User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
102 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ankara'da yaşamak ve şehirden bunalmak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen yolda bir abimle karşılaştım.

abi dedim sen nerdesin ya kaç yıldır gözükmüyorsun ;
    dur sana anlatayım dedi..
    kendisi bir bankada yönetici idi.
    beşiktaşta 3 evi vardı.
    satmış.

güneyde bi yerde denize böyle 300-500 metre mesafede bir arazi almış.
    araziye 5 tane prefabrik ev kondurmuş.
    ortayada bide havuz açtırmış.

bir evde ailesi yaşıyor kalan 4ü butik otel tarzı.
    evlerde 4 kişi rahat kalıyor günlük kelle başı 100 lira.
    bir ev 400 lira bırakıyor günlük.
    4 ev var 1600 lira günlük.
    aylık 48bin tl para.
    7 aylık sezonda 336 bin tl kazanıyor full çakılı sezon geçirirse.
    yıla bölersek ayda 28bin kazanmış oluyor.

masraf ve sürekli müşteri olmadığını var sayalım kazancın %50sini kafadan silelim , olur aylık 14 bin tl...

hayata bak ya...
    akılcı bir iş sermaye olsa yapılabilecek en temiz iş
    yok çocuğun kolejiymiş yok sitenin aidatıymış ulan 1 kere hayata gelioz onu da yaşamaya çalışarak geçiriyoruz
    yılda 1 hafta tatil yapınca mutlu oluyoruz
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsun'u da düşünebilirsiniz. Karadeniz'in büyükşehri. Listedeki diğer şehirlerde olan tüm imkanların yanında iş trafiği haricinde trafik derdi olmaması, yeşil alan ve parkların fazlalığı, uzun sahil şeridi vs..

Özel sektörde iş imkanı kısıtlı, çoğunluk küçük işletmeler. Büyük kurumsal firma sayısı şehir nüfusuna kıyasla çok az. Devlet memuru için yaşanacak, çocuk büyütülecek şehir.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer imkan varsa kendinize Ankaranın dışında fakat ankaraya yakın bir yerden arazi alıp toprakla uğraşın.Hafta sonu 2 gün bile uğraşsanız size 1 hafta yeter diğer hafta yeniden yenilenirsiniz.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manisayı tavsiye ederim izmir kadar pahalı zor değil gitmek istediğin yere ortalama 1 saat içinde gidiyorsun kiralar makul şehir içinde araba kullanmaya gerek dahi yok

***** sezon açıldı benim çoluk çocuk çandarlıda akşam 6da manisada işten çıkıp 7 buçuk olmadan çandarlıda denize girebiliyorum

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Ankara'da doğup büyümüş biri olarak (46 yıl) geçen sene Antalya'ya yerleştim. Memur olduğum için tayinim buraya istedim. Pişman değilim. Antalya her yönü ile güzel. Tabi bazı sıkıntılar da var mesela yaz aylarının aşırı sıcakları nem nedeni ile bunaltıyor. Kira ve giyim burada pahalı. Uygun fiyata kira bulabilirsiz. Konyaaltı'nda kiralar yüksek ama aile için nezih yer. Araban varsa burada hafta sonunu değerlendire bileceğin çok yer var. Benim arabam yok ama şehir içi ulaşım çok kolay. Buraya alışınca bir kaç günlüğüne Ankara'ya gidiyorum ve hemen sıkılıyorum. Antalya düz bir zemin bol bol yürüyüş yapabiliyorum, Ankara'nın yükseltileri ve havası buna pek imkan tanımıyor. Eşim ve çocuklarım da çok seviyorlar burayı. Konyaaltı plajı evime yürüme mesafesinde sabah 6-7 gibi gidip öğleye kalmadan geri dönüyoruz. Sebebi sıcak oluyor ve öğlen saatlerinden itibaren deniz dalgalanmaya başlıyor. Sarısu veya lara tarafında hem piknik hem deniz sefası çok güzel oluyor.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer imkan varsa kendinize Ankaranın dışında fakat ankaraya yakın bir yerden arazi alıp toprakla uğraşın.Hafta sonu 2 gün bile uğraşsanız size 1 hafta yeter diğer hafta yeniden yenilenirsiniz.
    evim bahçeli ufaktan ekiyorum ztn ama sorun o değil ankara sosyal olarak 0 bi şehir tam emekli ve memur kenti, kafasında sürekli ev satın alma fikri olan bordrolu çalışanların şehri, başka bişi değil
    bi tek trafiği güzel o da istanbulla kıyaslayınca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Ankara'da doğup büyümüş biri olarak (46 yıl) geçen sene Antalya'ya yerleştim. Memur olduğum için tayinim buraya istedim. Pişman değilim. Antalya her yönü ile güzel. Tabi bazı sıkıntılar da var mesela yaz aylarının aşırı sıcakları nem nedeni ile bunaltıyor. Kira ve giyim burada pahalı. Uygun fiyata kira bulabilirsiz. Konyaaltı'nda kiralar yüksek ama aile için nezih yer. Araban varsa burada hafta sonunu değerlendire bileceğin çok yer var. Benim arabam yok ama şehir içi ulaşım çok kolay. Buraya alışınca bir kaç günlüğüne Ankara'ya gidiyorum ve hemen sıkılıyorum. Antalya düz bir zemin bol bol yürüyüş yapabiliyorum, Ankara'nın yükseltileri ve havası buna pek imkan tanımıyor. Eşim ve çocuklarım da çok seviyorlar burayı. Konyaaltı plajı evime yürüme mesafesinde sabah 6-7 gibi gidip öğleye kalmadan geri dönüyoruz. Sebebi sıcak oluyor ve öğlen saatlerinden itibaren deniz dalgalanmaya başlıyor. Sarısu veya lara tarafında hem piknik hem deniz sefası çok güzel oluyor.
    sanırım benim istediğim de bu
    antalyayı da hep çok sevdim ama sıcaklık konusu kafamda soru işareti
    ben bi kiralarına bakayım da

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evim bahçeli ufaktan ekiyorum ztn ama sorun o değil ankara sosyal olarak 0 bi şehir tam emekli ve memur kenti, kafasında sürekli ev satın alma fikri olan bordrolu çalışanların şehri, başka bişi değil
    bi tek trafiği güzel o da istanbulla kıyaslayınca
    geçen eve topraklı elektrik çektirek dedik sokakta bir avuç toprak yok
    senin ekicek kapının önünde bahçen var hala ankara aaa ooo diyosun

bu arada istanbulular için unutulan bir yeri hatırlatmak isterim ; YALOVA
    1-2 kere gittim.
    sessiz sakin modern bir yer.

istanbula da max 2 saat mesafede
    médiocrité partout

r3dkit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarayı köy olarak görün ya da küçük kasaba. öyle yerlerde insanlar akşam olunca ya kahveye oyuna giderler ya da belirlenen yerlere içmeye. Ankara tam olarak bu kavramın biraz gelişip lüksleşmişi. Bende ankaralıyım, evet insanı garip ortamı sıkıcı havası biraz garip ancak yaşanabilirlik olarak kesinlikle izmir ve istanbuldan iyi.

size tavsiyem deniz olarak bakmayın. çevre de çok güzel kamp yapılacak yerler var. çadırınız hep bagajınız da olsun. iki hafta da bir haftasonu çadıra kaçın, böylelikle bu buhrandan kurtulabilceğinizi düşünüyorum
    Find what you love and let it kill you

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi Ankara’lılar bana kızacak ama,

Anıtkabir olmasa at Ankara’yı çöpe.

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir Ankaralı olarak. çok seviyorum nedense bu şehir. Ayrıca Ankaranın etrafında bir çok haftasonu kaçamağı yapılacak yer var. şelale olsun mağaralar olsun antik kentler olsun vs vs. Ayrıca Amasra ve Akçakoca hem deniz havası almak için yakın ve tabiatı güzel destinasyonlar. Hem Akçakocalı olmama rağmen her fırsatta Amasradan ev kiralayıp kaçamak yapmak çok keyifli oluyor ailecek.

Eskişehir sınırlarında mihaliççık taraflarında Gürleğik şelalesi de serinlemek için efsane biyer.
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antalya için konuşayım kiralar oturmak istediğiniz semte göre değişir hem denize yakın olsun hem huzurlu hem ucuz olsun tabi ki mümkün değil. Zaten memursunuz iş sıkıntınız da yok antalya da yaşanır ama sıcağa, neme ve yağmura alışmak mesele hafta sonu konyaaltı sahili,eski lara caddesi yalım park ışıklar gibi yerlerde rahat şekilde yürüyüş spor vs yaparsın ailenle. sebze meyve ucuzdur. sıkıldın mı kemer alanya kaş vs hepsine max 2-3 saate gidersin denize gir kamp yap. Ankara gibi gross market yok antalya da metro var yada yerel toptancılara gidersin. trafik biraz sıkıntılı antalya da sol şerit hep doludur sağ şerit daha hızlı akar burada. hele yaz olunca trafik iyice karışır tatilcilerden dolayı. eşim ankara lı oraya da gidiyorum sürekli ona göre karşılaştırma yapabilirim. bir kere ankara da yeşil yok çok meşhur parkları var dediler kuğulu park ve seymenler parkı galiba ismi(iran caddesi yada konsolosluğu yakınında vadi içerisinde iki tarafı cadde) tam bir hayal kırıklığı oldu benim için burada sıradan mahalle parkı ayarındalar.pikniğe gidelim diyoruz doğru dürüst yer yok. avm, alışveriş vs burada da çoğunu bulursun zaten. Ankaranın tek güzel yanı bana göre cadde ve trafiği onun haricinde şehirde bana göre çekici birşey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antalya için konuşayım kiralar oturmak istediğiniz semte göre değişir hem denize yakın olsun hem huzurlu hem ucuz olsun tabi ki mümkün değil. Zaten memursunuz iş sıkıntınız da yok antalya da yaşanır ama sıcağa, neme ve yağmura alışmak mesele hafta sonu konyaaltı sahili,eski lara caddesi yalım park ışıklar gibi yerlerde rahat şekilde yürüyüş spor vs yaparsın ailenle. sebze meyve ucuzdur. sıkıldın mı kemer alanya kaş vs hepsine max 2-3 saate gidersin denize gir kamp yap. Ankara gibi gross market yok antalya da metro var yada yerel toptancılara gidersin. trafik biraz sıkıntılı antalya da sol şerit hep doludur sağ şerit daha hızlı akar burada. hele yaz olunca trafik iyice karışır tatilcilerden dolayı. eşim ankara lı oraya da gidiyorum sürekli ona göre karşılaştırma yapabilirim. bir kere ankara da yeşil yok çok meşhur parkları var dediler kuğulu park ve seymenler parkı galiba ismi(iran caddesi yada konsolosluğu yakınında vadi içerisinde iki tarafı cadde) tam bir hayal kırıklığı oldu benim için burada sıradan mahalle parkı ayarındalar.pikniğe gidelim diyoruz doğru dürüst yer yok. avm, alışveriş vs burada da çoğunu bulursun zaten. Ankaranın tek güzel yanı bana göre cadde ve trafiği onun haricinde şehirde bana göre çekici birşey yok.
    Not: tramvay hattı eklendi şehrin kuzey taraflarına yakında açılır kiralar daha uygun olur o kısımlarda varsak, kuzeyyaka yeni emek gibi yaerlerde

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla angaralılar niye bu kadar şikayetçi bilmiyorum

ankarada ulusta bir arkadaşımda kaldım cocuğun evinin altı BAŞKENT TOURISTIC NIGHT CLUB
    ulan hayatımda böyle birşey görmedim. hahahah
    adı pavyon ama bildiğim amsterdamda bir gece klubü

akşam evde 11e kdr tv izliyosun debeleniyorsun koltukta sonra asansöre biniyorsun 12 saniye miami vice

kimse kusura bakmasın böyle bir lüks dünyanın hiçbir yerinde yok
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankaraya kaç kez gittiysem en çok sevdiğim yanı dönüş yolu oldu

İzmir'e bence meraklanmayın. Evet bir çok açıdan güzel bir yer ama iklimi adamı öldürür. Ne kışı kış, ne yazı yaz. Hele kışı hiç çekilmiyor. O yağmur damlaları sanki mermi oluyor soğukla birleşince. Antalyada aynı durumda. Sıcaktan insanın taşakları dize kadar sarkar. İstanbul'un konusunu açmıyorum.

Madem memurluk var gelin Kırklareli'ne. Hem Ege'ye hem Karadeniz'e yakın. Deniz desen deniz, orman desen orman. İnsanları medeni,keko yok. Çok mu bunaldın bas git Yunan'da rakı balık yap.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyw arkadaşlar öneriler için
    Ortaokuldayken 2 yıl Kıbrısa yaşadım senenin 6 ayı denize girme keyfi çok cezbedici
    Tabiki Antalya ve İzmirde kıbrıstaki konforumu bulamam ama denizlw aram iyi dalarım avlanırım falan severim o yüzden daha güneyde sıcak iklimlerde keyifli yaşayabileceği bir yer arıyorum

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım ankarayı seven bi ben varım şuan istanbuldayım ama tayinin ankaraya çıktı hadi deseler sevinirim istanbuldan en kısa sürede kurtulacağım.
    Memleketim olan zonguldak veya kastamonuya gideceğim muhtemelen,ikisinin de memur için şartları güzel. Amasra,akçakoca,cide,abana,sinop gibi yerlere yakın ikisi de. Mesele denize gitmekse tavsiye etmem ama ben yeşili daha çok seviyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Annemle babam 30 yıllık memuriyetten sonra 1 ay bile durmadılar Ankara’da. Balıkesir- Altınoluk’a taşındılar. Ben ise onların aksine nedensiz bir şekilde seviyorum Ankara’yı İyi yerlerde oturulur, çalışılırsa kötü bir şehir kesinlikle değil.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilacın Sakarya ( %65 i yok sayarsak)

1.000 TL ye sıfır evde oturursun, yiyecek içecek fiyatları ortalama her yer gibi market değişmez. Mekanlarda yemekler çok pahalı değil, çok tiki yerlere gitmezsen.

Trafik (kullanıcı kitlesi genel olarak iyi değil) ama çok yoğun olmaz 1-2 yer (serdivan kafeler caddesi, yenicami, çark caddesi harici) hariç trafik olmaz.

25 dk da göl kenarındasın. (Sapanca, poyrazlar) 45 - 60 dk da denizdesin, yazlığım 63 km mesafede tam merkezdeyim 10+ defa ölçtüm (bayram harici 55 dk yı geçmedi) Karasu - cebeci -kefken - kerpe güzel yerler. (karasu son tercih olabilir, ama daha yakın ve yol çok iyi)

Şehir içi (surileri görmezden gelirsen) parkları bahçeleri bol. Mangal severim dersen arifiye gölbaşı park var sakin güzel yerler.

Çok canın sıkıldı atla 1.5 saatte ist dasın, otobüsler gidiyor.

Çok canın sıkıldı izmite git, seka park, fethiye caddesi, tonla avm max. 40 dk.

Yine canın sıkıldı 1.5 saatte atla boluya git vs vs.

Madem memursun iş bulma derdin yok al sana alternatif. Yaz sıcağı antalya gibi öldürmez ama nem var arada üzüyor bizi.

Ama antalya da temmuz da nefes alamazken burada öyle bir durum yok.

Kar-kış çok olmaz, tepelik bir yerde (maltepe, kampüs civarı, hızırtepe de oturmuyorsan yolda kalmazsın)

Asfalt kalitesi yerlerdedir.

Canın sıkıldı ist park'a git. Mesela en son 41burada da otomobil festivali vardı gidemedim ben.

gibi gibi daha çok yazarım da çıkmam lazım sonra devam.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler