User Tag List

Sayfa 16/33 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
610 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde motosiklet kültürü yok çünkü biz daha bisiklete binmiyoruz.

Gelelim kazaya (bence ) otomobil gece gazlamasına çıkmış olmalı. keza motosikletlerde. burada önemli sebeplerden birisi otomobili kullanan kaç yaşında.
    motosikletler otomobili gazlatmaya çalışır yada otomobil sürücüsü zaten gazlamak için bahane arayan motosikletli guruba sataşır ve yarış başlar.
    otomobil ilk anda motosikletten hızlı olunca ilk kaza olur. önünde gidene dokunur. muhtemelen ilk sürtünme böyle oluyor. otomobilin önünde giden motosiklet otomobilden yavaş kalınca kazalar başlar. sonra motosikletin üzerinden geçmemek için sağ yapınca hiç hesaplamadığı ve diğerlerinden hızlı olan motosiklet otomobille temas etmeye başlar ve feci kaza olur. otomobili kullanan kendine göre hızlı olduğu için arkadan birinin geleceğini tahmin bile edemez. ( tecrübe eksikliği veya otomobil kültürsüzlüğü )
    kim suçlu derseniz. sırası ile
    otomobil ile motosikletleri sıkıştıran onlarla yarış etmeye kalkan araç sürücüsü.
    o otomobili ona alan aile ( sürücünün yaşının -18 falan olduğunu tahmin ediyorum )
    sürü halinde dolaşan motosiklet gurubu
    daha az tehlikeli diye naked motosiklet alan zihniyet.

bu durumda kendini öldürmeye çalışan birileri normal olarak yaşayan başkalarının hayatını kararttı.
    bu işlerde ne yazık ki cezalar çok komik. olan gidenlere ve geride bıraktıklarına oluyor.
    abi sen ne anlatıyorsun Allah aşkına, adam gaza gelmişte sataşmışta yarış başlamışta. Kendi kendine senaryo yazmışsın. Kaza öncesi sonrası bütün videoları izle ve burda yazan arkadaşları bir oku sonra gel yaz. Oranızdan buranızdan sallayarak insanları töhmet altında bırakmayın. Ölen kardeşimize de ayıp, arabayı kullanan kardeşimize de ayıp. Kı.ınızdan element uydurmayın. Ayıptır günahtır.
    Mevzu belli 50 kere yazıldı izlendi videolar. adam sinyal vermeliydi vermedi, motorcu kardeş o kadar hızla ordan geçmeyecekti geçti. 3sn diorm sana motorun gaz açması ile typer ın yanında bitmesi. senin benim hepimizin başına gelebilir. adam gibi izleyip tartıp yorum yapın.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölen arkadaşa Allahtan rahmet dilerim. Çok dikkatli olmakta fayda var. Her ölümlü kazanın ardından bir müddet ders alıp dikkat kesiliyoruz ama çok uzun ömürlü olmuyor bu dikkat. Bir müddet sonra herkes aynı tas aynı hamam devam ediyor. Bu tüm sürücüler için geçerli bir durum. Çekirdekten yetişirken kurallar uyan sürücüler olarak yetiştirilmekte fayda var. Hız mı seviyorsun? adrenalin tutkunu musun? pistler var (istanbul park gibi). Otobanlar ne otomobil için ne de motorlar için gazlama yeri değil, insanların ulaşımını sağlamak için kullandığı yollar bunu unutmayalım. Bilinçli olalım dikkatli olalım ki daha fazla canlar yanmasın. Ölen ölüp gittikten sonra gerisini tartışmak boş. Ders alıp dikkatimizi ne kadar uzun süre dinç tutabilirsek o kadar kar bizim için.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oraya bence yazdım. iyi okumadınız galiba. böyle oldu demedim.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf araç type r veya gti opc o bu vsvs haftasonu akşam vakti arabayı çıkardı diye gazlamak zorunda mı ? Bu nasıl bir mantık.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bence diyip hayalinden hikaye uyduracagına 2dk videoyu izle böylece sırf kazaya karışan arac typer diye zorla hayali hikaye yazmak zorunda kalmamıs olursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oraya bence yazdım. iyi okumadınız galiba. böyle oldu demedim.
    Bence sende çok gereksiz bir insansın baktım hatta profil resmine sen gazcı olabilirsin. tahminen 3-5 ölümlü kazaya karışmışta olabilirsin. Bence yaşında 54 olmayabilir ve Antalya da oturmuyor olabilirsin. hatta senin ehliyetin bile olmayabilir.
    Böyle sallayabiliyor muyuz abi bence yazdıktan sonra. Bence yazınca insanların hakkında istediğimiz tahmini yürütüp töhmet altında bırakabiliyor muyuz? Video belli öncesi belli sonrası ölenle kalana haksızlık yapıyorsun hak yiyorsun.
    Yapma etme 3sn diyorum bak aç izle.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorcu arkadaşların yolda organize oldukları gibi organize olamamışlar mı? burda bu kadar yazacağına, toplayın 1.000 tane motoru Bağdat caddesinde 'motor katliamını durdurun!' diye geçiş yapın, bir bak bakalım bu tarz video çekip eğlenen sonu kötü biten arkadaşları için kaç tane motorcu geliyor, burada boşuna yazıyorsun...
    Organize olup motorcuları toplamak da birşey yok abi. Sadece facebook grubu açmaya bakıyor iş.
    Herkesin kanı kaynıyor zaten bişey olsa da motoruma atlayıp gitsem diye.

Barkın Bayoğlu cenazesi için ve hiç kimsenin tanımadığı Yusuf Durup kardeşimiz için yapılan kortejler.
    Daha bir sürü kortej varda ben şahsım adına asla bi grubun içinde motosiklet kullanmam.
    Barkın bayoğlu kortejinde 8 motosiklet kazası yaşandı. Yusuf Durup kortejinde benim bildiğim 4 kaza yaşandı.

Hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü için yüzlercesi oraya akın etti - İstanbul haberleri

Boşuna yazdığımı zaten biliyorum. Ben burada kendi kendime kimseye laf atmadan kimsenin yazısını alıntılamadan kendi görüşümü paylaşıyorum.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lucky Jackal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sende çok gereksiz bir insansın baktım hatta profil resmine sen gazcı olabilirsin. tahminen 3-5 ölümlü kazaya karışmışta olabilirsin. Bence yaşında 54 olmayabilir ve Antalya da oturmuyor olabilirsin. hatta senin ehliyetin bile olmayabilir.
    Böyle sallayabiliyor muyuz abi bence yazdıktan sonra. Bence yazınca insanların hakkında istediğimiz tahmini yürütüp töhmet altında bırakabiliyor muyuz? Video belli öncesi belli sonrası ölenle kalana haksızlık yapıyorsun hak yiyorsun.
    Yapma etme 3sn diyorum bak aç izle.
    Haklısın. Ama yorumlarının akla yatkın olmasına özen göster. okuyanlar neden olmasın diye düşünsünler.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Organize olup motorcuları toplamak da birşey yok abi. Sadece facebook grubu açmaya bakıyor iş.
    Herkesin kanı kaynıyor zaten bişey olsa da motoruma atlayıp gitsem diye.

Barkın Bayoğlu cenazesi için ve hiç kimsenin tanımadığı Yusuf Durup kardeşimiz için yapılan kortejler.
    Daha bir sürü kortej varda ben şahsım adına asla bi grubun içinde motosiklet kullanmam.
    Barkın bayoğlu kortejinde 8 motosiklet kazası yaşandı. Yusuf Durup kortejinde benim bildiğim 4 kaza yaşandı.

Hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü için yüzlercesi oraya akın etti - İstanbul haberleri

Boşuna yazdığımı zaten biliyorum. Ben burada kendi kendime kimseye laf atmadan kimsenin yazısını alıntılamadan kendi görüşümü paylaşıyorum.
    bak ben alıntılayarak yazıyorum, rahmetli olmuşların cenazelerine katılanlardan bahsetmiyorum, farkındalık yaratmak için yapın diyorum, ama bak yukarıda koyduğum yazı bir motorsiklet sitesinden alıntı, çoğunluk çılgıncasına destek olmuş, diyorum ki trafik tek başına motor araba ya da yayadan oluşmuyor, koyduğum yazıdaki zihniyetteki arkadaşlarınız için de bir şeyler düşündünüz mü hiç? yoksa sen yine bu yazıma dobloyla motora çarpan adam videosuyla mı cevap vereceksin?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın. Ama yorumlarının akla yatkın olmasına özen göster. okuyanlar neden olmasın diye düşünsünler.
    hepsini kendimce haklı sebeplere oturtup benceye bağlarım merak etme sen. Yaş itibari ile büyüğümüzsün ama hoş olmuyor yazdıkların.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bak ben alıntılayarak yazıyorum, rahmetli olmuşların cenazelerine katılanlardan bahsetmiyorum, farkındalık yaratmak için yapın diyorum, ama bak yukarıda koyduğum yazı bir motorsiklet sitesinden alıntı, çoğunluk çılgıncasına destek olmuş, diyorum ki trafik tek başına motor araba ya da yayadan oluşmuyor, koyduğum yazıdaki zihniyetteki arkadaşlarınız için de bir şeyler düşündünüz mü hiç? yoksa sen yine bu yazıma dobloyla motora çarpan adam videosuyla mı cevap vereceksin?
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asla abi benim ki fanatiklik değil. Beni burada
    yaya kaldırımdan giden motosikletli apaçileri,
    emniyet şeridinden giderken delicesine korna basarak yol isteyen apaçileri,
    100 metre ilerdeki kavşak yerine yaya geçidinden dönen apaçileri,
    yol vermedi diye ayna kıran kavga çıkartan aldığı nefes bile haram olan apaçileri,
    Engelliler için ayrılmış olan kaldırım yokuşunun önüne park eden apaçileri,
    lastik yakan slalom çizen, bir halta yarıyormuş gibi trafiğe açık alanda ön kaldıran apaçileri,
    (daha saymaya kalksam birton kural tanımaz apaçiler çıkacakta..)

Asla savunmam. Benim burada savunduğum şey herkes gibi hız yapan 21 yaşındaki kardeşimizin
    üzerine aracı kırması ve burada ki insanlar tarafından araç sürücüsünün savunulması.
    Devlet bile motosikleti araçtan saymıyor. Geçen hafta Beylikdüzü'nde bir yola hız tabelası konuldu.
    Araba / Kamyonet / Kamyon-Tır hız sınırları mevcut. Motosiklet ? Motosiklet yok.

Yani iki şerit arasından gidemez. Kuralı demişsiniz. Bunun yasak olduğu ülkelerde,eyaletlerde trafik kurallarında açıkça belirtilmiştir.
    Bizim trafik kurallarımızda böyle bir yasak mevzuat ben görmedim.
    Ha ama size bir trafik kuralından bahsedeyim. T.C. Yasaları ve Trafik Kuralı kitapçığı der ki "Bir araç sürekli vaziyette sol şeridi kullanamaz."

Dışarıda kim bu kurala uyuyor? Neden sağ şerit hep boşta sol şerit hep dolu ?

Sol şeridi de geçtim dışarıda Takip Mesafesini değil uygulayan Takip mesafesinin ne olduğunu bile bilmiyen milyonlarca ehliyetli sürücümüz var.

YouTube //
    Youtube'a cahil aklımla bildiğim kadarıyla filtering deniyor 2 şerit arasına girmeye. Filtering Motorcycle yazdığım zaman yüzlerce binlerce video çıkıyor.
    Bu demek oluyorki çoğu yerde serbest sanırım. 2 Şerit arasına girmek bizim hayatımızı kurtarıyor. 2 araba arasında tost olmamızı engelliyor.
    Sizlerin aynasını kırmaya veya size zarar vermeye girmiyoruz sonuç olarak.

Saygılar abi.
    Sizin yazdığınız post u ben 1 kaç gün öncesinde üstünde fazla durmadan yazmıştım zaten abi. Dediğim gibi biz motorcular sütten çıkma akkaşık değiliz. Hepimizin hataları var. Motosiklet kullanışına saygı duymadığım hatta ölümü hakediyor dediğim yüzlerce motorcu var. Youtube da da çocuk takipçilerini fazlasıyla kötü etkileyen bir kaç (lafta) adam mevcut.

İsim vermicem ama youtube da low side yiyip ne yazık ki (katil) bariyere saplanan 1 düzine kadar motorcu arkadaşımız mevcut. Ha onlara yorumum nedir. Kendine ve motoruna fazla güvendi. Hür iradesiyle tüm sorumluluklarını alarak gazladı birşeyler ters gitti ve öldü. Suçlu kim? Tamamiyle kendisi.

Farkındalık yaratmak diye birşey olamaz asla. Buna ne kurye şirketleri yanaşır nede fastfood cu şirketleri. Onlara kuralları çiğneyeceksin diye nasıl baskı yapıldığını birini durdurup kendiniz öğrenin. 30 dakikada gelmezse bedava olayında kaçtane genç toprağa girdi hiç kimse bilmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş type R da motorcu da hatalı. İkisinin toplamı bir cana mol olmuş. Ama motorsiklet kullanan arkadaşlara çok açık ve net bir soru sormak istiyorum. Hani diyosunuz ya otomobil kullanıcıları bize saygı göstermiyor diye. Soru 1 trafik durduğu zaman neden emniyet şeridini kullanıyorsunuz? Hayır kullanmıyorum şeridimde bekliyorum diyen var mı? Trafik 50-60 ile ilerlerken iki araba arasından neden geçmeye çalışıyorsunuz. Akan trafikte neden her vasıtanın yapması gerektiği gibi selektör yapıp korna çalıp öndeki aracı uyarıp yol istemek yerine sağından ya da solunda daracık yerden geçiyorsunuz. Bunları yapmayın sonra otomobil sürücüsünden saygı bekleyin. Çin dediğin memlekette otoyolun yanında elektrikli bisiklet ve bisiklet için şerit var bir araba sığacak kadar. Trafik sıkıştığında arabayı bırak bir tane normal motorsiklet bile oraya dalmıyor. Sıkışan trafikte aralara da dalmıyorlar. Her vasıta gibi sırasında ilerliyor. Biz motorsikleti zevk olsun diye değil sıkışan trafikte zaman kazanmak için kullanıyoruz. Genelden bahsediyorum arada istisnai kişiler olabilir.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş type R da motorcu da hatalı. İkisinin toplamı bir cana mol olmuş. Ama motorsiklet kullanan arkadaşlara çok açık ve net bir soru sormak istiyorum. Hani diyosunuz ya otomobil kullanıcıları bize saygı göstermiyor diye. Soru 1 trafik durduğu zaman neden emniyet şeridini kullanıyorsunuz? Hayır kullanmıyorum şeridimde bekliyorum diyen var mı? Trafik 50-60 ile ilerlerken iki araba arasından neden geçmeye çalışıyorsunuz. Akan trafikte neden her vasıtanın yapması gerektiği gibi selektör yapıp korna çalıp öndeki aracı uyarıp yol istemek yerine sağından ya da solunda daracık yerden geçiyorsunuz. Bunları yapmayın sonra otomobil sürücüsünden saygı bekleyin. Çin dediğin memlekette otoyolun yanında elektrikli bisiklet ve bisiklet için şerit var bir araba sığacak kadar. Trafik sıkıştığında arabayı bırak bir tane normal motorsiklet bile oraya dalmıyor. Sıkışan trafikte aralara da dalmıyorlar. Her vasıta gibi sırasında ilerliyor. Biz motorsikleti zevk olsun diye değil sıkışan trafikte zaman kazanmak için kullanıyoruz. Genelden bahsediyorum arada istisnai kişiler olabilir.
    Neden emniyet şeridi ihlali ?

Soru içinde cevabı vermişsiniz abicim zaten Emniyet şeridi araba ve motosikletlere yasak doğru.
    Ama sıkışık trafikte araba motosiklet kadar hızlı çıkamaz emniyet şeridinden. Bu yüzden yasak olduğu
    halde EDS dışında trafik polisleri fazla şımartmayacak derecede musama gösteriyorlar.
    EDS direk patlatıyo ama cezayı. Yemişliğim var ordan biliyorum.

Neden sağlayıp solluyoruz ?

Ben yol istemeyi saygısızlık olarak görüyorum. Adam dümdüz yolunda giderken niye arkadan korna sellektör ile sıkıştırayım.
    Saygısı olan adam zaten en sol şeritte tın tın gitmez. Ama sorun da burada istanbul trafğinde saygı yok

Neden aralara giriyoruz ?

Bu forum da trafikte telefonumu elime asla almıyorum diyen kişi sayısı 1 elin parmağını geçmez BENCE.
    Sıkışık trafikte olası bir zincirleme kazada, veya arkadan çarpma da arada tost olmamak için aralara giriyoruz.
    Ben kendi adıma konuşacak olursam duran trafikte emniyet şeridin de max 30 / 2 şerit ortası ise 15km hızı geçmiyorum.

Örnek olarak kırmızı ışık kazam. Şansıma en öndeydim. Arkadan gelip bir güzel gömdü. Eğer 2 araba daha olsaydı
    ve aralarına girmiş olsaydım 2 hafta boyunca kuyruk sokumu acısı çekmeyecektim. Ve motorum da 12.000 TL lik
    hasar kaydı olmayacaktı. He yine de şanslıyım allahtan araba durdu da üstümden geçmedi.

Papağan gibi de bu kazayı koyuyorum aralara. Küfür etmeyin. Ne yapayim çok tehlike atlatıyorum ama kaza yapmıyorum allahtan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazı alıntı bu arada
    neden boyle bir paylasımı alıntılama geregi duydunuz ?

ayrıca onu yazan kimse belli ki eğitimli dogru durust bi arkadas, dil bilgisi gayet basarılı
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden boyle bir paylasımı alıntılama geregi duydunuz ?

ayrıca onu yazan kimse belli ki eğitimli dogru durust bi arkadas, dil bilgisi gayet basarılı
    hocam ne bileyim toplum olarak okumuyoruz ya, dedim bana patlamasın insanlar okumaz şimdi, sen nasıl adamsın derler bana

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölen arkadaşa Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Yolda gittiğim de efendi şekilde motorcu görürsem ben de kendisine saygı gösteriyorum. Eğer g.tü başı oynayan motorcu görüyorsam yol vermiyorum ve dikkate almıyorum. Tüm postu okudum. Keşke twiterd a ki gibi burada ki hesapları da şikayet edince belli sayıdan sonra hesap askıya alınsa. Bu kadar itici olmaya gerek yok cidden.
    11' E92 M3 - 34 MCT 30

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin. Bilmediğim bir konuda kimin yada kimlerin hatalı olduğu noktasında bir yorum yapmamam. Dava dosyaları neden bilirkişiye gider ? Hakim ve savcılar hukukçu olduğu için teknik konularda bilgi sahibi değildir ve yorum yapabilmeleri için konuyu/işi bilen kişilerce kapsamlı ve anlaşılır bir rapor hazırlanmasını isterler. Hazırlanan bu rapor sonrasında karar vermek için kanaat oluştururlar.

Üç gündür motor kullanıyorum, elimden geldiğince tedbirli olmaya özen gösteriyorum. şimdilik trafikte sıkıştıran ya da rahatsız eden olmadı çok şükür.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300 küsür mesajı okuyamadım arada herkes sinyal demişte. Sinyal de verseydi büyük ihtimalle aynı kaza olacaktı. Ölenlere Allah rahmet eğlesin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 küsür mesajı okuyamadım arada herkes sinyal demişte. Sinyal de verseydi büyük ihtimalle aynı kaza olacaktı. Ölenlere Allah rahmet eğlesin.
    Bence sinyal verse yavaşlamak yerine gaz acip yine yanından geçmeyi dönerdi, ecel böyle birşey, zorlamayacaksin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler