User Tag List

Sayfa 6/33 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
610 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin değil motorsiklet, bisiklet bile sürmemen lazım

Sana göre herkes burada type r'ı savunuyor komiksin
    Yakışıklı güzel abim susim susim diyorumda illa saygısızlık mı yapayim? 3 mesajdır dediklerini cevaplamıyorum ama her yaptığım yoruma neden atlıyosun yakışıklı güzel abim. Tamam güzel abim senin dediğin gibi motoru bırakıcam. Hayatımda başka neleri değiştirmemi istersin hemen yaşam tarzımı senin dediğin gibi değiştireceğim.

O değil de şimdi şu 2015 typer ı biraz araştırdım.
    Bunlar arasında; çarpışma uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı, trafik işareti algılama sistemi, uzun far asistanı, kör nokta uyarısı ve trafik monitörü gidi özellikler yer alıyor.
    Kör nokta uyarı sistemide varmış araçta. Anlaşılan o ki typer cı hiç aynaya bile bakmamış galiba. Hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu videoları çeken, ölüme gazlayan, gece yarısı trafikte deli gibi teker yapan güruhu savunmak için typer cı adamın videolarını mı araştıracaksın vallahi bravo sana
    Pek tabi ki buradakiler ölen kardeşimizin ismini hemen instaya yazıp eski videolarına bakarak serseri ölmeyi haketmiş bugün olmasa yarın olacaktı damgasını vurdu çünkü.

Bide biz motorcular olarak typer cının sosyal medyasını karıştıralım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    --------
    Birisi de kalkıp demiyor ki typer cı adamın ismi hala daha açıklanmadı. Sosyal medyadaki serseriliklerine bakalım diye. Artık nasıl bir nüfusu varsa ismi yok adamın internette.
    Ölümlü trafik kazalarında suçlu olsun ya da olmasın ölüme sebebiyet veren kişinin ismi gizlenir. Yakınını kaybeden bir insan gidip kendi kendisine fatura kesmesin diye böyle bir önlem alınır. Bu senin için de benim için de geçerli.

Ayrıca kazada Type-R sürücüsü hatalı diyenleri görmeden de "burada herkes typer cı" demen hayata da vizörün görüş açısından baktığını gösteriyor.

İstersen 10 km'lik yolculuğu da birlikte yapalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek tabi ki buradakiler ölen kardeşimizin ismini hemen instaya yazıp eski videolarına bakarak serseri ölmeyi haketmiş bugün olmasa yarın olacaktı damgasını vurdu çünkü.

Konuyu başından okudum da, burası mahkeme değil kim suçlu karar vermicez sonuçta, keşke maalesef ölen ve bir daha geri gelemeyecek olan arkadaşın hatalarını da yazsanız da bir sonraki motosikletci ölümünde payınız olmasa..

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Yakışıklı güzel abim susim susim diyorumda illa saygısızlık mı yapayim? 3 mesajdır dediklerini cevaplamıyorum ama her yaptığım yoruma neden atlıyosun yakışıklı güzel abim. Tamam güzel abim senin dediğin gibi motoru bırakıcam. Hayatımda başka neleri değiştirmemi istersin hemen yaşam tarzımı senin dediğin gibi değiştireceğim.

Kör nokta uyarı sistemide varmış araçta. Anlaşılan o ki typer cı hiç aynaya bile bakmamış galiba. Hayırlı olsun.
    At gözlüğünü çıkarıp objektif bakabilmeyi öğren yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    At gözlüğünü çıkarıp objektif bakabilmeyi öğren yeter
    Tamam abi üzerinde çalışmalarımı yoğunlaştıracağım. Seni seviyorum. Saygılarımla abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki güzel abim kendini korudun iyi hoş. Ama bu kumar değil mi? Sağında motosikletli, bisikletli olsaydı ve typer cı gibi onunda ölümüne sen sebebiyet verseydin? Bir kumar oynamışsın ve kazanmışsın. İyi ki de kazasız atlamışsın

--------

Birisi de kalkıp demiyor ki typer cı adamın ismi hala daha açıklanmadı. Sosyal medyadaki serseriliklerine bakalım diye. Artık nasıl bir nüfusu varsa ismi yok adamın internette.
    Güvenlik gerekçesi ile açıklanmaz yakınları birşey yapmaya çalışmasın diye.
    Hatta bildiğim kadarı ile suçsuz bile olsa sürücü, ölüme sebebiyet verdiği için 1 ay hapiste kalacak kendisi.
    Maaşlı işi falan varsa kovulur muhtemelen.....
    Okumadan imzalamam.....

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaza öncesi sonrası, hatta bu arkadaşlar köprüde gazlarken başka araç kamerasından çekilmiş görüntü dahil hepsini izledim. Burada Honda kullanan arkadaşımız sadece tek bir sinyal verseydi, tertemiz işin içinden çıkacaktı. Ha sinyal verseydi de o kaza olabilir. Çünkü adamlar öyle bir gidiyor ki, bazı arkadaşlar bahsetmiş anlık olay. Aynaya bakıyosun kimse yok manevraya başlıyosun orda motor bitiyor. Bu motorcu arkadaşların bu hareketleri bırakması lazım. Sağdan araba geçmek diye bir şey yoktur. Farzet ki verdi sinyali, o motorcu kardeşimizin o hızla arabayı sağlamaya çıkmışken, kendini kurtarması,kaçması frenlemesi vs yine mümkün değildi. Hiç kimse kusura bakmayacak özellikle kazanın uzun versiyonunu izleyenler göreceklerdir. Kaza öncesi terör estiriyorlar zaten adamlar trafikte.
    ölüm üzücü tabi, Allah rahmet eğlesin

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Öyle bir şey diyen olmadı herkes rahmet diledi ardından ama merak ediyorsan ben fikrimi söyleyeyim "bu şekilde maganda gibi gaz açıp teker yapıp milleti taciz edercesine yakın geçen her motorcunun yaşayacağı durumdur trafik kazası, sadece sonucu yaralanma veya ölüm olarak değişir ama mutlaka bir kazaya karşır." dediğim gibi bu benim şahsi fikrimdir. ADARAT eğitimlerinde de benzer şekilde anlatılır bu durum. Yani motor kullanan herkes aldığı riskin farkında ne olabileceğini de kestirebilir az çok ama o adrenalin düşünme yetisinin önüne geçtiğinde sonuç çoğu zaman bu oluyor. Bunu kabullenmelisin.

Evet motorcu grup çok normal bir şekilde gidiyor olsaydı rahmetli altın elbiseli adam gibi suçsuzca bir kaza yaşansaydı söylediğin her şeye hak verir seni anlayabilirdim.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kör nokta uyarı sisteminide biraz araştırsaydın keşke. ( sistem algılama alanı içinde bulunan bisikletleri, motosikletleri veya yayaları tespit edemeyebilir. ) keza aynaya baktığında uyarı vermemiş olma ihtimali de çok yüksek, motor çok hızlı 1 sn sonra kör nokta uyarı sisteminin gördüğü noktaya gelmiş olabilir ?
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu vefat eden arkadaşin dun geceki aldığım görüntüsüydu bugun uçmuş niyeyse. Gerek bile yok gerci kazanin 3 5dk oncesinden belli hersey Yazik mermiden hizli ama ölümden olamamis.

1881 - 193

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç sahibinin ses kaydını nereden buldunuz merak ettim paylaşırsanız bizde dinleyelim.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Carizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kör nokta uyarı sisteminide biraz araştırsaydın keşke. ( sistem algılama alanı içinde bulunan bisikletleri, motosikletleri veya yayaları tespit edemeyebilir. ) keza aynaya baktığında uyarı vermemiş olma ihtimali de çok yüksek, motor çok hızlı 1 sn sonra kör nokta uyarı sisteminin gördüğü noktaya gelmiş olabilir ?
    Çalışma mantığını bilmiyorum. 2 şerit arasında giderken volvo merso larda çok görüyorum aynada kör nokta ışığı yandığını. Ha bazı araçlarda da sanırım sinyal verildiği zaman çalışıyormuş galiba kör nokta uyarı sistemi.

Diğer yaralıların durumu iyi diye biliyorum. Lowside olan 650f sürücüsü iyi bitek artçısında sıkıntı mevcut. Oda kısa zaman içersinde iyileşecek inşallah.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılarından anladığım kadarıyla kimse sana kurallara uyuyosun uymuyosun demiyor.

Bak, Türkiye'de (aslında yurt dışı da böyle) trafik kurallarına uymak değil önemli olan. Kendini koruyabilmek, ben yüzlerce binlerce kez kaza tehlikesi atlattım araç sürücüsü olarak, bu tamamen benim ön görümle ilgiliydi. Haklı veya haksız olmama hiçbir zaman bakmadım.

Son zamanlarda başıma gelen olayı anlatayım mesela, galiba galatasaray şampiyon oldu bu sene. Ben de arkadaşlarımla kahve içtim, evime dönüyorum. Millet sokaklara dökülmüş, %70 i alkollü zaten eminim. Tali yoldan sinyalimi vererek ana yola katıldım, diğer sürücüler sinyalden bi haber tabi, önümdeki araçta, arkamdaki araçta katıldı ama korna çalarak şampiyonluklarını kutlayarak. Önümde araçla mesafemi koruyorum. Arkamdaki araç korna ile kutlama yaparak dötüme sıfır gidiyor, zaaart önümdeki araç dip fren durdu, ben durucam ama arkamdaki mal duramayacak biliyorum, bir seçim yapmam gerekti. Ya dedim burda kalıp zincirleme kazanın ortasında kalcam ya da hiç bakamadan sağ şeride atlayacam, tercihimi yaptım, risk aldım sağ şeride hızlanarak kör bir şekilde atladım. Şimdi burda kaza olsa arkamdaki mal yüzünden olacaktı. Şanslıydım ki sağ şeritten araç gelmiyordu, bakmaya vaktim yoktu çünkü. Ben burda haklı-haksıza bakmadım, kendimi koruyabildim mi, buna baktım. Benim korumam şükür ki arabam, ön arka parçalarda değişen olur, satarken zarar eder kurtulurum. Motosiklet sürücüsü olsam ve kör bir şekilde sağa atlamasam arada kalıp acı bir şekilde can verirdim.

Motosiklet sürücülerinin bunun farkında olması önemli. Bir kaza anında haklı da olan senin koruman gövden, her zaman ön görülü olman gerekiyor. Tek demek istediğim bu.
    Güzel kumar oynamışsın. Barçaya bir tl basıp 1.05 lira almışsın tebrikler. Bir daha aynı şeyi yapmadan önce emniyet şeridinden giden HATALI motosiklet sürücüsünün üstüne gazete örtülmüş cesedini , karakolda ifade için beklerken gelen anasının babasının yüzünü , babasız kalan çocukların mezar başında ağlamalarını düşün. Belki hiç ceza almazsın ama vicdanını düşün. Birde bu yaşananların ne için olduğunu. Boyası kalkmış kıçı kırık bir tampon için değer mi ?

Trafikte yaptığımız hatalar veya isteyerek yaptığımız yanlışlar insanları öldürüyor bunu düşünmüyoruz çünkü ülkemizde insan hayatının bir değeri yok. Yönetenler bizi bu hale getirdi. Adam-Kadın Yayaya çarpıyor önce arabasına bakıyor. Çukurdan kaçmak için bir anda sağa sola kırıyoruz.Saniyelik olay kimse o anda aynaya bakamaz. Bu artık bizim kas hafızamıza işlemiş. Malını mülkünü koruma içgüdüsü.

Motosiklet ehliyeti için otomobil ehliyeti şartı koyulsun falan deniliyor. Bu mantıkla Otomobil ehliyeti içinde tır ehliyeti şartı konulsun. 2 kere tır kullanın otomobil sürücülerinin kör nokta edebiyatına bi taraflarınızla gülersiniz. Bu işin bir numaralı şartı empati yapmak , toplumun her bir bireyini kendin kadar sevip koruyamasan da en azından malın mülkün kadar sevmen gerektiğini idrak etmektir.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

gkrdlr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada sabahtan beri duyar kasıp Typer'cı arkadaşa öyle hatalı böyle hatalı diyen arkadaşın 1-2 videosunu buldum. Kendi kanalında paylaşmış..

YouTube

Bonus kendisi araç kullanırken daha tehlikeliymiş..

YouTube

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gkrdlr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada sabahtan beri duyar kasıp Typer'cı arkadaşa öyle hatalı böyle hatalı diyen arkadaşın 1-2 videosunu buldum. Kendi kanalında paylaşmış..

YouTube

Bonus kendisi araç kullanırken daha tehlikeliymiş..

YouTube
    vuuhuuu makascı tolgaaaa

böyle makas terzide yok be kardeşim @TolgaUs
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kumar oynamışsın. Barçaya bir tl basıp 1.05 lira almışsın tebrikler. Bir daha aynı şeyi yapmadan önce emniyet şeridinden giden HATALI motosiklet sürücüsünün üstüne gazete örtülmüş cesedini , karakolda ifade için beklerken gelen anasının babasının yüzünü , babasız kalan çocukların mezar başında ağlamalarını düşün. Belki hiç ceza almazsın ama vicdanını düşün. Birde bu yaşananların ne için olduğunu. Boyası kalkmış kıçı kırık bir tampon için değer mi ?

Trafikte yaptığımız hatalar veya isteyerek yaptığımız yanlışlar insanları öldürüyor bunu düşünmüyoruz çünkü ülkemizde insan hayatının bir değeri yok. Yönetenler bizi bu hale getirdi. Adam-Kadın Yayaya çarpıyor önce arabasına bakıyor. Çukurdan kaçmak için bir anda sağa sola kırıyoruz.Saniyelik olay kimse o anda aynaya bakamaz. Bu artık bizim kas hafızamıza işlemiş. Malını mülkünü koruma içgüdüsü.

Motosiklet ehliyeti için otomobil ehliyeti şartı koyulsun falan deniliyor. Bu mantıkla Otomobil ehliyeti içinde tır ehliyeti şartı konulsun. 2 kere tır kullanın otomobil sürücülerinin kör nokta edebiyatına bi taraflarınızla gülersiniz. Bu işin bir numaralı şartı empati yapmak , toplumun her bir bireyini kendin kadar sevip koruyamasan da en azından malın mülkün kadar sevmen gerektiğini idrak etmektir.
    Emniyet şeridi konusuna hiç girme bence çıkamazsın. Bu 18. katta iskelede çalışırken emniyet tedbiri almayan işçi gibidir. Ölümü herkesi üzer ama tüm suç kendisindedir.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video ya göre Type-R süren arkadaş alenen bam diye çarpmış motorcu ya.

Allah rahmet eylesin ; Type-R ı kullanan arkadaşın da Allah yardımcısı olsun manevi olarak ciddi bir yük binmiş omzuna.

KAZA ANI VİDEO

Motor Kaza Altunizade 22.06 - Sendvid
    type-r'cı bu kamera kaydını mahkemeye izletirse çok az bir cezayla kurtulur. motorların sesinden içgüdüsel olarak sağ şeride geçmek istiyor. çünkü süratli olan motorların soldan geçeceğini düşünür herkes.ayrıca kaza anında arabanın sağ tekerleri zaten orta şeride basmış.adam kendini sağa atmaya çalışıyor ama motorcunun şansı yokmuş.
    komançero garage

320Si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama ekşisözlükte aracın sinyal verdiği kısmın videodan kesildiği söyleniyor.

Ekşi Sözlükten Alıntı:
    videonun orijinalinden kazaya karışan arabanın sinyal verdiği ve sağ şeride geçişi başlattığı kısmı kesip, kalan kısmı ile kamuoyunda algı yaratmaya çalışmak neresinden bakarsan bak ****** çocukluğudur.
    motoru kullanan kişi şerit değiştiren aracın tam olarak sağ arka köşesinde kör noktada bulunmakta ve sağdan sollama yapmaya çalışmaktadır. araç içindeyken arka ayna ve sağ aynada bulunduğu nokta kesinlikle görünmemekle birlikte, motorun arabanın geçtiği şeride ulaşması yalnızca 2 saniye sürmektedir.
    kaldı ki araba şerit değiştirmeye başladığı zaman sağ şerit geçiş yapmaya müsait ve boş durumda idi. arabanın altına giren motor oldukça uzaktaydı, oradan pay biçin motorun yaptığı hızı.
    araç sürücüsüne %100 hatasız diyemem ama motor sürücüsü net hatalıdır.
    akabinde motorcunun trafikte terör estirdiği eski videolarının kaldırılması da algının başka aşamalarıdır.
    olan görüntüleri montajlamak, olayın asıl detaylarını gizlemek ve araç sürücüsünü hatalı çıkarmaya çalışmak da yine düpedüz ****** çocukluğudur.
    olaya bir de bu açıdan bakmak lazım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler