kendim için özel plakaydı il dışı satış yapıldı alacağım araç 34 olamaması gerekiyordu .noterden önce plaka hangi ilçedeyse o emniyete gidiyorsunuz bağış vs yapıyorsunuz alacağınız arabanın şasesi ile gidiyrosunuz daha önce o şaseye tanımlama yapıldığında noterde otomatik istediğiniz plaka çıkıyor
    İstediğimiz plakanın hangi ilçede olduğuna nerden bakıyoruz acaba?

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte işin en saçma kısmı burası o zaman, en başta 5bin-10bin ne istiyolarsa verelim ama bi daha ölene kadar zimmetlesinler bana onu
    araç senin plaka devletin diyorlar

yurt dışında yanılmıyosam 25 yada 250 euroymus ozel bir plaka istenıldıgınde.

bizim ülkede böyle bisey yapsalar devlet kendıne alsa bağışı katkı artar. bir çok insan almak ıcın para yatırır. hiç olmayan biyerden gelir sağlamış olurlar. sonuçta bedava vermek zorunda olduğu bir plaka var.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı alırken 33 plaka bırakmıştım uğraşmamak adına sonra 34 e dönmek istedim ama zahmetinden dolayı vazgeçtim şimdi çevirirsem özel olsun istiyorum bu işi kolay halledebilecek muameleci vs. varsa takipteyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı alırken 33 plaka bırakmıştım uğraşmamak adına sonra 34 e dönmek istedim ama zahmetinden dolayı vazgeçtim şimdi çevirirsem özel olsun istiyorum bu işi kolay halledebilecek muameleci vs. varsa takipteyim
    telefon atıyorum.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim farklı bir sorum var, yuksrıda bahsettiğiniz tüm işlemlerim yaptım diyelim özel plakamı aldım, 1 yıl sonra aracımı satıp yeni aracıma aldığım o özel plakamı geçirmek istediğimde o bağışı tekrar mı yapacağım?
    Bu konunun açılması güzel oldu çünkü yeni sistemi bilmeyen bende dahil bir çok arkadaşımız vardı.

Hocam tekrardan ücret talep ediyorlar bu her yeni araç alımında plaka için maalesef böyle oluyor.

Benim tanıdığım yakın bir abimde 34 MRT xx serisi var ( çok istedim vermedi aracını 3 kere değiştirdi ve ciddi anlamda 20 bin Tl ye yakın değiştirmek için hava parası verdi muameleciye..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konunun açılması güzel oldu çünkü yeni sistemi bilmeyen bende dahil bir çok arkadaşımız vardı.

Hocam tekrardan ücret talep ediyorlar bu her yeni araç alımında plaka için maalesef böyle oluyor.

Benim tanıdığım yakın bir abimde 34 MRT xx serisi var ( çok istedim vermedi aracını 3 kere değiştirdi ve ciddi anlamda 20 bin Tl ye yakın değiştirmek için hava parası verdi muameleciye..
    Bir arabayı alıp ömürlük yada minimum 5-6 sene kullanmayı düşünmüyorsan, çok fuzuli bir masraf oluyor şahsen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalıntı plakada emniyetin belirlediği harf grubunun dışında verilmiyor diye biliyorum

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arabayı alıp ömürlük yada minimum 5-6 sene kullanmayı düşünmüyorsan, çok fuzuli bir masraf oluyor şahsen
    Şahsen bence de gereksiz bir masraf ama bu plaka işi hastalık boyutunda olunca insan aldığı plakayı kaybetmek istemiyor demek ki
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni satış öncesi plaka ayırma işleminde muameleciye para vermeye hiç gerek yok, varsa bir tanıdık onun selamıyla gidilir yoksa gidin tatlı dille bu işle ilgilenen komiseri bulup karşısına dikilip güzelce pazarlık edilebilir. Muameleci daha uygun bir fiyata almanıza sebep olmayacak, üzerine kendi masrafını ücretini vs ekleyecek

Ben Beykoz için böyle yapıyordum, başka arkadaşlar Maltepe için düzenli böyle yapıyor vs.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni satış öncesi plaka ayırma işleminde muameleciye para vermeye hiç gerek yok, varsa bir tanıdık onun selamıyla gidilir yoksa gidin tatlı dille bu işle ilgilenen komiseri bulup karşısına dikilip güzelce pazarlık edilebilir. Muameleci daha uygun bir fiyata almanıza sebep olmayacak, üzerine kendi masrafını ücretini vs ekleyecek

Ben Beykoz için böyle yapıyordum, başka arkadaşlar Maltepe için düzenli böyle yapıyor vs.
    Bağcılar yemiyor amirleri degisik muameleci seviyor

İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

+1
    çok doğru muameleci bu plaka konusunda geçirmekten başka bi işe yaramayan biri
    kesinlikle sizin aldığınız rakamdan aşşağıya alamaz
    bende beykozdan KNG alıyorum hülya amir ve sururi müdürü tanıyorum gitmeden arayıp boştaki plakalı soruyorum seçiyorum whatsapp'tan şase ve kimlik bilgisini atarak hallediyorum
    tanıdık yok isede gidip konuşarak almak daha mantıklı
    Son plakamı M3'e 2 hafta önce soy adımdan dolayı 34 BAY 13 aldım kartal veriyormuş hiç tanımadığım halde arayada kimseyi sokmadan gidip konuştum kafamdaki rakamın çok daha altına aldım yani muameleci pişmanlıktır (plaka konusunda)
    Kawasaki zx6r
    Nissan 350Z
    The Beetle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dediklerine katılmakla birlikte sistemin ters işlediği trafık tescillerde olabiliyor.

sen gidiyosn 5 muameleci gidiyor 4 liraya alıyor.

sonuç olarak uslup, yol, yordam bilen ve zamanı olan kişi tek başına halleder.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun içinde geçen rakamlara bakarsak 500 600 liralar hayalmiş sanırım. Us plaka için gidip konuşayim dedimde kg gibi hiç bir anlamı olmayan plakaya 6bin yazmışlar.. Veya fiyat için yardımcı olabilecek abiler varmıdır aramızda..?

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konunun içinde geçen rakamlara bakarsak 500 600 liralar hayalmiş sanırım. Us plaka için gidip konuşayim dedimde kg gibi hiç bir anlamı olmayan plakaya 6bin yazmışlar.. Veya fiyat için yardımcı olabilecek abiler varmıdır aramızda..?
    Gitmeden anlayamazsınız. Ben MCT için 5.000 TL den düşüremedim aşağıya. Plakalara bakan amirin ya da memurun neyse bilmiyorum işi vardı bizde kendisini bekliyorduk. Bahçede beklerken tanıdık çıktı 2.500 e bağladım tamamen tesadüf. Arkadaşım isim ve soyisminin baş harfini ve memleketinin plaka kodunu bedavaya aldı konuşarak. Tamamen sizle amirin arasında.
    11' E92 M3 - 34 MCT 30

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satılık eski bir lada samara üzerinde çok güzel üç harf plaka var sırf bunun için aracı alalım diyoruz
    peki plakayı üzerinden alıp plakasız ya da farklı araca kaydırma gibi bir şansımız olur mu?
    bağış parasına en azından ayağımızı yerden kesecek ikinci bir araç olur
    Ne mutlu Türküm diyene

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satılık eski bir lada samara üzerinde çok güzel üç harf plaka var sırf bunun için aracı alalım diyoruz
    peki plakayı üzerinden alıp plakasız ya da farklı araca kaydırma gibi bir şansımız olur mu?
    bağış parasına en azından ayağımızı yerden kesecek ikinci bir araç olur
    Bildiğim kadarıyla yine plakayı adınıza tahsis ettiriyorsunuz aracı satarken plaka değişikliği isteniyor siz yeni aldığınız araca adınıza kayıtlı plakayı takıyorsunuz
    Samara 2109

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Plakayı aracı üzerine alacağınız kişinin kimlik no ile ayırtın bu arada
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler