User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
105 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: ÖTV indirimi bitti mi

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu bunlar ne düzensiz insanlar önceden hazırlayın haziranda haziranda netleştirin adam gibi 1 temmuz olunca güncelleyin duyurun halka işte , saat öglen oldu neyin ne olduğu belirsiz bu kadar resmiyetten uzak vurdum duymaz olunmaz....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlete para dolayısıyla vergi lazım.
    Bakınız zamlar gelmeye başladı. Özellikle bu dönemde yapıldı ki hem seçim sonrası hem de emekli maaşı zam hesaplama dönemi ertesi. Yani enflasyon düşük çıkacak nispeten.
    ÖTV'ler de yine düzenleme yapabilirler ama bu kadar geniş kapsamlı veya yüksek oranlı olmayabilir.
    Hatta yapmayabilir de.
    Bütçe açığı 5 ayın sonunda yıllık hedefin %80'ine ulaştı......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vergileri arttırmak vergi gelirlerini arttırmaz
    ekonomi yönetimi bu altın kuralı yaşayarak öğreniyor

halkın bankalara olan borcunu sileceksin,
    işçiye memura emekliye gerçek enflasyon oranının 5 puan üzerinde 2 dönem zam yapacaksın,
    insanlar eline geçen para ile tüketimi arttıracak işletmelere güç verecek firmalar bankalara borçlarını ödeyecek ekonomi canlanacak
    ama sen kgf vs ile tüketimi değil kredileri canlandırmak istediğin sürece bu kriz çok daha uzun sürecek..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

işçiye memura emekliye gerçek enflasyon oranının 5 puan üzerinde 2 dönem zam yapacaksın,
    insanlar eline geçen para ile tüketimi arttıracak işletmelere güç verecek firmalar bankalara borçlarını ödeyecek ekonomi canlanacak
    ama sen kgf vs ile tüketimi değil kredileri canlandırmak istediğin sürece bu kriz çok daha uzun sürecek..
    Eğitimsiz oldukları ve düz düşündükleri için durum böyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV indirimi devam edecek olsaydı çoktan açıklanırdı. İki gün sonra çıkarsa ortalık karışır. Şu iki gün içerisinde araç alacak olanların günahı ne? Aradaki farkı iade mi edecekler? Ciddi bir düzenleme şart. Bunu da yaparlarsa yıl sonunda yaparlar sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Son dakika: Memur’un istediği zam oranı belli oldu! - Ekonomi haberleri

Al sana maaş zammı talebi
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece memura değil işçiye asgari ücretliye emekliye de bunu yapmak zorundalar
    tabi asgari ücretliye yaparken yapılan zam oranında işverene teşvik verecekler ki işverene yük binmesin
    hala atılan tüm adımlar elit bir sınıfı kurtarmak için atılıyor kgflerle özel sektörün borcunu kamuya yüklüyorlar alıveriş durmuş tüketim durmuş insanlar paralarını dövizde saklar olmuş
    zengin ise bakıyor ki istediği kar yok işçi çıkartıyor şirketi kapatıyor parasını dövize koyup yurt dışına götürüyor sermayeyi kamçılayacak ki bozulan ort-üst sınıf dengesi tekrar olması gerek seviyeye otursun
    orta sınıf harcayamazsa kimse para kazanamaz enflasyon artar kur yükselir tüketim düşer..

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıklanmaması hayra alamet değil. Mesela bugün muhtemelen Türkiye'de çok çok az araç satışı olur ( ötv indiriminden etkilenmeyen modeller sadece). Yarın öbür gün , açıklama yapılmadığı her gün için doğal olarak bir beklenti durumu olacaktır. Bir yetkili çıkıp bitti o iş demedikçe beklenti devam eder, satış dibin dibi olur.

Eğer indirim yapılmayacaksa zaten geçmiş olsun , dikkat ederseniz sadece en ucuz model , filo , şirket kullanımına mahsus arabalar satılıyor neredeyse. İnsanlarda nakit sorunu da var , vergiler bu şekil kalsa da faizler ciddi anlamda düşebilse veya döviz düşse yine bir hareket olur. Önceki senelerde yüksek vergiler yine vardı ama çok araç satılabiliyordu.

Son olarak; İndirimin sadece belli bir marka model , fiyat , hacim, yerli üretim vs gibi kriterler, sınıflandırmalar çizilerek yapılması , yani seçeneklerin ciddi daraltılması mantıklı bir hareket değil bence. Çünkü c serisi 3 serisi bakan adama egea satamazsınız. Bu ülkede mercedeste, bmw de ve diğer lüks markalar da vergi ödüyor, onların da showroomları istihdamları var.

İşi iyice içinden çıkılmaz hale getirdiler gerçekten , bu kadar karmaşaya sınıflandırmaya gerek yoktu bence. Araba alacaksın çıplak fiyatı şu olursa vergi ayrı bu olursa vergi ayrı . Aynı arabanın sunroofsuzu ile sunrooflusu arasında 30 bin fark oluyor bu sefer limite denk geldiği için, abuk sabuk işler. mtv tarafında 2018 öncesi olursa ayrı 2018 sonrası olursa ayrı ve hatta 2018 sonrası çıplak rakamı şu idiyse ayrı bu idiyse ayrı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece memura değil işçiye asgari ücretliye emekliye de bunu yapmak zorundalar
    tabi asgari ücretliye yaparken yapılan zam oranında işverene teşvik verecekler ki işverene yük binmesin
    hala atılan tüm adımlar elit bir sınıfı kurtarmak için atılıyor kgflerle özel sektörün borcunu kamuya yüklüyorlar alıveriş durmuş tüketim durmuş insanlar paralarını dövizde saklar olmuş
    zengin ise bakıyor ki istediği kar yok işçi çıkartıyor şirketi kapatıyor parasını dövize koyup yurt dışına götürüyor sermayeyi kamçılayacak ki bozulan ort-üst sınıf dengesi tekrar olması gerek seviyeye otursun
    orta sınıf harcayamazsa kimse para kazanamaz enflasyon artar kur yükselir tüketim düşer..
    Özel sektör çalışanı ne yapsın? Yüzde 35'i rüyasında bile göremez, görmeyi bırak isteyemez bile.
    Asgari ücret ilk %30 arttığında sonra %25 arttığında benim zam çerez parası kaldı. Asgari ücretili bana yetişir oldu.
    Bu mu adalet?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıklanmaması hayra alamet değil. Mesela bugün muhtemelen Türkiye'de çok çok az araç satışı olur ( ötv indiriminden etkilenmeyen modeller sadece). Yarın öbür gün , açıklama yapılmadığı her gün için doğal olarak bir beklenti durumu olacaktır. Bir yetkili çıkıp bitti o iş demedikçe beklenti devam eder, satış dibin dibi olur.

Eğer indirim yapılmayacaksa zaten geçmiş olsun , dikkat ederseniz sadece en ucuz model , filo , şirket kullanımına mahsus arabalar satılıyor neredeyse. İnsanlarda nakit sorunu da var , vergiler bu şekil kalsa da faizler ciddi anlamda düşebilse veya döviz düşse yine bir hareket olur. Önceki senelerde yüksek vergiler yine vardı ama çok araç satılabiliyordu.

Son olarak; İndirimin sadece belli bir marka model , fiyat , hacim, yerli üretim vs gibi kriterler, sınıflandırmalar çizilerek yapılması , yani seçeneklerin ciddi daraltılması mantıklı bir hareket değil bence. Çünkü c serisi 3 serisi bakan adama egea satamazsınız. Bu ülkede mercedeste, bmw de ve diğer lüks markalar da vergi ödüyor, onların da showroomları istihdamları var.

İşi iyice içinden çıkılmaz hale getirdiler gerçekten , bu kadar karmaşaya sınıflandırmaya gerek yoktu bence. Araba alacaksın çıplak fiyatı şu olursa vergi ayrı bu olursa vergi ayrı . Aynı arabanın sunroofsuzu ile sunrooflusu arasında 30 bin fark oluyor bu sefer limite denk geldiği için, abuk sabuk işler. mtv tarafında 2018 öncesi olursa ayrı 2018 sonrası olursa ayrı ve hatta 2018 sonrası çıplak rakamı şu idiyse ayrı bu idiyse ayrı.
    Ne kadar çok parametre o kadar çok hata. Bunu yaşayarak öğreniyorlar. Biz de onlarla birlikte yaşıyoruz.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Özel sektör çalışanı ne yapsın? Yüzde 35'i rüyasında bile göremez, görmeyi bırak isteyemez bile.
    Asgari ücret ilk %30 arttığında sonra %25 arttığında benim zam çerez parası kaldı. Asgari ücretili bana yetişir oldu.
    Bu mu adalet?
    Evet böle bi saçmalık var malesef.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mu adalet?
    abi anlatmak istediğim orta sınıf yani özel sektör de dahil
    orta sınıfın tüketecek kadar parası yoksa kimse ekonominin düzelmesini beklemesin demek istiyorum
    yani özel sektör, memur, işçi, asgari ücretli vs, vs,

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mu adalet?
    Evde çalışmadan oturuyo, sonra bu mu adalet... Cık cık cık...

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şunu anlamıyorum ;

durum bu kadar kötü iken neden niye zaten fakir olan halk bedel ödüyor ?
    niye hala saraylar yapılıp oturuluyor ?
    neden milyonluk araçlara biniliyor ?
    neden vekiller asgari ücretlinin 10 katı maaş alıyor ?

ve en önemlisi halk buna neden isyan etmiyor ???
    médiocrité partout

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şunu anlamıyorum ;

ama yol yapıyolar
    PROSTOCK GARAGE

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhakak yenisi gelir özellikle seçimlerden sonra yapılan hatalardan ders çıkarmış olmaları lazım muhakak ekonomiyi düzeltmeye yönelik bir adımlar atılacağını söyledi cumhurbaşkanı gerekirse kabinede bakanlarda ciddi değişiklikler olacakmış.

Ne yaparlar ederler bilmiyorum da ekonomi düzelsin alım gücü kendine gelsin herkes rahatlasın..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şunu anlamıyorum ;

halk isyan etti 3 büyük şehri muhalefete verdi
    bizim kültürümüzde sokakta eylem yaparak hak arama devri bitti malesef 20 senede işledikleri kara propagandayla hak aramanın ne kadar kötü bir şey olduğunu işledi bankamatiklere ağlayan zavallılar
    sonucunda da halk ne emredilirse ona mahkum kaldı
    o yüzden imamoğlunun "sanatçıymış konuşamazmış konuşaca, öğrenciymiş konuşamazmış konuşacak" çıkışı önemliydi..

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbir şey olmasa bile kesin bir şeyler olur.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mu adalet?
    Yav bağımsız saglik-sen neymiş Türkiye'de memur zammı resmi enflasyonu geçmez merak etme) hatta kemer sıkma muhabbetine enflasyon farksız sözleşme imzalanirsa sasirmam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler