User Tag List

Sayfa 24/33 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon
610 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya genelleme yapmaya ne kadar meraklısınız.
    Anlamamaya ne kadar meraklısınız. Her motor kullanana söylemiş olmam gibi bir saçma düşünceye dalmayacaksınız sanıyorum?

Uzun sürelerdir trafikteyim, otomobilde de motorda da, hatta her türlü taşıtta mükemmel milletimizin saçmalamalarını en net şekilde gözlemliyorum.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu ben de son 1 senedir kendi şeritimde gitmeye çalışırken neler yaşadım yazsam tüm 4 teker sürücüleri mallaştı, adam öldürmeye çalışıyor desem olur mu?

Saçmalamayın lütfen yahu. Büyük bir bölümümüz bu mereti ulaşım ve keyif için kullanıyor, kendi canını tehlikeye atanlar için adam akıllı sürenlerin günahına girmeyin. Motosiklette kendi canına ne kadar az kıymet veriyorsan o kadar kısa yaşıyorsun bu kadar basit. Birbirimizi rencide etmeyelim gerek yok.
    Instagram: mutusgarage

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konunun tamamını okumadın sanırım. bir önceki msjda "Motorcunun sağdan arabayı sollaması ölmesini gerektirecek kadar tehlikeli ve hatalı bir kural ihlali değil Allah rahmet eylesin. " diyerek typerın carptıgı kişiyi vefat etmiş sanıp ona göre yorum yapıyorsun. fakat ilk teması yaşayan vefat etmemiş. typercı hatasını bir şekilde kurtarmış sayabiliriz önüne düşen motorra çarpmamak için arabasını bariyere vermiş. arkadan gelen arkadaş maalesef kapıya çarpıp vefat etmiş.
    bunu bana da söylediler.. gerçek mi bilemedim..
    eğer böyleyse sürücüye gerçekten çok kötü.. suçu hafifletir ama başkasının pok yemesini canıyla ödemiş cocuk, yazıkk
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ben de son 1 senedir kendi şeritimde gitmeye çalışırken neler yaşadım yazsam tüm 4 teker sürücüleri mallaştı, adam öldürmeye çalışıyor desem olur mu?

Saçmalamayın lütfen yahu. Büyük bir bölümümüz bu mereti ulaşım ve keyif için kullanıyor, kendi canını tehlikeye atanlar için adam akıllı sürenlerin günahına girmeyin. Motosiklette kendi canına ne kadar az kıymet veriyorsan o kadar kısa yaşıyorsun bu kadar basit. Birbirimizi rencide etmeyelim gerek yok.
    E zaten ben kendi halinde olan, adam gibi kullanana niye laf edeyim. Manyak mıyım.

"Ocu, bucu" ayrımı önyargısından beni de aynı şekilde düşünüyor sanıyorsunuz sanıyorum

Trafiğimiz belli, cahilini, malını, psikopatını, şerefsizini, kanı bozuğu geçtim, "okumuş" dediğimiz kitlede bile adam gibi otomobil kullanan sayısı az. Eh böyle ortamda her taşıt için geçerli.

Denizde İstanbul kara trafiği gibi tekne trafiğimiz olsa, "aha bu dekneciler böyle" diyeceğiz Onda bile neler neler yapıyorlar, sahil kesimlerinde şu tur teknelerine bakın. Adam hayatında deniz görmemiş, kaptan olmuş... Belgesi falan yok zaten sorsan kesin... Adı kaptan. Ben daha güzel yanaştırırım tekneyi

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 yılından beri trafikteyim. 4 5 yılı araba üzerinde uzun km ler geçirdim. Hiç bir zaman kör noktamda motorcu kalmadı. Görmek istersen görürsün.
    Kusura bakma da nah görürsün. Üzerinde 300 bin km yol yaptığım, her noktasına hakim olduğum hafif ticari aracımız var. Sağ arkada saklanan bir sürü motorcuya denk geldim. Şerit arası yaparlar sonra sonra zart diye dibimde biterler. Ben şeridime bakıyorum kardeşim. Şerit arası yapan dangalakları düşünmek zorunda değilim. Çukur olur, su birikintisi olur, şeridim dahilinde sağa sola kayarım. Kör noktamda seyredeni düşünmek zorunda değilim. Kendi canını düşünen nizami şerit değiştirir zaten.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma da nah görürsün. Üzerinde 300 bin km yol yaptığım, her noktasına hakim olduğum hafif ticari aracımız var. Sağ arkada saklanan bir sürü motorcuya denk geldim. Şerit arası yaparlar sonra sonra zart diye dibimde biterler. Ben şeridime bakıyorum kardeşim. Şerit arası yapan dangalakları düşünmek zorunda değilim. Çukur olur, su birikintisi olur, şeridim dahilinde sağa sola kayarım. Kör noktamda seyredeni düşünmek zorunda değilim. Kendi canını düşünen nizami şerit değiştirir zaten.
    dikkatli ol sen yine de ya,bordo bereli gibi yanından geçip giderler
    imzasız..

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkatli ol sen yine de ya,bordo bereli gibi yanından geçip giderler
    Geçen geçip gitsin de, motorları fark edin diye ağlamasınlar kafi. İşi gücü bırakıp bunlara koridor açıcaz sanki. İsteyen aradan gider, isteyen emniyet şeridinden. Mesuliyeti kendilerine artık.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konunun tamamını okumadın sanırım. bir önceki msjda "Motorcunun sağdan arabayı sollaması ölmesini gerektirecek kadar tehlikeli ve hatalı bir kural ihlali değil Allah rahmet eylesin. " diyerek typerın carptıgı kişiyi vefat etmiş sanıp ona göre yorum yapıyorsun. fakat ilk teması yaşayan vefat etmemiş. typercı hatasını bir şekilde kurtarmış sayabiliriz önüne düşen motorra çarpmamak için arabasını bariyere vermiş. arkadan gelen arkadaş maalesef kapıya çarpıp vefat etmiş.
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu bana da söylediler.. gerçek mi bilemedim..
    eğer böyleyse sürücüye gerçekten çok kötü.. suçu hafifletir ama başkasının pok yemesini canıyla ödemiş cocuk, yazıkk
    Kazada vefat eden kişi mt 09 kullanıyormuş ilk typerın vurduğu motorda yamaha mt 09 yan kapıdan vuran motor farklı bir model ilk darbeyi alan vefat etmiş.

Motor sürücüleri zaten kuralara uysa bu kazalar kırmızı ışıktan yeni kalkıyoruz kırmızıda durmamak için adam elektirikli ile kaldırıma çıkmış far vb yanmıyor lak dedi önüme kırdı yeni hızlanıyordum bende soldaki arabayı az sıkıştırıp fren yapmak zorunda kaldım kaçırmasama ya bana vurucaktı yada hızlı kalksam diğer kaldırımın başlangıcına vurucaktı. Bu videoda typer suçsuz demiyorum ama motorcular gerçekten kural tanımıyorlar.

Şimdi bu adamı nasıl farkedelim geneli böyle
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu da çok yaşamaz
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Su videodaki motor kullananjn ne motora ne arabaya ne sagda giden yayaya bi boka saygisi bi ski yok amk. E5 inde en civxivli oldugu o merter katiliminda bir araba burun cikartsa bu tiklasa ucsa. Sonr avay efendim motoru gormuyorsunuz.

Normal giden motorcularida tehliyeye atmis.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazada vefat eden kişi mt 09 kullanıyormuş ilk typerın vurduğu motorda yamaha mt 09 yan kapıdan vuran motor farklı bir model ilk darbeyi alan vefat etmiş.

Motor sürücüleri zaten kuralara uysa bu kazalar kırmızı ışıktan yeni kalkıyoruz kırmızıda durmamak için adam elektirikli ile kaldırıma çıkmış far vb yanmıyor lak dedi önüme kırdı yeni hızlanıyordum bende soldaki arabayı az sıkıştırıp fren yapmak zorunda kaldım kaçırmasama ya bana vurucaktı yada hızlı kalksam diğer kaldırımın başlangıcına vurucaktı. Bu videoda typer suçsuz demiyorum ama motorcular gerçekten kural tanımıyorlar.

1. bu adamı egzos sesinden farkedersin ciddi bir torklu gurultusu var.
    2. altını cizdim geneli boyle değil işte goz gore gore nasıl genelleme yapabiliyorsunuz ? bu adam 5 dk lık bu agresif surusu boyunca kac adet motosikleti sollayıp gecti say bakalım ?

genel o solladıgı motorlar, bu tip elemanlar azınlık, zaten merak etme bu cocuk bu kafa ile surmeye devam ederse cok yasamaz.

belki 50.000 tane arabanın yanından/arasından ciddi hızlı ve riskli gecis yaptı ve kimse aniden serit değistirmedi. bu demek değil ki bir gun zart diye biri onune atlamayacak, atladıgında da allah yardım etsin 2 tarafa da.

bizim tartıstıgımız kazaa ile bu cocugun kullanımı cok farklı, biri sıkısık trafikte olabildiğince agresif kullanıyor. Diğeri yani bizim elemanlar akan trafikte makaslaya makaslaya ''grup surusu'' eglenmeye gazlamaya cıkmıslar. rotalarını da soyleyeyim buyuk ihtimalle Besiktastan-kadıkoy/caddebostan tarafına gidiyorlardı.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

şunu şöyle kullanan adam da bırakın ölsün amk
    ölmeyip soyu devam mı etsin? sonuçta genlerle aktarılan bir çok özellik var
    ben bu salağın üremesindense ölmüş olmasını tercih ederim
    hümanizmin mına koyim hümanizm de bir yere kadar gerizekalılar çoğaldıkça bizim yaşamımız daralıyor..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu videoda typer suçsuz demiyorum ama motorcular gerçekten kural tanımıyorlar.

Kardeşim sen hatırlamazsın bundan 10 sene önce trafik daha azdı heryerde kamera yoktu,cezalar hafifti.Şu videoda gördüğün hareketleri arabalar yapardı.E5 makas atma yeri ,tem topspeed rolling pisti,sahil yolları virajdı yanlamaydı bunlar için kullanılırdı.Trafik sıkıştı denetlemeler sıklaştı arabalar bunları yapamaz oldu.Şimdi geçmişte bunlara şahit olmuş hatta alkış tutmuş büyük ihtimalle bu hareketleri uygulamış camia motorsikletleri yargılıyor,günah keçisi ilan ediyor.Ayrıca motorsikletlilerin geneli değil azınlığı bu şekilde kullanıyor.

Hala bu kazada tek tarafı suçlayacak kadar at gözlüklüler var.Motorsiklet gazlamış makas atmış e typerda sinyalsiz aniden şerit değiştirip motorsikleti ezmiş bu kadar basit iki tarafta suçlu.
    Dr.Ecu

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi çapında hem otomobil hem de motosiklet kullanmış biri olarak söylüyorum, arkanızda motosiklet gördüğünüz zaman o sizin önünüze geçinceye kadar hiç bir şey yapmayın. ne şerit değiştirme ne hız azaltma, aynı sürüş ile devam edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi çapında hem otomobil hem de motosiklet kullanmış biri olarak söylüyorum, arkanızda motosiklet gördüğünüz zaman o sizin önünüze geçinceye kadar hiç bir şey yapmayın. ne şerit değiştirme ne hız azaltma, aynı sürüş ile devam edin
    evet zaten hem kazayı yapan arac surucusu hem burada ki atgozluklu arkadaslar daha once motosiklet kullanmıs olsaydı sizin ne demek istediğinizi suan anlarlardı.

ama sanmıyorum suan ne demek istediğinizi bir cok arabacı arkadasımız anlayamaz. hop motor geliyo dur saga/sola kacayım, kafasındalar.

tabi ben bu konuda arac surucusu yarıs yapmak istedi demedim hiç bir zaman, panik yaptı kendini saga sola atmaya calıstı gozuyle bakıyorum.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya arkadaşlar hepimizin eşi, ablası, dedesi, vs çıkıyor trafiği hiç kimse başkasının ne yapabileceği hakkında fikir yürütmek zorunda değil o yüzden kurallar var trafikte
    ben arkamdan 150 ile gelen bir motorsiklet görsem korkarım eşim panik yapar bir başkası şerit değiştirir bir başkası frene basar
    siz diyorsunuz ki motorları bırakın onlar kurallara uymazlar siz normal yolunuzda seyredin
    hadi ben dediğinizi yaptım diyelim peki bilmeyenler ne yapacak?
    bunun yerine herkesin trafik kurallarına uyması mantıklı olan değil mi?
    aynı konuyu o zaman motorsiklerler yerine harfiyat kamyonlarıyla ilgili de kouşabiliriz
    deriz ki "bırakın onlar 120-130 geçsinler siz şeridinizi değiştirmeyin yük olmadığı zaman çabuk sıraya girmek için acele ediyorlar"
    ya da arkadan itişliler için mesela "bırakın onlar kavşaklarda yan çizerlerse siz hiç bir şey yapmayın bitmesini bekleyin sıkılınca normal şeritlerine girer onlar siz bitmesini bekleyin"
    e kurallara kim uyacak?
    ben mi uyucam bir tek?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millete at gözlüğü muamelesi yapıyorlar,cahil cahil şeyleri örnek gösterip kural diye önümüze seriyorlar .

bordo bereli gibi yanınızdan geçer,siz hazır ol da bekleyin
    motor sesi mi duydunuz ,bismillah çekin eşinizin çocuğunuzun elini sıkın arabada sakinlikle şeritte bekleyin.

imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. bu adamı egzos sesinden farkedersin ciddi bir torklu gurultusu var.
    2. altını cizdim geneli boyle değil işte goz gore gore nasıl genelleme yapabiliyorsunuz ? bu adam 5 dk lık bu agresif surusu boyunca kac adet motosikleti sollayıp gecti say bakalım ?

genel o solladıgı motorlar, bu tip elemanlar azınlık, zaten merak etme bu cocuk bu kafa ile surmeye devam ederse cok yasamaz.

belki 50.000 tane arabanın yanından/arasından ciddi hızlı ve riskli gecis yaptı ve kimse aniden serit değistirmedi. bu demek değil ki bir gun zart diye biri onune atlamayacak, atladıgında da allah yardım etsin 2 tarafa da.

bizim tartıstıgımız kazaa ile bu cocugun kullanımı cok farklı, biri sıkısık trafikte olabildiğince agresif kullanıyor. Diğeri yani bizim elemanlar akan trafikte makaslaya makaslaya ''grup surusu'' eglenmeye gazlamaya cıkmıslar. rotalarını da soyleyeyim buyuk ihtimalle Besiktastan-kadıkoy/caddebostan tarafına gidiyorlardı.
    Bunlar azınlık doğrudur.
    Peki diğer solladığı, sıkıştırdığı motosikletleri gördün mü? Hep söylediğim şey şu; "Hepiniz tek bir yerden gitseniz bir süre sonra sürücülerde sağımda motor olabilir refleksi oluşur."
    Yolda dağınık olarak gidiyorsunuz. Sağımdaki motosikleti kontrol ederken solumda beliriyorsunuz. Bunu yapmayın. Herkesin pür dikkat sizi izlemesini bekliyorsunuz. Evet trafik bunu gerektirir ama her an her şeye dikkat edemezsin. Senin de bana dikkat etmen lazım. "Kafama göre gideyim, arada geçeyim, obana dikkat etsin" diye bir şey yok. Sen motosiklet, ben otomobille kaza yapsak ben en fazla işime 15 gün toplu taşıma kullanarak giderim sen iyi ihtimalle 10 gün yatak istirahatı alırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar hepimizin eşi, ablası, dedesi, vs çıkıyor trafiği hiç kimse başkasının ne yapabileceği hakkında fikir yürütmek zorunda değil o yüzden kurallar var trafikte
    ben arkamdan 150 ile gelen bir motorsiklet görsem korkarım eşim panik yapar bir başkası şerit değiştirir bir başkası frene basar
    siz diyorsunuz ki motorları bırakın onlar kurallara uymazlar siz normal yolunuzda seyredin
    hadi ben dediğinizi yaptım diyelim peki bilmeyenler ne yapacak?
    bunun yerine herkesin trafik kurallarına uyması mantıklı olan değil mi?
    aynı konuyu o zaman motorsiklerler yerine harfiyat kamyonlarıyla ilgili de kouşabiliriz
    deriz ki "bırakın onlar 120-130 geçsinler siz şeridinizi değiştirmeyin yük olmadığı zaman çabuk sıraya girmek için acele ediyorlar"
    ya da arkadan itişliler için mesela "bırakın onlar kavşaklarda yan çizerlerse siz hiç bir şey yapmayın bitmesini bekleyin sıkılınca normal şeritlerine girer onlar siz bitmesini bekleyin"
    e kurallara kim uyacak?
    ben mi uyucam bir tek?
    ince bir çizgi var onu atlıyorsun, panik yapan arkadas yaklasık 400 hp lik FK2 TYPER kullanıcısı, mikra yada clio kullanan hanım kardesimiz değil. ayrıca oraya gelene kadar o tarz suruculerın yanından da gecmislerdir gazlaya gazlaya ama panik yapan kendini saga sola atmaya calısan bizim gibi gazcı/keyfine duskun bir arkadasımız.

o verdiğin ornekler de gercekten konu ile cok alakasız, gobekte 360 doneneni beklemek falan hos değil.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler