User Tag List

Sayfa 25/33 İlkİlk ... 152324252627 ... SonSon
610 sonuçtan 457 ile 475 arası

Konu: Kırmızı Typer fk2 - Motorsiklet kazası İstanbul

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ''Otomobil Teknik Bilgi Platformu''nda otomobil sürücülerine arabacı yaftalaması yapılıyor Burası otomobiller üzerine kurulu ee doğal olarak herkesin ilk önceliği otomobil. Suçlu suçsuz kısmında değilim,zaten her şey ortada.

Yani bayanların yaptığı gibi ''beni hiç anlamıyosn yhaa.'' muhabbetlerine girmeye gerek yok . Herkesin hayatında oluşan zorlukları anlamak için onların bulunduğu hayatı yaşayamayız ki . Dağ tırmanmayı seven,tehlikeyi göze almıştır . Oluşabilecek tehlikelerden dağ değil kendisi sorumludur. Şimdi o buraya gelip hayatında hiç tırmanmayan arabacı adamlar gelip burada at gözlüğüyle bakıyor der mi ?

Kimisi dalmayı seviyor,kimisi bundan korkuyor . Kimi yükseğe çıkıyor incecik tel üzerinde durmaya çalışıyor,yetmiyor onun üzerinde yürüyor. Banane kendi hayatı,kendi tehlikesi. Herkes aynı cesarete ulaşmak zorunda değil. Motosiklet sürmekle de cesaretli erkek olunmuyor (bu kısım tolga'ya hitabendi.) Motosiklet sürmeyi cesaret ile kıyaslandırdı.

Cesaret konularına girilir ise motosiklet çoğu kişinin hayatında sidikli fadime kalır .
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ince bir çizgi var onu atlıyorsun, panik yapan arkadas yaklasık 400 hp lik FK2 TYPER kullanıcısı, mikra yada clio kullanan hanım kardesimiz değil. ayrıca oraya gelene kadar o tarz suruculerın yanından da gecmislerdir gazlaya gazlaya ama panik yapan kendini saga sola atmaya calısan bizim gibi gazcı/keyfine duskun bir arkadasımız.

o verdiğin ornekler de gercekten konu ile cok alakasız, gobekte 360 doneneni beklemek falan hos değil.
    ya yüksek güçte bir arabaya biniyor diye adam panik yapamaz mı?
    bende 180 beygirlik bir arabaya biniyorum benim panik yapma hakkım yüzde kaç?
    eşim kullandığı zaman yüzde kaç?

yani adam 150 ile giderken tek tekere kalkıyor siz burda gelmiş "ama o öyle gelirken siz hiç bir şey yapmayın o bir şekilde yanınızdan geçer" diyorsunuz
    cidden bunu mu savunuyorsunuz? bizden beklentiniz bu iken motorcudan beklentiniz ne?
    kurallara uyması mı yoksa tüm araç kullanıcılarına bu telkini benimsetip motorlara sınırsız kuralsız bir özgürlük tanımak mı?
    motorcular da trafik kurallarına uyacak mı uymayacak mı?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar azınlık doğrudur.
    Peki diğer solladığı, sıkıştırdığı motosikletleri gördün mü? Hep söylediğim şey şu; "Hepiniz tek bir yerden gitseniz bir süre sonra sürücülerde sağımda motor olabilir refleksi oluşur."
    Yolda dağınık olarak gidiyorsunuz. Sağımdaki motosikleti kontrol ederken solumda beliriyorsunuz. Bunu yapmayın. Herkesin pür dikkat sizi izlemesini bekliyorsunuz. Evet trafik bunu gerektirir ama her an her şeye dikkat edemezsin. Senin de bana dikkat etmen lazım. "Kafama göre gideyim, arada geçeyim, obana dikkat etsin" diye bir şey yok. Sen motosiklet, ben otomobille kaza yapsak ben en fazla işime 15 gün toplu taşıma kullanarak giderim sen iyi ihtimalle 10 gün yatak istirahatı alırsın.
    trafikte arac suruclerinin %90 zaten motorlar sagdan sagdan gidiyor kafasındalar. birgun basıma soyle birsey geldi yol musait 2 serit ben sag serit ortasındayım solumda da arac var, uzerime kaymaya basladı bende kornaya asıldım ani direksiyon tepkisi ile tekrar kendi seridine gecti. sonra camı actı bana ne dese begenirsin?

sen motosikletsin kenardan gitsene dedi
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay arkadaş. motor sesi duyunca hiç haraket etmeyin kendi hallerinde bırakın nedir ya. hayatın her anı kurallara göre yaşanmalı aslında. belirli kuralları olan düzen düzensizlikten iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trafikte arac suruclerinin %90 zaten motorlar sagdan sagdan gidiyor kafasındalar. birgun basıma soyle birsey geldi yol musait 2 serit ben sag serit ortasındayım solumda da arac var, uzerime kaymaya basladı bende kornaya asıldım ani direksiyon tepkisi ile tekrar kendi seridine gecti. sonra camı actı bana ne dese begenirsin?

sen motosikletsin kenardan gitsene dedi
    Bak motosikletçilere karşı duyarlı olunduğunu savunmuyorum. Sadece bazı şeyleri topluma yerleştirmek yine bizim elimizde diyorum. Tüm motosikletçiler duran trafikte tek bir yer belirler ve ilerlerse bu bir süre sonra yazılmamış bir kurala dönüşür. Sen istediğin yerden gitmeye devam edersen karşındaki de "yol vermeye mecbur muyum, orada ne işi var" der yoluna devam eder. Size daha büyük iş düşüyor bu konuda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya yüksek güçte bir arabaya biniyor diye adam panik yapamaz mı?
    bende 180 beygirlik bir arabaya biniyorum benim panik yapma hakkım yüzde kaç?
    eşim kullandığı zaman yüzde kaç?

yani adam 150 ile giderken tek tekere kalkıyor siz burda gelmiş "ama o öyle gelirken siz hiç bir şey yapmayın o bir şekilde yanınızdan geçer" diyorsunuz
    cidden bunu mu savunuyorsunuz? bizden beklentiniz bu iken motorcudan beklentiniz ne?
    kurallara uyması mı yoksa tüm araç kullanıcılarına bu telkini benimsetip motorlara sınırsız kuralsız bir özgürlük tanımak mı?
    motorcular da trafik kurallarına uyacak mı uymayacak mı?
    tabiki desteklemiyorum ben buarada senin gibi motorcuları umursamayan arkadaslarımı dusundugum için konusuyorum. onlar hatalı kullanıyor, gazlıyor, makas atıyor, teker yapıyor vs bir gun kendilerini oldurecekler, sen kendine dikkat et buna sebep olma basını yakma demeye calısıyorum.

sunuda eklemekte fayda var o trafik videosundan sonra esas konumuzdan cok uzaklastık.

geri donecek olursak motorcurın hatalı olduguna kimse birsey diyemez amenna, ama arac surucu arkadasımızın yaptıgı olayların fitilini ateslemek. bir anlık dikkatsiz hareketi yuzunden;

1 kisi hayatını kaybetti
    2 kisi agır yaralandı belki sakat falan kalacaklar
    kendi hayatını mahfetti, ceza evi/tutukluluk/yargılanma
    omur boyu vicdan azabı ''varsa'' herkes de bulunmuyor.

sinyalsiz ani ve kontrolsuz serit değisikliğinin bilancosu.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben motorsikletleri hep araba gibi düşünüyorum ve olabildiğince arkamdan gelirlerken sakince yoluma devam etmeye çalışıyorum ama bunu herkes yapacak diye bir kural yok herkes uysun diye kurallar var ona uyulsa bu tarz ölümler çok azalır
    150 ile tek teker giden adamın ise ölümüne üzülmem birinin başını haksız yere yakmasına üzülürüm..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak eden arkadaslar icin detaylı bilir kisi raporu.

Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak eden arkadaslar icin detaylı bilir kisi raporu.

Kim kimdir şimdi bu raporda?
    Araba sürücüsü hangisi?
    Okumadan imzalamam.....

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazada vefat eden kişi mt 09 kullanıyormuş ilk typerın vurduğu motorda yamaha mt 09 yan kapıdan vuran motor farklı bir model ilk darbeyi alan vefat etmiş.

Motor sürücüleri zaten kuralara uysa bu kazalar kırmızı ışıktan yeni kalkıyoruz kırmızıda durmamak için adam elektirikli ile kaldırıma çıkmış far vb yanmıyor lak dedi önüme kırdı yeni hızlanıyordum bende soldaki arabayı az sıkıştırıp fren yapmak zorunda kaldım kaçırmasama ya bana vurucaktı yada hızlı kalksam diğer kaldırımın başlangıcına vurucaktı. Bu videoda typer suçsuz demiyorum ama motorcular gerçekten kural tanımıyorlar.

Şimdi bu adamı nasıl farkedelim geneli böyle
    Bunlar ne sanıyor kendini ya dance with devil miş ? Cahil cesaretinden başka bir şey değil , şimdi bi köşede bir yere vurup geberse üzülmem mi lazım ? Ben şahsen üzülmem su testisi su yolunda kırılır.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim kimdir şimdi bu raporda?
    Araba sürücüsü hangisi?
    araba surucu, ekrem

maktul; arac ilk temas sonrası kendini emniyete atmaya calısırken sag seritten gelen mt09 lu motor surucusu ''video da kadraja girmiyor''

diğer ikisi hangisi bilemiyorum.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu Tolga zamanında foruma dadanan motorcu olmasın sakın.

Yollarda video çekip sonra youtube koyup bize de laf çakan ama bi türlü plakasını ve adresini verip yolda kimsenin karşısına çıkamayan aksiyon kamera delikanlısı.

Ayrıca o honda sürücüsü büyük ihtimalle can güvenliği nedeni ile içerde.

Şayet avukatı iyiyse ilk mahkemeden sonra tutuksuz yargılanacaktır. Hatta avukat işini biliyorsa ve bu motorcuların kazadan 3-5 dk önce nasıl motor kullandıklarını ve aldıkları riskleri kanıtlayabilirse yani adamların ölümüne motor kullanıklarını mahkemeye anlatabilirse araç sahibi hiç ceza almaz.

Her gün şirket arabası ile yollardayım mutlaka bir motosikletliye denk gelirim ya olmuycak yerden geçmeye çalışır yada gereksiz harekeri denerler.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya tolga demişki bordo bereli gibi gecer, bordo bereliden ziyade canlı bomba gibi gidiyorsunuz sonra vay ustume kırdı.

30 yasında insanım babam emekli karayolları genel mudur soforu araba kullanmayı babamdan ogrendim. İlk trafiğe cıkacagım zaman bana söylediği en önemli söz arkadakinin salak onundekinin gerizekalı oldugunu unutma oldu. Aynalarımı her zaman kontrol ederim emin olmadan serit değiştirmem kafama gore makasa girmem. Bir anda yanımda biten en az 50 motorcu gormusumdur trafikte. Ulan Allahsızlar benim aklımı almaya ne hakkın var ? Sesi duyunca dur o seni gecermiş be yapragım ben sana goremi hareket edicem bana olan trafik kuralları sana değil mi ? Salak olmayın gercekten trafikte millete sallayacagınıza gidin bokunuzla oynayın biyerde.

oncelikle bu kadar sert yazmaya ne gerek var? medeni insanlar gibi terbiye sınırları icerisinde tartısıyoruz diye biliyorum yanlıs mı biliyorum ?

1. birinin ustune kır istersen vay nasıl ustune kırdım diye aglamayasın ?
    2. kafana gore değil, hiç bir sekilde makasa girmemelisin, sinyal verip kontrollu serit degistirilir.
    3. o ilk ve 2. kelimeleri kullanırken heralde soz meclisten dısarıdadır değil mi ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Tolga zamanında foruma dadanan motorcu olmasın sakın.

Yollarda video çekip sonra youtube koyup bize de laf çakan ama bi türlü plakasını ve adresini verip yolda kimsenin karşısına çıkamayan aksiyon kamera delikanlısı.

Ayrıca o honda sürücüsü büyük ihtimalle can güvenliği nedeni ile içerde.

Şayet avukatı iyiyse ilk mahkemeden sonra tutuksuz yargılanacaktır. Hatta avukat işini biliyorsa ve bu motorcuların kazadan 3-5 dk önce nasıl motor kullandıklarını ve aldıkları riskleri kanıtlayabilirse yani adamların ölümüne motor kullanıklarını mahkemeye anlatabilirse araç sahibi hiç ceza almaz.

Her gün şirket arabası ile yollardayım mutlaka bir motosikletliye denk gelirim ya olmuycak yerden geçmeye çalışır yada gereksiz harekeri denerler.
    avukatı iyi olmasada farketmez ki burası turkiye, daha dun alkollu surucuyu 80.000 lira kefaletle serbest bıraktılar. cok dert edilecek bir konu değil bence, motosiklet surucusunun yakınları sakinlesir sakinlesmez, misafirlik suresi bitince salarlar elbet. coğu zaman hatta surucunun can guvenligini sağlamak amacı ile iceride tutuyorlar.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

susuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcular da otomobil şoförleri de bilinçsiz. Bir vatandaş neden motorsiklet alıyor trafiğe girmeden gideyim diye. Dolayısıyla adam aralardan gitmeye çalışıyor. Kırmızı ışık yandığında mesela en arkadan en öne kadar aralardan geçerek gidecek kafasına koymuş, ben kırmızı ışıkta şeridin de bekleyen bir motosikletli daha görmedim. Bana göre en tehlikeli olanı da genelde E-5'te oluyor, motorcuların kilit trafikte en sol şeritte gitmesi. En solda olan otomobil sürücüsü zaten en soldayım diye sol aynaya bakarak gitmeyebilir bir çukur var deyip hafif bariyere yakın gitse motorsikletli arkadan vuracak. Fakat izlediğim bazı videolarda da motorsikletli şeridinde gidiyor fakat arkadan gelen araba bunu sıkıştırıyor korna vs vs sonra açıyor camı diyor ki sen en sağdan gideceksin buradan değil aklınca emniyet şeridinden git bu yol bana ait diye motorcuya kızıyor. Yani aslında otomobil sürücüleri de motorcuları sıkıştırdığı için onlar da buna göre hareket ediyor. Eğitimsiz, saygısız ve sabırsız bir toplum olduğumuz için bunlar oluyor.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4:27 - 4:40 arası izlerseniz profillerini çözüyorsunuz.
    YouTube
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4:27 - 4:40 arası izlerseniz profillerini çözüyorsunuz.
    YouTube
    şimdi burada sağ şeride geçen beyaz araba suçlu öyle mi?

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi burada sağ şeride geçen beyaz araba suçlu öyle mi?
    motorcunun hareketini kastettim. 4.5 dk şeritlerde dolanıp adama sinyal demesi...
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorcunun hareketini kastettim. 4.5 dk şeritlerde dolanıp adama sinyal demesi...
    onu anladım sonra sağa sümbül geçio ya bitane bu dangalak o sümbüle çarpsa sümbül suçlu mu onu soruyorum ilgilenen arkadaşlara

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler