User Tag List

Sayfa 3/33 İlkİlk 1234513 ... SonSon
610 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesela bugun bi arkadaşın başına gelen bir video. Yine aynı b*k ve umursamamazlık.

Bunlar normal karşılanabilecek şeyler değil abiler.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi vefat eden arkadaşın instagramını buldum.

5 gün önce yoğun trafikte gazladığı hatta ön kaldırdığı bir video koymuş.Kaza bağıra bağıra geliyorum demiş zaten...
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi vefat eden arkadaşın instagramını buldum.

5 gün önce yoğun trafikte gazladığı hatta ön kaldırdığı bir video koymuş.Kaza bağıra bağıra geliyorum demiş zaten...
    bide üstteki hikayelerine baksana tünelde nerden geçiyor.. bence biraz bile bile lades durumu.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu kaza yapan fk2 olmasaydı hyundai punto faşan olsa bu linç olmazdı gerçekten
    Burada type R ın hatasının olduğunu söyleyenler için mi Linç diyorsun yoksa basındaki haberler için mi?

Burada Motor kullanan @TolgaUs hariç ben taraflı ya da direkt suçlayıcı mesaj okumadım. Onun mesajı da ölümüne motor savunucusu olmasından dolayı.

Type R değil hangi araç olursa olsun ben sağa çıkmasında suç bulurum kendi adıma.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Burdan motorcularda suç var.

Ama asıl suçlu aynaya bakmadan şerit değiştirme

Tayyar değil tayyip olsa da videoda öyle gözüküyor.

Motorcular tehlikeli gidiyorlardı ama tayyarda malesef dikkatsizlikten şerit değiştirme ile motorculara bam ladı.

Bu ölüm motorcu arkadaş için gereksiz oldu malesef ama kadar olan tayyarciya olacak iyi avukat bulursa belki bir ihtimal kurtarır
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela bugun bi arkadaşın başına gelen bir video. Yine aynı b*k ve umursamamazlık.

Bunlar normal karşılanabilecek şeyler değil abiler.
    Adam yolunda gidiyor orada sollanacak bir durumda yok, park edecek manevra yapıyor. Motorcular her yere kafasını sokmasa böyle basit kazalar olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açtığım konuyla bu tür olayları sizlere göstermeye çalıştım.
    Herbiriniz hata sende diyip durdunuz.
    Anlatamadığım şey insanların aynaya bakmadan şerit
    değiştirmesi idi. Bizi yok saymasıydı.
    Yine burada başlamışsınız yok hızlıydı bilmem ne.
    Burada takılıpta sanki 50 km 60km yi geçmeyip
    tın tın kurallara uyduğunuzu sanıcam.
    Bu sitenin tüm üyelerinde az yada çok içinde apaçilik ruhu var.
    Bu ölen arkadaş 150 bastı diyemi ölümü haketti.
    O araç sürücüsü hız yaptı diyemi öldürdü gencecik çocuğu.
    Aynaya baktı kör nokta belki eyvallah.
    Ama o typer ı alana kadar hiç mi omuz kontrolu nedir bilmedi.
    Kafasını azcık çevirse 21 yaşında bu çocuk yatağında rahatça gözlerini açmıştı sabahın bu saatinde.
    Agresif yazmak istemiyorum, sonuçta bir can kaybedilmiş fakat siz çok yanlış yoldasınız. Aramızda sokakta hız sınırlarına, sinyale vb her kurala uyan kimselerde var; geçmişte aynı hataları yapıp şu an benim gibi çok normal araba kullananlarda var ama zaten konu bu değilki ? Araba ile aynı şeyi yapmış olsak diyelim maddi hasarla 2 hafta sonra yollara geri dönecektik, ben makas ata ata gitsem önümdekide benim nereye gideceğimi anlamayıp sağa kırsa sen sinyal vermedin, ani serit degistirdin diye adama mi kizacagim?

Keşke o kardeşimiz rahatça gözlerini açabilseydi fakat burada kendi hayatina en cok dikkat etmesi gereken kendisi, nitekim normal şartlarda bile motorlari goremeyen bir milletin icinde bu sekilde hareket etmek cok yanlis. Onceki yazimda da paylastim, 2-3 sn cok kisa bir sure; herkes bu motorlu gazlayip 1 sn de yanima gelir mi diye dusunemez, dusunurse arac kullanamaz zaten ve canli yayin arkayi kimse izlemiyor. Burada merci ben degilim tabiki, belki olay aracin icinde cok farkli gelisti fakat bu benim dusuncem. Bir onceki yazimda o kadar yazdim ve gelecek cevap kafasini azicik cevirse olmamaliydi, kafasini azicik cevirseydi ancak bir temenni olabilir bu konuda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam yolunda gidiyor orada sollanacak bir durumda yok, park edecek manevra yapıyor. Motorcular her yere kafasını sokmasa böyle basit kazalar olmaz

ee park edecek hani sinyal ? Farkındamısınız açtığım konuda da her zaman sinyal sinyal diye diretiyordum. İşin sonu hep sinyale bağlanıyor nedense.
    Adam kendi g*tünü kurtarmak için bile bile arkadan bana vurdu yazmış. Daha kazanın nasıl olduğunu bilmiyor. Telefonundaydı kafası muhtemelen.
    Neyseki eksper suçlu tarafı doblocu olarak görmüşte olay bitmiş.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama TypeR sürücüsünün sesli raporu varmış.
    Yolumda giderken Motosiklet sürücüsü arkadan bana vurdu direksiyon hakimiyetimi kaybedip bariyere vurdum diyormuş.

Eğer bu doğru ise adamın öldürdüğü çocuğa da saygısı yok. Yazık çok yazık. İnşallah en beter cezayı alırde trafikte çok sonraları görürüz TypeR cıyı.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TolgaUs hakkaten Halk Tv ve/veya AHaber gibisin be kardeşim sen de. Yine taraflı olda az biraz mantıklı tut tarafını.

Dibine dibine savunmanın , her konuda motorların haklı olduğunu düşünmenin anlamı yok.

Ben tek olay üzerinden değerlendirme yaptım , yoksa bütünsel olarak bakarsak , diğer tüm videolarda grup olarak her türlü taşkınlığı yapmışlar , tüm motorlu arkadaşlar o akşam kaza bela aramışlar , keşke bulamasalardı.

Bu kaza olmasa videoları instagram a koyup like alacaklardı muhtemelen. Şimdi sosyal mesaj vererek koyacaklar instagram'a ama 1 maksimum 2 ay sonra aynı şekilde gidecekler hatta ve hatta cenazeye geç kalacak gibi olsalar yine aynı şekilde gazlayarak gidecekler.

Keşke bilinçlenseler.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)

ee park edecek hani sinyal ? Farkındamısınız açtığım konuda da her zaman sinyal sinyal diye diretiyordum. İşin sonu hep sinyale bağlanıyor nedense.
    Adam kendi g*tünü kurtarmak için bile bile arkadan bana vurdu yazmış. Daha kazanın nasıl olduğunu bilmiyor. Telefonundaydı kafası muhtemelen.
    Neyseki eksper suçlu tarafı doblocu olarak görmüşte olay bitmiş.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama TypeR sürücüsünün sesli raporu varmış.
    Yolumda giderken Motosiklet sürücüsü arkadan bana vurdu direksiyon hakimiyetimi kaybedip bariyere vurdum diyormuş.

Eğer bu doğru ise adamın öldürdüğü çocuğa da saygısı yok. Yazık çok yazık. İnşallah en beter cezayı alırde trafikte çok sonraları görürüz TypeR cıyı.

ya tamam kardeş sen haklısın

kafasına kamera takıp artislenen motorculardan bir farkın yok daha önceki paylaşımlarında da gördük

ben sizin gibilerle muhattap olmamak için elimden geldiğince zaten yol veriyorum, allah'a yakın bana uzak olun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İnşallah birgün gelir de motosiklet kullanabilecek kadar cesarete erişebilirsiniz abiler.
    O gün gelirse eğer neyi savunduğumuzu 1 hafta dolmadan anlıyabileceksiniz.
    Ben burada yazıyorum ama çoğu kişi araba sürücüsü olduğundan bizlerin neler yaşadıkları hakkında bilgisiz.
    Saygılar abiler..

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin. Kalanlara allah sabır versin.

Dün gecede aynı şeyi yazcaktım bekledim tekrar tekrar izledim videoyu. Özellikle şunu sormak istiyorum o honda yerine motorcu olsaydı. Motor yerinede gazlayanda honda olsaydı. İşin sonunda aynı olay gerçekleşseydi motor şerit değişsseydi ve hondacı ondan kaçmaya çalışıp bariyere vurup hayatını kaybetseydi. Bütün kanallarda haberlerde arkadan gelen maganda ilan edilirdi. Motorcuda fenerde çayını nargilesini içiyo olurdu.

Ek olarak kazaya karışan kimseyi tanımıyorum. Sadece kazada araçların yerini değiştirin öyle düşünün. Tekrardan Allah rahmet eylesin, Allah sabır versin

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada type R ın hatasının olduğunu söyleyenler için mi Linç diyorsun yoksa basındaki haberler için mi?

Burada Motor kullanan @TolgaUs hariç ben taraflı ya da direkt suçlayıcı mesaj okumadım. Onun mesajı da ölümüne motor savunucusu olmasından dolayı.

Type R değil hangi araç olursa olsun ben sağa çıkmasında suç bulurum kendi adıma.

Videoda görünen typer ın sinyal vermemesi ve yanındaki motoru farkedememesi...

Bir gün aynı yolda gidiyordum,120-130 yanımdan (sol şeritteyim) beni motor solladı.. lan şerit yok orda! Nereye yani di mi.. nerden çıktığını bile anlayamamıştım.

Arkadan nasıl geldikleri belli motorcu cocukların. Karanlık, far açık.. arkasındakine yol vereyim derken sağdakine yaslamış diye düşünüyorım ben. Çok talihsiz çok! Allah fahmet eylesin. Ama ben büyük hatanın motorcuda olduğunu düşünüyorum.

Soruna gelirse eğer; gazetede Typercı motorcu gruba daldı diyor. Haksızlık bu.
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle can kaybı var sanırım, Allah rahmet eylesin. Allah herkesi kazadan beladan korusun..

Arkadan 8-10 tane son gaz gelen motorları görünce bende dahil panik oluyorum. İnsanın aklına sinyal vermek gelmemiş olabilir, ben sağındakini gördüğünü düşünmüyorum. Kimse bile isteye böyle bir şey yapmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facede typer sahibinin dediğine göre önünde düşen motorcudan kaçmak için direksiyonu kırdığını söylemişti

spree1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin,yakınlarına sabırlar versin,ateş düştüğü yeri yakar,hayat bazen hatalarımızı bize tecrübe olarak geri kazandırır bazende 2. bir imkanı vermez.yaşadığımız hayatın değerini bilelim bu idrak doğrultusunda hareket edelim.
    Öyle Pısırık Pısırık Yürümeyeceksin,
    Yürürken Omzun Dik Alnın Karşıya Bakacak.

Yere Bastığın Zaman Hakkını Vereceksin Toprak Seni Tanıyacak . . !

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce paylaşılan instagram videosundaki gibi motorcu typer gördü yakın geçip gaza getirmek istedi muhtemelen, typeri kullanan arkadaşta hızlı gelen motor grubuna yol vermek istemiş olabilir. Allah Rahmet eylesin, Allah yakınlarına sabır versin.
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkamda bende böyle yardır yardır gelen motorcu görünce nabacagimi sasiriyorum. Sakin kalip yoluma devam ediyorum. Nasi olsa o gecer biyerden diye. Bi seferinde digerine yol veriyim derken baska bi motorcuyu altima aliyordum. Motordan hep korkarim simdi. Burdada adam arkadan geleni gorunce kacmak istemis. Bu adam solada kacsa sagada kacsaydi bu kaza olucakti buyuk ihtimal. Anlik karar vermis zaten o an sinyal verse nolur. Yine vururdu. Tek hatasi ani serit degistirmis. Allah rahmet eylesin. Motorcu arkadaslar resmen olume gitmis zaten. Birde video sonunda bagirmalar vs. Typer soforunu gectim hic bir insan istemezdi boyle bisi yasansin. Allah ailesine sabir versin.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İnşallah birgün gelir de motosiklet kullanabilecek kadar cesarete erişebilirsiniz abiler.
    O gün gelirse eğer neyi savunduğumuzu 1 hafta dolmadan anlıyabileceksiniz.
    Ben burada yazıyorum ama çoğu kişi araba sürücüsü olduğundan bizlerin neler yaşadıkları hakkında bilgisiz.
    Saygılar abiler..
    Uzun suredir motorsiklet surucusuydüm, keza babamda oyle, hatta kendisi 20 yildan uzun suredir biniyor.
    Isyaninda haklisin, otomobil suruculerinin cogu yolda seni dikkate almaz, hatta sen sanki onlara yol vermek zorundaymissin gibi davranirlar. Sinyal vermezler vs. Videoda oldugu gibi hadiseler olur yirttiginda sukredersin, yirtmadiginda ölürsün bu kadar basit. Madalyonun obur yuzunde ise bunlari cok iyi bilip insanlara saldirdigin halde trafikte salak sacma gitmek, araclarin yakinindan gecmek (cok birsey degistirmez gerci ama risk azalir) cevrende arac varken gazlamak, hele hele gece gorusun dusuk oldugu anlarda gazlamak aptalligin, gerizekaliligin ta kendisindir. Bu kadar riski bilip salak sacma hareketler yaparsan er ya da gec baska hata yapan birisiyle denk geldiginde ölürsün.

Daha once hic motordan dusmemis birisi (oldugu yerde dusmeleri, kucuk hizla devrilmeleri gectim) kendini o motorun ustunde o kadar guvende hisseder ki, ben oyle hissediyordum en azindan. Saga gecene kadar giderim, araba yon degistirene kadar aralarindan uzar giderim vs diyorsun ki geciyorsunda ama bazen bu videoda oldugu gibi bir denk geliyor, sonrasi kumarin sonucunu bekliyorsun.

Sahsen cocugum oldugunda motorsikleti biraktim. Sacma salak hareketler yapmadigim anlarda bile senin isyan ettigin suruculer yuzunden hayati riski cok yuksek. Bu zamana kadarda sonucunu bilerek binmistim ve artık o riski alamayacagim icin biraktim.

Babam binmeye devam ediyordu taaki gecen ay sonuna kadar. Kavsakta yandan carpan bir arac yuzunden ciddi sekilde yaralandi. Kafa tasinda catlaklar oldu vs. Kan kaybindan kaybediyorduk cok ucuz bir sekilde yirtti. Skkndirik bi scooterda basina geldi bu olay birde. Simdi plakasiz 2T bir enduro alip ormanda ve arazide binecegiz

Kisacasi, riskleri bu kadar iyi bilip, hatta her gun yasayip uzerine bu hareketler yapiliyorsa ya cok fazla cahillik vardir ya da olme riskini goze almissindir. Ayrimini yapman gereken konu, motorcu hiz sinirinin ustunde, hatali sollama yapiyor. Otomobil ise sinyal vermeden serit degistiriyor. 2 ye 1 gibi gordugun gibi ama o 1 hata surucunun olumune yol acti.

Otomobil tarafindan bakanlar adam gazlamasaydi bisey olmaz vs gibi konusuyorlar ama ayni hizda bile gitseler surucu yine suan aramizda yoktu. Saniyorum Tolganin isyani buna. Bu sebepten dolayi artik trafikte binmiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler