User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Neden Sadece Sahibinden.Com Popüler ??

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Neden Sadece Sahibinden.Com Popüler ??

Son yıllar da benim dikkati mi çeken bir husustu bu hepimizin bir şeyler alıp sattığı bir site kendisi. Yönetim şekliyle olsun kurumsallaşması ile olsun hızlı bir yükseliş içerisinde E-Ticaret sektöründe şuan tek başlarına gidiyorlar.
    İstedikleri gibi ücret belirleyebiliyorlar ilanlar için karşıların da herhangi bir rakip olmadığı için herkes tarafından ciddi bir talep görüyorlar. Doğal olarak ülkemiz de alım satım 2.el piyasası da hareketli olunca adamların yoğun talep görmesi çok normal oluyor. İlk önce bir ilan baksak direk akla Sahibinden geliyor. Benim anlamadığım neden başka rakip firmalar yok bu sektörde ya da neden bu kadar aktif değil ilgi görmüyorlar. Kendi anladığım şekilde yorumlarsam sahibinden kurumsal bir firma ve doğru bir yönetim anlayışı var sürekli yeniliklerle gündemde kalıyorlar. Bu tabi ki güzel bir şey başarılı olanı hepimiz taktir ediyoruz ama daha önceden olan aktif siteler şimdi eskisi gibi değiller akla bile zor geliyorlar. Demek istediğim böyle aktif bir kaç daha site olsa arada çekişme olur ilan fiyatlarına yansır v.s v.s şeyler olur buda ilan verecek alacak firmaların yada vatandaşın işine gelir tek bir yere bağlı olmaksızın bir çok yere ilan verebilir. Örnek vermek gerekirse eskiden benim bildiğim aktif siteler Arabam.com,DoD,Otomax,Tasit vardı. Şimdi hala varlar ama neden sahibinden kadar popüler değiller piyasaya çok giremiyorlar bunu merak edip sizinle paylaşmak istedim. Okuduğunuz için teşekkür ederim..

-Amacım bir sitenin reklamını yapmak ya da başka bir siteyi kötülemek değil yanlış anlaşılmasın..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlığın ve konu içeriğinin cevabını zaten kendi içerisinde vermişsin ki.

Adamlar bu zamana kadar tekti. Popülerliklerinide yitireceklerini hiç sanmam. Hafızalara kazındı bir kere.

Sanırım bunlara ilk ciddi rakip hürriyet çıktı 2005-6 senelerinde ama tutunamadılar.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence insanlarımızın yeniliğe pek açık olmayışı ve alıştıkları düzeni sürekli arıyor olmaları da bu konuda baya etkili.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google amca burda etkili.
    Domain ismi işi bitiren kısım oluyor. Sahibinden.com sahibinden kelimesi üzerine iyi bir çalışma yaparak üst sıralara geldi.
    İnsanların arattığı kelimeler sahibinden ev, sahibinden araba gibi şeyler.
    Haliyle domain isminden ötürü tepelere çıkmasıda çok zor olmamış.

Hiç işi bilmeyen bir adam sahibinden araba yazsa google a ilk 1 sayfa tamamiyle sahibinden.com

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben arabam.comun sadeliğini seviyorum.
    Instagram: mutusgarage

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keşke başka siteler rakip olabilse

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden sadece otomobil ve 2.el eşya piyasasından popüler letgo yükselişini sürdürüyor ama orda da felaket işsiz var ota b.ka mesaj atıyorlar

diğer elektronik vs alışverişlerde insanlar hala alternatiflere yöneliyor

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sade ve basit kullanım arayüzü sayesinde bu kadar popüler oldular. Arabam.com, sahibinden.comdan daha çok tutuluyordu ama her güncellemede bozdular siteyi. Araması zor oldu listele dendiğinde bir şey çıkmadı. Yıllardır ilk çıktığı gibi sahibinden.com yaşlısıda gencide bulabiliyor aradığını. Şu an tek oldukları için istedikleri gibi kucakta gezdiriyorlar.
    11' E92 M3 - 34 MCT 30

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çünkü 60 yaşında adam bile biliyor sahibindeni. Bunu nasıl başardılar bilmiyorum ama amcalar bile girip kendine bir şeyler bakıyor veya satmak istiyor.

Galericiler yılda dükkanlarına ödedikleri kira kadar neredeyse para ödüyor bu siteye. Akıyor demekki

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güçlü rakip pek gelmedi. yemeksepeti de aynı şekilde uzun süre tek başına ilerledi şimdi glovo, scotty yemek, getir yemek işine girdi bi kaç kere glovo kullandık hızlı ve sıcak geliyor beğendik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama misal polo gti için bakmaya çalışıyorum 5 kapı gti seçeneği yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tr_select Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığın ve konu içeriğinin cevabını zaten kendi içerisinde vermişsin ki.

Adamlar bu zamana kadar tekti. Popülerliklerinide yitireceklerini hiç sanmam. Hafızalara kazındı bir kere.

Sanırım bunlara ilk ciddi rakip hürriyet çıktı 2005-6 senelerinde ama tutunamadılar.
    Tabi ki cevabı aslında belli ama ben farklı yorumlar olarak sizlerin görüşlerini de merak ettim bu konuda.

Dediğiniz gibi hürriyet vardı ama tutunamadı emlak konusunda daha aktif görüyorum onlarıda..

Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence insanlarımızın yeniliğe pek açık olmayışı ve alıştıkları düzeni sürekli arıyor olmaları da bu konuda baya etkili.
    Muhakak etkisi vardır onunda hocam

Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Google amca burda etkili.
    Domain ismi işi bitiren kısım oluyor. Sahibinden.com sahibinden kelimesi üzerine iyi bir çalışma yaparak üst sıralara geldi.
    İnsanların arattığı kelimeler sahibinden ev, sahibinden araba gibi şeyler.
    Haliyle domain isminden ötürü tepelere çıkmasıda çok zor olmamış.

Hiç işi bilmeyen bir adam sahibinden araba yazsa google a ilk 1 sayfa tamamiyle sahibinden.com
    Evet burada domain işide çok etkili dediğiniz gibi en önemlisi de sanırım sahibinden yöneticileri bu iş için ciddi para ve mesai harcıyorlar google ile işbirliği yapıyorlar diye düşünüyorum tabi ücret karşılığında..

Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben arabam.comun sadeliğini seviyorum.
    Sade ve güzeldi ama işte biraz daha reklamını yapabilseydi iyiydi.

Alıntı CaNeR44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke başka siteler rakip olabilse
    Olsa da keşke tek bir yere mahkum olmasak..

Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahibinden sadece otomobil ve 2.el eşya piyasasından popüler letgo yükselişini sürdürüyor ama orda da felaket işsiz var ota b.ka mesaj atıyorlar

diğer elektronik vs alışverişlerde insanlar hala alternatiflere yöneliyor
    Evet let go bir ara baya reklam yaptı ama dediğiniz gibi saçma mesaj atan çok oluyor..

Alıntı HalilMacit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sade ve basit kullanım arayüzü sayesinde bu kadar popüler oldular. Arabam.com, sahibinden.comdan daha çok tutuluyordu ama her güncellemede bozdular siteyi. Araması zor oldu listele dendiğinde bir şey çıkmadı. Yıllardır ilk çıktığı gibi sahibinden.com yaşlısıda gencide bulabiliyor aradığını. Şu an tek oldukları için istedikleri gibi kucakta gezdiriyorlar.
    Dediğinize sonuna kadar katılıyorum hocam

Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü 60 yaşında adam bile biliyor sahibindeni. Bunu nasıl başardılar bilmiyorum ama amcalar bile girip kendine bir şeyler bakıyor veya satmak istiyor.

Galericiler yılda dükkanlarına ödedikleri kira kadar neredeyse para ödüyor bu siteye. Akıyor demekki
    Zaten galericilerden aldığı parayla artık bilmem de güzel kar yapıyorlar söylemek istemedim şimdi

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güçlü rakip pek gelmedi. yemeksepeti de aynı şekilde uzun süre tek başına ilerledi şimdi glovo, scotty yemek, getir yemek işine girdi bi kaç kere glovo kullandık hızlı ve sıcak geliyor beğendik.
    Yani bir örnekte yemeksepeti diyebilirdik ama rakipleri çıktı onlarında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama misal polo gti için bakmaya çalışıyorum 5 kapı gti seçeneği yok.
    En kolay örnek mesela..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yemeksepetinin rakibi kim? Var mı onlar kadar iyisi?

Aslında yemek sepetinin kesinlikle evrilmesi lazım, Yandex gıda, uber delivery veya delivery club gibi yurtdışında olan sistemlere evrilmesi lazım.

Bahsettiğim sistemler işletmelerin teslimat elemanı almasına gerek kalmıyor. Örneğin işsiz Kaldınız bu firmalara başvurup teslimat yapıyorsunuz, günde ne kadar çok firmadan ne kadar çok dağıtım yaparsanız o kadar çok para kazanıyorsunuz. Yani aynı anda hem Burgerking McDonald's hemde mahallenin lahmacun lokantanın da kuryesi siz oluyorsunuz. Üstelik mesai saati yok. Programı ne zaman açarsan o zaman mesain başlıyor
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aslında yemek sepetinin kesinlikle evrilmesi lazım, Yandex gıda, uber delivery veya delivery club gibi yurtdışında olan sistemlere evrilmesi lazım.

Bahsettiğim sistemler işletmelerin teslimat elemanı almasına gerek kalmıyor. Örneğin işsiz Kaldınız bu firmalara başvurup teslimat yapıyorsunuz, günde ne kadar çok firmadan ne kadar çok dağıtım yaparsanız o kadar çok para kazanıyorsunuz. Yani aynı anda hem Burgerking McDonald's hemde mahallenin lahmacun lokantanın da kuryesi siz oluyorsunuz. Üstelik mesai saati yok. Programı ne zaman açarsan o zaman mesain başlıyor
    Yemeksepeti vale benzeri bir sistem. Scotty ve Glovo'da bildiğim kadarıyla bu şekilde çalışıyor.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bunu daha ilk defa duydum. Motosiklet manyaklığımdan ötürü sürekli boş boş yol yapıp benzin yakıyorum. Bari bu uygulamaları indirimde yemek götüreyim. Hem motor kullanırım hemde para kazanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de bizler hepimiz sahibindenden arabam.com'a geçsek dahi arabam.com da aynı tekel uygulamalarını yapacak. Çünkü ticarethaneler burası. Hiç doymayan patrona sahip, para kazanma amacıyla kurulmuş siteler. Hep daha fazlasını isteyecekler hele bir de alternatifsizlerse.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Scoty glovo yavaş yavaş yapmaya başladı abi bunu ama yaklaşık 5-6 senedir bu şekilde çalışan bir tanıdığım var burger king falan değil ama mahalle esnafıyla anlaşmış hem çiğköfte için hem kebap için hem su için bu adam dağıtım yapıyordu ki sadece bu adam değil bunun gibi baya çalışan olduğunu söylemişti. Dendiği gibi sahibinden bu işte ilk akıla gelen olduğu için istediği fiyatı koyuyor adamlar geçen sene arabam.com ne güzel temel ekspertizi ücretsiz yapmıştı ama öyle büyük bir atak olmadı birde bölgesel galiba doğu insanı araba.com gibi bir site kullanıyordu müşteride çıkıyor demişti bir galerici
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Öyle boş gezenler için güzel bir sistem aslında hem gezip hem para kazanabilirler. Bu konuyu biraz daha açarsak belki arkadaşlara yardımcı olmuş oluruz abi.

Nereden neye başvurmak gerekiyor yada sadece uygulamamı indirilecek biraz anlatır mısın ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler