User Tag List

Sayfa 19/33 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
610 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'daki o goruntuler şoke etmişti... İkisi de yakalandı - Son Dakika Haberler

yazık tek amacı motorsikletle kız arkadaşını gezdirmek olan masum zavallı... şimdi bu hareketi yaparken düşseler arkalarından gelen araçlar da çarpsa bunlar yazılacaktı degil mi? kızın mezuniyet fotosu, adamın sahilde cekilmis gülerken bir pozu, 'katil şoför iki gencin hayatını söndürdü!!!'... yok pardon konu kapı açılmasıydı ben bölmeyeyim...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem arabacı hem motorcuyum, iki kelam edeyim.

Sıkışık trafikte (akmayan 30 km/s altı), motorcuların sizler ile aynı şeritte köprüyü geçmesini beklemek hayalcilik olur, keza motor ile o kadar uzun bir süre sabit duramazsınız, fiziken imkansız. Bunun imkansız olmasından dolayı; Avrupa'da ve Amerika'da aralardan gidebilmeleri için kurallar mevcut. Ülkemizde böyle bir kural olmadığından dolayı, motorcular emniyet şeridini kullanmaktalar, çünkü ülkemizde otomobiller düz bir sıra halinde şeritlerinde gitmiyorlar. Emniyet şeridine girmenizi söyleyenler de ülkenin polisleri bu arada kimse kafasına göre emniyete girmiyor.

Duran trafikte, otomobillerin sağından gitmeye çalışan (emniyet yoksa) motorcu net gerizekalıdır, seve seve kapıyı açıp kendisini düşürebilirsiniz. Haketmiştir.

Akan trafikte milletin dibinden geçen, makas atan bir motorcunun da çok yaşamak istediğini düşünmüyorum. Vurunca çok üzülmeyin, haketmiştir.

Bugün motosikletlerin hepsi otomobil olursa, yaşamakta olduğunuz trafik karmaşası çok daha kötü bir hal alacak. O adamların motora biniyor olmasının size de faydası var, bunu da unutmamanızı ve unutmamamı söylemekten de edemeyeceğim.

40.000 kilometre bir fiil motor kullanıp, tek bir temas yaşamamış, üzerine kapı açılmamış, tek bir ceza yememiş Megane RS'li (arabacı) kardeşiniz.

Sevgiler,
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 kmh la giden bir mt07'yi bacak aralarına alsınlar. 15dakikada pişik garantili.
    Duran trafikte aralardan gitmeye karşı değilim. Sadece belli bir yerden gitsinler. Otomobilin içinde otururken bile nereden hangisi çıkacak takip etmekten yoruldum. Sürerken zaten dikkat ediyorum.
    Esas sıkıntı akan trafikte bile şerit arasından gidilmek istenmesi veya yersiz bir şekilde emniyet şeridinin kullanılması.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'daki o goruntuler şoke etmişti... İkisi de yakalandı - Son Dakika Haberler

yazık tek amacı motorsikletle kız arkadaşını gezdirmek olan masum zavallı... şimdi bu hareketi yaparken düşseler arkalarından gelen araçlar da çarpsa bunlar yazılacaktı degil mi? kızın mezuniyet fotosu, adamın sahilde cekilmis gülerken bir pozu, 'katil şoför iki gencin hayatını söndürdü!!!'... yok pardon konu kapı açılmasıydı ben bölmeyeyim...
    Duyduğuma göre avrupa ülkelerinde akan trafikte bu tarz saçmalıklar yapandan hem ehliyet hem de kullandığı araç altından alınıyormuş. 4bin az gelmiş. Motosikletin değeri kadar olmalıydı bence. Ama dikkatimi şey çekti çocuk büro amirliğine gitmiş artçı kız. Ben şok.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duyduğuma göre avrupa ülkelerinde akan trafikte bu tarz saçmalıklar yapandan hem ehliyet hem de kullandığı araç altından alınıyormuş. 4bin az gelmiş. Motosikletin değeri kadar olmalıydı bence. Ama dikkatimi şey çekti çocuk büro amirliğine gitmiş artçı kız. Ben şok.
    neden şaşırdın ki? bu hareketi yaparken düşüp ölselerdi sen yine burada tayyarcı arkadaşa saydıracaktın bunların ne yaptıklarına yorum yapmadan...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte sayginin sifir oldugu bir ulkede motor kullanmak, uzerine gecenin korunde otobanda halde gazlamak.. ne bileyim olmenin bayilmak oldugunu fln mi saniyor motorcular ? YaZik olan geride kalan anneye babaya sevenlerine oldu. Allah varsa gunahlarini affetsin.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu olay için yazmıyorum öncelikle onu söyleyeyim,

motorcular salak saçma hareket yaptıklarında korkuyorum. çünkü gündüz de olsa fırt bir sağda bir solda olabiliyorlar ( bkz: teslimat yapan arkadaşların hareketleri)

ve sırf şu kazadaki gibi bir şey olmaması için istifimi hiç bozmuyorum ki geçsin gitsin, ya da çarpacaksa da ben düz giderken çaprsın.

Netice de bana bir şey olmayacak, ama o sağından geçeyim derken sen de aman geçsin gitsin diye sağ manevra yaparsın altına girer sonra suçlu olursun.

Genel olarak motor kullanmak arabaya göre zor, araç sürücüleri de çok saygısız ama motor sürenler de çok sütten çıkma ak kaşık değiller.

Ben başına bişi gelmesin diye kolluyorum ama biliyoruz ki heyecan olsun diye dibine giren sıkıştıran manyaklar da var bu ülkede.

+o kaskı kafaya takınca alemin kralı olmuyorsunuz

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafikte sayginin sifir oldugu bir ulkede motor kullanmak, uzerine gecenin korunde otobanda halde gazlamak.. ne bileyim olmenin bayilmak oldugunu fln mi saniyor motorcular ? YaZik olan geride kalan anneye babaya sevenlerine oldu. Allah varsa gunahlarini affetsin.
    Aynen abi . Eşinin ya da sevgilinin dışarıda belli saat aralıklarında kalması gibi,çoğu kişinin artık cebinde bıçakla gezmesi gibi ..

Otobüscünün kamyoncuya saygısı yok,arabanın motorcuya,ya da tam tersi motorcunun arabaya. Sadece trafikte değil ,kaldırımda yürürken acaba kafama kaçak yapılanmadan ya da kusurlu bir işçilik ürünü reklam tabelası düşer mi diye çekindiğin bir ülke. Ben de elimden geldiğince aktif bisiklet kullanıyorum,eve gidip gelene kadar 3.5 atıyorum bazen,kask falan takıyorum ama ne önemi var diyor insan. Yanımdan roket gibi geçiyorlar,bir tane psikopatın makas videosuna malzeme olurum diye çekiniyorum. Bakıyorum dörtlüleri yakmış kenarda araba bekliyor,Yemin ederim yanından geçmiyorum yolu uzatıyorum,şimdi bu aynaya bakmaz açar kapıyı yapışırım,soldan geçen bir arabada beni altına alır diye korkuyorum.

Şehirler arası otobüs yolculuğunda bile tedirgin yola çıkıyorsun,şoför kalp krizi geçirir mi yolda uyur kalır mı . Avrupada belli tarihler arasında şoförlere yapılan sağlık kontrolleri bizim ülkemizde bırak belli tarihleri acaba işe başlama da hiç yapılıyor mu .

Her şey rulet bu ülkede,ee sen şimdi çıkıp ben gerekirse 200-300 basarım sen bana dikkat etmek zorundasın dersen,ee tamam haklısın da burası da Türkiye be kardeşim. Keşke kurallar ülkesi olsak,liyakat öne çıksa,herkes medeni olsa ama bırak zorla başarmayı İMKANSIZ. Bizim çocuklarımızın torunları bile göremez o günleri,bitmiş buralar.

Mecazi anlamda kumar oynuyorsun,bazen kazanıyorsun bazen de kaybetmeyi göze alıyorsun demek ki .. Benim görüşüm bu.

Çocukluğumdan beri severim motosikleti hep hayalimdi;ama bisikletten sonra vazgeçtim.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga us motosikleti öyle bir anlatıyorsun ki buradaki herkes dağdan inme hayatında hiç motora binmemiş insanlarmış gibi emin ol bu sitedeki çoğu kişi senin yaşın kadar motor sürmüştür ve sen herkese bilmiş bilmiş akıl vermeye çalışıyorsun 2 sene motor kullandım evet güzel bişey ama dikkat etmezsen ölürsün bu kadar basit ve öldükten sonra da ben ya da başkasının suçlu olması çok önemli değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga us motosikleti öyle bir anlatıyorsun ki buradaki herkes dağdan inme hayatında hiç motora binmemiş insanlarmış gibi emin ol bu sitedeki çoğu kişi senin yaşın kadar motor sürmüştür ve sen herkese bilmiş bilmiş akıl vermeye çalışıyorsun 2 sene motor kullandım evet güzel bişey ama dikkat etmezsen ölürsün bu kadar basit ve öldükten sonra da ben ya da başkasının suçlu olması çok önemli değil
    Yaşım kadar değil de akıl yaşım kadar kullanmışsın abi.
    Saygılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar lafı Tolga'ya değil motosikletine anlatsak anlardı.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Bu gecen sene yasadigim durdugim yerde oldu.

Söyleki u dönüşü yapacam sol seridide tikamiyim karsidanda yol aliyim diye iyice acildim bekliyorm. Tam kallmaya yeltenirken patirtu gurultu aynadan bi baktım su mal motorcu yerde yatıyor camurlugum jantimin irzina gecmis bicimde. Fren izini net gorursunuz normalde yerdeydi motorda kaldirdi resimden önce

Napion lan dedim sen, abiig durdun diyo falan fisman oralarini geciyim. Sinyalim acik buarada soracak olanlara, donmeden önce bu mal sag seridin sagindaydi ne ara burama geldi vurdu entersan diye dusunurken.

Resimde gozukuyor karsida dükkanlar var, bu malin dukkani orda, gobekten donmek yerine ters seride girip ordaki arac park cebinden gidiyolar. Tabi koca arabayi gormeyen mal benle ortadaki banket arasindan gecmeye hangi kafayla ulasti bilmiyorm.

Buarada bu olaydan sonra sehir ici dar sokaklarda vsde boyle soldan sagdan onden arkadan darlayan mallara asla yol mol vermiyorum gecebilirse geçsin kilimi kipirdatmam yolunu acmak icin
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [
    Tutanak tutuldumu kazaya ait exper sonucu ne çıktı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tuttuk beraber yazdik motorcu kendi hatasini bildiği icin herseyi ustune aldi, zaten Baska bir sansina yok durdugu yerde gelip vururken
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tuttuk beraber yazdik motorcu kendi hatasini bildiği icin herseyi ustune aldi, zaten Baska bir sansina yok durdugu yerde gelip vururken
    Artık nasıl kalıplı ve sinirli bi abimizsen motorcu altına kaçırmış korkudan abi helal olsun. Saygı duydum valla Ben olsam herşeyi olduğu gibi yazar yüzde 50 mi kurtarma şansımı denerdim. 50 50 alma şansım %80 gibi bence çünkü motorcuda sizde hatalısınız bence.

Size mecburi istimaket sağdan devam levhası var abi. Oradan dönemezsiniz.

O banket ne o zaman yapraaam diyeceksin.
    Oda karşıdan gelenler için gölet e gidebilsinler diye açılmış bi ara

Yani en azından bu cahil aklımla bildiğim trafik kuralı bu. Lince alıştım nasılsa veryansın topic.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar lafı Tolga'ya değil motosikletine anlatsak anlardı.
    Cok iyi yaa
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar yazıldı çizildi fakat benim fotoğraflardan anlamadığım bir durum var.

Type-R yanındaki motora çarpıyor vs her neyse, o motor yere düşüyor. Sonrasında önünde sürüklenen motoru ezmemek için sert bir fren ve sağa bariyere giriyor Type-R. Bunu kaza sonrası fotoğraftan yorumluyorum. Aracın sağ arka kapısına girmiş bir başka motor olması lazım ki o kapı o hale gelsin.

Yani ölen kişi ilk teması yaşayan değil de sonradan o kapıya vuran kişi gibi anlıyorum. Durum böyle midir ?
    -Fırat

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar yazıldı çizildi fakat benim fotoğraflardan anlamadığım bir durum var.

Type-R yanındaki motora çarpıyor vs her neyse, o motor yere düşüyor. Sonrasında önünde sürüklenen motoru ezmemek için sert bir fren ve sağa bariyere giriyor Type-R. Bunu kaza sonrası fotoğraftan yorumluyorum. Aracın sağ arka kapısına girmiş bir başka motor olması lazım ki o kapı o hale gelsin.

Yani ölen kişi ilk teması yaşayan değil de sonradan o kapıya vuran kişi gibi anlıyorum. Durum böyle midir ?
    evet oyle olmuş
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet oyle olmuş
    E durum böyle ise, TypeR ve ilk motorun kazası ayrı bir konu.

Arkadan gelen motorun takip mesafesini korumadan süratli geliyor oluşu, ileride meydana gelen bir kazadan kaçamamasına sebep olmuş olmuyor mu ? Önde bir araç ile bir motor temas etti. Kim hatalı kim haklı ayrı.
    Arkadan gelen başka bir araç, bu kazaya dahil oluyor. Grup halinde ***** videolardaki şekilde gelmeseler, bu kazaya dahil olmasa hiç konu olmayacaktı.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık nasıl kalıplı ve sinirli bi abimizsen motorcu altına kaçırmış korkudan abi helal olsun. Saygı duydum valla Ben olsam herşeyi olduğu gibi yazar yüzde 50 mi kurtarma şansımı denerdim. 50 50 alma şansım %80 gibi bence çünkü motorcuda sizde hatalısınız bence.

Size mecburi istimaket sağdan devam levhası var abi. Oradan dönemezsiniz.

O banket ne o zaman yapraaam diyeceksin.
    Oda karşıdan gelenler için gölet e gidebilsinler diye açılmış bi ara

Yani en azından bu cahil aklımla bildiğim trafik kuralı bu. Lince alıştım nasılsa veryansın topic.
    U donusu yasak tabelasını koymadigin surece sabaha kadar donerim bak bakalim varmi oyle bisey.
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler