User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
102 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Ankara'da yaşamak ve şehirden bunalmak..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sivas'da yaşamayan denize uzağım diyor . Ankara'da Sivas'ın büyümüş hali pek bir esprisi yok. Daha çok avm var,daha çok yeme içme yerleri var vs.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğma büyüme İstanbulluyum, İstanbul'a alışan diğer yerlerde sıkılıyor ama ben çok yorulduğumu hissediyorum. İş konusunda çok şükür Trafikle pek işim yok, gezme tozma olarakta trafiğe göre rota belirliyoruz ama şehir çok kalabalık çok gürültülü havası kirli. Bir araba bozulsa trafik pert oluyor. İnsanlar tamamen mutsuz sıkılmış, bezmişler. Şuan değişiklik yapamam ama hedefi 45 e koydum, 45 yaşında gidicem buralardan. Memur olsam 1 dakika durmam bu arada.

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da yaşamak, bu şehirde doğup büyümeyen biri için hiçbir anlam ifade etmez... Çünkü biz anlamı hep başka şeylerde arıyoruz, mesela deniz olmalı!!! Allah'ın lütfu sahsimizi önemli hale getiriyor sanırım, boğaz olmalı evet hatta evimizin önünde olmalı, öyle olunca kendimizi çok şanslı hissediyoruz... Ya da saraylar yalılar olmalı, yoksa bir şehir neye benzer... Bu saydıklarımın hiçbiri Ankara'da olmaz, bu tarz şeyler arayan da zaten burda mutlu olamaz... Ankara'nın olayı farklıdır, 40 yaşında da olsan sokakta yürürken eski mahallende ilkokul arkadaşınla karsilasirsin mesela, anılar sizi mutlu eder, lisede gittiğin dürümcü hala açıktır, lise günlerini hatırlar gulumsersin, hatta ilk arabanı yikattigin yıkamacı el değiştirmiştir ama yine de ordadır, yol bulurken mavi açmadım, en kotu bir arkadaşını arar 'haa tamam onun yani, bildim!' der gidersin, hanımın sana hadi ASPAVA ya gidelim der az önce bana dediği gibi üniversiten ordadır her gün önünden geçer arada bir ugrarsin hocalar senin okul numaranı bile hatırlar, sanayiye gidersin ustan seni duduklemez, işini halleder çayını corbani yemeğini yedirmeden yollamaz, AVM ler kültürü bozsa da eski dostlarla hep 7. Cadde Tunalı Arjantin'de bulusulur, kimi arasan şehrin öbür ucunda olsa 20 dakkada gelir 'sbi şimdi köprü trafiği fenadir gelemem' demez, Anıtkabir hep ordadır, onu görmenin inanılmaz ferahligini yaşamayan bilmez, ulustaki cumhuriyet tarihi, o küçük hanlar, kale, eski meclis bize yeni cumhuriyetin nasıl kazanıldığını her gün anlatır, hadi mangal yakalık dememizle ilk etin atılması arasındaki süre yarım saati geçerse sıkıntı vardır Ankara küçüktür, köydür, ama samimidir, sicaktir... Ankara'ya sonradan gelenler deniz yok boğaz yok diye mutsuz olacaklarına, kendilerine güzel dostlar bularak Ankara'nın samimiyetiyle mutlu olmayı denesinler...
    Noktayı koymuşsun abi,yazmaya gerek yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankaranın bana hiç yoksa 3000 tl artısı var aylık olarak(extra iş, kira vs..) arkadaşlar falan hep burada sık sık buluşuyoruz güzel dostlarımız var mevzu güzel dostlar değil güzel dostlarla sohbet etmek dışında bir sosyal hayatımız yok ztn mevzu da başka bir sosyal hayat yaratmaya çalışsan da yaratamıyorsun, ankarada zengin ya da fakir olmanın bir etkisi yok hayatına ne kadar zengin olursan ol gideceğin avm en fazla panora bunun dışında bir şey yok koca şehirde

bir arkadaş bir kaç yer yazmıştı ankaraya yakın oraları bir araştırıcam en azından çocuk biraz daha büyüyene kadar bir sosyal alan oluşturmaya çalışıcam sonra karolarımızı falan alınca bizde antalya, izmir falan tayin isteriz daha iyi bir gelirle daha iyi yaşarız..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avm den kurtulmak istiyorsan hafta sonu için Kızılcahamam,Karagöl güzel yerler tavsiye ederim. Bazen yakın olsun istersen Eymir, Seğmenler, Keçiören evcil hayvan parkı aile için alternatif olabilir.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 12 yaşımdayken Ankara'dan İstanbul'a taşındım, liseyi üniyi falan burada okuyup çevreyi yaptıktan sonra Ankara'da da artık bir çevrem olmasına rağmen burası kadar cezbedici gelmiyor. Ama durumlar eşitlendiği için, önemli olan nerede olduğun değil de kiminle olduğunmuş. Denedim gördüm ben, herkese de denemek için tavsiye ediyorum, bu aynı mahallede farklı apartman değişikliği de olur ülke değişikliği de, yapmadığınız için aklınızda kalacağına yaptığınız için pişman olun, hayat kısa

2,5 Amerika'da yaşadım Jersey'de, Manhattan 10dk mesafedeydi, haftanın 3 günü New York'ta takılarak geçerdi vs. 2. senede sıkılmaya başladım buradaki çevremi özledim, sosyal ortamımı. Sonra saldım geldim Mevzu para pul, park bahçe gökdelen hatta araba bile değilmiş, kiminle mutluysan orasıymış senin için ideal mekan.

Bekarken kriter bu, evli olsam ve çevremdeki çoğunluk da artık evlenip ailesine odaklanmış olsa, benim de çok sevdiğim eşim falan olsa onunla Amerika çok güzel olabilirdi belki. Ama halen bekarken ve bekar arkadaşlarım sayıca çok ve çeşitliyken, evde oturmadan dışarıda keyifli aktiviteler yapabiliyorken, İstanbul'dan güzeli yok bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avm den kurtulmak istiyorsan hafta sonu için Kızılcahamam,Karagöl güzel yerler tavsiye ederim. Bazen yakın olsun istersen Eymir, Seğmenler, Keçiören evcil hayvan parkı aile için alternatif olabilir.
    hepsine gittim özellikle eymir ve seğmenler kadar anlamsız yerler yok
    hele seğmenleri aklım almıyor ya istanbuldan gelen bir misafirimi götürdüm burasıda bizim meşhurumuz diye çocuk acıdı bize

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya bu tam olarak şehirden sıkılmak da değil aslında şehirdeki çevremden de sıkıldım
    15 yıllık arkadaşlarımla oturduğumuz zaman hep aynı futbol, araba vs konularını konuluyoruz siyaset bilmiyorlar tarih bilmiyorlar kitap okumuyorlar sosyoloji hakkında bir fikirleri yok tamam olmak zorunda değil ama işte 2. dubleden sonra "ne konuşuoz biz amk" oluyorum kuru kalabalığın içinde gibi hissediyorum kendimi o yüzden taşınsam sıkılmam kimsenin eksikliğini hissetmem gibi geliyor eşimle oğlumla kaliteli vakit geçiriyorum yarım saat yürüyüş yapsak 3ümüz daha dolu muhabbetimiz oluyor
    forumu arkadaşlarımdan daha çok seviyorum walla çok kalabalık ve mutlaka bir konuda bizden daha iyisini bilen birisi çıkıyor bir şeyler öğreniyoruz muhabbetimiz oluyor

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hele seğmenleri aklım almıyor ya istanbuldan gelen bir misafirimi götürdüm burasıda bizim meşhurumuz diye çocuk acıdı bize
    İşte herkesin keyif aldığı ortam farklıdır.Mesela ben akşamları ailemle bazen giderim.Gençlik orada müziğini yapar,kızım parkta oynunu oynar bende kamp sandalyemde ufak ufak biramı yudumlarım.
    Mavi göl,kurtuluş parkındaki tipler yok,herkes rahat,özgür.Mal gibi kadına bakan tipler az gibi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu senin benim konum değil. Bu ülkece belirli bir kesimin içinde bulunduğu bir durum.
    Kimse halinden memnun değil, herkes bir yere kaçmanın derdinde. Ama toplum psikolojisi bozuk. Nereye gidersen git, herkes mutsuz..

Bende bir kaç ay önce Marmarise yerleşmek için fikir olsun diye konu açtım. Sonuç hala bu Ankara'nın pisini çekiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömrün uzasın istiyorsan ve mutlu yaşamak istiyorsan Çanakkaleye yerleş hocam. Benim orada iş imkanım olsa ben bile düşünüyorum.

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yıldır bende üniversite için Ankara'da yaşıyorum. Daha öncesinde nasıldı bilmiyorum fakat 3 yıldır canlı canlı gözlemliyorum artık Seğmenlerinde bi espirisi kalmadı hafta içi hafta sonu fark etmiyor ne kadar değişik tip varsa hepsi oraya doluyor insan huzurla oturamıyor. Koca şehirde kendimi cezaevinde gibi hissediyorum ve hiç mutlu değilim sanki hayatımın en güzel yıllarını orada heba ediyormuşum geliyor. İnsan bi yerden sonra sürekli aynı şeyleri tekrar etmek zorunda kalıyor.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz muhabbet olsun diye açıyorum konuyu belki ileriye dönük fikirlerimiz pekişir

Yaz geldi yine oraya mı gitsek buraya mı gitsek planları yaparken, Ankara'da yaşayanların yüzüne tokat gibi çarpan gerçek; en yakın tatil amaçlı denizin 8 saat uzakta olması
    20 yıldır bu şehirde yaşıyorum sayılır ama gün geçtikçe daha sıkıcı boş bir hale geliyor yaşantım
    ***** tabi ekonomik sebeplerde var işin içinde ama insan bazen "muğlada, izmirde yaşasam her hafta sonu bir yere gider gezerim çadırımı atarım kafamı dinlerim" diyor
    Ankarada bunu yapamıyorsun ve elinde sosyal olarak 2 şey kalıyor; arkadaşlarınla buluşup evde çay içmek ve pubda takılmak ha birde halısaha maçları(*** gibi yaşıyoruz)
    pek dünya başkenti gezdiğim söylenemez ama bu kadar kurak ve gri kaç başkent vardır merak ediyorum

Beni ankaraya bağlayan bir şey yok bazen ciddi ciddi taşınmayı düşünüyorum memur olmam sebebiyle 1 ay içerisinde taşınabilecek durumdayım ve ciddi ciddi ankaradan sıkılmış durumdayım
    Muğla da İzmirde Antalyada yaşayanlar anlatsınlar, hafta sonları nasıl geçiyor, yaşadıkları şehirden keyif alıyorlar mı?
    Şahsen seni en iyi anlayalardan biri benimdir. Çünkü biraderim 5 sene orada okudu ve kabus dolu 5 sene geçirdi çocuk. Biz Tekirdağ da doğduk büyüdük deniz çocuğuyuz. Orası çocuğa o kadar tuaf geldi ki sizin gibi oda yapacak hiç bir şey bulamıyordu. En fazla çıkıyordu Bahçelievler tarafımı ne vardı orada dolaşıyorlardı. 5 Sene zor durdu ve şimdi İstanbulda iş hayatına başladı 3 senedir çocuk nefes alıyor. Sıkılınca atlıyor geliyor Tekirdağa aramız 1.5 saat.

Şahsen bahsettiğiniz illerden birinde yaşamıyorum ama onlar gibi denize kıyımız olduğu için şanslı görüyorum kendimizi. Şu an mesela her gün denize gidebiliyoruz. Yakın bölgelerde kamp alanları var deniz ve kamp yapıyoruz. Sıkılırsak İstanbula gidiyoruz. Bir çok sosyal faaliyet yapabiliyoruz. Umarım kısa sürede bahsettiğiniz illerden birinde hayatınıza devam edersiniz çünkü orada hayat geçmeyecek bize geçmemişti.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan memleketini niye sever?
    başka çaresi yoktur da ondan...
    ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir.
    burayı seversen, burası dünyanın en güzel yeridir.
    ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen, orası dünyanın en güzel yeri değildir...

Nazmi başgan

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su anda canli canli yazayim. Bestekar balcon'dayim, tum gun sehirdisindan gelen akrabalarimla ugrastim, gunun sonunda en yakinlarimdan iki dostumu cagirdim geldim bi nargile iki bira iciyorduk. Kisa sure sonra butun mekani polis basti. Kimlik kontrolu, tabi bu sirada muzik kesildi servis sekteye ugradi. Polis polise carpiyor iceride oyle polis var. Bi ters ters konusmalar, millete tavirlar yukaridan bakmalar, yan masadakine gidip 'kimligi ver hazirlasana ne bekletiyosun' gibi sacma sapan cikismalar. Mekanda yabanci turistler vardi, burayi bilen bilir suruyle. Hepsi rahatsiz oldu kalkip gitti. Simdi diyorlar ki mekani kapatin herkesin hesabini toplayin yol verin. Birazdan sokaga atilacagiz.
    Simdi buna ne gerek var. Adam gibi insan gibi bak kimliklere cik git 2 saattir napiyosunuz mekanda. Hic bir sorunumuz yok sukur, ama benim cuma gecesi tunaliya gelip iki dakika rahatlama aktivitemi neden bozuyorsun.
    Tam kennedy ile bestekarin kesisiminde trafikte kavga cikti, polis yanimda diyor ki bosver izleyelim. Gelip bizi burada rahatsiz ediyor.
    Ben iki universite mezunu, uste yuksek lisans yapmis, sayisiz ilerici projede yer almis, devlet kurumlarina danismanlik yapan adamim.
    Ugradigimiz muameleye bak. Niye bira iciyoruz gece diye.
    Amaaaan.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su anda canli canli yazayim. Bestekar balcon'dayim, tum gun sehirdisindan gelen akrabalarimla ugrastim, gunun sonunda en yakinlarimdan iki dostumu cagirdim geldim bi nargile iki bira iciyorduk. Kisa sure sonra butun mekani polis basti. Kimlik kontrolu, tabi bu sirada muzik kesildi servis sekteye ugradi. Polis polise carpiyor iceride oyle polis var. Bi ters ters konusmalar, millete tavirlar yukaridan bakmalar, yan masadakine gidip 'kimligi ver hazirlasana ne bekletiyosun' gibi sacma sapan cikismalar. Mekanda yabanci turistler vardi, burayi bilen bilir suruyle. Hepsi rahatsiz oldu kalkip gitti. Simdi diyorlar ki mekani kapatin herkesin hesabini toplayin yol verin. Birazdan sokaga atilacagiz.
    Simdi buna ne gerek var. Adam gibi insan gibi bak kimliklere cik git 2 saattir napiyosunuz mekanda. Hic bir sorunumuz yok sukur, ama benim cuma gecesi tunaliya gelip iki dakika rahatlama aktivitemi neden bozuyorsun.
    Tam kennedy ile bestekarin kesisiminde trafikte kavga cikti, polis yanimda diyor ki bosver izleyelim. Gelip bizi burada rahatsiz ediyor.
    Ben iki universite mezunu, uste yuksek lisans yapmis, sayisiz ilerici projede yer almis, devlet kurumlarina danismanlik yapan adamim.
    Ugradigimiz muameleye bak. Niye bira iciyoruz gece diye.
    Amaaaan.
    Bahceli ve tunali polis ve bekciden cektigini kimseden cekmedi valla. Sonuna kadar haklisiniz. İnsan kiz arkadasiyla gbt ye girmekten korkuyor, aksamina instadan ekliyorlar.

Kartal3urak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Destan Yazdım Geri Sildim.. ANKARA'da Sıkılıyorum Bunalıyorum diyosan Sana Ankara'yı Gezdirecek Kimsen Yok Etrafında Demektir.. Ankara'da İstediğin her An İstediğin Herşeye Kolayca Ulaşabilir, Anlık Pskolojine Göre Kafa Dagıtmalık Mekan Bulabilirsin..
    Oem Yedek Parça
    Oem Çıkma Parça
    Hondacikmamotor.com

AKINCI GARAGE

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara bi 15 sene önce çok güzeldi...

Ama şimdi her köşede çevirme
    her yerde kimlik kontrolu

pek yaşanacak hali kalmadı
    bizde kendi halimizde takılıyoruz

Akşam eve gelince oh bugun de çevirmeye girmedik diye seviniyoruz.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kartal3urak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Destan Yazdım Geri Sildim.. ANKARA'da Sıkılıyorum Bunalıyorum diyosan Sana Ankara'yı Gezdirecek Kimsen Yok Etrafında Demektir.. Ankara'da İstediğin her An İstediğin Herşeye Kolayca Ulaşabilir, Anlık Pskolojine Göre Kafa Dagıtmalık Mekan Bulabilirsin..
    hocam ben misafirim geldiğinde gezdirecek yer bulamıyorum
    sen nereleri öneriyorsun?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler