User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
102 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ankara'da yaşamak ve şehirden bunalmak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ankara'da yaşamak ve şehirden bunalmak..

Biraz muhabbet olsun diye açıyorum konuyu belki ileriye dönük fikirlerimiz pekişir

Yaz geldi yine oraya mı gitsek buraya mı gitsek planları yaparken, Ankara'da yaşayanların yüzüne tokat gibi çarpan gerçek; en yakın tatil amaçlı denizin 8 saat uzakta olması
    20 yıldır bu şehirde yaşıyorum sayılır ama gün geçtikçe daha sıkıcı boş bir hale geliyor yaşantım
    ***** tabi ekonomik sebeplerde var işin içinde ama insan bazen "muğlada, izmirde yaşasam her hafta sonu bir yere gider gezerim çadırımı atarım kafamı dinlerim" diyor
    Ankarada bunu yapamıyorsun ve elinde sosyal olarak 2 şey kalıyor; arkadaşlarınla buluşup evde çay içmek ve pubda takılmak ha birde halısaha maçları(*** gibi yaşıyoruz)
    pek dünya başkenti gezdiğim söylenemez ama bu kadar kurak ve gri kaç başkent vardır merak ediyorum

Beni ankaraya bağlayan bir şey yok bazen ciddi ciddi taşınmayı düşünüyorum memur olmam sebebiyle 1 ay içerisinde taşınabilecek durumdayım ve ciddi ciddi ankaradan sıkılmış durumdayım
    Muğla da İzmirde Antalyada yaşayanlar anlatsınlar, hafta sonları nasıl geçiyor, yaşadıkları şehirden keyif alıyorlar mı?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'a meyil etme de dediğin yerleri değerlendirebilirsin Bu şehirden çıkmakta trafikte yoğunlukta zulüm.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada bir iş sebebiyle 1 sene yaşadım.Nedense benimde hiç içim ısınmadı.Proje bitsede istanbul'a dönsem modundaydım.

(Bu arada ankaradan amasra inkum 4 saat gidilebilir.Bartın'da askerlik yapmıştım yazın ankaradan gelen çok oluyordu)
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'a meyil etme de dediğin yerleri değerlendirebilirsin Bu şehirden çıkmakta trafikte yoğunlukta zulüm.
    kafayı yerim istanbulda ben burda bile 10 dakika trafiğe denk geleyim bütün gün asabileşiyorum, bünyemiz alışık değil bizim
    o yüzden ilk hep muğla merkezi düşündüm sakin küçük pratik ve her yere yakın illa deniz kenarı olsun demiyorum ama sosyal olarak da izmir ağır basıyor çocuğun eğitimi falan dersek
    izmirdede gaziemir tarafı gözüme hoş geliyor ama şehri çok tanımıyorum yine yapı olarak ankaraya yakın muhitler olsun istiyorum

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İzmire geldiğinde Ankaranın trafiğine dua edersin iş saatlerinde. Kaçısın alternatifin yok. Bayramda seyranda haftasonu tatil veya sayfiye yeri dönüşü küfür edersin yaptığın dinlenme boşa gider vs. Ben Ankaraya hafta sonu arkadaşlara gittiğimde trafik çok daha akıcı ve rahat geliyor yol kalitesi de daha yüksek.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi memursan şayet hiç düşünme gel Yoksa özel sökterde çalışıyorsan şayet maaşlar çok düşük. 100 tane firmada 10 tanesini geçmez iyi maaş veren.

Bende bulsam kurumsal düzgün bir iş yeri değiştireceğim. Onun dışında gündüz şehiriçi baya yoğun oluyor. Akşam 9 dan sonra sakinleşme gösteriyor.

Sahile inip rahat nefes alıp yürüyüş yapıp ve bisiklete binip güzel zamanlar geçirirsin. Alsancak içme ve yeme mekanları oldu artık

Onun dışında çok kalabalık yerlere gitmeyi düşünme daha sakin metro ile ulaşım olacak gibi yerler olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Hayırlısı olsun abi. Bu arada arkadaşım muğla merkezde cafe açtı. Baya memnun yaşıyorlar. Kiralarıda yüksek değil.
    doğuştan araba manyağı

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bizimde arkadaşlar ile Ankara'da yapabildiğimiz tek şey alacaatlıda mangal yakıp rakı içmek, eymirde viski içmek, başka türlü vakit geçmiyor.

Bu arada Muğla Merkez sahil kenarına uzak, hem de kıyı şeridine göre çok serin oluyor, en yakın yer Akyaka desen, o Sakar geçidini inip çıkmak hem problem hem tehlikeli, senin yerinde olsam Fethiye taraflarına bakarım.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de Konyadayım şu an.Öncesinde 4 yıl Manisa Merkezde ,son 2 yıl da Manisa Turgutluda kaldım..
    Bazı özel durumlardan dolayı 8 ay önce Konyaya tayin isteyerek eşimle geldim.Çocuk falan var.Anne babamız da konyada olunca torun sevsinler diye geldim.Gelmez olaydım...
    Manisada 10 günde bir günü birlik İzmire gidiyorduk.Çeşme,Kuşadası,Urla,Sığacık,Seferihisar vs buralar cennet adeta.Hala daha içimde kalan gezip görmek istedigim çok yer var ki anlatamam.Yahu yeşille mavinin birleştigi yeri terkedip burada betonların arasına gömüldük geldik.Ona yanıyorum.Tvde Egede çekilmiş dizileri bile görünce kanal değiştiriyorum moralim bozuluyor.İlerleyen zamanda tekrar Ege bölgesine tayin isteme planım var.
    O bölgeye taşınacaksınız orda işinizin falan hazır olması lazım.İzmirde kiralar da yüksek...İzmirde 3+1 sokak arasındaki eski evlerin fiyatına biz burda Konyada merkezi yerde kapalı otoparklı lüks sitede oturabiliyoruz.Böyle de bir dezavantajı var.Muğlayı bilmiyorum ama.
    Ama ben kapalıotoparkından falan vazgeçtim...Konyaya geldigimden beri huzursuzum.Bir de bugun diger açtıgım konudaki evden taşınma sorunu çıktı.
    Ve bazen arkadaşlarla laflarken bazen diyorum ki siyasetle uğraşan yaşı başı geçmiş ve hala hırs yapıp başkan ,bakan vs olmak isteyip de bankada milyonları olan insanlar neden Ankarada yaşıyor hala şaşırıyorum.Benım öyle bir imkanım olsa İzmirde veya Muğlada bir yazlık veya denize yakın normal bir ev alır kafamı dinler orda ölmeyi beklerim.Bu sanırım biraz da insanın kişiliğiyle burcuyla falan ilgili.
    Umarım bir gün gider yerleşirsiniz oraya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmire geldiğinde Ankaranın trafiğine dua edersin iş saatlerinde. Kaçısın alternatifin yok. Bayramda seyranda haftasonu tatil veya sayfiye yeri dönüşü küfür edersin yaptığın dinlenme boşa gider vs. Ben Ankaraya hafta sonu arkadaşlara gittiğimde trafik çok daha akıcı ve rahat geliyor yol kalitesi de daha yüksek.
    ankaranın tek güzel yanı trafiği bir çok zaman trafik sakin arada bir devtetlülerimiz bütün yolları kapatıp 2 saatimizi yiyorlar o kadar
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bizimde arkadaşlar ile Ankara'da yapabildiğimiz tek şey alacaatlıda mangal yakıp rakı içmek, eymirde viski içmek, başka türlü vakit geçmiyor.

Bu arada Muğla Merkez sahil kenarına uzak, hem de kıyı şeridine göre çok serin oluyor, en yakın yer Akyaka desen, o Sakar geçidini inip çıkmak hem problem hem tehlikeli, senin yerinde olsam Fethiye taraflarına bakarım.
    karaciğer yağlanmam arttı artık eve gelen misafire içecek olarak çay kahve yerine vodka viski rakı soruyoruz

benim niyetim bitane çadırlı eski kasa jeep yapıp canımın istediği yere gitmek biraz akraba ilişkilerinden uzaklaşmakta iyi olacak gibi duruyor
    sembolik jeep linki tacaktım da mumbar beğenmez diye vazgeçtim

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne zaman izmire gitsem buraya mı taşınsam acaba düşüncesi yerleşiyo içime. 1 saatlik mesafede yazlık bölge olması büyük +
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbul beşiktaşta oturuyorum.
    hafta içi evimin 1km çapın içinde otoparklarda yer bulamıyorum.
    sokağa park ederken bir kere çeyrek depo benzin yedim !

geçen yıl 1hafta izmirde ve ankarada bulundum.
    oralara laf eden taş olur.
    iki şehirde kesinlikle ve kesinlikle istanbula göre daha YEŞİL.
    trafik ve park sorunu istanbula göre sıfır.
    hele ankara kızılayda kendimi alice harikalarda diyarında zannettim...

Bence kıymetini bilin..
    médiocrité partout

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muğla olabilir mantıklı Balıkesir merkez harici yerleri de olabiliyorsa düşünülebilir.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanlarda İzmir'in pahalandığını söylüyorlardı, özellikle İstanbul'dan İzmir'e gidenlerin sayıları artınca kiralarda artmış.

Daha küçük şehirlerde hayat daha ucuz, en önemliside kira masrafı ciddi düşüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muğlada kiralar çok yüksek izmirden aşağı değil hatta bugün biraz bakındım gaziemir tarafına göre muğla %10-15 daha pahalı kira konusunda

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

geçen yıl 1hafta izmirde ve ankarada bulundum.
    oralara laf eden taş olur.
    iki şehirde kesinlikle ve kesinlikle istanbula göre daha YEŞİL.
    trafik ve park sorunu istanbula göre sıfır.
    hele ankara kızılayda kendimi alice harikalarda diyarında zannettim...

Bence kıymetini bilin..
    Eski Angaralı olarak yazayım, İzmir'e de katılamayacağım, okurken Beşiktaş'a göre kıyasladığını düşündüm

Ankara için ne demişler "Ankara'nın en güzel yanı, İstanbul'a dönüşüdür" diye
    Ben lise zamanında İstanbul'a geldim ailemle. Akrabalar falan çoğunluk orada. Her gidiş gelişte o boz şehri görünce içim sıkılıyor. Neresi yeşil yav Bitki örtüsü bile yeşil değil, adı üzerinde, bozkır

İzmir de bana yapmacık bi hava verdi. İzmir şöyle modern, şöyle bilmemne, insanı böyle medeni cart curt diyorlar. Hikaye. Trafikte İstanbul kesinlikle daha çok yardımcıdır herhalde. Yol vermemeye çalışmalar, bişeyler, saçma sapan hareketler... İzmirli arkadaşa takılıyorum, "köylüsü onlar" diyor Angara zaten öyle...

İşin komiği, Ankara'da 1-1.5 saatte Söğütözü - Küçükesat yapamayan akrabalar İstanbul'a gelip 40-50 km/s ile akan ama yoğun trafiği görünce burun kıvırıyor, amaaaaaaan bu nası trafik ya diye... Arkadaş sizdeki farklı mı?

Bayramda Fatsa'daydım. Ordulular da ayrı bi alem. Yolda rahat duramıyor adamlar, yav hepiniz mi mal gibi araba kullanıyorsunuz, zaten gideceğin en fazla 10km yol, taksici gibi hareketler falan. Bakıyorum plakaya, Ordu... Samsunlusu Trabzonlusu böyle değil ha

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki şehirde de yeterince araç kullandım, çok farklı değil hoca emin ol Ankara da İzmir gibi aslında, kaçış-alternatif yok. Kilitlenip kalıyorsun. Bir de yol vermezler etmezler, kilitli kavşağa girip diğer tarafı da kilitlerler, falan filan... Bir de Angaranın komik bi trafik işleyişi var. Dünyanın hiç bir yerinde olmayan teamüller şeklinde yürüyor
    @rebelh

Karadeniz tarafına doğru git bence, kafa daha rahat olabilir

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Kavacık'ta oturuyorum, 2. köprünün de otobanın da dibi. İşim Küçükyalı'da, ne sabah ne akşam trafik çekmiyorum fıtı fıtı gidip geliyorum. Oturduğum site yeşil, sakin, havası temiz. Bir de kapalı garajım olsa tadından yenmez. Ama uzak, bu imkanlar da çok pahalı bir sitecik olmadığı sürece merkezi yerlerde yok, boş zamanımın çoğu Kozyatağı-Acıbadem arası bölgede, caddede falan geçtiği için trafik çekmesem de 20km yol gitmeye gelmeye üşeniyorum bazen ama merkezi yere taşınsam arabayı unutmam lazım, bir de full beton, gürültü falan. Ya da 1-2 milyonluk ev falan alıp orada rahat edicem. Yine de motosiklet şart ama sinirlerin yıpranmaması adına.

He bir de trafik çekmiyorum derken öyle kafana estiği gibi her yere gidemiyorsun, gitmek zorunda kalırsan bitersin, Aile falan kurunca zor o yüzden, kız arkadaşımla bile canı bişey çekti mi bazen eziyet haline dönüşebiliyor bir yerden bi yere gitmek. Zamanımı, rotalarımı artık otomatik ayarlıyorum yıllar içinde reflex olmuş.

3. köprü çok rahatlattı bizi yalan yok, otobüs kamyon hepsi oraya aktarılınca nefes aldık resmen. iki köprüde de akşamları avrupa yönü bomboş artık

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen yolda bir abimle karşılaştım.

abi dedim sen nerdesin ya kaç yıldır gözükmüyorsun ;
    dur sana anlatayım dedi..
    kendisi bir bankada yönetici idi.
    beşiktaşta 3 evi vardı.
    satmış.

güneyde bi yerde denize böyle 300-500 metre mesafede bir arazi almış.
    araziye 5 tane prefabrik ev kondurmuş.
    ortayada bide havuz açtırmış.

bir evde ailesi yaşıyor kalan 4ü butik otel tarzı.
    evlerde 4 kişi rahat kalıyor günlük kelle başı 100 lira.
    bir ev 400 lira bırakıyor günlük.
    4 ev var 1600 lira günlük.
    aylık 48bin tl para.
    7 aylık sezonda 336 bin tl kazanıyor full çakılı sezon geçirirse.
    yıla bölersek ayda 28bin kazanmış oluyor.

masraf ve sürekli müşteri olmadığını var sayalım kazancın %50sini kafadan silelim , olur aylık 14 bin tl...

hayata bak ya...
    médiocrité partout

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bence çözüm Karadeniz...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler