User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
105 sonuçtan 96 ile 105 arası

Konu: ÖTV indirimi bitti mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Passat'ta kampanya var, 2019 1.6 impression dsg ötv indiriminde 185 bine geliyorken şuan 180 bine veriyoruz bilginize

Cuma'ya kadar da 50 bin 12 ay sıfır faiz var.
    Otv indirimli fiyattan su an daha ucuza veriliyorsa markalarin kar payi tahminimizden cok daha yuksek.

Bu yuzden otv indirimi sahsen bana samimi gelmiyor. Markalar gerektigi gibi yansitmiyor tuketiciye indirimi.

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otv indirimli fiyattan su an daha ucuza veriliyorsa markalarin kar payi tahminimizden cok daha yuksek.

Bu yuzden otv indirimi sahsen bana samimi gelmiyor. Markalar gerektigi gibi yansitmiyor tuketiciye indirimi.
    Bu fiyata verebilmek için satılan her araç şuan (zarar) ithalat kdv matrahının altında kaldığı için ötv farkını firma karşılıyor. Yani hem zarar yazıyorsun hemde zararsız fiyatın ötvsi ile sattığın fiyatın ötv farkını cepten ödüyorsun.
    Kar falan yok ortada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkinci elde kimse burnundan kıl aldırmıyor. Alıcısına dahi zerre pazarlık yok ve fiyatlar uçmuş. Ötv de tekrar bir indirim olsa başını taşlara vururlar o fiyatlara niye vermedik de üçe beşe baktık diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKaratay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engelli raporu indirimiyle alınan araçlarda ötv indirimi olup olmaması fark ediyor mu?
    ötv'den muaf olduğu için indirimin bitmesi bir şey ifade etmez diye düşünüyorum.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hurda indirimi tam olarak ne oluyor nasıl oluyor
    şimdi bayiyi arıyorsun abi sana 4000 de hurda indirimi yapalım diyorlar.Bunun bir bütçesi varmı taban tavan ücreti.Elimdeki hondayı hurda diye saydırsam yine 4000 mi oluyor kimden nasıl bilgi alabilirim bu konuda.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi 16 yaş üstü araçlarda 15.000TL hurda indirimi oluyor. Aracını yetki belgesi olan hurda toplama geri dönüşüm v.s. yerlerine bırakıyorsun. Sonra noterden hurdaya ayırmayla alakalı bir işlem yapılıyor. Sıfır aldığın araçta 15.000TL ötv indirimi kazanıyorsun. Aracıda hurdacıya belli bir miktara satabilirsin belki.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi 16 yaş üstü araçlarda 15.000TL hurda indirimi oluyor. Aracını yetki belgesi olan hurda toplama geri dönüşüm v.s. yerlerine bırakıyorsun. Sonra noterden hurdaya ayırmayla alakalı bir işlem yapılıyor. Sıfır aldığın araçta 15.000TL ötv indirimi kazanıyorsun. Aracıda hurdacıya belli bir miktara satabilirsin belki.
    Hmm Doğrumu anladım şimdi araç honda bayinde.Bende sıfır honda alacağımı söylüyorum atıyorum araba 100,000 TL 10,000 hurda indirimi yaptıyıroum.Sonra araç bende kalıyor onu istersem 10,000 e hurdacıya satıyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm Doğrumu anladım şimdi araç honda bayinde.Bende sıfır honda alacağımı söylüyorum atıyorum araba 100,000 TL 10,000 hurda indirimi yaptıyıroum.Sonra araç bende kalıyor onu istersem 10,000 e hurdacıya satıyorum
    16 ve üstü yaşta bir aracın hurda teşvikinden yararlanması için iki opsiyon var. Aracın bir daha kullanılmamak üzere hurdaya ayrılması ya da ihracatçılar vasıtası ile veya bizzat aracın sahibi tarafından başka bir ülkeye satılması gerekiyor. Yasa ile satın alınan bir araç için geçerli olacak hurda araç indiriminden yararlanmak için evvela aracını küçük bir ücret karşılığında Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda Müdürlükleri'ne, bedelsiz olarak büyükşehir belediyelerine, İl Özel İdareleri'ne ya da özel sektör tarafından işletilen Ömrünü Tamamlamış Araç Toplama Merkezleri'ne teslim edebilirsin. Ayrıca aracı hurdaya ayırmak yerine doğrudan veya ihracatçılar vasıtası ile sıfır kilometre araç ihraç edilirse de bu indirimden yararlanabilirsin

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hurda teşfiki bitti diye biliyorum ama devam ettiÄ£ini söyleyenler var net bir bilgi edinemedim.1991 model bir araç var elimizde değerlendirmek istiyoruz...

muratr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hurda teşfiki bitti diye biliyorum ama devam ettiÄ£ini söyleyenler var net bir bilgi edinemedim.1991 model bir araç var elimizde değerlendirmek istiyoruz...
    yılbaşına kadar devam ediyor hurda indirimi
    ef sedan squad-
    old is cool!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler