User Tag List

Sayfa 21/33 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
610 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umarım yazmaz ama yazarsa da cevap vermeyin beyler

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birincisi senin adamin olmam icin zeka kapasitenin cok cok daha yukarıda olmasi gerekiyor.
    Ikincisi alakaya maydonoz diyorsun ama 3 Gundur ben cok eglendim daha fazla troll kasamicam sikindim diyorsun.
    Ucuncusu yazma lutfende bu kadar itin gotune sokulmaktan utandida artik yazmiyor gecte olsa anlamistir diyebilelim.
    İnsanın zekasını gizIeyebiImesi, büyük bir zekayı gösterir.
    Ulu bilge François de La RochefaucauId

Sen bunu bi düşün.

Saygılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım yazmaz ama yazarsa da cevap vermeyin beyler
    yazdı sanırım ama ben göremiyorum
    görebilen var mı?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burası bir otomobil platformu ve aktif kullanıcıların %90 hayatında motor selesi uzerine oturmamıs bile olabilir. o yuzden o bahsettiğin kural ihlalleri ile alakalı, motor da seritten gitsin, emniyete girmesin, adam olsun, yoksa ebesininkini tersten gorsun tarzı yorumlar hep bu yuzden.

15 yıldır aktif motor kullanıyorum ama kendime asla ''motorcu'' demiyorum. şimdiye kadar 1 kere de bana kapı acıldı ve carpıp dustum. heralde 2009 yılı falandır. bunlar tecrube o gun bugun 100.000 lerce km yol yapmısımdır istanbul trafiginde bir daha basıma o tarz birsey gelmedi. son sn durduklarım olmustur. sagdan gececeksem ''extra kontrollu davranıyorum''

en son yaklasık 100.000 km kadar once bir kazam oldu anlatayım; ben e5 de her zaman solun solunu kullanırım ''kendimi orada guvende hissediyorum'' bir gun yine solun solundan gidiyorum aksam trafiği heryer kilit. goztepe-bostancı yonundeyim, bostancı cıkısına yakastım cıkıstan cıkmam gerek. Sağ sinyalimi verdim sol serit icine girdim, oradan ortaya gecmek icin beklerken sağıma kafamı cevirdim ayna kor noktasına kalmayayım diye arac vardı girmedim tekrar tam anlamıyla onumu dondugumde akan trafik durmustu. Frene bastım ve cat motorla beraber yerdeyim aslında cok basit ve biz motorcuların serit aralarında yasadıgımız cok sık kaza turudur. neyse ki bilek zedelenmesi ve ayna kırılmassıyla gecti gitti o gun bu gun vukatım yok cok sukur.

yani demem o ki motorla seritte bir aracı takip etmek oyle kolay bir is değil cok daha kolay kaza yaparsınız, dusersiniz, surekli ani frenlemeler oluyor trafikte arada kaldınız mı sıctınız demektir. çift kasarlı tost

artık ben okuyup geciyorum genel olarak bıraktım insanlarla tartısma laf anlatma islerini, tolga us cıktı bi yerlerden masallah bu konuda forumda estiriyor :P

genel olarak he deyip gecmek lazım.

octi RS li arabacı kardesiniz

daha önce dediğim gibi ci li cu lu işler pek iyi işler değildir.

100,000 lerce km yol yaptım. en son kaza 100,000 km önce.

senede 100,000 yapıyorsa günde 275 km. iki giün motosiklete binmez isen 3. gün 875 km yapman gerekir.
    yılda 50.000 yapıyorsan bu hesabın yarısı olacak

uzun km yapabilen motosiklet genelde 100 km de 5 litre yakar. yani yılda 5 ton yakıt. yılda 4 takım lastik ( en az )

avcı kahvesi olmadan burası belirteyim motosiklete binen az kişi var diye düşünmeyin hesap yapmayı biliyoruz.
    sponsorluk için gelenlere bu işteki vasfın ne diye sorunca 2milyon km yol yaptım diyen birisi pazarlıkla 400.000 km ye düştü.
    uzun yollarda seyahat etmek ucuz olsa idi eğer rahmi bey dünya turuna çıkmak için babasının vefat etmesini beklemezdi.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce dediğim gibi ci li cu lu işler pek iyi işler değildir.

100,000 lerce km yol yaptım. en son kaza 100,000 km önce.

senede 100,000 yapıyorsa günde 275 km. iki giün motosiklete binmez isen 3. gün 875 km yapman gerekir.
    yılda 50.000 yapıyorsan bu hesabın yarısı olacak

uzun km yapabilen motosiklet genelde 100 km de 5 litre yakar. yani yılda 5 ton yakıt. yılda 4 takım lastik ( en az )

avcı kahvesi olmadan burası belirteyim motosiklete binen az kişi var diye düşünmeyin hesap yapmayı biliyoruz.
    sponsorluk için gelenlere bu işteki vasfın ne diye sorunca 2milyon km yol yaptım diyen birisi pazarlıkla 400.000 km ye düştü.
    uzun yollarda seyahat etmek ucuz olsa idi eğer rahmi bey dünya turuna çıkmak için babasının vefat etmesini beklemezdi.
    yok abi ben az yakan motorları tercih ediyorum suan da ve son 4 yıldır da pcx150 kullanıyorum canını alsam 2,5 lt den fazla yakmıyor.

2017 subat ayında 0 almıstım suan 72.000 km de cok sukur vukuatım 0

100,000 lerce dedim takılmıssınız net hesap yapmadım ama 250.000 yapmısımdır uzun mesafe gezi vs cok nadir yaparım ''dusuk cc eziyet'' %95 i sehir ici trafiği. sahsıma munasır ilk motorumu 2005 yılında almıstım. onu da 40.000 km de kaza sonrası pert ettim, suclu bendim motoru da hurdacıya sattım
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    21 sayfa konu ile ne yazılmış diye okumaya başladım 9. sayfada yıldım. konu çok gereksiz yerlere gitmiş. Konu hakkında iki tarafın da hatalı olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Görülen (editlenmiş de olabilir) sinyal vermeden sağa zıplayan type-r hatalıdır. Editlendi ise ve sinyal veriyorsa suçu sadece hızlı şerit değişimi olabilir ki bu durumda kullanıcının yeteneği veya deneyimi olmadığından motorcuya yol vermek için bunu yaptığını da düşünebiliriz.

Motorcu da aynı şekilde sağından geçerek hatalı bir işlem yapmış ki çoğu zaman sağ aynada ben motorlu geçtiğini göremiyorum. problem olma olasılığı var.

Hatta Avcılar e5te hacı şerifin orada yokuş inerken yol kilitlendiğinden en sağ şeritte olup önümdeki pickup'ın orta şeride tam geçmemesinden iyice sağa kendimi alarak onu geçmeye çalıştığım sırada acı fren eşliğinde sağ camımda "napıyorsunz sen ya" diyen motorcuyu da gördüm. neyseki kötü bir sonuçla sonuçlanmadı

kısacası okuyan varsa "motorcular! bir aracın sağından geçiyorsanız 2 kere düşünün."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu ilk açıldığından beri takip ediyorum hiç yazmamıştım. %50 - %50 muhabbetinden sonra Tolga gerçekten boşa nefes alan gerçekten toplumda olmaman gerektiğini düşünüyorum. Birgün öyle birine denk gelesin ki kafana vura vura çakralarını açsınlar hayata bakış açın değişsin. Yoksa senin işin çok zor

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vbulletin boarda engelleme mevzusunu ekleyenden Allah razı olsun

Kafa rahat https://i.imgyukle.com/2019/06/27/kGwlNI.png

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen bunu bi düşün.

Saygılar.
    Görünmez ol bakıyım nasıl oluyosun

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda ne kadar motorsiklet düşmanı varmış. Motorluyu motor kullanmayan kimse anlayamaz.
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdiye kadar iki motorcuyla göz göze geldim 1.bomboş yolda boş göbekten u dönüşü yaptıgım anda motorcu tam sag kapımda bitiverdi yol boştu bu nerden çıktı diye baya bir şaşırmıştım allahtan motorcu hemen durdu ben şaşkın şaşkın ona baktım
    2. yarış motoru arabayla şerit degiştiriyordumki bu kornoya asıldı kör noktamamı geldi aniden aralardanmı çıktı anlayamadım az konuştuk seni hiç görmedim dedim tamam gibisinden el kaldırdı gitti...
    hayalet gibiler gözükmüyorlar onun için şoförlerin sagını solunu çok iyi kontrol etmeliler muhakkak sinyal verip şerit degiştirin
    motorcularda tedbirli olmalı yandaki önündeki vs araba şoförlerini korna sellektör vs muhakkak uyarsın sizi görsünler..
    motorculara trafikte çok dikkat ederim onlarla mesafemi korurum...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdiye kadar iki motorcuyla göz göze geldim 1.bomboş yolda boş göbekten u dönüşü yaptıgım anda motorcu tam sag kapımda bitiverdi yol boştu bu nerden çıktı diye baya bir şaşırmıştım allahtan motorcu hemen durdu ben şaşkın şaşkın ona baktım
    2. yarış motoru arabayla şerit degiştiriyordumki bu kornoya asıldı kör noktamamı geldi aniden aralardanmı çıktı anlayamadım az konuştuk seni hiç görmedim dedim tamam gibisinden el kaldırdı gitti...
    hayalet gibiler gözükmüyorlar onun için şoförlerin sagını solunu çok iyi kontrol etmeliler muhakkak sinyal verip şerit degiştirin
    motorcularda tedbirli olmalı yandaki önündeki vs araba şoförlerini korna sellektör vs muhakkak uyarsın sizi görsünler..
    motorculara trafikte çok dikkat ederim onlarla mesafemi korurum...
    bi ben görmüyorum sanıyordum, demek ki doğruymuş.

Cidden görünmüyorlar, aynalar ***** daha küçük gösteriyor, hele ki yan aynalar daha da beter.

Olabildiğince dikkat ediyorum ama siz de az kendinizi düşünün arkadaşlar ya. (arada sırada motora binen yurdum insanıyım)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda nasil baktiginiza bagli ben senede ortalama 15 bin km yol yapiyorum aracla valla hic gormedigim olmadi, her zaman goruyorum.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babala Tv selin hanım kızımız ufacık vucudu ile dolu ağırlık 200 kiloluk bir 899 panigale yi kontrol ediyordu. Şeritsiz 1. Bölümü ile inanılmaz bir beğeni toplayan selin hanım kızımız fazlasıyla gaza gelmiş arkadaşlarına bak nasıl sürüyorum derken 2 kol da toplam 11 kırıklı bir kaza geçirmiş. 2 kol platinli artık. 8 aylık aradan bu yana ameliyatlar fizik tedaviler karşısında eğilmiş bükülmüş. Ama pes etmemiş. İnsan bu nalet motor üzerinde öleceğini bile bile hala üstüne çıkıyor. Nalet olası bir virüs. Göz göre göre Hangi insan azrailine tapar ki?

Her apaçi, o elim kırıklı kazayı bugün olmasa bile yarın yaşayacak. Umarım sakat kalmayız yada ölmeyiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyin transplantasyonu neden hala çıkmadı arkadaş. Şu tolgaya babun beyini taksak anlamıştı. Herifin arada gitme mazereti ezilmemek. Lan dümbük kaza olacaksa oluyor. İnatla gelip mi çarpıyorlar. Erdal Tosun arabasında ışıkta beklerken vefat etti. Bulacaksa buluyor kaçamazsın. Aralardan gidersen daha rahat bulur seni ama.Yazdığın mazeretlerin hiçbiri kanuni mazaret değil sadece vicdan mastürbasyonu yapıyorsun.
    IN BOOST WE TRUST

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyin transplantasyonu neden hala çıkmadı arkadaş. Şu tolgaya babun beyini taksak anlamıştı. Herifin arada gitme mazereti ezilmemek. Lan dümbük kaza olacaksa oluyor. İnatla gelip mi çarpıyorlar. Erdal Tosun arabasında ışıkta beklerken vefat etti. Bulacaksa buluyor kaçamazsın. Aralardan gidersen daha rahat bulur seni ama.Yazdığın mazeretlerin hiçbiri kanuni mazaret değil sadece vicdan mastürbasyonu yapıyorsun.
    ulann yaa sabah sabah sesli güldümm vicdan mastürbasyonu nedir arkadaşş yaa
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen bunu bi düşün.

Saygılar.
    Ne oldu farkında degiliz ama kesin birşeyler oldu, yoksa zekasiz olamazsın 😂

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne oldu farkında degiliz ama kesin birşeyler oldu, yoksa zekasiz olamazsın ��
    Olmadığı için gizlediğini sanıyor.. Sıkıntıda ondan çıkıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hayret verici şekilde 4 gündür sakin.
    Tolga kardeşte pes etti anlaşılan
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler