User Tag List

Sayfa 17/33 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon
610 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Type r sürücüsü eksoz seslerinden panik olduğundan yada solda arkasında motorsikletleri görünce yol vermek için sağa kırmış gibi görünmüyor. Yüksek ihtimalle önünde sol şeritte seyreden aracı sağından geçmek için o an önünde bomboş olan orta şeride geçip gazlayacaktı. Çünkü sadece sağa kırmıyor aynı anda gaza asılıyor, type r önündeki aracın fren yapmadığı halde Honda ile arasındaki mesafeye bakın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 küsür mesajı okuyamadım arada herkes sinyal demişte. Sinyal de verseydi büyük ihtimalle aynı kaza olacaktı. Ölenlere Allah rahmet eğlesin.
    Evet o kadar agresif bir serit degistirmeye sinyal falan hak getire, yine de verseydi iyidi...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir yazımda suçsuz olduklarını yazdığımı tam hatırlamıyorum valla. Savunduğum şey ben sürekli 190 200km üzeri hızlarda seyrediyorum motorla trafikte. Ama ben böyle gidiyorum diye benim ölümüme sebebiyet veremezsin. Ararsın polisi şikayet edersin. Typer a arkadan çarparak ölmedi bu çocuk. Typer üzerine kırdığı için ÖLDÜ. Arada ki bu ince noktayı anlatmak istiyorum ama sanırım Türkçe ye tam olarak hakim değilim. Bilemiyorum.
    Ya sen gercekten kör cahil bir adammissin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorsikletlere hep otomobilmiş gözüyle bakar mesafeli dururum illa geçeceklerini bildiğimden hep yol veririm
    ama bu kaza bir çok iyi şöförün bile yaşayabileceği bir kaza olmuş sağdan araç geçmek bence çok büyük bir yanlış sağ aynanın kör noktası sol aynaya göre daha geniş bir alan
    ölen arkadaşın ailesine allah sabır versin
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin talihsiz bir kaza olmus fakat Fk2 li arkadasin ceza almasi sacma olur, evet belki ani ve sinyalsiz bir serit degisimi yapmis olabilir fakat surelere bakinca 14. saniyede 2 motor ayni seritte gidiyor. Bu hamlede arac sahibi arkasindakinin motor oldugunu bile bir sure idrak edememis olabilir. 18.saniyede motor surucusu gaza oturuyor ve 20.saniye civarinda kaza meydana geliyor, yani orada arkadas sol aynaya oha arkada kalabalik motor var diye 1,5 sn baksa ve yol vermeye kalksa sagdakinin bu hamlesini gorme ihtimali cok dusuk + motor sesinin aniden yanina gelmesi kafasini karistirmis olabilir(solda oldugunu o an dusunmus olabilir)

Motorculara olabildigince yol vermeye calisiyorum, fakat bazi motor kullanicilari sunu bir turlu idrak edemiyor; kullandiginiz motor ebat olarak kucuk, hizli ve kirilgan, onunuzdeki arac canli yayin sadece sizi izlemiyor, onune bakmasi laizm, sagina soluna bakmasi lazim, vitese bakiyor olabilir, radyoyu ayarliyor olabilir, sunroofu, cami aciyor olabilir ve o aradaki 1-2 sn sizin hayatinizla oynayabilir. Biz arac sahipleri olarak motorculara karsi daha dikkatli olmaliyiz bunda hem fikirim fakat sizde caninizi biraz olsun korumak durumundasiniz, siz caninizi korumaya niyetli degilseniz butun bu vicdani ve cezai yuku bir surucuye yuklemekte bence biraz agir.

Kimseye saygisizlik yapmak istemem, burada oyle yada boyle bir can kaybedilmis ve bunun telafisi yok. Tekrardan Allah rahmet eylesin, tum yakinlarina sabir dilerim. Araci kullanan arkadasada ayrica uzuldum, bilerek ustune kirdiysa ceza almasi taraftariyim ama boyle bir manyaklik yapacagini tahmin etmiyorum.
    Dediğiniz her şeyde hemfikriz biri hariç. "Biz arac sahipleri olarak motorculara karsi daha dikkatli olmaliyiz..."

Yok öyle bir dünya. O da araç ben de aracım. Herkes eşit. Bunu anlamaları gerekiyor. Almanya'da yıllarca araba kullandım. 1 tane motor sağımdan solumdan iki araç arasından geçmedi. Hepsi birer araçmış gibi şeridin ortasından ve arabanın arkasından gitti. Trafik sıkışıksa bekledi. Aralardan geçmedi.

MOTOR kullanıyor olmanız size bu hakkı vermez. Benim vicdanıma, çoluğuma çocuğuma halel getirme hakkını hele hiç vermez. Sağdan soldan geçmeler, yan yana gitmeler yatmalar kalkmalar. Bunlar trafik işi değil. Pist işi. Gidin piste orada yapın. Nasıl trafikte drift yapan makas atan araca kızıyorsak, haberlerde MAGANDA diye yaftalıyorsak (ki bence daha ağır), MOTORCULAR da yaptıkları sebebiyle daha azını hak etmiyorlar.

O Type R yerinde ben olabilirdim. Herkesin dediği gibi motoru görüp hamle yapana kadar motor 100 metre mesafe alıyor. Bir araç gibi değil. Adam gibi Type R ın arkasında gidip selektör yakarak yol istese bu olur muydu? Benim elin adamı zevk alacak 3 5 yakın geçecek, sürat yapacak diye ne kendimi tehlikeye atmak zorunda ne de özel dikkatle, tedirginlikle, acabalarla çoluğumu çocuğumu aracımda taşımak zorundayım.

Ne yaptın sen diye soraqn motorculara da ben sormak istiyorum. NE YAPTINIZ SİZ? Arkadaşınızın canına mal oldu. Tekrar soruyorum. NE YAPTINIZ SİZ!!!!!!!!

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allahım ya yazmıcam yazmıcam diye dişimi sıkıyorum ama vallahi dayanamıyorum bilgisiz ve trafik kurallarını kendi koyan insanlara..
    Artık kendim yorum yapmıcam varsa trafik kuralını koyup susucam. Ölmüş olan adamı hala suçlamalar devam ettikçe sinirlerim geriliyor.
    Yukarda da birisi yazmış hızlı giden motorculara saygım yok takmıyorum yol vermiyorum bilmem ne diye.
    İyi adam trafik kuralı ihlali yaptı diye çık tepesine öldür. Mahkeme mahkeme koşarken dersin trafik kuralını çiğnedi öldürdüm diye.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu
    GEÇME KURAL VE YASAKLARI:

Madde 54 - Sürücülerin geçme sırasında uymak zorunda oldukları kural ve yasaklar şunlardır:

Araçların sağından veya banketlerden yararlanmak suretiyle geçmek yasaktır.
    Ancak, herhangi bir araç, başka bir yola, karayoluna bitişik bir mülke girmek veya sola yanaşıp durmak için bu niyetini sola dönüş işareti ile belirtmiş ise bunların sağındaki şeritten geçilebilir.

Gidişe ayrılmış yol bölümlerinde, şerit değiştirmemek şartı ile bir şeritteki taşıtların diğer şeritteki taşıtlardan hızlı gitmesi geçme sayılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allahım ya yazmıcam yazmıcam diye dişimi sıkıyorum ama vallahi dayanamıyorum bilgisiz ve trafik kurallarını kendi koyan insanlara..
    Artık kendim yorum yapmıcam varsa trafik kuralını koyup susucam. Ölmüş olan adamı hala suçlamalar devam ettikçe sinirlerim geriliyor.
    Yukarda da birisi yazmış hızlı giden motorculara saygım yok takmıyorum yol vermiyorum bilmem ne diye.
    İyi adam trafik kuralı ihlali yaptı diye çık tepesine öldür. Mahkeme mahkeme koşarken dersin trafik kuralını çiğnedi öldürdüm diye.
    Yaşın kaç bilmiyorum. Yazdıklarının çoğunu gördüm okudum. Olgunluk yaşının 10 olmadığı aşikar.

Trafik kurallarını çiğneyen motorcuları savunup, kuralı çiğnedi diye ölüme sebebiyet vereni yerin dibine geçirmen bile başı başına taraflı, ön yargılı, adaletsiz olduğunu gösterir.

İş kurallara gelince 8 üzerinden 10 üzerinden bilmem ne üzerinden değerlendirilmesini bir sebebi vardır. Şartlar çok farklı gelişebilir. İki kişi de hatalı iki kişi de haklı olabilir, bir yere kadar. Tampon iner, kapı çizilir tartışırsın. Eksper gelir, trafik inceler son noktayı koyar gidersin.

Burada can söz konusu. Elinin altındaki motor 300 yapıyor diye, sağlı sollu geçebiliyor diye, kuralları hiçe sayarak o motoru süremezsin. Sonra biri sana dikkat etmiyor diye de o kişiye kızamsın. Hepsinden öte ölümlü kazaya karışıp (ister sebep ol ister olma) verip benim hayatımı mahfedemezsin. İşin içinde ölüm olduktan sonra kural ne derse desin. Kim suçlu olursa olsun. Ne kıymeti kalıyor. Giden can gitmiştir geride kalanlar oturur ağlar. Haklı haksız suçlu suçsuz orada fark etmez. Ölmüş adam da suçlu olabilir, suçlu ölmeyedebilir. FARK ETMEZ!!!!!

İşin aslı tedbirdir. Kurallar da bunun için vardır. Her şeye rağmen kaza olabilir. Ama 50 yle çarpmak başkadır 150 yle çarpmak başkadır.

Tüm bu çerçeveden baktığında, Türkiye'deki motor sürücülerinin ekseriyetinin bu gerçekleri, hatta yazdığın kuralları hiçe saydığını söylemek mümkündür. Savunduğun motorcunun işlediği ihlalller neticesinde ölümlü kazaya sebebiyet vermemesi onu suçsuz yapmaz. Öldüğü kazada suçsuz olabilir ama ölmediğinde SUÇLUDUR.

Yaya yüzünden yaşanan talihsiz kaza demşsiniz bir mesajınızda da. MESKUN mahalde ne talihsizi. Adam yaya. Her yer yaya. İlla geçecek. Çocuk da çıkacak. O yüzden kurallara uyacaksın, yavaş gideceksin, sana yeşil yayaya kırmızı yanıyorsa bile yaya geçidinde yavaşlaycaksın. ÇÜNKÜ GEÇİŞ HAKKI YAYANINDIR. Absürd geliyor olabilir ama durum böyle. İster inan ister inanma. Tüm iş kazası eğitimlerinde de bu hususa vurgu yapılır, öğretilir. Bu yüzden sadece başkası için değil kendin için de kurallara uyacaksın.

Bir önceki yazımda yazdığım gibi Almanya'da bir tane motorluyu aradan geçerken görmedim. Sürt yaparken görmedim. İstisnasız hep arabanın tam arkasında şeridin ortasında, takip mesafesini korur, hız sınırlarına uyar vaziyette trafikte seyrederken/durarken gördüm.

Türkiye'de araba sürücüleri günde 5 ihlal yapıyorsa motor sürücüleri 50 yapıyor. 5 ihlalin birinde ölümlü kaza oldu diye, 50 ihlali görmezden gelemezsin. Adam sağ kapıyı açtı motora çarptı diye döven motorcular var. "Aynaya baksana" diyor. "Yolundan gitsene a be öküz. Oradan mı gidilir" diye kendine kızma gereği hiç duymuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşın kaç bilmiyorum. Yazdıklarının çoğunu gördüm okudum. Olgunluk yaşının 10 olmadığı aşikar.

Trafik kurallarını çiğneyen motorcuları savunup, kuralı çiğnedi diye ölüme sebebiyet vereni yerin dibine geçirmen bile başı başına taraflı, ön yargılı, adaletsiz olduğunu gösterir.

İş kurallara gelince 8 üzerinden 10 üzerinden bilmem ne üzerinden değerlendirilmesini bir sebebi vardır. Şartlar çok farklı gelişebilir. İki kişi de hatalı iki kişi de haklı olabilir, bir yere kadar. Tampon iner, kapı çizilir tartışırsın. Eksper gelir, trafik inceler son noktayı koyar gidersin.

Burada can söz konusu. Elinin altındaki motor 300 yapıyor diye, sağlı sollu geçebiliyor diye, kuralları hiçe sayarak o motoru süremezsin. Sonra biri sana dikkat etmiyor diye de o kişiye kızamsın. Hepsinden öte ölümlü kazaya karışıp (ister sebep ol ister olma) verip benim hayatımı mahfedemezsin. İşin içinde ölüm olduktan sonra kural ne derse desin. Kim suçlu olursa olsun. Ne kıymeti kalıyor. Giden can gitmiştir geride kalanlar oturur ağlar. Haklı haksız suçlu suçsuz orada fark etmez. Ölmüş adam da suçlu olabilir, suçlu ölmeyedebilir. FARK ETMEZ!!!!!

İşin aslı tedbirdir. Kurallar da bunun için vardır. Her şeye rağmen kaza olabilir. Ama 50 yle çarpmak başkadır 150 yle çarpmak başkadır.

Tüm bu çerçeveden baktığında, Türkiye'deki motor sürücülerinin ekseriyetinin bu gerçekleri, hatta yazdığın kuralları hiçe saydığını söylemek mümkündür. Savunduğun motorcunun işlediği ihlalller neticesinde ölümlü kazaya sebebiyet vermemesi onu suçsuz yapmaz. Öldüğü kazada suçsuz olabilir ama ölmediğinde SUÇLUDUR.

Yaya yüzünden yaşanan talihsiz kaza demşsiniz bir mesajınızda da. MESKUN mahalde ne talihsizi. Adam yaya. Her yer yaya. İlla geçecek. Çocuk da çıkacak. O yüzden kurallara uyacaksın, yavaş gideceksin, sana yeşil yayaya kırmızı yanıyorsa bile yaya geçidinde yavaşlaycaksın. ÇÜNKÜ GEÇİŞ HAKKI YAYANINDIR. Absürd geliyor olabilir ama durum böyle. İster inan ister inanma. Tüm iş kazası eğitimlerinde de bu hususa vurgu yapılır, öğretilir. Bu yüzden sadece başkası için değil kendin için de kurallara uyacaksın.

Bir önceki yazımda yazdığım gibi Almanya'da bir tane motorluyu aradan geçerken görmedim. Sürt yaparken görmedim. İstisnasız hep arabanın tam arkasında şeridin ortasında, takip mesafesini korur, hız sınırlarına uyar vaziyette trafikte seyrederken/durarken gördüm.

Türkiye'de araba sürücüleri günde 5 ihlal yapıyorsa motor sürücüleri 50 yapıyor. 5 ihlalin birinde ölümlü kaza oldu diye, 50 ihlali görmezden gelemezsin. Adam sağ kapıyı açtı motora çarptı diye döven motorcular var. "Aynaya baksana" diyor. "Yolundan gitsene a be öküz. Oradan mı gidilir" diye kendine kızma gereği hiç duymuyor.
    Bahsettiğim kaza Barkın Bayoğlunun kazasıdır.
    15 Temmuz köprüsü üzerinde yaya olamaz yasaktır.
    _____

İndirme, Bindirme ve Kapıların Açılması Kuralları
    Madde 110- Aksine bir işaret bulunmadıkça;
    a) Araç sürücüleri araçlarını, gidiş yönlerine göre yolun en sağ kenarında durdurarak, yolcularını sağ taraftan indirmek ve bindirmek, yolcular da araçların sağ tarafından inmek ve binmek zorundadırlar.
    b) Karayolunu kullananlar için bir tehlike ve engel teşkil etmeyeceğinden emin olunmadıkça;
    1) Araç durmadan kapı açmak,
    2) Kapıların kapanmasını beklemeden hareket etmek,
    3) Durakladıktan sonra aracın sağını kontrol etmeden kapı açmak ve kontrolsüz inip binmek,
    4) Taşıt yolu üzerinde araçların sol kapılarından yolcu indirip bindirmek,
    Yasaktır.

Trafik kurallarınında dediği gibi yolcu inebilir ama yolun en sağ tarafına yani araba,atv,bisiklet,motosiklet geçemeyecek kadar ve 4lüler yanık halde.

1:32
    0:59
    0:25
    ve Daha yüzlerce video var. Burada ki sorun motorcuların üzerine direksiyonu kırmayı bilen bazı otomobil sürücüleri yaya indirirken aynı hassasiyeti gösterip sağa kırmıyorlar.

Dipnot : Mutlu olacağınız bir açıklama yapayim. 26 yaşında ama akıl yaşım dediğiniz gibi 10 değil 5. Gerizekalılık sınırında olduğumu söylüyor doktorlar.
    Ama umarım siz de bir İlber Ortaylı gibi zekisinizdir. Küçük zekam ile sizi seviyorum sizden ders çıkarmam gereken çok şey var.
    Saygılarımla abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı hataya düşmeye devam ediyorsun. Motorcuların haklı olduğu 5 ya da 500 video koyman haksız oldukları 5000 videoyu geçersiz kılmaz. Ayrıca videolar hep motorculardan geliyor. Haklı olduklarında paylaşırken, haksız olduklarında SİLİYORLAR.. Şahidiz burada, bu kazada olduğu gibi. Bakış açını değiştirmen gerektiği çok aşikar inşallah anlarsın.

Ve evet ben ve benim gibi ABİLERİNDEN az ders alırsan hayatına değer katarsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buyrunuz Barkın Beyin hatalı olduğu başka bir kaza. Sol şeritte giderken birden sağa çıkıyor ve arkadan gelen motorlu arkadaşı çarpıyor. Ha Type R çıkmış ha Barkın Bey.

İşin özü video paylaşmak bir anlam ifade etmiyor. Barkın Bey o gün de ölebilirdi. Başka gün öldü. Ölüme illa bir şey sebep olacak. Ama BOMBOŞ yolda motorcular KENDİLERİYLE çarpışıyor. Neden acaba?????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    _____

a) Araç sürücüleri araçlarını, gidiş yönlerine göre yolun en sağ kenarında durdurarak, yolcularını sağ taraftan indirmek ve bindirmek, yolcular da araçların sağ tarafından inmek ve binmek zorundadırlar.
    b) Karayolunu kullananlar için bir tehlike ve engel teşkil etmeyeceğinden emin olunmadıkça;
    3) Durakladıktan sonra aracın sağını kontrol etmeden kapı açmak ve kontrolsüz inip binmek,
    Yasaktır.

Trafik kurallarınında dediği gibi yolcu inebilir ama yolun en sağ tarafına yani araba,atv,bisiklet,motosiklet geçemeyecek kadar ve 4lüler yanık halde.

ve Daha yüzlerce video var. Burada ki sorun motorcuların üzerine direksiyonu kırmayı bilen bazı otomobil sürücüleri yaya indirirken aynı hassasiyeti gösterip sağa kırmıyorlar.

Dipnot : Mutlu olacağınız bir açıklama yapayim. 26 yaşında ama akıl yaşım dediğiniz gibi 10 değil 5. Gerizekalılık sınırında olduğumu söylüyor doktorlar.
    Ama umarım siz de bir İlber Ortaylı gibi zekisinizdir. Küçük zekam ile sizi seviyorum sizden ders çıkarmam gereken çok şey var.
    Saygılarımla abi.
    Tüm videolarda motorcuların nasıl gittiği, gitmemesi gereken yerlerden gittiği görülüyor.
    Umarım böyle veya daha ağır bir olay yaşamazsın.
    Okumadan imzalamam.....

sahnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    _____

Yasaktır.

Saygılarımla abi.
    Bu yorumum videodaki arkadaşlar için.

burda ki kazaların hepsini izledim neredeyse hepsinde motorcular ya emniyetten gidiyo ya daracık yere giriyo kapı açılınca da vay anam vay babam sizde trafiğin bir parçasısınız, emniyet şeridi ve banketler size özel tahsis edilmedi kural hatası var bariz.
    LASTİK YAK RUHUNU DEĞİL...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim forum adına senden özürdiliyorum,sen haklısın. Allah rızası için bizleri affet.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sahnnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yorumum videodaki arkadaşlar için.

burda ki kazaların hepsini izledim neredeyse hepsinde motorcular ya emniyetten gidiyo ya daracık yere giriyo kapı açılınca da vay anam vay babam sizde trafiğin bir parçasısınız, emniyet şeridi ve banketler size özel tahsis edilmedi kural hatası var bariz.
    Videoları izlememiştim. Hepsinde motorcuların deli gibi hatası var. Ve arkadaş bunları "motorucların haklı, araba sürücülerinin haksız olduğu" örnekler diye vermiş....
    Kapı açana kadar neler var neler. Bunları neden görmezler anlamak imkansız. Aradan geçmek, en sağda gitmek, ani hızlanma vs vs...
    Cidden yazık.....

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi salın şu adamı beynine kaskından oksijen gitmiyor. Attığı tüm videolarda motorlar sağda solda gidiyor kapı açılınca vay anam diyor. En sağ şeritte duran adam ile kaldırım arasına girmiş kapı açılmamasını bekliyor yeminle sorunlu bir kişilik. 17 sayfa konuşulmuş çıkıp da motorlu burda hata yapmış makas atarak ve gaz açarak gidiyor demedi diyemedi. Kör olarak savunuyor konuyu hala.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TolgaUs bak güzel kardeşim.Bu motoru kullanıyorsan vereceğim örnek çok net 2x2=4 kadar basit aslında
    Eğer ki aralara giriyorsan bu kazaları yapma olasılığın %90 zaten sende şeridinde gitsen emin ol bu kazayı yapmayacaksın.isteyen kapıda açsa pencerede açsa farketmeyecek
    Bu kapı kazalarında yada üstteki doblo kazasında o araya araç girebilirmi? Giremez. Biz ülke olarak motor kültürüne sahip değiliz bunu anla artık.Bu tarz videoların sonu yok gelmeyecek ve hiçbiri seni haklı durumda göstermez.Bu kazayı yapmak istemiyorsan şeridinde BEK LE YE CEK SİN.Ha şeridinde bekleyeceksen de ne anlamı kaldı motor kullanmanın haklısın.Ama adam kapısını çatı diye adamı suçlayamazsın.Çünkü sen öldükten sonra sokmuşum haklı olmanada o kapının açılmasınada anlıyormusun?
    Bende motor kullanıyorum İstanbulda.Çok büyük konuşmim ama bu tarz kazaları yapacakmışım gibi gelmiyor.Belki yaş belki cesaret ne dersen de ama kimse beni oralara sokamaz kardeşim.
    Sen bu şekile sivri olmaya devam edersen trafikte insanlarla bukadar inatlaşır altındaki aracın kaportası olmadığını unutursan motor kazasından önce yaralanırsın.
    Kazasız belasız sürüşler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoları izlememiştim. Hepsinde motorcuların deli gibi hatası var. Ve arkadaş bunları "motorucların haklı, araba sürücülerinin haksız olduğu" örnekler diye vermiş....
    Kapı açana kadar neler var neler. Bunları neden görmezler anlamak imkansız. Aradan geçmek, en sağda gitmek, ani hızlanma vs vs...
    Cidden yazık.....
    Linç Squad tarafından sadece eleştirilmek için eleştiriliyorum. Hiç diğer yazdıklarım okunmuyor sıkıntı yok
    Motorcular haklı veya araç sürücüleri haklı diye birşey yazmadım ki. Dediğim gibi yorum yapmıcam artık sadece trafik kuralını koyup susuyorum.
    Tanıdığım 2 3 arkadaşımın başına gelen kapı açma kazaları hep %50 %50 olarak kusurlandı.
    Burada değinmek istediğim temel nokta, İlk defa İstanbul da araç kullanmıyorsunuz. Her zaman sağınızdan motorlar geçiyor.
    Bu yüzden 1 saniyeliğine sağ şeritte olsanız dahil aynaya kafanızı çevirirseniz hem sizin zamanınızdan çalınma olasılığı olmayacak. Hemde motorcunun.
    Bu saatten sonra da daha yüz binlerce motorcu geçicek sizin sağ tarafınızdan. Ne ben burda yazdım diye motorcular çoğalacak. Ne de siz yazdınız diye motorcular eksilecek.

Haddim olmayarak siz değerli abilerime ufak bir tavsiye verebilecek olur isem ;
    Ayna da motorcu gördüğünüz de yol açmakla uğraşmayın o ne yapar ne eder sizi geçer. Eğer hızlı geliyorsa zaten geçip gideceği noktayı belirlemiştir.
    Hareket ettiğiniz zaman daha tehlikeli bir durumda kalıyoruz. Sağ tarafınıza sadece 1 tık daha özen göstermeniz dileklerimle..

Saygılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saygılarımla abi.
    Tolgacım canım kardeşim doktorun doğru bir teşhis koymuş sana ama eksik. Sen sınırda değil bidiğin gerizekalısın. Koyduğun tüm videolarda motorcular olmamaları gereken yerde. Orada olmasalar kaza olmayacak. Sadece sürücüler kural çiğnemiş olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayna da motorcu gördüğünüz de yol açmakla uğraşmayın o ne yapar ne eder sizi geçer. Eğer hızlı geliyorsa zaten geçip gideceği noktayı belirlemiştir.
    Hareket ettiğiniz zaman daha tehlikeli bir durumda kalıyoruz. Sağ tarafınıza sadece 1 tık daha özen göstermeniz dileklerimle..

Saygılar.

Yok ya? Senin planladigin rotayi hesaplayayim birde ? Ya gecemezsen ve ben senin uzerinden gecersem ne olacak? bu seferde vay anam gordude yol vermedi, arkamdan dengesiz bir motor ufacik bir araliktan gecmeye calisiyorsa ve fark ettiysem yol vermeye calisirim tabiki cunku basima dert acilsin istemiyorum, arabam hasar gorsun istemiyorum. Sen gecmemen gereken bir yerden gececeksin diye hem kendi hayatini riske atiyorsun hemde benim gelecegimi tehlikeye atiyorsun sonra birde bu duruma adapte olmasi gereken ben oluyorum. Sacmalamayin, adam gibi kullanin motorunuzu. Bu ulkede insan gibi motor kullanirken basina birseyler gelenler asil burada dusunulmesi, problemin cozulmesi gerekenler (orn: sulama fiskiyeleri magdurlari vb).

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler