User Tag List

Sayfa 22/33 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
610 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda dun Onemli bir gelisme olmus, bilirkisi kaza ile ilgili kusur oranlarini rapor edip mahkemeye sunmus. Arac surucusu 1. Derece asli kusurlu, maktul asli kusurlu, 1 motorcu daha asli kusurlu, 1 motorcu da tali kusurlu olarak yazilmis.

Arac surucusu hapisteymis.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda dun Onemli bir gelisme olmus, bilirkisi kaza ile ilgili kusur oranlarini rapor edip mahkemeye sunmus. Arac surucusu 1. Derece asli kusurlu, maktul asli kusurlu, 1 motorcu daha asli kusurlu, 1 motorcu da tali kusurlu olarak yazilmis.

Arac surucusu hapisteymis.
    Araç sürücüsünün hapiste olması normal. Kanun gereği bildiğim ölümlü kazalarda 1 ay misafir ediyorlar.
    Okumadan imzalamam.....

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda ne kadar motorsiklet düşmanı varmış. Motorluyu motor kullanmayan kimse anlayamaz.
    Durmadan duraksızca motorcuları 22 sayfa boyunca savunup typer sahibinin yerinde olmadan ne yapacağını anlayamayacak olan bir adam şimdi bu yoruma disslike vermiş güler misin ağlar mısın.. Hangi saftan olduğunu mu karıştırdın ? @TolgaUs
    #RenaultSport Clio-R

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada Tecrübe ve eğitim konusu geçince size şunları söylemeden geçmeyeyim.
    Eğitim guruları diyeyim kısaca. 1 kişi hariç en eskisinin ehliyeti 2008 ilk motosiklet alma zamanları 2010. Hatta aralarında oxford üniversitesi diplomalısı var. o tarihte orada olup arkadaşı tanımayan da var
    Arada Tecrübe ve eğitim konusu geçince söylemeden geçmeyeyim
    Eğitim guruları diyeyim kısaca 1 kişi hariç neredeyse tamamının en eski ehliyeti 2008. ilk motosiklet 2010. Hatta aralarında oxford üniversitesi diploması olan bile var. o tarihlerde orada olup ta arkadaşı tanıyan yok ama.

Devletin yaptığı eğitmen araştırması sonucu,

TMF Temel, Güvenli, İleri ve Sportif Sürüş Yetiştirme Programları Talimatı
    Denklik kriterleri
    TMF’ye denklik amacıyla sunulan yabancı kuruluşlar tarafından veya bu kuruluşların yerli ortakları ile
    ortaklık çerçevesinde veya yerli kuruluşlar tarafından verilen eğitmen sertifikaları için aşağıdaki
    kriterler uygulanmıştır.
    Yabancı kuruluşlar tarafından veya bu kuruluşların yerli ortakları ile ortaklık çerçevesinde verilmiş
    sertifikalarda ilk olarak sertifikaya esas kursların verildiği ülkede resmi akreditasyonu şartı aranmıştır.
    Bu resmi akreditasyon kurumları İngiltere’de DVSA (Driver & Vehicle Standards Agency), Japonya’da
    Public Safety Commission ve Almanya’da DVR (Deutscher Verkehrscherheitsrat) kurumlarıdır. Eğer
    kursların resmi akreditasyonu yoksa, denklik onayında ikinci aşama TMF Talimatının yeni yayınlanmış
    olmasından itibariyle herhangi bir hak kaybına sebep olmamak için bir kereye mahsus olmak üzere bu
    sertifika sahiplerini yeri ve zamanı TMF tarafından belirlenecek bir eğitim uyum seminere davet ederek
    bir yeterlilik testine (competency test) tabi tutarak akreditasyon işlemini tamamlamaktır.
    İleride eğitim kuruluşu olarak faaliyet göstermek isteyen yerli yabancı tüm eğitim kurumlarının TMF
    Talimatı uyarınca tüzel kişilik, fiziki şartlar ve TMF’ye akredite eğitmen şartlarını yerine getirerek
    faaliyet göstermeleri gerekmektedir.
    1. Rospa, İngiltere (toplam 62 sertifika)
    Rospa, İngiltere’de kurulmuş kazaları önleme amaçlı bir dernektir (charity organization).
    Rospa yetkilileri tarafından teyit edildiği üzere, yerli ortakları veya direkt olarak kendilerinin Advance
    Motorcycle Test, Tutor, National ve International Diploma, Master Trainer ünvanlarıyla verdikleri
    sertifikalardan 35 adedi National Diploma, International Diploma ve Master Trainer sertifikaları
    eğitmen sertifikalarıdır. Bu eğitmen sertifika kurslarının İngiltere’de resmi DVSA onayı yoktur. Diğerleri
    kişisel eğitim sertifikalarıdır ve kapsam dışıdır. Bu sertifika sahipleri yeri ve zamanı TMF tarafından
    belirlenecek bir eğitim uyum seminere davet edilerek bir yeterlilik testine (competency test) tabi
    tutularak denklik verilmesi planlanmıştır.
    İleride yapılacak denklik başvurularında ve eğitim kurumlarının TMF’ye akreditasyonu sürecinde Rospa
    eğitmen kurslarının DVSA akreditasyonu şartı aranacaktır.
    2. IAM, İngiltere (toplam 41 sertifika)
    Rospa, İngiltere’de kurulmuş sürücülerin eğitimi yoluyla trafik güvenliğini arttırmayı hedefleyen bir
    dernektir (charity organization).
    11’i direkt olarak IAM tarafından, 30’u yerli ortakları olduğu ifade edilen fakat doğrulanamayan
    kurumlar tarafından kişisel eğitim ve eğitmen sertifikaları sunulmuştur. IAM ile resmi kanallardan
    temasa geçilmesine rağmen bilgi taleplerine herhangi bir yanıt alınamamıştır. IAM’in geçmişte ve hali
    hazırda çalıştığı yerli ortakları ve bu ortakların tüzel kişilikleri hakkında belirsizlik vardır ve yerli ortakları
    vasıtasıyla muvazaalı işlemler yapıldığı gözlemlenmiştir. Resmi IAM sitesinden yapılan araştırmada
    kurumun kurslarının resmi DVSA onayı olmadığı anlaşılmaktadır, fakat yanıt verilmediği için teyit
    edilememiştir. İşbirliği yapmamaları ve muvazaalı işlere karışmış olmaları itibariyle, IAM sertifikalarına
    denklik verilmesi veya sertifika sahiplerini yeterlilik testine çağırmak mümkün değildir.
    İleride yapılacak denklik başvurularında ve eğitim kurumlarının TMF’ye akreditasyonu sürecinde IAM
    işbirliği yaparsa inceleme yapılacak ve eğitmen kurslarının DVSA akreditasyonu şartı aranacaktır.
    3. Advanced Rider Academy (ARA) & OMM, Türkiye (toplam 27 sertifika)
    OMM yetkilileri tarafından Advanced Rider Academy’nin (ARA) tüzel bir kişiliği olmadığı, fakat
    OMM’nin tescilli markası olduğu ve OMM’nin ticari faaliyet içinde olmadığını beyan etmesine rağmen,
    Advanced Rider Academy başlığı ve OMM logosu ile 27 adet eğitmen sertifikası (Yol Kontrol Semineri
    ve Control Training the Trainer kursları) verilmiştir. Sertifika sahiplerinden bir kısmı bu sertifikaları
    ücret karşılığı aldıklarını beyan etmiş, fakat bu bilgi teyit edilememiştir. OMM’nin ticari bir faaliyeti
    olmamasına rağmen, tüzel kişiliği olmayan ARA üzerinden ücretli olduğu iddia edilen kurs düzenlediği
    gözlemlenmiştir. OMM yetkilileri sertifikaların doğruluğu, içeriği, akreditasyonu, vs. sorulara yanıt
    vermemiştir. Yetki ve akreditasyon olmadan eğitmen sertifikaları düzenlemelerinden dolayı bu
    sertifikalar için denklik verebilmek mümkün değildir.
    4. Honda Türkiye, Türkiye (24 sertifika)
    Honda tarafından kendi eğitmenleri ve eski Honda eğitmenleri tarafından toplam 7 kişi 24 adet sertifika
    sunmuştur. 2 sertifika sahibi eğitim durumundan ve 1 sertifika sahibi 5 yıllık ehliyet şartını yerine
    getirememesinden dolayı Talimat şartlarını karşılamamaktadır. Geriye kalan 4 kişinin sunduğu 16
    sertifika için Honda Japon resmi akreditasyon belgelerini sunmuştur. Bu sertifikaların sahiplerinin
    sertifikalarının içeriği incelenerek karşılığı A, B, C sınıfı belirlenecek ve yeri ve zamanı TMF tarafından
    belirlenecek bir eğitim uyum seminere davet edilerek lisansları verilecektir.
    İleride yapılacak denklik başvurularında ve eğitim kurumlarının TMF’ye akreditasyonu sürecinde Honda
    eğitmen kurslarının Public Safety Commission veya diğer Japon resmi trafik kurumu akreditasyonu şartı
    aranacaktır.
    5. Diamond & IVV, İngiltere (15 sertifika)
    Diamond Limited Şirketi, DIA Group Limited Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren İngiltere'nin
    profesyonel ileri sürücü eğitim kurumudur. IVV de faaliyetlerini Diamond altında yürütmeye
    başlamıştır. 9’u Diamond, 6’sı IVV olmak üzere, sunulan 15 sertifikadan 5 Diamond sertifikasının
    eğitmen sertifikası olduğu saptanmıştır. Diamond, İngiltere’de kurslarının DVSA akreditasyonu olan tek
    kurum olduğunu iddia etmektedir. Tüm belgelerinde belgenin veriliş tarihi, süresi ve doğrulama kaydı
    vardır. Bu sertifika sahipleri yeri ve zamanı TMF tarafından belirlenecek bir eğitim uyum seminere
    davet edilerek bir yeterlilik testine (competency test) tabi tutularak denklik verilmesi planlanmıştır.
    İleride yapılacak denklik başvurularında ve eğitim kurumlarının TMF’ye akreditasyonu sürecinde
    Diamond eğitmen kurslarının DVSA akreditasyonu şartı aranacaktır.
    6. Yamaha Riding Academy, Türkiye (6 sertifika)
    Eski ve halen görevde olan Yamaha eğitmeni 4 kişi toplam 6 adet Yamaha eğitmen lisansının denkliği
    için başvurmuştur. Bu 6 sertifika için Yamaha Japon resmi akreditasyon belgelerini sunmuştur. Bu
    sertifikaların sahiplerinin sertifikalarının içeriği incelenerek karşılığı A, B, C sınıfı belirlenecek ve yeri ve
    zamanı TMF tarafından belirlenecek bir eğitim uyum seminere davet edilerek lisansları verilecektir.
    İleride yapılacak denklik başvurularında ve eğitim kurumlarının TMF’ye akreditasyonu sürecinde Honda
    eğitmen kurslarının Public Safety Commission veya diğer Japon resmi trafik kurumu akreditasyonu şartı
    aranacaktır.
    7. ADAC, Almanya (4 sertifika)
    3 kişi tarafından sunulan 4 adet ADAC eğitmen sertifikasının Alman resmi akreditasyon kuruluşu
    DVR’nin onayı vardır. Bu sertifikaların sahipleri sertifikalarının içeriği incelenerek karşılığı A, B, C sınıfı
    belirlenecek ve yeri ve zamanı TMF tarafından belirlenecek bir eğitim uyum seminere davet edilerek
    lisansları verilecektir.
    İleride yapılacak denklik başvurularında ve eğitim kurumlarının TMF’ye akreditasyonu sürecinde ADAC
    eğitmen kurslarının DVR akreditasyonu şartı aranacaktır.
    8. Art Uğur Ertekin Akademi & Art Motoakademi, Türkiye (4 sertifika)
    İkisi Art Uğur Ertekin Akademi, ikisi de Art Motoakademi’den olmak üzere toplam 4 adet Yol Semineri
    ve Kontrol Eğitimi sertifikası verilmiştir. Bu belgelerin ikisinin üzerinde Rospa akreditasyonu olduğu
    belirtilmiştir, fakat bu kurs akreditasyonu değil, kurum akreditasyonu olduğu için belgelerin resmi bir
    akreditasyonu yoktur. Bu belgelerin diğer ikisinin üstünde IAM, ADAC, ARA ve TMF akreditasyon ve
    onayını çağrıştıran logolar vardır. Kurum yetkilileri bu sertifikaların tüm kurumlar tarafından akredite
    olduğunu iddia etmelerine rağmen herhangi bir belge sunulmamıştır. Kurum yetkilileri tüm
    sertifikaların eğitmen sertifikası değil de, kurum içi eğitim belgesi olduğunu iddia etmesine rağmen,
    sertifika sahipleri belgelerin kendilerine eğitmen sertifikası olarak ücret karşılığı verildiğini beyan
    etmektedir.
    Verilen tüm sertifikalar veren kurum tarafından kurum içi sertifikası olarak beyan edildiği için denklik
    verebilmek mümkün değildir. Yetki ve akreditasyonu olmadan eğitmen sertifikası vermek ve teyit
    edilemediği için sertifikaların üstünde yanıltıcı logolar kullanıldığı düşünülen belgeler muvazaalıdır.
    9. Gis Akademi, Türkiye (4 sertifika)
    Gis Akademi ünvanı ile Motosiklet Temel Başlangıç ve Hakimiyet Eğitmenliği Sertifikası adı altında dört
    adet eğitmen sertifikası verilmiştir. Kurum yetkililerinden Gis Akademi’nin tüzel kişilik belgeleri
    istenmesine rağmen, Gis Akademi’nin marka adı olduğu gerekçesiyle bu belgeler temin edilmemiştir.
    Gis Akademi’nin tüzel kişiliği olup olmadığı tespit edilememiştir. Ayrıca, kurum yetkilileri bu belgelerin
    üzerinde açıkça eğitmen sertifikası olduğu yazdığı ve kurum dışında kullanılmasına ilişkin bir ibare
    bulunmamasına rağmen, bu belgelerin eğitmen sertifikası olmadığını ve kurum içi belge olduğunu ifade
    etmektedir. Belge sahipleri söz konusu belgelerin kendilerine eğitmen sertifikası olarak ücret karşılığı
    verildiğini ifade etmektedirler.
    Gis Akademinin muhtemelen bir tüzel kişiliği olmadığı ve verilen tüm sertifikalar kurum içi sertifika
    olarak beyan edildiği için denklik verebilmek mümkün değildir. Yetki ve akreditasyonu olmadan
    eğitmen sertifikası verildiği için belgeler muvazaalıdır.
    10. Murat Denizhan, Türkiye (4 sertifika)
    Murat Denizhan kendi adına dört adet Güvenli Sürüş Eğitim sertifikası düzenlemiştir. Eğitimler kişisel
    eğitim olup, eğitmen kursu değildir.
    Belgelerin eğitmen sertifikası olmaması itibariyle belgelerin denkliğini yapabilmek mümkün değildir.
    11. BMW Rider Academy, Türkiye (1 sertifika)
    BMW Rider Academy bir adet Güvenli Sürüş Eğitimi sertifikası düzenlemiştir. Eğitimler kişisel eğitim
    olup, eğitmen kursu değildir.
    Belgelerin eğitmen sertifikası olmaması itibariyle belgenin denkliğini yapabilmek mümkün değildir.
    12. SAD Academy, Türkiye (1 sertifika)
    SAD Academy bir adet Güvenli ve İleri Sürüş Çalışması sertifikası düzenlemiştir. Eğitimler kişisel eğitim
    olup, eğitmen kursu değildir.
    Belgelerin eğitmen sertifikası olmaması itibariyle belgenin denkliğini yapabilmek mümkün değildir.
    13. TMI, Türkiye (1 sertifika)
    TMI, herhangi bir yetki ve akreditasyonu olmamasına rağmen, bir adet Eğiticinin Eğitimi Semineri
    sertifikası düzenlemiştir.
    Kurumun herhangi bir yetki ve akreditasyonu olmaması itibariyle belgenin denkliğini yapabilmek
    mümkün değildir.

biraz önce seyettiğimiz kızımız da ne yaşadıysa bu eğitmenlerde bunu yaşadı ama tek farkı onlar başlarına gelenleri sakladı. hatta görenlere baskı yapıp başkalarına söylememeleri için yemin bile ettirdiler.
    kısaca otomobilde de pek güvende değiliz hani bilmekte fayda var.

ayrıca kazanın oluş biçimi şekle giriyor. dediğim gibi olmuş zannedersem.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BuRaK_eFe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durmadan duraksızca motorcuları 22 sayfa boyunca savunup typer sahibinin yerinde olmadan ne yapacağını anlayamayacak olan bir adam şimdi bu yoruma disslike vermiş güler misin ağlar mısın.. Hangi saftan olduğunu mu karıştırdın ? @TolgaUs
    Patlattılar benide. Bende arabacı tayfadan oldum napim bastım disslike ı kesin yanlış olan bişey vardır diye kanka. Berkcan ve type r aynı oran da kusurlu çıkmış. Mahkeme daha 2 sene sürecek. Typer cı 20 güne hapisden çıkar. Mahkeme kararı geldikten sonra biraz daha hapis süreci işler allahın izniyle. Acaba pişmanmıdır? Hem kaza ile birini öldürdüğü için hemde sesli ifade de yalan beyan verdiği için. En çok pişman olup olmadığını merak ediyorum.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pişmandır tolgacım,kimse ''katil ruhlu'' olmadığı sürece mutluluk duymaz,vicdan azabıyla yaşar.Kusuru olmadan trafik kazasına karışan adam bile kolay kolay şoku üzerinden atamıyor seneler geçse bile.

Saygılar kardeşim.
    imzasız..

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ruh hastası bu çocuk. biraz daha hapis kalır Allahın izniyle diyo bide. ölen keşke ölmeseydide sen zorla iyiki ölmüş dedirticen az kaldı.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Urla gişe çıkışından aşağı doğru giden çift şerit bölünmüş yol var. Sonlara doğru çok hafif, uzun tatlı viraj sola doğru. Soldan gidersen eski Çeşme yolu. Sağdan çıkarsan İzmir.

3-4 yıl kadar önce bi arkadaş geldi ziyaretime, bindirdim benim turbo vtenge. 1-2-3 yardırdım gidiyorum yol boş. Hız sınırı sanırım max 120 dir, ben çıktım 200 e. Sol şeritteyim, sağ ilerde bir araba ilerliyor. Tam ona doğru yaklaşırken başladı sola doğru kaymaya, mutemelen çeşme yönüne gdecek, sinyal de vermedi. Ben yaklaşıyorum o sola gidiyor. Korna bile çalamadım asıldım frene ama 200 den nasıl inecen 80 lere. Dedim ayvayı yedik, vuracam arkasolundan. Sıçtık dedim. beyseki son anda farketti kaçtı sağa.

Şimdi adam kaçmasaydı, ben arkadan vursaydım, sinyal vermeden şerit değiştirdi diye suç onda mı olacaktı? Hayır. Sinyal verse bile bişey değişmeyecekti ki. Ben yine duramazdım. Hata bende.

Peki aynaya bakmadan şerit değişirdi. Suç onda mı? Yine hayır. Belki de adam baktı aynaya. Ben taaa neredeyim, Nerden bilsin 200 ile geldiğimi. Hata bende.

Kısaca her türlü ben hatalıyım. 120 sınırı olan yerde 200 ile değil de insan gibi 120 ile gitseydim hatta 130 diyelim. Ayağımın ucu ile frene bassam bile yine yavaşlardım..

Sinyal verseydi bile ben yine çarpardım, ama ben max 130 ile gitseydim hiç bir şey olmazdı.

hayatını kaybeden arkadaşa allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır versin. Hondadaki arkadaşın da Allah yardımcısı olsun.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Urla gişe çıkışından aşağı doğru giden çift şerit bölünmüş yol var. Sonlara doğru çok hafif, uzun tatlı viraj sola doğru. Soldan gidersen eski Çeşme yolu. Sağdan çıkarsan İzmir.

3-4 yıl kadar önce bi arkadaş geldi ziyaretime, bindirdim benim turbo vtenge. 1-2-3 yardırdım gidiyorum yol boş. Hız sınırı sanırım max 120 dir, ben çıktım 200 e. Sol şeritteyim, sağ ilerde bir araba ilerliyor. Tam ona doğru yaklaşırken başladı sola doğru kaymaya, mutemelen çeşme yönüne gdecek, sinyal de vermedi. Ben yaklaşıyorum o sola gidiyor. Korna bile çalamadım asıldım frene ama 200 den nasıl inecen 80 lere. Dedim ayvayı yedik, vuracam arkasolundan. Sıçtık dedim. beyseki son anda farketti kaçtı sağa.

Şimdi adam kaçmasaydı, ben arkadan vursaydım, sinyal vermeden şerit değiştirdi diye suç onda mı olacaktı? Hayır. Sinyal verse bile bişey değişmeyecekti ki. Ben yine duramazdım. Hata bende.

Peki aynaya bakmadan şerit değişirdi. Suç onda mı? Yine hayır. Belki de adam baktı aynaya. Ben taaa neredeyim, Nerden bilsin 200 ile geldiğimi. Hata bende.

Kısaca her türlü ben hatalıyım. 120 sınırı olan yerde 200 ile değil de insan gibi 120 ile gitseydim hatta 130 diyelim. Ayağımın ucu ile frene bassam bile yine yavaşlardım..

Sinyal verseydi bile ben yine çarpardım, ama ben max 130 ile gitseydim hiç bir şey olmazdı.

hayatını kaybeden arkadaşa allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır versin. Hondadaki arkadaşın da Allah yardımcısı olsun.
    abi sen niye zahmet edip yazdın ki.
    bunlara bakmıyoruz biz koca konuda.
    olayda motor var mı?
    motoru kullanan ölmüş mü?
    bunlardan biri varsa karşı taraf sucludur.
    motorcu her zaman haklıdır.
    iki araç birbirine çarptımı sorun yok. öpüşür özürdilersiniz nolcak sanki.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kaportası kendim olan bir aracı kullansam, böyle bir kazadan sonra "şu hatalı, bize trafikte görmezden geliyorlar"dan ziyade, "böyle bir kazanin başıma gelmemesi için ne yapmalıyım"a odaklanirdim.. sonuçta ben öldükten sonra kim suçlu bulunursa bulunsun, ne ceza alırsa alsın bana ve sevenlerime faydası olmayacak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene 10bin km bisiklet sürdüm 9 bini anadolu yakasında sahil yolunda,neler neler yaşadım bisiklet yolunda sürdüğüm halde,ısıkta durmayan araç 120 ile biçiyordu profesyonelliğim ve tecrübemle arka tekerimi kaldırarak durabildim.burnumun dibinden geçti gitti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir gun Ceza evinde, ustune de “varsa” vicdan azabiyla yasayacaginiz bir omur istiyorsaniz. Siz de aynaninizi kontrol etmeden, sinyal vermeden, zart diye serit degistirebilirsiniz. O sirada saginiz da ben olabilirim ve ben bunu ongoremem beni oldurmus ya da omur boyu sakat birakmis olabilirsiniz.

Umarim mutlu da olursunuz...

Ama merak etmeyin fazla yatmassiniz, daha bugun haberlerde alkollu arac surucusunun kontrolu kaybedip bir otobus duragina girdigi ve gencecik bir kizin o kazada hayatini kaybettigi haberini izledim. Belki siz de izlemissinizdir.

Hakimin karari mi?

Surucu 80.000 tl kefalet ile serbest birakilmis. 20 li yaslarinda bir genc kizin hayati sadece 80.000 tl.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

maykee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üzerinizde silah taşıyo olmanızdan sizi cinayetle yargılayamazlar..tıpkı üzerinizde penis taşıdığınız için sizi tecavüzle yargılayamayacakları gibi... motorcu o ana kadar 150 trafik kuralını çiğnemiş olabilir..bu honda sürücüsünü haklı yapmaz..esas olan ''AN'' dır.. iq su yetmeyenler için bilale anlatır gibi anlattım.. AN itibarı ile motorcu orta şeritte ve honda sürücüsü sinyal vermeden orantısız çekilde şerit değiştirerek motorcuya çarpıyo.. 3 tane ayna var o arabada..ayrıca GECE.. yani aynaya değil önüne bile bakıyo olsan arkandan gelen ışığın sağınamı solunamı geçtiğini anlayabildiğin bir AN..

motorcu gazlamışda teker yapmışda sağdan sola geçmişte... arkadaşım siz neyin kafasını yaşıyosunuz...hondacı motorcunun '' ÜSTÜNE ÇIKTI '' yetmedi 80 tane yalan beyanda bulundu.. öztürkce tabir ile haass...r ordan

sırf arabası honda diye savunanlar var olacak iş değil..

trafikte her kural ihlali yapanı öldürebiliyomuyuz yani bumudur ?
    E36M3//CBR900RR//EscortCOSWORTH//CBR1000RR//RX8R3//İntegraNC750D//Z43.5İ//COOPERSR56//AUDİS38P//AUDİTTS//

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gun Ceza evinde, ustune de “varsa” vicdan azabiyla yasayacaginiz bir omur istiyorsaniz. Siz de aynaninizi kontrol etmeden, sinyal vermeden, zart diye serit degistirebilirsiniz. O sirada saginiz da ben olabilirim ve ben bunu ongoremem beni oldurmus ya da omur boyu sakat birakmis olabilirsiniz.

Umarim mutlu da olursunuz...

Ama merak etmeyin fazla yatmassiniz, daha bugun haberlerde alkollu arac surucusunun kontrolu kaybedip bir otobus duragina girdigi ve gencecik bir kizin o kazada hayatini kaybettigi haberini izledim. Belki siz de izlemissinizdir.

Hakimin karari mi?

Surucu 80.000 tl kefalet ile serbest birakilmis. 20 li yaslarinda bir genc kizin hayati sadece 80.000 tl.
    Kefalet demek aklanma parası demek değildir.
    Kefalet demek tutuksuz yargılanmanın teminatı olan güvence bedelidir.
    Yani yargılama devam ediyor.
    Okumadan imzalamam.....

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı maykee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üzerinizde silah taşıyo olmanızdan sizi cinayetle yargılayamazlar..tıpkı üzerinizde penis taşıdığınız için sizi tecavüzle yargılayamayacakları gibi... motorcu o ana kadar 150 trafik kuralını çiğnemiş olabilir..bu honda sürücüsünü haklı yapmaz..esas olan ''AN'' dır.. iq su yetmeyenler için bilale anlatır gibi anlattım.. AN itibarı ile motorcu orta şeritte ve honda sürücüsü sinyal vermeden orantısız çekilde şerit değiştirerek motorcuya çarpıyo.. 3 tane ayna var o arabada..ayrıca GECE.. yani aynaya değil önüne bile bakıyo olsan arkandan gelen ışığın sağınamı solunamı geçtiğini anlayabildiğin bir AN..

motorcu gazlamışda teker yapmışda sağdan sola geçmişte... arkadaşım siz neyin kafasını yaşıyosunuz...hondacı motorcunun '' ÜSTÜNE ÇIKTI '' yetmedi 80 tane yalan beyanda bulundu.. öztürkce tabir ile haass...r ordan

Oldu gelsin o zaman motorcular bide s..sinler hepimizi

Ne demek adam 150 tane kurala uymamış olabilir

Motorcular zaten kuralların kendilerine koyulmadığını düşündükleri için böyle durumlar ile karşılaşılıyor.

Honda fanı falan değilim ama adamın arabasında cam filmi varsa sittin sene göremez o sağa giden ışığı falan

Altına motor kafasına kamera takan zaten yollarda av peşinde ama atın intikamı öyle olmuyor günün sonunda...
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim bir komşu var yaşı baya büyük tekirdağda şerit değiştiren genç elemanın biri bunu görmeyip gelip vurmuş inmişler arabadan elemanın anneside yanındaymış.Bizim komşu yahu hiçmi namaz kılmıyorsun,eğer namaz kılsan sağa sola selam verdiğin için aynaya bakar benide görürdün demiş.
    Hala aklımda her araba sürerken gelir aklıma
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maykee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Adamlar 150 tane kural ihlali yapıp bu kural ihlalleri sırasında xxxx kişinin canıyla oynasınlar sıkıntı yok diyosun öyle mi? o gruptaki motorcuların hepsinin ehliyetleri alınıp adam gibi ceza verilmesi lazım. Başkasının canına kastederken problem yok kendi canına kastedilince aouuuuuu. Yok öyle bi dünya. Not: Hondacı değilim, hem otomobil hem motor kullanıcısıyım.

AN itibariyle suçlu olana yargı karar verir cezasını alır zaten. Biraz geniş açıdan bakın.

susuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük suç Honda'dadır. Öyle bir şerit değiştirme yok tabi nfs oynamıyorsanız.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı susuco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük suç Honda'dadır. Öyle bir şerit değiştirme yok tabi nfs oynamıyorsanız.
    Tek suç honda aracı kullananda mı ? Sinyalsizlikten bir hata var buna herkes kabul.Motosikletlilerdede öyle bir şeritten şeride atlama makasa girme 4 lü yakıp gazlamayabilirim gibi bir hakka sahip değiller şayet oyun oynamıyorlar sa.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler