User Tag List

Sayfa 18/33 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon
610 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ya? Senin planladigin rotayi hesaplayayim birde ? Ya gecemezsen ve ben senin uzerinden gecersem ne olacak? bu seferde vay anam gordude yol vermedi, arkamdan dengesiz bir motor ufacik bir araliktan gecmeye calisiyorsa ve fark ettiysem yol vermeye calisirim tabiki cunku basima dert acilsin istemiyorum, arabam hasar gorsun istemiyorum. Sen gecmemen gereken bir yerden gececeksin diye hem kendi hayatini riske atiyorsun hemde benim gelecegimi tehlikeye atiyorsun sonra birde bu duruma adapte olmasi gereken ben oluyorum. Sacmalamayin, adam gibi kullanin motorunuzu. Bu ulkede insan gibi motor kullanirken basina birseyler gelenler asil burada dusunulmesi, problemin cozulmesi gerekenler (orn: sulama fiskiyeleri magdurlari vb).
    Eğer buradakilerin dediği gibi typer cı yol verme maksatlı sağa geçti ise bu yüzden başına bela açıldı işte. Tam olarak sorunun kaynağını bulduğunuz için 100 altın kazandınız. Size şu şeritte seyredin soldan gidin sağdan gidin demedim. Egzoz sesi veya aynada motorcu gördüyseniz 1 kaç saniyeliğine hareket etmeyin geçip gidecektir dedim.

Saygılar.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sen de 190-200'le aralardan geçmeye devam et o zaman 100-200 altında diğer tarafta sana verirler.

Saygılar bizden.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birisine laf anlatmaya çalışmak için sizce de 18 sayfa çok değil mi arkadaşlar?

ülkenin her yerinde her şeyin en iyisini bilen insanlar var işin kötüsü bu insanların bazıları önemli görevlerde
    bence bu daha önemli..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de trafik kültürü yok. Kimse kural vs takmıyor araba sürenide takmıyor, ticari araç kullananıda takmıyor, motosiklet kullananıda takmıyor. O yüzden trafik tecrübesi çok önemli. Malesef genç yaşta trafikle ilk motosikletle tanışanlar çok tehlike yaşıyorlar. Gençliğin verdiği deli cesareti ve son yılların youtuber vlogger saçmalığıda tuzu biberi oluyor. İleri yaşlarda ve otomobilden gelenler çok daha avantajlı çünkü hem trafik tecrübeleri var kim ne yapar ne eder tahmin edebiliyorlar hem de o gençlik sendromu olmadığı için daha az risk alıyorlar. 17-25 arası tabi caizse deli fişek.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TolgaUs

iyi sürücü, kendisinin ve aracının güvenliğini başkalarına bırakmadan en önce güvenli hamleyi yapan kişidir.

sen motoru Türkiye'de kurallara göre kullanırsan zaten yaşama şansın az. ülkemizde kural tanımazlık dalgınlık v.s hat safhada her taşıt sürücüsü için mevcut. keşke kurallara uygun olarak bir trafik sürülebilse.

ve senin de kask kameran ile youtuber olma aşkın, doğrulardan uzaklaşmanı sağlamış az objektif olmayı hedefle.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer buradakilerin dediği gibi typer cı yol verme maksatlı sağa geçti ise bu yüzden başına bela açıldı işte. Tam olarak sorunun kaynağını bulduğunuz için 100 altın kazandınız. Size şu şeritte seyredin soldan gidin sağdan gidin demedim. Egzoz sesi veya aynada motorcu gördüyseniz 1 kaç saniyeliğine hareket etmeyin geçip gidecektir dedim.

Saygılar.
    Tamam abicim bundan sonra egzoz sesi veya motorcu gördüğümüz zaman hareket etmeyiz ki geçip gitsin.

Saygılar

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada kazanın olduğu akşam 1 saat geçmedi 2 tane video yüklendi internete..

Muhtemelen de vefat eden kişinin arkadaşıydı... git acını yaşa, arkadaşını bekle internete koymak nedir abicim
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoları izlememiştim. Hepsinde motorcuların deli gibi hatası var. Ve arkadaş bunları "motorucların haklı, araba sürücülerinin haksız olduğu" örnekler diye vermiş....
    Kapı açana kadar neler var neler. Bunları neden görmezler anlamak imkansız. Aradan geçmek, en sağda gitmek, ani hızlanma vs vs...
    Cidden yazık.....
    bitanesinde açık kapıya vurdu ya la adam husahuasuhuhsh
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru bir tesbit

Haddim olmayarak siz değerli abilerime ufak bir tavsiye verebilecek olur isem ;
    Ayna da motorcu gördüğünüz de yol açmakla uğraşmayın o ne yapar ne eder sizi geçer. Eğer hızlı geliyorsa zaten geçip gideceği noktayı belirlemiştir.
    Hareket ettiğiniz zaman daha tehlikeli bir durumda kalıyoruz. Sağ tarafınıza sadece 1 tık daha özen göstermeniz dileklerimle..

Saygılar.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte ki şu motor otomobil ayrımı saçmalığını da hiç anlamıyorum.
    1- Otomobil ya da motosiklet şeritte gitmeli.
    2- Emniyet motor ya da siren-çakarlı araba yolu olmamalı.
    3- Motorsiklet sürücüleri, otomobilin şeridindeki boşta kalan 40-50 cm'lik payları babalarının yolu sanıp, silme sollama yapmamalı.. Adam gibi boş şerit kullanmalı..
    4- Otomobil sürücüleri, motorsiklet sollarken, motorun bulunduğu şeridin nerdeyse yarısına kadarını taciz etmeli, araba sollarken neyse aynısını yapmalı.
    5- motosikletler hem sağ hem sol şeritlerde kalan emniyet ve şerit paylarından vazgeçmeli.. Sol şeritte gidiyoruz 60-70 adam bana selektör ediyor, sol şeridinden orta şeride yanaşta oradan geçeyim seni.. Ee ben orta şeriddekini taciz ediyorum o nolcak ?
    Velhasıl, trafikte motorcu arabacı mevzusunu bırakmalı. Herkes adam gibi sürmeli.

Kaza iki tarafında yanlışları bulunan vahim bir durum.. Allah sabır versin.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece dip not olarak söylüyorum. -Motor enine maks. 70-80 cm genişlikte(gw gibi istisnafi motorlar hariç) olduğundan hızlıysa dahi sizin yer vermenize gerek kalmadan sizi geçip gider bu konuda sorun yok.-

Bence bu konu yersiz uzadı, 2 tarafa da geçmiş olsun, ölen kardeşimizin mekanı cennet olsun yaralılara allah şifa versin demek yerine oradaki savcı ya da karar verici merci gibi ya da 2 tekercilerin 4 tekercileri, 4 tekercilerin 2 tekercileri ithamda bulunmasının kimseye faydası olacağını sanmıyorum.

Motosiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu söyleyenlere hep söylediğim, sen canına ne kadar az değer verirsen o kadar fazla tehlikeli diyorum. Kendini sevmiyorsan ya da etrafında seni sevenleri umursamıyorsan istersen volvo s40la git istersen range rover la can riskin ya da etrafındakileri riske atma durumun hep mevcut.
    Instagram: mutusgarage

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem arabacı hem motorcuyum, iki kelam edeyim.

Sıkışık trafikte (akmayan 30 km/s altı), motorcuların sizler ile aynı şeritte köprüyü geçmesini beklemek hayalcilik olur, keza motor ile o kadar uzun bir süre sabit duramazsınız, fiziken imkansız. Bunun imkansız olmasından dolayı; Avrupa'da ve Amerika'da aralardan gidebilmeleri için kurallar mevcut. Ülkemizde böyle bir kural olmadığından dolayı, motorcular emniyet şeridini kullanmaktalar, çünkü ülkemizde otomobiller düz bir sıra halinde şeritlerinde gitmiyorlar. Emniyet şeridine girmenizi söyleyenler de ülkenin polisleri bu arada kimse kafasına göre emniyete girmiyor.

Duran trafikte, otomobillerin sağından gitmeye çalışan (emniyet yoksa) motorcu net gerizekalıdır, seve seve kapıyı açıp kendisini düşürebilirsiniz. Haketmiştir.

Akan trafikte milletin dibinden geçen, makas atan bir motorcunun da çok yaşamak istediğini düşünmüyorum. Vurunca çok üzülmeyin, haketmiştir.

Bugün motosikletlerin hepsi otomobil olursa, yaşamakta olduğunuz trafik karmaşası çok daha kötü bir hal alacak. O adamların motora biniyor olmasının size de faydası var, bunu da unutmamanızı ve unutmamamı söylemekten de edemeyeceğim.

40.000 kilometre bir fiil motor kullanıp, tek bir temas yaşamamış, üzerine kapı açılmamış, tek bir ceza yememiş Megane RS'li (arabacı) kardeşiniz.

Sevgiler,
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 kmh la giden bir mt07'yi bacak aralarına alsınlar. 15dakikada pişik garantili.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem arabacı hem motorcuyum, iki kelam edeyim.

Sıkışık trafikte (akmayan 30 km/s altı), motorcuların sizler ile aynı şeritte köprüyü geçmesini beklemek hayalcilik olur, keza motor ile o kadar uzun bir süre sabit duramazsınız, fiziken imkansız. Bunun imkansız olmasından dolayı; Avrupa'da ve Amerika'da aralardan gidebilmeleri için kurallar mevcut. Ülkemizde böyle bir kural olmadığından dolayı, motorcular emniyet şeridini kullanmaktalar, çünkü ülkemizde otomobiller düz bir sıra halinde şeritlerinde gitmiyorlar. Emniyet şeridine girmenizi söyleyenler de ülkenin polisleri bu arada kimse kafasına göre emniyete girmiyor.

Duran trafikte, otomobillerin sağından gitmeye çalışan (emniyet yoksa) motorcu net gerizekalıdır, seve seve kapıyı açıp kendisini düşürebilirsiniz. Haketmiştir.

Akan trafikte milletin dibinden geçen, makas atan bir motorcunun da çok yaşamak istediğini düşünmüyorum. Vurunca çok üzülmeyin, haketmiştir.

Bugün motosikletlerin hepsi otomobil olursa, yaşamakta olduğunuz trafik karmaşası çok daha kötü bir hal alacak. O adamların motora biniyor olmasının size de faydası var, bunu da unutmamanızı ve unutmamamı söylemekten de edemeyeceğim.

40.000 kilometre bir fiil motor kullanıp, tek bir temas yaşamamış, üzerine kapı açılmamış, tek bir ceza yememiş Megane RS'li (arabacı) kardeşiniz.

Sevgiler,
    Burası bir otomobil platformu ve aktif kullanıcıların %90 hayatında motor selesi uzerine oturmamıs bile olabilir. o yuzden o bahsettiğin kural ihlalleri ile alakalı, motor da seritten gitsin, emniyete girmesin, adam olsun, yoksa ebesininkini tersten gorsun tarzı yorumlar hep bu yuzden.

15 yıldır aktif motor kullanıyorum ama kendime asla ''motorcu'' demiyorum. şimdiye kadar 1 kere de bana kapı acıldı ve carpıp dustum. heralde 2009 yılı falandır. bunlar tecrube o gun bugun 100.000 lerce km yol yapmısımdır istanbul trafiginde bir daha basıma o tarz birsey gelmedi. son sn durduklarım olmustur. sagdan gececeksem ''extra kontrollu davranıyorum''

en son yaklasık 100.000 km kadar once bir kazam oldu anlatayım; ben e5 de her zaman solun solunu kullanırım ''kendimi orada guvende hissediyorum'' bir gun yine solun solundan gidiyorum aksam trafiği heryer kilit. goztepe-bostancı yonundeyim, bostancı cıkısına yakastım cıkıstan cıkmam gerek. Sağ sinyalimi verdim sol serit icine girdim, oradan ortaya gecmek icin beklerken sağıma kafamı cevirdim ayna kor noktasına kalmayayım diye arac vardı girmedim tekrar tam anlamıyla onumu dondugumde akan trafik durmustu. Frene bastım ve cat motorla beraber yerdeyim aslında cok basit ve biz motorcuların serit aralarında yasadıgımız cok sık kaza turudur. neyse ki bilek zedelenmesi ve ayna kırılmassıyla gecti gitti o gun bu gun vukatım yok cok sukur.

yani demem o ki motorla seritte bir aracı takip etmek oyle kolay bir is değil cok daha kolay kaza yaparsınız, dusersiniz, surekli ani frenlemeler oluyor trafikte arada kaldınız mı sıctınız demektir. çift kasarlı tost

artık ben okuyup geciyorum genel olarak bıraktım insanlarla tartısma laf anlatma islerini, tolga us cıktı bi yerlerden masallah bu konuda forumda estiriyor :P

genel olarak he deyip gecmek lazım.

octi RS li arabacı kardesiniz
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her zaman dediğim gibi hocam ben burada kimseyle tartışmıyorum. Kimsenin yorumuna kötü gözle bakmıyorum. Çünkü çoğu insan kullanmamış ki bilsin. Bende motosiklet sürücüsü olmadan önce buradakiler gibi düşünüyordum. Motor üstünde daha toyum. Altı üstü 40.000km lik 2 yıllık bi geçmişim var. 18-24 yaş arası yaklaşık 300.000km lik otomobil geçmişim var. İnşallah siz abilerimde birgün o kutunun içinde kaybettiğiniz vakte acıyıp 2 teker üzerine çıkabilirsiniz

Ünlü bir filozof dayımız der ki ; anlaman için yapman lazım.

Saygılar.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BORKED

YouTube
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Motorcuların mesihisin tolgaus respect

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorcuların mesihisin tolgaus respect
    Gerçekten böyle mi düşünüyorsun

Neyse. Barış sözleşmesi imzalanmalı artık bence.

Bugun typercının üzerine napıyosun lan diye koşan sürücüsü ilkanın durumunu gördüm kırıkları varmış ve 1 aylık tedaviden sonra iyileşeceğini yazıyor.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Gerçekten böyle mi düşünüyorsun

Neyse. Barış sözleşmesi imzalanmalı artık bence.

Bugun typercının üzerine napıyosun lan diye koşan sürücüsü ilkanın durumunu gördüm kırıkları varmış ve 1 aylık tedaviden sonra iyileşeceğini yazıyor.
    Evet şapşikk gerçekten öyle düşünüyorum, yaşasın motorsiklet sürücüleri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler