User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Amerika'ya kişisel eşya göndermek/götürmek

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sorayım izninizle, konteynırla mı taşındı ev eşylarınız, firma ve fiyatlama nasıl yapıldı? Benimde öyle bir düşüncem var yakın zamanda tüm ev eşylarımı getirmesemde 5 10 koli eşyam çıkacaktır diye düşünüyorum.
    Konteynir 2500 dolar. Kagit kurek isleri cok fazla , sigorta istersen 5-6 bin dolarlari buluyor ki , gemi ile 40-50 gunde geldiginden, saglam esya getirebilen arkadas olmadi. NorthCarolina Amerika nin kirsali oldugundan fiyatlar gayet uygun.O yuzden ev asyalarini burdan aldim.Hele birde garaj satisi denk getirirsen tum evini bedavadan biraz pahaliya duzebilirsin.
    19kg lik 20 koli gonderdim DHL ile. 3 gunde geldi. 1200 dolar.
    Fiyatlandirma cok degisken.Benim kutular sirket uzerinden gonderildi. 1200 dolar tuttu. Ucuzmu pahali mi hicbir fikrim yok.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanyaya gelirken tum ev esyalari sadece bu isi yapan bir firma tarfindan tasindi. Hic bir problem yasamadik benimde sizin gibi turlu turlu koleksiyonlarim vardi problemsiz skintisiz hepsi geldi. Evrak isleri hic zor degil zaten boyle bir forma ile calisirsaniz onlar size gerekn evraklari toplamanizda yardim ediyorlar. Simdiden kolay gelsin. Benim tavsiyem boyle bir firma ile calismaniz yonunda olacaktir.
    74 model sehpa...

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kutunun agirligi 20kg i gecmiyorsa DHL ile 3 gunde gelir. DHL i arayip kutunun icerigi ve agirligi ile ilgili bilgi verirsen net cevap alirsin.

Kutunun buyuklugu ve agirligi uygunsa bagaja vermek en garantisi.

2 ay once Turkiye den Amerika ya ev tasidim. Sormak istedigin bir sey olursa yardimci olmaya calisirim.
    Kutu ağırlığı tahminim 30 kg civarında olabilir. 25-30 kadar diecast modelimi kutusunda göndereceğim . Uçak ile götürmek beni biraz yorar gibi geliyor ama henüz daha kutulama işlemlerine başlamadım. Ama aklımdan geçen sanırım DHL gibi firmalar ile göndermek mantıklı olacaktır çok pahalı olmadığı sürece.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok benim demeye çalıştığım şöyleydi. Yurtdışına ticari gönderi gönderen ve kargo anlaşması olan bir tanıdığınla eşyalarını kargolamaktı. Eskiden dhl ile anlaşmam vardı, hala devam ediyor olsa yardımcıda olurdum. Bahsettiğin boyutta bir gönderi toplamda 70-80 euro tutardı benim anlaşmamda. Kutusu bile çizilmeden iki-üç günde giderdi paketlerin.

Tanıdığın varsa bu şekilde yapıp rahat rahat tek valizle uçağına atlar gidersin. Eşyalarında kargoyla gider.
    Edit olmadığı için tekrar alıntı yapıyorum. Sanırım İthalat İhracat yapan bir tanıdık bulup dediğiniz gibi onun üzerinden kargo yapmak daha uygun olabilir.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19kg lik 20 koli gonderdim DHL ile. 3 gunde geldi. 1200 dolar.
    Fiyatlandirma cok degisken.Benim kutular sirket uzerinden gonderildi. 1200 dolar tuttu. Ucuzmu pahali mi hicbir fikrim yok.
    Dhl için konuşursak çok uygun fiyata halletmişsiniz.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler