User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
152 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Suudi Arabistan'ın VW fabrikasına Taş Koyma Durumu ?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelmediden kastim ulke satis pazarini kastediyorum, geldiyse ya hic satilmadi yada hakikaten bir elin parmağını geçmez..Satis rakamlarini olan varsa paylassirsa sevinirim kac tane travego satilmis Turkiyede.Ben turizm bolgesinde olmam, surekli yollarda olmama ragmen daha gormedim, birde sari siteyi actim,orada cok otobus piyasasi olmaz ama ordada yok yeni kasasi Satisin %96-97si kesin ihracaattir Mercedesin,Trde sattiysa 200 otobus bunun cogu belediye otobusleri falandir diye dusunuyorum net rakam bulamadim ben.

Bu arada ben fiyatina gore konusmuyorum, Temsa dandiktir-Otobusun daciasidir.Dacia fiyatina gore kaliteli olabilir ama kalitesiz bir aracdir.Temsada oyle...Kimse kara kasina,kara gozune almiyor ucuz oldugu icin aliyor.

85 liraya sifir dacia sanderoda alabilirsin, Golfte alabilirsin.Dacianin kalitesiz oldugu gercegi değişmiyor, surekli uzun yol yapacaksan tabiki sifir alirsin ama tekrar ediyorum dacia ne ise otobus camiasininda daciasi Temsadir
    Ben geçen hafta gördüm ilk defa hatta yenisi mi varmış dedim. Havaist yeni travego vardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben her sabah Temsa'nın otobosünü görüyorum, çok anlamam ama, Dacia gibi durmuyor yav neyseeee, kim doğru kim yanlış uzar gider, ama bi bilgi vermek isterim, ankara büyükşehir belediyesinin aldığı son otobüsler hep mercedes, man ile araları kötü büyükşehir in, ben bu man olayından sırf vag grubunda olduğu ve vagın kararındaki en büyük referans olduğu için bahsetmiştim, biraz istemeden fazla detay verdim.

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle güzel yazıyosun ki otobüs konusunda bi demlik çay eşliğinde saatlerce otobüs anlatsan da dinlesem seklinde okuyorum yazılarını.
    Çok teşekkür ederim, ben çaydan da sohbetten de razıyım. Tutku büyük diyelim, az buçuk da sektörün içinden geçtik kavrulduk.

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelmediden kastim ulke satis pazarini kastediyorum, geldiyse ya hic satilmadi yada hakikaten bir elin parmağını geçmez..Satis rakamlarini olan varsa paylassirsa sevinirim kac tane travego satilmis Turkiyede.Ben turizm bolgesinde olmam, surekli yollarda olmama ragmen daha gormedim, birde sari siteyi actim,orada cok otobus piyasasi olmaz ama ordada yok yeni kasasi Satisin %96-97si kesin ihracaattir Mercedesin,Trde sattiysa 200 otobus bunun cogu belediye otobusleri falandir diye dusunuyorum net rakam bulamadim ben.

Bu arada ben fiyatina gore konusmuyorum, Temsa dandiktir-Otobusun daciasidir.Dacia fiyatina gore kaliteli olabilir ama kalitesiz bir aracdir.Temsada oyle...Kimse kara kasina,kara gozune almiyor ucuz oldugu icin aliyor.

85 liraya sifir dacia sanderoda alabilirsin, Golfte alabilirsin.Dacianin kalitesiz oldugu gercegi değişmiyor, surekli uzun yol yapacaksan tabiki sifir alirsin ama tekrar ediyorum dacia ne ise otobus camiasininda daciasi Temsadir
    Buyrun 2016 yılı yeni Travego toplu teslimat töreni. Tüm satın alan firmaların katılımı ile bir seferde toplam 50 adet otobüs teslim edildi. Akabinde yıl boyunca peyder pey 200 adet daha Travego teslim edildi.
    YouTube

Aşağıdaki linkten ise 2018 yılı başından itibaren ülkemizdeki otobüs satışlarını teslimat fotoğrafları ile ve görseller ile birlikte kanıtlı olarak inceleyebilirsiniz. Sadece ilk sayfada bile 10 adet yeni Travego teslimat haberi mevcut. Bu arada yeni Travego yurtdışına satılmıyor, SHD (Super High Deck) kasası ile yüksek bagaj hacmi sunduğu için sadece özel olarak ülkemiz pazarında satışta. Yurtdışında bu kadar yüksek bagaj hacimli otobüse ihtiyaç olmadığı için eski Travego'nun halihazırda alçak kasa "RHD" olarak ve 3 akslı olarak satışına devam ediliyor.
    Haber Ulaşım Forum

İlaveten madem Kapadokya'da yaşıyorsunuz, bir de o bölgenin aktif turizm firmalarından Şahika Turizm'in yeni Travego teslimat haberini de aşağıdaki linkte sizinle paylaşayım. Firma Kayseri merkezli ancak Nevşehir'de de ofisleri mevcut. Denk gelirse bir Kapadokya turunda canavarı oralarda görebilirsiniz.
    Muş Yolu ve Şahika Turizm'in tercihi Travego oldu

Temsa konusunda ise fikir sizin, görüş sizindir. Saygılar. Konuyu yeterince baltaladık, ben otobüs konusunda daha yazmayacağım. Kusura bakmayınız.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de yorum yapmak istiyorum, son 1 yıldır bu işin içinde olan biri olarak. Öncelikle TOBB ETÜ Makine Mühendisliği taptaze mezunuyum, bizde stajlar 3.5 ay ve son 2 stajımı ve bitirme projemi MAN Türkiye A.Ş.'de yaptım ki MAN'ın %75.76 lık hissesi VAG'a ait. Şöyle diyeyim, Almanlar Türkiye'den çok memnun, kararın Türkiye yönünde ilerlemesinin en büyük sebebi bu. Dünya'ya yapılan MAN otobüslerinin ihracatının %80'i falan Türkiye'den çıkıyor ve sadece Türkiye' üretiliyor MAN otobüsleri. Kamyon ve Tır Almanya'da. Otobüs için Polonya'da da üretim var başarısı %60-70 aralığında, Türkiye %95 civarlarında bir başarı gösteriyor. Şu an çalışanların çoğu Polonya'ya gönderiliyor çünkü Polonya'da üretim olarak çok kötü. Birkaç ülkede daha üretim var ama laga luga yani, boş.

Şimdi neden bizim ülke anlatıyorum?

Daha önce de bahsedilmiş, 1000 euro yu bile bulmayacak bir ücretle mühendis çalıştıracak adamlar ülkemizde, Almanya'da yaptırsa aynı işi mühendise 3000 euro maaş verecek en az.
    İşçi çalıştırma ücretleri çoğunlukla asgari ücret, tecrübelendikçe az da olsa artıyor. 300-400 euro mavi yakaya yazalım. Almanya'da 1500-2000 euro minimum desek.

Hani hesaplamadım bile ama arada çıkan rakam muazzam!

Ayrıca sen Almanya'daki adamı günde tek vardiya 13-14 saat çalıştıramazsın veya başka ülkedeki. Aslında çok çalışkan bir milletiz ama işte elin Alman'ını zengin ediyoruz. Bizde reel çalışma saatleri dünyanın çok az yerinde vardır. Mavi yakasından Beyaz yakasına, yöneticileri dahil herkes köle, para kazanıyor ama yemeye vakti yok. MAN şu an tek vardiya çalışan bir firma, vardiyaya geçmek istiyor, vardiya hesaplamalarını hep ben yaptım, verimsizlik daha başlangıçta %30 civarlarında çıkıyor ve git gide artıyor, ha iyice ilerleyince düşüyor tabi. Adamlar günde 10-15 saat çalıştırarak çok daha fazla verim elde ediyor. Cumartesi mesaiye çağırıyor, yetmezmiş gibi bir de Pazar çağırıyor. Çalışanın gıkı çıkmıyor. x1.5-x2 para alıyor mesai ücreti alıyor.

Çalışan mutlu, aslında mutsuz ama parasını kazanıyor ve kurumsal bir şirkette çalışıyor. Kurumsal şirket imajını her noktada hissettiriyor. Hediyeleri tatilleri etkinlikleri vs. olsun öyle.

Çalışanı koruyan sendikalar yok, var gibi gözüküyor ama yok. Mavi yakada Türk Metal Sendikası var, beyaz yaka için hiçbir şey yok. Metal sendikası da gördüğüm kadarıyla çok uç noktalarda devreye giriyor.

Yerli birçok tedarikçimiz var ve gerçekten çok kaliteli işler yapıyorlar. MAN otobüslerinin parçalarının çok büyük bir kısmı yerli parçalardan imal ediliyor ve sonucunda çıkan otobüsler emin olun çok kaliteli. Müşteriler çok memnun, Almanya'da çok memnun.

Sonuç, yabancı firmalar son kur uçuşlarıyla ülkemizdeki maliyetlerini iyice düşürdüler. Yerli tedarikçi sayımız oldukça fazla. Lojistik olarak oldukça iyi bir konumdayız. İnsanlarımız canla başla 3 kuruş paraya çalışıyor, aslında ülke standartlarında iyi para veriyorlar ama Almanya standartlarında bedavadan biraz fazlaya mal oluyor. Yani, MAN'ın başarısını göz önünde bulundurarak VW'in Türkiye'den başka bir yer seçmeyeceği konusunda %100 eminim diyebilirim.
    Koltuklardan memnunlar mi bari?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuklardan memnunlar mi bari?
    Siz mi veriyosunuz ona göre yorum yapıcam

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz mi veriyosunuz ona göre yorum yapıcam
    Tedarikcilerinin tedarikcisi diyelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedarikcilerinin tedarikcisi diyelim
    yani kişisel olarak yorumum şöyle:

belediye ve intercity diye tabir ettiğimiz otobüslerdeki koltuklar tabureden hallice he müşteri özel olarak lüks bişiler isterse farklı
    , neoplan koltukları çok iyi, man da o ucuzluğu hissediyosun ama benim en sevdiğim koltuklar 90-2000 li yılların kumaşları, peluş gibi böyle, pofuduk pofuduk.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla otobüs konusunda bile aydınlandık, teşekkür ederiz. Ciddi ciddi diyorum iğneleme amaçlı değil. Yazan herkesin eline sağlık.

VW konusuna gelirsek, Bulgaristan falan hikayeydi bence. Yukarıda yazmışsınız zaten; yan sanayimiz aşırı güçlü aslında. Çoğu kişi "biz ne yapıyoruz ki" modunda, hala 3 gün sonra rengi sarıya dönen çakma Şahin farı stobu ürettiğimizi sanıyor. Bu anlamda tedarik vs babında bence rakipsiziz. Bulgaristan'da ne bulacak, Polonya'dan bilmemne isteyecek, TIR'a atacaklar, bilmemkaç günde gelecek falan filan...

Burada mıydı, bi mesajda vardı, TOFAŞ'a tedarikçi daha tampon yetiştiremiyor diye... Aksaklık olmuş olabilir, başka bişey vardır, bi fabrika tek tedarikçiye bağlı kalmaz. O yüzden üretim durmaz, durdurulmaz. Yan sanayimiz "daha tampon yetiştiremiyorlar" cümlesi ile silip atılacak bi sektör değil. Bunu unutmamak lazım.

Yine başka mesajlarda veya burada yazmıştık, BMW'nin aks, diferansiyel gibi parçalarını yanlış hatırlamıyorsam Kanca Otomotiv üretiyor. Alper Kanca, hatta TAYSAD'ın yönetiminde falan da görev alıyor veya bir dönem aldı. İşte biri dedi ki mesela aracımda bilmemneyi söktük, orj parça olarak Maysan-Mando amortisör çıktı diye. Bir sürü şey var böyle bilmediğiniz görmediğiniz. Aaa bunu bu mu üretiyormuş diyorsunuz.

Bu anlamda mal oğlu mal araplar ne halt ederse etsin. Almanlar az akıllı ise zaten yok Katarlılar ikna etmiş yok araplar kanına girmiş, böyle mal mal oyunlara gelmezler, Katarlının aklına da ihtiyaçları olmaz.

Euro 1'e 6, düşünsenize. O bile başlı başına bir avantaj adamlar için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50 bin passat alım sözü verilmiş deniyor
    2018 yılında vwnin toplam satışı 46bin
    allah alık fikir versin kapitalizmin arayıpta eliyle koymuş gibi bulduğu ülkeyiz
    çalışın lan maaşlı köleler her yıl 50 bin passat devletimiz..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah alık fikir versin kapitalizmin arayıpta eliyle koymuş gibi bulduğu ülkeyiz
    Sanmam ya köprü mü bu Asparagastır.
    Devlet ortak değil bişey değil, teşvik yasasına göre teşviğini alıp gidecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanmam ya köprü mü bu Asparagastır.
    Devlet ortak değil bişey değil, teşvik yasasına göre teşviğini alıp gidecek.
    Manisa’da uretilecek Passat’ları devlet mi alacak? - Ekonomi haberleri
    Okumadan imzalamam.....

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Offf siyah metalik, ön cam dahil fabrikasyon siyah camlar, fabrikasyon çakarlar, 2.0TDI 4motion, hafif zırhlı, ANADOLU MAKAM LÜKS PRESTİJ. Ne sükseli alet olur be.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Türkiye’de yılda yaklaşık 40 bin Passat satmayı hesapladığı belirtiliyor. Passat limuzinlerin Türk üst düzey yetkilileri tarafından da çok rağbet gören bir model olduğu, üretilen Passatların önemli bir bölümünün devlet tarafından alınacağı da hesaplanıyor"

Eldeki Passat'ları düşünürsek "böyle bi potansiyel var" demiş adamlar. Şu kadar alırız da denebilir. 40 bin tane alınmaz ama Zaten cümlede de öyle demiyor.

Haberi de yapanın Sözcü olduğunu düşünürsek, watsap gruplarında teyzelerin dolaştırdığı haberlerden pek farklı değil gözümde şu anda. Tersi çıkarsa yine görüşelim

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV KDV düşerse neden olmaısn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepimiz bu hükümeti tanıyoruz artık
    kesin alım garantisi verirler alınmayanı da bütçeden öderler
    var mı farklı bir çözüm olacağını düşünen?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepimiz bu hükümeti tanıyoruz artık
    kesin alım garantisi verirler alınmayanı da bütçeden öderler
    var mı farklı bir çözüm olacağını düşünen?
    Var

İnanıyorsun, kararlıyım diyorsun :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=Ormanci;8589541]"Türkiye’de yılda yaklaşık 40 bin Passat satmayı hesapladığı belirtiliyor. Passat limuzinlerin Türk üst düzey yetkilileri tarafından da çok rağbet gören bir model olduğu, üretilen Passatların önemli bir bölümünün devlet tarafından alınacağı da hesaplanıyor"

Eldeki Passat'ları düşünürsek "böyle bi potansiyel var" demiş adamlar. Şu kadar alırız da denebilir. 40 bin tane alınmaz ama Zaten cümlede de öyle demiyor.

Haberi de yapanın Sözcü olduğunu düşünürsek, watsap gruplarında teyzelerin dolaştırdığı haberlerden pek farklı değil gözümde şu anda. Tersi çıkarsa yine görüşelim [/QUOTE]

Sabah sabah iyi geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dewlet kendine alacağı arabaya neden kdv ötv ödesin ki
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler