User Tag List

Sayfa 13/33 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
610 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölen arkadaşa Allah tan rahmet diliyorum. Ailesine sabır diliyorum gerçekten zor bir durum..

Arkadasın profiline baktığımda Honda s2000 i trafikte makas ata ata takip edip daha sonra yanına gelip tekteker yapıp geçiş sahnesini slow motion sekilde instagram sayfasında bizzat kendi gözlerim ile gördüm izledim. Bu demek oluyor arkadaş delikanlı tez canlı ama böyle haraketler pek iyi sayılacak haraketler değil.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazınızdan şunu anladım ben abi ben aracımla sol şeritte ilerlerken sağ aynama bakmaya gerek duymadan direk geçebilirim. Çünkü sağdaki araç sol şeritteki aracı geçemez. Bu bir trafik bug ı değil mi?

Rapor olayı bence daha fazla küfür kıyamet uzamasın diye uydurulmuş. Benim bildiğim ölümlü kazalar da olay yeri rapor düzenler, savcı soruşturma açar, mahkeme kusur oranlarını belirler.
    Sonra allahımın izniyle typer cıyı hapiste ziyarete gideriz
    Aslında bug değil, çünkü ani bir durumda , araç bozulduğunda , öne bir şey atladığında sağ şeridin, veya sağda iseniz emniyet şeridiniz sizin güvenli bölgeniz, kurtuluş kaçış noktanız.

ABD de otoyollarda bildiğim kadarı ile hız sınırı tüm şeritlerde aynı ve emniyet şeridi hem sağda hem solda mevcut. Solda giden adam aracı soldaki emniyet şeridine çekip durabiliyor.

Almanya da mecburi durumlarda sağdan geçme kuralı, öncelikle soldaki araçla hızı eşitlemek, sonrasında çok ağır bir tempo ile geçiş yapıyorsunuz.

Motosiklet kullanıcıları benim gözümde keskin çizgiyle 2 ye ayrılıyor.
    1. Çok ciddi pahalı sürüş güvenlik ekipmanlarını satın alan , motosiklet ileri sürüş eğitimlerine gitmiş, profesyonellerinden bu işin eğitimini almış, genelde kaliteli , hatta bazıları arabalardan pahalı motosikletler kullanan kişiler. Bunlar genelde, yaş gözetmeyeyim ama iş güç sahibi , bazısı evli çocuklu , sorumlulukları olan , hayatının kıymeti olan kişiler. Emin olun onlar da boş otobanı bulunca 250-300 yapar. Ama bu videodaki gibi canını trafikteki diğer sürücülerin eline teslim etmeyecek kadar akıllılar ( benim tanıdıklarım )

2. Hayattan beklentisi olmayan, canının kıymeti olmayan , genelde güvenlik elemanları takmaya bile tenezzül etmeyen, GoPro tayfası. Ayrıca bunları gören ve heveslenen gençler. Videodaki şekilde trafiği birbirine katan , insanları ürküten, yeri geldiğinde 20 kişi trafikte kavga çıkaran tipler.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhum'a Allah'ran rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

BENCE Type-R'ın amacı arkadan gelene yol vermek değil. Önündeki aracı geçmek. Bu yüzden sağa çıkıyor ve yanındaki motorcuyu farketmiyor.

İki tarafta kusurlu. Motorcuysan, sende trafik kurallarına tabisin. Şeritler sadece 4 tekerler için değil, senin içinde var. Hız limitleri sadece 4 teker için değil senin içinde var.

Kaza kurşunu gibi gidip kaza yapınca diğer aracı suçlamak olmuyor.

Her iki tarafta da hata var. Her iki tarafta kusurlu bana göre.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kim suçlu-kim suçsuz pek beni ilgilendirmiyor.

ölen öldü.Allah rahmet eylesin,geride kalanlarına sabır versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olaya karısan 6-7 tane motor surucusu var hepsi ayrı ayrı davacı ve sikayetci olacaklardır, uzerine bir de kamu davası var arac surucusu arkadasın isi gercekten cok zor.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin talihsiz bir kaza olmus fakat Fk2 li arkadasin ceza almasi sacma olur, evet belki ani ve sinyalsiz bir serit degisimi yapmis olabilir fakat surelere bakinca 14. saniyede 2 motor ayni seritte gidiyor. Bu hamlede arac sahibi arkasindakinin motor oldugunu bile bir sure idrak edememis olabilir. 18.saniyede motor surucusu gaza oturuyor ve 20.saniye civarinda kaza meydana geliyor, yani orada arkadas sol aynaya oha arkada kalabalik motor var diye 1,5 sn baksa ve yol vermeye kalksa sagdakinin bu hamlesini gorme ihtimali cok dusuk + motor sesinin aniden yanina gelmesi kafasini karistirmis olabilir(solda oldugunu o an dusunmus olabilir)

Motorculara olabildigince yol vermeye calisiyorum, fakat bazi motor kullanicilari sunu bir turlu idrak edemiyor; kullandiginiz motor ebat olarak kucuk, hizli ve kirilgan, onunuzdeki arac canli yayin sadece sizi izlemiyor, onune bakmasi laizm, sagina soluna bakmasi lazim, vitese bakiyor olabilir, radyoyu ayarliyor olabilir, sunroofu, cami aciyor olabilir ve o aradaki 1-2 sn sizin hayatinizla oynayabilir. Biz arac sahipleri olarak motorculara karsi daha dikkatli olmaliyiz bunda hem fikirim fakat sizde caninizi biraz olsun korumak durumundasiniz, siz caninizi korumaya niyetli degilseniz butun bu vicdani ve cezai yuku bir surucuye yuklemekte bence biraz agir.

Kimseye saygisizlik yapmak istemem, burada oyle yada boyle bir can kaybedilmis ve bunun telafisi yok. Tekrardan Allah rahmet eylesin, tum yakinlarina sabir dilerim. Araci kullanan arkadasada ayrica uzuldum, bilerek ustune kirdiysa ceza almasi taraftariyim ama boyle bir manyaklik yapacagini tahmin etmiyorum.
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agresif yazmak istemiyorum, sonuçta bir can kaybedilmiş fakat siz çok yanlış yoldasınız. Aramızda sokakta hız sınırlarına, sinyale vb her kurala uyan kimselerde var; geçmişte aynı hataları yapıp şu an benim gibi çok normal araba kullananlarda var ama zaten konu bu değilki ? Araba ile aynı şeyi yapmış olsak diyelim maddi hasarla 2 hafta sonra yollara geri dönecektik, ben makas ata ata gitsem önümdekide benim nereye gideceğimi anlamayıp sağa kırsa sen sinyal vermedin, ani serit degistirdin diye adama mi kizacagim?

Keşke o kardeşimiz rahatça gözlerini açabilseydi fakat burada kendi hayatina en cok dikkat etmesi gereken kendisi, nitekim normal şartlarda bile motorlari goremeyen bir milletin icinde bu sekilde hareket etmek cok yanlis. Onceki yazimda da paylastim, 2-3 sn cok kisa bir sure; herkes bu motorlu gazlayip 1 sn de yanima gelir mi diye dusunemez, dusunurse arac kullanamaz zaten ve canli yayin arkayi kimse izlemiyor. Burada merci ben degilim tabiki, belki olay aracin icinde cok farkli gelisti fakat bu benim dusuncem. Bir onceki yazimda o kadar yazdim ve gelecek cevap kafasini azicik cevirse olmamaliydi, kafasini azicik cevirseydi ancak bir temenni olabilir bu konuda.
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin. Ben typer da buyuk bir kusur goremedim. Bir tek sinyal vermeden ani serit degistiriyor o kadar. Belki de motorlara bulasmayayim diye bir anda kacmak istedi. Ayrica motor da saçma sapan serit degistiriyor oda sinyal vermiyor.8/6motor suclu bence.
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki tarafta suçlu ama burada önemli olan asli ve tali kusurlu olan kim? Videodan gördüğüm kadarıyla Type-R'ın tek kusuru sinyal vermemesi ve kör nokta kontrolünü yapmaması ki bir çoğumuz da zaten bu kontrolü yapmıyoruz, motorcu arkadaşa yada o ekibe diyecek bir şey yok kural tanımadıkları her videolarında belli...

Asıl sıkıntı rahmetli olan arkadaşın sosyal medyadan videoların silinmesi, hesabının kapatılması, belli ki Type-R kullanıcısına bir sıkıntı verecekler veya vermek için uğraşacaklar. Umarım adalet yerini doğru bir şekilde bulur. Allah iki tarafa da sabır versin, araca yada motora binildiğinde geride bırakacaklarımızı düşünmek belki bir nebze olsun bizi daha mantıklı kullanmaya zorlar denemeyen arkadaşlara nacizane tavsiyemdir.
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Type-R da hiçbir suç görmüyorum. İzlediklerimden gördüğüm kadarıyla zaten kaza geliyorum demiş, Type-R neden sağa çıktı bunu burada bilemeyiz, belki yol vermek istemiştir, arkadakileri motor değil de araç sanmıştır, motor kör noktada kalmıştır,bir sürü şey olabilir ancak motorların gidişi zaten tamamen tehlikeli.Kendilerinin yanında bile 10 cm aralık var geçerken. @TolgaUs motorcuları savunuyorsun ancak birşeyi unutuyorsun, motor dediğin şey dokunduğun anda seni öldürebilen bir alet, bu yüzden sizin 10 kat daha dikkatli gitmeniz gerekiyor. Araç aynaları elektronik değil, park sensörü gibi çalışmıyor, insanın dalgın anına gelebiliyor, kör noktaya gelebiliyor, bu yüzden suçu araçta değil motorcuda arayın.

Allah ölen kardeşimize rahmet eylesin.
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200+ hızlarda gitmek, trafik kurallarını ihlal etmek senin ya da diğer motosikletçilerin mi tekelinde peki? Sen makas atıyorsan o araç da atabilir. İkiniz de hatalı olursunuz. Sonrasında biri diğerine vurursa vay gidene.

Adam gidip kafasına sıkmamış. Bir hata yapmış. Normal seyrinde giden bir motosiklet olsa, onun hatasından sıyrılacak zamanı ve alanı olacak belki. Barzo gibi trafiğe birbirine katmışlar. Şimdi harıl harıl video siliyor sivri zekalılar. İnternete bir kere düştü mü o iş bitmiştir. Geçmiş olsun.
    Alıntı scorpion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu videoyu izleyipte type-r'da hiç suç yok ceza almaması lazım diyenler şaka mı yapıyor? Adam resmen biçmiş motoru kaçacak fırsat bile bırakmamış. Tamam motorcularda hatalı çok riskli sürüyorlar ama typer'da en az motorlar kadar hatalı. Yol bomboş bile olsa öyle bir şerit değiştirme şekli yok. Videoyu durdurarak izleyin 20.sn de motor arabanın arka tampon hizasında typer sol seritte, yine aynı saniyenin içinde typer orta şeridin içerisinde 21. saniyede zaten temas gerçekleşiyor. O kadar ani şerit değiştiriyor ki orada olan birinin tepki verip kaçması imkansız.

neden o kadar ani şerit değiştirdi bilmem yani belki yol vermek istedi, ben ortaya geçip gazlamak istedi belki dalmıştı egsozlardan panik oldu birden kırdı vs. onlarca sebep olabilir ama kesinlikle type-r suçsuz günahsız değil.
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin motorcu kardeşe.

Bizzat yaşadım, arkadaşım 5 araba geriden temde beni takip ediyordu, o anlattı çünkü ben olayı idrak edememiştim, hala da edemiyorum. Aynaya baktım, solum boştu sinyal de verdim sola çıktım ve çıkmamla korna sesi acı fren sesi geldi, elim ayağım boşaldı resmen. Arkadaşımın dediğine göre tam onun yanından motorcu arkadaş gaz açıyor o ara ben sola çıkıyorum. Tampona vurmasına santimler kalıyor ve benim hızım 120 civarı o kimbilir kaçla vuracaktı. O arkadaş bana çarpsaydı ölmüştü zaten ben de vicdan azabından ölürdüm heralde. Hala hatırladıkça tedirgin olurum, o yüzden motor sesi geldi mi gözler fıldır fıldır aynada. Belki motor sesi anlık typercı arkadaşı da o şekilde tedirgin etti belki solundan geliyor sandı aniden sağa kırmış çünkü. Çok üzücü iki taraf için de.
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki type-r cı bir anda panik yaptı sağa kırdı , belkide motorları görünce gaza geldi makas atmaya başlayacaktı çarpışma olmasa, kimse bunu bilemez, ancak ne olursa olsun gencecik bir insan öldü. Allah kalanlarına sabır versin.
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem motor, hemde araç kullanıcısı olarak tüm kayıtları izledim ve dinledim. Hafta içi motorumla işe gider gelirim hafta sonu ise aracımla çıkarım. Kimse kendini boşa kandırmasın. Type-r cının sinyal harici bir hatası yok. Ses kaydında ne dediği önemsiz belki o an ki heyecanla belki de muhabbetin üstüne kalacağı ve bu kaydın yayılacağı korkusuyla öyle demiş olabilir kimse o an ki psikolojiyi bilemez.. Ama görüntü kaydı var o sebeple kim ne derse desin hükümsüzdür..

Yolda sert şerit değiştiremezsin diye bir kanun mu var? Belki sinyalini verseydi motorcu görüp o araya girmeyecekti yada biraz daha dışarıda kalabilirdi.. Evet kesinlikle! ama arkadaşlar zaten ölüme çıkmış belli. Kimse kusura bakmasın aynalar kapalı şekilde kimse pazar gezmesine çıkmıyor o motorlarla hele ki grup olarak çıktılarsa.. Herkes birbirine şov yapma peşinde grup sürüşlerinde. Motor kullandığım zaman işte en korktuğum sahnelerden birisi de bu. Aracın kör noktasında kalmak yada sürücünün aynaya bakmadan birden önüme kırması. Bu sebeple şerit değiştirirken yada aracın yanından geçerken her zaman sürücünün beni gördüğünden emin olarak geçiyorum. Kimseye sen beni görmek zorundasın demiyorum.

Beyler araç kullandığımız zaman yeri geliyor gündüz aynada koca otobüsü, arabayı görmüyoruz kör noktada kalıyor da son anda fark edip şeridimize giriyoruz bir de arkanızdan gelen tek farlı hızı 150km/h dan hızlı cismi görüp fark etmek çok çok daha zor olacaktır emin olun buna. Hele ki arkanızda bunlardan 4-5 tane var ve her yanınızdan üst devirlerle geçmeye çalışırken.. Bir de şu araç profiline göre yorum işini bırakın. Ama araba type-R.. Eee ? type-R olunca ne oluyor ? Her type-R ı olan motorcularla mı yarışıyor? kızınca da üstüne mi kırıyor?

Araç kullandığım zamanlarda ise aynı zamanda bir motor kullanıcısı olduğum için o kadar temkinli ve motorculara yol vererek gitsem de illa ki o kör nokta da bir tane motor oluyor ve kesici ile beni silme geçerek makasını atıyor. Hadi biz genciz, pist vs biraz tecrübemizden kaynaklı direksiyonumuz sağlam diyelim. Bu geçtiğinizde bir anlık o motor sesi ile yaşlı yada acemi biri korkudan direksiyonu sağa sola da kırabilir.. Tekrar diyorum adam gibi gitmediğiniz sürece kimse sizi yani bizi görmek zorunda değil.. İşte sonuç da böyle doğal seleksiyon oluyor..

Kaza yapan kişi çok yakın dostumun arkadaşı.. inanın çok üzüldüm hem kendisi hemde ailesi adına gerçekten çok çok kötü bir durum. Motor kullanarak zaten bazı riskli durumları kabul etmiş oluyoruz bari bu risk oranını minimum da tutmaya çalışalım da Allah da bize bir ömür boyu sele üstünde yolculuk etmeyi nasip etsin. Motor ile ilgili çok güzel bir deyiş var ne zaman motora binsem hep aklıma gelir. Umarım sizin de ağzınıza pelesenk olur bu söz.

"Her deliğe girmeye çalışırsanız, mutlaka bir gün dibi kapalı bir deliğe denk geleceksinizdir."

Tekrardan arkadaşın ailesine ve tüm sevdiklerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olur. Umarım bu video ve yazılanlar da bazı arkadaşlar için ders ve dönüş noktası olur. Yoksa maalesef ki aynı video tekrar kaydedilir bu sefer üstünde başkası değil sizler ve bizler oluruz..
    O değil de en çok dikkatimi çeken şey konunun içersinde typer cıyı savunan çok belkici çıktı ya.

Belki korktu
    belki yol vermek istedi
    belki iyi niyetle kırdı
    belki korkuyla o ses kaydını yanlışlıkla attı

yani bende korktum bi an dedim ki acaba belki sinyal verdi sinyali çalışmadı dicek diye biri.

hadi bende yazayim

Belkide motorcunun gaz teli sıkıştı
    Belkide Typer cı yarışmak istedi ?

Abi video attım daha bir kaç post önce allahın transitlisi benim 4 saniyede 100 e çıkan motorumla yarışmaya kalkıyor. daha videolandıramadığım neler var.
    Niye kendinizi bilipte trafikte ki tüm insanları sizin gibi bilinçli sanıyorsunuz arkadaş ?
    Ben burda hiç birinize dedim mi nasıl araba kullanıyorsun çok bilinçsizsiniz bilmem ne diye.

Ha keza ben Berkcan kardeşimizin tamamen ekipman eksiksizliğinden öldüğünü savunuyorum. Typer cı öldürmedi çocuğu. Sadece ölmesine vesile oldu.
    Eldiven dizlik ayakkabı. muhtemelen sırt, göğüs, boyun koruması da yok.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olaya karısan 6-7 tane motor surucusu var hepsi ayrı ayrı davacı ve sikayetci olacaklardır, uzerine bir de kamu davası var arac surucusu arkadasın isi gercekten cok zor.
    Evet o olaya karışan 6-7 motorcu kaza öncesi Mobesselere takılmışlar ve polis takibe almıştır çok geçmecen bu talihsiz olay gerçekleşmiş. Arac surucusunun işi zor olabilir ama o motorcularda sutten çıkmış ak kaşık değil. Mobesse göruntulerının oldugunu duydum her ıkı taraf içinde zor bi durum.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O değil de en çok dikkatimi çeken şey konunun içersinde typer cıyı savunan çok belkici çıktı ya.

Belki korktu
    belki yol vermek istedi
    belki iyi niyetle kırdı
    belki korkuyla o ses kaydını yanlışlıkla attı

yani bende korktum bi an dedim ki acaba belki sinyal verdi sinyali çalışmadı dicek diye biri.

hadi bende yazayim

Belkide motorcunun gaz teli sıkıştı
    Belkide Typer cı yarışmak istedi ?

Abi video attım daha bir kaç post önce allahın transitlisi benim 4 saniyede 100 e çıkan motorumla yarışmaya kalkıyor. daha videolandıramadığım neler var.
    Niye kendinizi bilipte trafikte ki tüm insanları sizin gibi bilinçli sanıyorsunuz arkadaş ?
    Ben burda hiç birinize dedim mi nasıl araba kullanıyorsun çok bilinçsizsiniz bilmem ne diye.

Ha keza ben Berkcan kardeşimizin tamamen ekipman eksiksizliğinden öldüğünü savunuyorum. Typer cı öldürmedi çocuğu. Sadece ölmesine vesile oldu.
    Eldiven dizlik ayakkabı. muhtemelen sırt, göğüs, boyun koruması da yok.
    .
    Eee daha neyi konuşuyoruz? Berkcan kardeşimiz ekipman da olsa ölebilirdi. En yakın örneğini Barkın Bayoğlu namı diğer Altın Elbiseli Adam' da gördük. Full ekipmanlı bir şekilde talihsiz bir yaya kazasında vefat etti..

Biraz instagram profiline bakarsan belki de yakından tanıyorsundur bilemiyorum ama bu tarz sürüşlerin eninde sonunda sonu bu şekilde bitiyor o sebeple type-r mış, megane' mış, transitmiş fark etmiyor. Sadece bir cisim sebep oluyor markası modeli fark etmiyor.. Motorcular adam akıllı gitmediği sürece üzerinde ironman elbisesi olsa gene ne çare.. Burada aslında konu kimin haklı yada haksız olduğu değil. Burada suçluyu yada suçsuzu bizde belirlemiyoruz. Sadece böyle bir sürüş ü normalmiş gibi göstermeye çalışmak yanlış. Dediğim gibi kimse bizi görmek zorunda değil. Biz kendimizi belli edeceğiz. Yani motorcuyum ama bu tarz motorculardan inanın nefret ediyorum. Sadece araca vurmayı bırakın makas atarken bana bile vuracaklardı bir kaç tanesi. Allah rahmet eylesin tekrardan.
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet o olaya karışan 6-7 motorcu kaza öncesi Mobesselere takılmışlar ve polis takibe almıştır çok geçmecen bu talihsiz olay gerçekleşmiş. Arac surucusunun işi zor olabilir ama o motorcularda sutten çıkmış ak kaşık değil. Mobesse göruntulerının oldugunu duydum her ıkı taraf içinde zor bi durum.
    abi iste mevzu burada, yasa olaya bu sekilde bakmıyor taksirle adam oldurmeye sebebiyet olarak bacaklar, ilk teması ve sonrasında ortalıgı bicen malesef arac surucusu. zaten ilk temasta dusup kayıp giden cocuk ta birsey yok. arac surucusu panikle kendini saga emniyet seridine atmaya calıstıgında olan oluyor en sag seritte olusan carpısmada olum gerceklesiyor ki biz bunu kamerada goremiyoruz.

motorlar ne kadar hızlı ve makaslayarak gelse bile onların cezaları para cezaları ile ortulur. asırı hız ve trafiğin akısını tehlikeye atacak sekilde arac kullanamadan yırtarlar.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin. Hata hatayı getirmiş sonucu da üzücü olmuş

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TolgaUs neyin peşindesin ciddi ciddi soruyorum. Burada insanların bahsettiğin gibi ''öldürmeye teşebbüs'ü savunduklarını düşünüyorsan git mahkemede dava aç ,orada verelim hesabını bu nedir ya. Baydın artık kardeşim.

Gencecik çocuk rahmetli oldu,onun da kendisine göre hataları var arkasında ki motorcuların da hataları var. Otomobil kullanıcısının da hataları var.

Git biraz nefes al,gopro'yu tak kaskına sinyal vermeyen araçları kayıt altına al,emniyete git fahri müfettişlik başvurusu yap şimdiden.

Motosiklet ve trafik hayatına dair iyileştirici fikirlerin var ise hayata geçir , dernek kur insanları bilinçlendir.

Senin ''MAKAS'' videosunda söylediklerinden sonra ,ben sana notunu zaten verdim . Polemik peşindesin,insanları sinirlendirme kardeşim.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .
    Eee daha neyi konuşuyoruz? Berkcan kardeşimiz ekipman da olsa ölebilirdi. En yakın örneğini Barkın Bayoğlu namı diğer Altın Elbiseli Adam' da gördük. Full ekipmanlı bir şekilde talihsiz bir yaya kazasında vefat etti..

Biraz instagram profiline bakarsan belki de yakından tanıyorsundur bilemiyorum ama bu tarz sürüşlerin eninde sonunda sonu bu şekilde bitiyor o sebeple type-r mış, megane' mış, transitmiş fark etmiyor. Sadece bir cisim sebep oluyor markası modeli fark etmiyor.. Motorcular adam akıllı gitmediği sürece üzerinde ironman elbisesi olsa gene ne çare.. Burada aslında konu kimin haklı yada haksız olduğu değil. Burada suçluyu yada suçsuzu bizde belirlemiyoruz. Sadece böyle bir sürüş ü normalmiş gibi göstermeye çalışmak yanlış. Dediğim gibi kimse bizi görmek zorunda değil. Biz kendimizi belli edeceğiz. Yani motorcuyum ama bu tarz motorculardan inanın nefret ediyorum. Sadece araca vurmayı bırakın makas atarken bana bile vuracaklardı bir kaç tanesi. Allah rahmet eylesin tekrardan.
    Barkın abinin kazasını yanlış biliyorsunuz bence hocam. Bütün motosikletleri elinde bisiklet yapmış kendine eğitimci dedirtmeyi sevmese de gerçekten eğitimci olan profesyonel bi sürücüydü. Hali hazırda 1299 panigale gibi ölümün soğuk nefesini ensenizde hissettiren bir makinesi vardı. Ama o kazada elinin altında sahip olduğu en yavaş motosiklet olan ktm duke 250 vardı. Motorun kendi yapabildiği max hız motorun canını ala ala 155 yapabiliyorsun. Barkın abi o kaza da boyunluğu olmadığı için öldü. Talihsiz bi şekilde takla atıp kafasının üstüne düştü. Yerde sürüklenseydi birşey olabileceğini sanmıyorum. Devletin yaptığı çok büyük yanlışlardan birisi sadece kask ı kontrol etmek. Eldivenine kadar herşeyi kontrol edip motorcuları öyle trafiğe çıkarması lazım. Ama kimse uğraşmıyor ne yazik ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TolgaUs neyin peşindesin ciddi ciddi soruyorum. Burada insanların bahsettiğin gibi ''öldürmeye teşebbüs'ü savunduklarını düşünüyorsan git mahkemede dava aç ,orada verelim hesabını bu nedir ya. Baydın artık kardeşim.

Gencecik çocuk rahmetli oldu,onun da kendisine göre hataları var arkasında ki motorcuların da hataları var. Otomobil kullanıcısının da hataları var.

Git biraz nefes al,gopro'yu tak kaskına sinyal vermeyen araçları kayıt altına al,emniyete git fahri müfettişlik başvurusu yap şimdiden.

Motosiklet ve trafik hayatına dair iyileştirici fikirlerin var ise hayata geçir , dernek kur insanları bilinçlendir.

Senin ''MAKAS'' videosunda söylediklerinden sonra ,ben sana notunu zaten verdim . Polemik peşindesin,insanları sinirlendirme kardeşim.
    Buradaki hayatımda tanımadığım görmediğim insanlarla polemik yaşasam ne olur haklı çıksam ne olur saygıdeğer abim. Özlem abla ile şu kırmızı ışıkta bana bodoslayan hanım ablamıza bi dava açalım da burdaki abilerimizide vicdanlarıyla başbaşa bırakırım yani niye mahkemelik olalım kardeşiz sonuçta hepimiz. Buradaki hiç bir abimizi allah ölümlü kazaya karıştırmasın inşallah.
    Kimseye saldırmıyorum herkes bana yürüyor. Gülüyorum sadece. Teşekkürler Türkiyem

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle, vefat eden arkadaşa Allah rahmet eylesin.

Ölümlü kaza olduğu için dosya şuanda savcılık aşamasında. Savcılık dosyayı bilirkişiye vererek kusuru tespit ettirecektir. Ancak bu kusurun asli-tali şeklinde verileceğini unutmamak gerekir. Asli kusurun typer'ı kullanan arkadaşa verileceğini, vefat eden arkadaşa kusur verilmeyeceğini bir ihtimal typer'ın vurduğu motorcu arkadaşa da tali kusur verileceğini düşünüyorum.

Ölüme bağlı maddi ve manevi tazminat davası olarak açılacak davada kusur durumu oransal olarak net olarak ortaya çıkacaktır. Motor kamerasından izlediğim bir videoya göre, typer'ı kullanan arkadaş en az %75 kusur verileceğini düşünüyorum.

Bu elim kaza vesileyle, ne kadar usta şoför olursak olalım sinyal vermeden ve ani bir şekilde şerit değiştirmenin nelere mal olabileceğini görmüş olduk. Allah cümlemizi kazalardan belalardan korusun.
    men dakka dukka.

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dipnot kısmı çıkmamış,

Dipnot: Motorla amaçsız bir şekilde gazlayan grubun kazaya davetiye çıkardığını da önemle ifade etmek gerekiyor.
    men dakka dukka.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buradaki hayatımda tanımadığım görmediğim insanlarla polemik yaşasam ne olur haklı çıksam ne olur saygıdeğer abim. Özlem abla ile şu kırmızı ışıkta bana bodoslayan hanım ablamıza bi dava açalım da burdaki abilerimizide vicdanlarıyla başbaşa bırakırım yani niye mahkemelik olalım kardeşiz sonuçta hepimiz. Buradaki hiç bir abimizi allah ölümlü kazaya karıştırmasın inşallah.
    Kimseye saldırmıyorum herkes bana yürüyor. Gülüyorum sadece. Teşekkürler Türkiyem
    Güzel düşüncelerin var kardeşim , Türkiyenin genel halinin sadece bir parçası trafiğin hali . Zaten herkes aklı başında adam olsa dünyanın rekor kitabına girmeyiz trafik kazalarında. Daha bayramda 100 kişiye yakın hayatını kaybetti. Yollar yapıldı,çift şeritlere geçildi dümdüz yolda karşı yoldan gelene çarpıyor herif. Ya uyku ya da aşırı hız.

Motosikleti değil bisiklete tahammülü yok kimsenin,otobüsün de arabaya tahammülü yok . Geçen postlar da yazdım kültür ve eğitim seviyemiz düşük . Anlamamakta ısrar ediyorsun insanların tepkisini görüyorsun,kimse sana yürümüyor. Bir kaza olmuş Allah rahmet eylesin,burada kimse kimseyi savunmuyor sadece kendi düşüncelerini dile getiriyor. Ölümlü bir kazanın savunuculuğu nasıl yapılır bize mi düşer Allah korusun.

Çok deşiyorsun,insanların söylediği mantıklı şeylerin altına ''laf sokucu'' şeyler yazıyorsun millet sana cevap verince bana yürüyorlar diyorsun. Eski senelerde makas videosunu beğenip sayfana yükleyen adamsın,kimse temiz değil. Kazada vefat eden arkadaşımız da 21 yaşında kan deli akıyor. Adı üstünde kaza , ve elbet bu kazalara bir şeyler sebep olacak. Kusurlu ve kusursuz ya da her iki tarafında kusurlu olduğu şeyler çıkacak ortaya.

Konuyu uzatmamanı tavsiye ediyorum.
    imzasız..

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sen olayın detayını biliyormusun kesin olarak aracın vurup düşürdüğü motorcumu yoksa sağ şeritte durduğumda vuran mı vefat etti
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle, vefat eden arkadaşa Allah rahmet eylesin.

Ölümlü kaza olduğu için dosya şuanda savcılık aşamasında. Savcılık dosyayı bilirkişiye vererek kusuru tespit ettirecektir. Ancak bu kusurun asli-tali şeklinde verileceğini unutmamak gerekir. Asli kusurun typer'ı kullanan arkadaşa verileceğini, vefat eden arkadaşa kusur verilmeyeceğini bir ihtimal typer'ın vurduğu motorcu arkadaşa da tali kusur verileceğini düşünüyorum.

Ölüme bağlı maddi ve manevi tazminat davası olarak açılacak davada kusur durumu oransal olarak net olarak ortaya çıkacaktır. Motor kamerasından izlediğim bir videoya göre, typer'ı kullanan arkadaş en az %75 kusur verileceğini düşünüyorum.

Bu elim kaza vesileyle, ne kadar usta şoför olursak olalım sinyal vermeden ve ani bir şekilde şerit değiştirmenin nelere mal olabileceğini görmüş olduk. Allah cümlemizi kazalardan belalardan korusun.
    arac surucusunde hata olamdıgını ustune basa basa soyleyen ve aksini soyleyenlerle tartısmaya giren arkadaslarımıza selam olsun;

avukat halis cengiz kardesimiz asli/tali kusur oranlarını vermşs ki benim baska bir avukat arkadasım da aynısı soylemişti.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazınızdan şunu anladım ben abi ben aracımla sol şeritte ilerlerken sağ aynama bakmaya gerek duymadan direk geçebilirim. Çünkü sağdaki araç sol şeritteki aracı geçemez. Bu bir trafik bug ı değil mi?

Rapor olayı bence daha fazla küfür kıyamet uzamasın diye uydurulmuş. Benim bildiğim ölümlü kazalar da olay yeri rapor düzenler, savcı soruşturma açar, mahkeme kusur oranlarını belirler.
    Sonra allahımın izniyle typer cıyı hapiste ziyarete gideriz
    kardeşim ortada ölen arkadaşımız var kötü durum,

neden typer'cıyı hapiste ziyarete gidelim videolar ortada değilmi ? motorcu arkadaşta sütten çıkma akkaşık değil

motorcu arkadaşlar kendi sonunu kendi hazırlamış,şeriatın kestiği parmak acımaz kusura bakma.ben hatayı typer'ı kullanan arkadaşta göremiyorum sinyali haricinde neyse olay yargıda artık hep beraber izleyeceğiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler