User Tag List

Sayfa 7/33 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
610 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı gkrdlr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada sabahtan beri duyar kasıp Typer'cı arkadaşa öyle hatalı böyle hatalı diyen arkadaşın 1-2 videosunu buldum. Kendi kanalında paylaşmış..

YouTube

Bonus kendisi araç kullanırken daha tehlikeliymiş..

YouTube
    Kendisi yapinca bisey yok lalem yapınca auuuv. Lan ben araba halimle tozlu asfalta cizgi ustune denk gelmemeye calisirken bu ileri zekali motorcular hem en pis yere bariyer dibine hemde en kaygan cizgi ustunden gitmeye bayiliyorlar.

Dunden beri demiyim diyorum ama bukadar kasınilmaz tam tabiri doğal seleksiyon.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    type-r'cı bu kamera kaydını mahkemeye izletirse çok az bir cezayla kurtulur. motorların sesinden içgüdüsel olarak sağ şeride geçmek istiyor. çünkü süratli olan motorların soldan geçeceğini düşünür herkes.ayrıca kaza anında arabanın sağ tekerleri zaten orta şeride basmış.adam kendini sağa atmaya çalışıyor ama motorcunun şansı yokmuş.
    Typer'cı oraya gelmeden 3-4 dk önceki videoyu gösterirse ceza bile almayabilir.
    Bu motorcu grubu köprü üzerinde çiğnenmedik kural bırakmamış.........
    Okumadan imzalamam.....

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada sabahtan beri duyar kasıp Typer'cı arkadaşa öyle hatalı böyle hatalı diyen arkadaşın 1-2 videosunu buldum. Kendi kanalında paylaşmış..

YouTube

YouTube
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimse yoğurdum kara demez, ufak olarak gözüken hatalar(sinyalsiz şerit değiştirme, makas atarak seyir vs. vs.) malesef can almış.
    Adalet inşallah düzgün tecelli eder, inşallah taksir görülmez araç sürücüsünde, herkese ders olması gereken ufacık bir dokunuş.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

gkrdlr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendisi yapinca bisey yok lalem yapınca auuuv. Lan ben araba halimle tozlu asfalta cizgi ustune denk gelmemeye calisirken bu ileri zekali motorcular hem en pis yere bariyer dibine hemde en kaygan cizgi ustunden gitmeye bayiliyorlar.

Dunden beri demiyim diyorum ama bukadar kasınilmaz tam tabiri doğal seleksiyon.
    Abi malesef insan belli bir süre susabiliyor sonrasına tahammül edemiyor. Ve şu mantıgı asla anlayamıyorum çık gazla teker yap naparsan yap, bunu niye örnek bir davranış gibi sosyal medyaya atıyorsun eline ne geçiyor ? İki gün sonra bunu izleyen bir alt kuşak çok kolay bir hareket normal bir davranış gibi algılayıp uyguladığında sonuç malesef ortaya çıkıyor. Söz konusu araba olsun motor olsun uçak olsun hepsinde tek bir gerçek var elinin ,ayağının atlında silahtan farklı bir şey yok. Ama malesef hala bu algı hala oluşmadı oluşamıyor. Yazık insanlar ölüyor ve hala ders çıkarılamıyor.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridi konusuna hiç girme bence çıkamazsın. Bu 18. katta iskelede çalışırken emniyet tedbiri almayan işçi gibidir. Ölümü herkesi üzer ama tüm suç kendisindedir.
    Arkadaş sağ şerit demiş ben bilerek emniyet ve büyük harflerle hatalı yazmışım. Olayın sizin açınızdan hiç bir kusuru olmasa bile ölümlü bir kazaya karışmak vurgusu yaptım. Hayatınızda hiç ölümlü kazaya karıştınız mı bilmiyorum. Ben karışmadım ama şoför çalışanımız karıştı. Suçsuzdu cezada almadı. İşin içine vicdan girdiği zaman işler değişir. Kaza anındaki manzara , kazadan sonraki yaşananlar , kazazedelerin ailesi ve kendi yaşantılarının durumunu da düşünün diye yazdım. Dediğiniz gibi ölüm herkesi üzer , kalabalık dağılınca herkes hayatına devam eder. Cezaevinde değil evinizde olsanız bile yatarken yaşadıklarınız ve hatanız olmasa bile yaşattıklarınız sadece sizin gözünüzün önüne gelir. Bu yazıyı yazdıktan sonra hayatınıza devam edeceksiniz. Araç sahibi ceza almasa bile yaşadığı travma sadece onun hayatına etki edecek diye düşünebilirsiniz.

Verdiğiniz örnek bu durumla biraz alakasız. İki tarafın kusurlu olduğu örnekler verirseniz tartışabilirim.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YouTube

YouTube
    Al işte tam bir vurdu gol oldu durumu... Alıntı için teşekkür ederim bu arada aramış bulmuşsunuz emeğinize sağlık.

Tolga bey araç kullanırken motorlar sizinde pek umrunuzda olmamış bu rezillikte yeter sanırım size.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olayın öncesini izleyince motosiklet sürücüsünün nasıl kural tanımaz olduğu anlaşılıyor. Yak dörtlüleri, kafana göre şerit değiştir. Öyle bi dünya yok. Ha sinyal vermemişsin ha dörtlüleri yakmışsın, ikisi de aynı şey.

Facebook

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YouTube

YouTube
    BORKED

YouTube
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş sağ şerit demiş ben bilerek emniyet ve büyük harflerle hatalı yazmışım. Olayın sizin açınızdan hiç bir kusuru olmasa bile ölümlü bir kazaya karışmak vurgusu yaptım. Hayatınızda hiç ölümlü kazaya karıştınız mı bilmiyorum. Ben karışmadım ama şoför çalışanımız karıştı. Suçsuzdu cezada almadı. İşin içine vicdan girdiği zaman işler değişir. Kaza anındaki manzara , kazadan sonraki yaşananlar , kazazedelerin ailesi ve kendi yaşantılarının durumunu da düşünün diye yazdım. Dediğiniz gibi ölüm herkesi üzer , kalabalık dağılınca herkes hayatına devam eder. Cezaevinde değil evinizde olsanız bile yatarken yaşadıklarınız ve hatanız olmasa bile yaşattıklarınız sadece sizin gözünüzün önüne gelir. Bu yazıyı yazdıktan sonra hayatınıza devam edeceksiniz. Araç sahibi ceza almasa bile yaşadığı travma sadece onun hayatına etki edecek diye düşünebilirsiniz.

Verdiğiniz örnek bu durumla biraz alakasız. İki tarafın kusurlu olduğu örnekler verirseniz tartışabilirim.
    Acil durumda emniyet şeridine girmek kusur değildir. Oranın boş olduğunu kabul edersin. He senden önce biri girmiştir belki o da zaten orada olduğunu belirtir işaretleri koymakla ve orada olduğunu belirtmekle yükümlü. Reflektörü bunun için taşıyoruz.

İkincisi; hadi iki kişinin kusurlu olduğu örnek verelim. İnşaat alanında baretsiz gezen işçi, 5. katta çalışan ustanın düşürdüğü tuğla yüzünden ölürse yine ölümüne herkes üzülür ama ölümüne sebep olan tuğlayı düşüren işçi değil baretsiz gezmesidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada kim ne yazarsa yazsın, kimse savcı-hakim değil. Yargı nihai kararı verecek.
    Ama bu motorcu arkadaş ne ilk kişi ne de son kişi ölecek olan.
    Her motorcu elbet bir gün yumuşak veya sert düşecektir memleketimde malesef.........
    Okumadan imzalamam.....

REVOLTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok boş bir muhabbet bence, Türkiye de kimin ne kadar kurallara uyduğu yıllardır belli.Motor süren arkadaşlarıma en başta kardeşime hep dedim yine diyorum, be olursa olsun sen hatasız kurallara uyan dikkatli ve yavaş sürücü olacaksın çünkü hata sende olsun veya olmasın her türlü kaza da malesef ölen motor sürücüleri oluyor.Yak typer mış yok oynuş buymuş bilmem açık ve net söylüyorun seri seri makas atan, videoya çeken snap atan ne kadar döl istafı varsa gebersin ne kullanırsa kullansın fark etmez.Babamın arabasıyla bi yere gidemez oldum araba dacia gece bi sahile ineyim diyorum herif boş yolda beni makaslıyor.Yakalayamıyorunda vursa ölücem kağıt gibi araba zaten bir insan orta şeritte normal seyrinde giden bir araçı niye makaslar? Barzolar.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mal zehir getir de içinde cengiz açıp semti rehin alalım

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Typercı arkds hukuki olarak, mobeselerden motorcuların son 4-5km den nası geldiğini talep edebilirmi acaba?

Veya o talep etmeden emniyet tarafından incelenirmi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kumar oynamışsın. Barçaya bir tl basıp 1.05 lira almışsın tebrikler. Bir daha aynı şeyi yapmadan önce emniyet şeridinden giden HATALI motosiklet sürücüsünün üstüne gazete örtülmüş cesedini , karakolda ifade için beklerken gelen anasının babasının yüzünü , babasız kalan çocukların mezar başında ağlamalarını düşün. Belki hiç ceza almazsın ama vicdanını düşün. Birde bu yaşananların ne için olduğunu. Boyası kalkmış kıçı kırık bir tampon için değer mi ?

Trafikte yaptığımız hatalar veya isteyerek yaptığımız yanlışlar insanları öldürüyor bunu düşünmüyoruz çünkü ülkemizde insan hayatının bir değeri yok. Yönetenler bizi bu hale getirdi. Adam-Kadın Yayaya çarpıyor önce arabasına bakıyor. Çukurdan kaçmak için bir anda sağa sola kırıyoruz.Saniyelik olay kimse o anda aynaya bakamaz. Bu artık bizim kas hafızamıza işlemiş. Malını mülkünü koruma içgüdüsü.

Motosiklet ehliyeti için otomobil ehliyeti şartı koyulsun falan deniliyor. Bu mantıkla Otomobil ehliyeti içinde tır ehliyeti şartı konulsun. 2 kere tır kullanın otomobil sürücülerinin kör nokta edebiyatına bi taraflarınızla gülersiniz. Bu işin bir numaralı şartı empati yapmak , toplumun her bir bireyini kendin kadar sevip koruyamasan da en azından malın mülkün kadar sevmen gerektiğini idrak etmektir.
    Öncelikle kesinlikle dediklerine katılıyorum, bir insan hata yaptı diye ölmemeli, ben risk aldım doğru değildi; fakat o aldığım küçücük riskin sebebi sadece arabamı korumak değildi, ben o kazanın içinde olacaktım. Ben şu an bir şey olmazdı diyorum ama belki de arabanın içinde sıkışacaktım. Bu örneği de motosikletli birinin aynı durumda kaldığını düşünmesi için söyledim zaten.

Bu arada, etik durumlar bölgeye, topluma göre değişen şeyler, bu tür şeylerde doğru ne, hiçbir zaman bilemeyiz. Hatta bu konuda profesyonel bir test var, moral machine, daha güzel anlatımını Barış Özcan yapmış:

YouTube

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün gece uzun sabaha kadar bu kaza etkisindeydim. twitter dahil ekşi sözlük gibi ortamlarda ve burada kaza ile bilgilere baktım. gece paylaşılan videoların çoğunu temizlemeye başladı motorcu kişiler. sadece kazadan 1 sn öncesinden itibaren olan videoları piyasada bırakmaya başladılar. ve olay yerinde olan kalabalık gruptan kişiler habercileri yanıltarak taraflı bir şekilde ifadeler verdiğini düşünüyorum haber sitelerinde tüm suçlu typer gibi gösteriyorlar. kasıtlı bir şekilde suç tamamen otomobildeymiş izlenimini vermeye çalışıyorlar.

benim dışardan gördüğüm budur.

bu kazada suçu tek başına bir kişiye yıkamazsınız. yıkılmamalı arkadaşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YouTube

YouTube
    Otomobilli hali süpermiş, tam bir motosiklet dostu sürüş

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YouTube

YouTube
    Ee Tolga efendi havalar nasıl orda?
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YouTube

YouTube
    Arabalı makas videosu kendisine ait değil ama ? Aşağıdaki linkte videonun gerçek sahibi

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buarada vefat eden arkadaşın instagramındaki son koyduğu ön kaldırma ve öne çıkanlarındaki bütün sürat videoları kaldırılmış..
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler