User Tag List

Sayfa 19/21 İlkİlk ... 91718192021 SonSon
398 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: istanbul - izmir otoban yolu hakkında.

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTec_king Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aykut kim? egemen ben..
    sabah 5:30 da çıktım yola çoğu radar 8:30 dan sonra işbaşı yapıyor,sabit radarlarda da zaten hızını düşürüyorsun..
    aynı nıckten sanırım dıger arkadasım vardı ondan karıstı hatlar kusura bakma
    doğuştan araba manyağı

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni otoyol icin arkadasların yazdıklarına katılmakla beraber yol kesinlikle cok karanlık. Genelde gece yolculuk yaparım dümdüz yol insanın canı sıkılınca yapıstırıyosun ama yola yabani hayvan atlaması hicte göz ardı edilecek bi sıkıntı degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni otobanda cok fazla hayvan çıkıyormus.
    Kullanicaklar dikkat etsin mutlaka.
    Yine aceleye getirilen islerin sonunda yine canı yanan vatandaşlar oluyir. Onlarca carpma hikayesi var.
    2 gün önce izmirden bursaya geçerken otobanda karşıma at çıktı. Evet şaka değil bembeyaz bir at otobanda başı boş geziyordu. Yola çıkarkende bu konudan aklıma geldi eşimi uyardım dedim sende yola bakar ol çok hayvan çıkıyormuş diye 1 saat sonra at gördük

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Black_Eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gün önce izmirden bursaya geçerken otobanda karşıma at çıktı. Evet şaka değil bembeyaz bir at otobanda başı boş geziyordu. Yola çıkarkende bu konudan aklıma geldi eşimi uyardım dedim sende yola bakar ol çok hayvan çıkıyormuş diye 1 saat sonra at gördük

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahahhaaa sabahh sabah ulan yaa
    PROSTOCK GARAGE

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bodrum donusu,bu yolu kullandım. Notlarımı kısaca aktarayım....
    Otoban guzel ama bazı arkadaslar ınnaılmaz guzel,avrupa da bıle yok,muhtesem dıye anlattılar ama ben devletın halk ıcın yaptıgı ıstanbul Ankara otobanından bır fark goremedım.
    Yer yer zıplama ve cokmeler var. Ozellıkle 200+ gıdıcekler dıkatt etmelı. Cok aceleye gelmıs,aman dıkkat.
    Otobanın 2 yerınde ınsaat vardı,yaklasık 3 km bırınde,dıgerınde bıraz daha az tek serıt gıdıyorsun.
    Hava kuru olmasına ragmen 2 farklı kaza vardı. Tesaduf ıkısınınde on taraf dagılmıstı,muhtemelen hayvana carptılar.
    Hala tel orguler eksık,ozellıkle ızmır susurluk arası.
    Bazı yerlerde sankı son kat asfalt atılmamıs gıbıydı. Yol bellı kesımlerde garıplesıyor.
    Asırı ruZgar alan bır yol. Aracım buyuk sınıf sedan olmasına ragmen,sasırtıcı sekılde ruzgardan bır kac sefer yanlıyacak kıvama geldı. Bırı cıddı korkuttu.
    Otoban genel olarak orta sevıye doluluktaydı.
    Araba kullanmayı sevmedıgım ıcın,kesınlıkle kullanırım cok cabuk gıtmek ıcın. Yoksa bu kadar pahalı bır fıyat olmaz...
    Buarada bu kadar bol fotolu alıntı yaparken,bazı uylerden hal hatır sorma alıyorsunuz.
    Haftaya tekrar gıdecegım,bakalım neler oluca.

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Bodrumdan dönüş yaptım. Gelirkende yolu kullandım. İzmirden İstanbula geliş kısmında yolun bir çok kısmında tadilat var. Dubalar ile çevirmişler asfaltlarda düzeltme yapıyorlardı. Gündüz olduğu için belkide hiç kaza yoktu. Forumu okuyorlar galiba

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 Ağustosta öğleye doğru çıktık yeni yolu kullandım ben de şirket aracı olduğu için

Bursa Karacabey civarı fena sağanak başladı göz gözü görmedi, 50-60'a falan düştüm ama en son olacak gibi değildi ilk gördüğüm istasyona girdim, pompaların oralara üst üste parkediyordu millet yağmurdan kaçmak için. O değil de,

o kadar çok su birikintisi vardı ki yağmurun daha başlarında bile, çok uzun olmayan bir mesafede en az 5 farklı yerde yolun kenarından toprak kayıp yolu baştan başa kirlettiğini gördüm. Oralara 120-130 geliyor millet çok yoğun olmayan yağmurda, erkenden görüp yavaşlayamayanlar için büyük dert

Geceyi geçtim gündüz yağmurda da kesinlikle çok hızlı gitmeyin. Rüzgar da sağlamdı zaten teyakkuzda olmak lazım hep

Yağmur bitince 200 sabit gittim ben de ama yalnız olsam açar dizi izleyerek yavaş yavaş giderim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lan.... Bu çok iyiydi yaaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün bu otoyolu kullandım.
    Millet sapık gibi gidiyor.
    Radar kursalar yol bedavaya gelir.
    Otoyoldaki benzinlikler de bedava dağıtıyordu sanırım.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cumartesi bodrum dönüşünde Karacabey kumarına girmemek için paralı yola bi bakayım dedim.

yandexde isyan vardı trafik kilit haldeydi saat 17-18 civarinda tek seride düşürülen yolda parasını geri isteyenler mahsur kaldık bizi buradan alın diyenler vardı

Karacabey'in speedy gonzalesleri paralı yola girdiğinden olsa gerek kaza bela trafik yoktu rahat geçtik.

paralı otoban güzel hizmet parasız yolu da rahatlatmış
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün bu otoyolu kullandım.
    Millet sapık gibi gidiyor.
    Radar kursalar yol bedavaya gelir.
    Otoyoldaki benzinlikler de bedava dağıtıyordu sanırım.
    Aman usta yeter istanbuldan bodruma 500 tane radar var ak. Hangisi calısıyo hangisi calısmıyo belli de degil.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen hafta bursa uzerinden kopruyu kullanarak gittim 7.20 de osmangaziden çıktım 10.20 de izmir gişelerdeydim

yol boş hızlı fakat sanırım yolun her yerini aynı firma yapmamış asfalt kalitesi heryerde aynı değil renk bile baya değişiyor

aşırının otesinde ruzgar alıyor bukadar ruzgar ile karşı karşıya gittiğimi hatırlamıyorum ve hala bitmemiş yol bir kısmında tek şeride duşuyorsun vs

ama genel olarak bayağı zaman kazandırıyor bu net

en son donerken izmir-bandırma yaptım 88 TL kesti

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün izmir İstanbul izmir yaptım. Tecrübelerim şu şekilde oldu,

—3-4 aracı yol kenarına çekmiş gördüm, lastik patlatan vardı.
    —Viyadük bağlantılarının bir kısmında çöküntüler vardı, daha yeni açılmış yol için kabul edilebilir değil tabiiki. Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum, yüklenici firmaların farklı olduğu belli oluyor. Bir kısım jilet gibi bir kısım dandik.
    —asfalt renginde değişiklikler var , özellikle gece sürüşünde ıslak zannettim bazı bölümler, parlama demeyeyim de çok siyahtı. Baharda kışta kontrollü gitmek lazım.
    — yer yer müthiş rüzgar alıyor. Yol kenarı uyarılarını ve rüzgar bayraklarını dikkate almak lazım. Rüzgardan etkilenen hacimli araçların yüksek süratte kontrollü gitmelerini tavsiye ederim. Rüzgar aynı yönde esse dahi tepe kesmişler, viyadük yapmışlar, bir anda gelebiliyor rüzgar etkisi.
    — ölü hayvan hiç görmedim. Bir kaç bölgede geçiş köprüsü yapılmış, zamanla hayvanlar da alışır.
    — klasik olarak önde arkada kilometrelerce görüş olan yolda en sol şeritten giden araçlara rastlamak mümkün. Tempolu sürenler bunu dikkate alsınlar
    —radar görmedim ama bazı gişe çıkışlarında çevirme yapılıyordu
    —Osmangazi köprüsünden itibaren 4 adat gişe geçiliyor, 1 otobana giriş, 2 Bursa Çevreyolu giriş , 3 Bursa Çevreyolu’ndan otobana giriş , 4 Kemalpaşa çıkış
    — yol tamamen açık değil , tadilatlar devam ediyor , kısa mesafeler olsa dahi 4-5 lokasyonda 2 şeride tek şeride düşülen yerler var, uyarı levhaları düzgün , yine de dikkat edin, geçen gün Twitter da sol şeritte ters yönde gelen araç videosu vardı biliyorsunuz, muhtemelen kuka devrildi , adam dümdüz karşı yola girdi.
    —tek tehlikeli durum , tadilat noktasında 2 şeride düşen noktada sol şeride düşen kuka idi, biri devirmiş muhtemelen , biri sağ şerit doluyken denk gelirse üstünden geçmekten başka çaresi olmazdı.
    —Osmangazi köprüsünden Kemalpaşa gişesi 370 km mesafe. Kemalpaşadan Bornova için 30 km daha gidiliyor, kısaca 400 km denilebilir.
    —Performanslı benzinli araçların tempolu sürüşte Osmangazi köprüden izmire inmesi zor olabilir.
    — gişelere yanaşma yaparken dikkat edin, en boş gişeye atlayın çünkü her gişe aynı zamanda nakit işlem de yapıyor, bekleme süresi uzayabilir.
    Araç kadjar dci edc. Tüketim , ortalama hız resimdeki gibi. 180 i neredeyse hiç geçmeden

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek not: Osmangazi köprü üstünden Kemalpaşa çıkış gişesi tam olarak 2:15 sürdü. Yakıt ikmal sorunu olmayan güçlü dizeller özellikle gece yolculuğunda ( Bursa çevreyolundaki trafik belirleyici) rahatlıkla 2 saatin altında geçer.
    — keskin denebilecek viraj neredeyse hiç yok, bir tane dikkatimi çeken Balıkesir dağlarında sol viraj ( İstanbul izmir yönünde). Yüksek tempo yapacak olanlar yanda navigasyon ekranından takip ederler zaten.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun tempo yaparak istanbul çeşme yaptim.
    Benzinlikler sanki bedavaymis gibi dolu.
    Yol sanki 250tl degil de 25 tl imis gibi dolu.
    120 ye Cruise a alip 118 ile gidenleri sollayanlarda hep solda. İsin garibi yol veren yok çünkü bizde ayna sadece gorsel bir aksesuar.
    Ruzgar,tamamlanmamis citler,asiri yol insaati(ozellikle ist-izmir yonu)ruzgar ve yol kalitesi ana sorun.
    Bitmeden acinca sonuc bu.
    Yol notlarim 58 saniyelik link de.
    Murat Engin on Instagram: “Cok konuşulan Yeni otobana bu sefer İstanbul Camlıca giselerden girip, İzmir gişelerden ciktim. Yol notlari videoda...”

Camlica giseler izmir 2.30 dakika. 427km 2 benzin molasi dahil.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta gidiş dönüş olarak kullandım
    Dönüşte (pazar günü) yol çok yoğundu ve karacabey taraflarında otobanda !! dur kalk gittik
    Bu karacabeyde yatır var muhtemelen otobanda olsa trafikte kalıyorsunuz
    Benzinliklerde girişe kadar araç kuyruğu vardı girmek pek mümkün değildi.
    Yol kalitesi bi hayli düşük zaten bazı yerlerde son kat asfalt atılmamış viyadük giriş çıkışları kot farkı sebebiyle tehlikeli nasıl oluyorsa hep rüzgarlı bir çok yerde yol çalışması devam ediyor
    Bizim Tr deki sol şeritte kalma hastalığı çok sıkıntı yani altınızdaki araç ne olursa olsun o araçtan daha hızlı araç soldan geliyor olabilir aynaya bakmak yok
    Yol boş iken orta süratte ( 100-120 km ) giderseniz uyuyabilirsiniz zaten otoban ın ortalama sürati 140-160 km civarı nerdeyse herkes bu hızda bir çok kişide altındaki araca göre top speed derdinde deli gibi gidiyor.
    istanbul dan bursa ya kadar olan ki kısmın asfalt kalitesi mükemmel iken bursadan sonrası o paraya göre çok düşük kalite
    işin özü iyi hoş ama çoook pahalı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski yolda gidilecekse susurluk yasa tesisleri
    yasaya gelmeden hemen 150 mt geride sagda bahceli parklı mekanı tercih ve tavsiye ederim...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün eski yoldan İstanbul-İzmir yaptim. Pendik’ten İdo ile Yalova’ya gecip komple eski yoldan devam ettim. 18.00 feribotu ve Susurluk’ta yarım saat duraklamayla birlikte, 23.15te İzmir’deydim. Karacabey dahil yol boştu, Bursa civari bir yerde orta refüjde radar vardi, 3-4 tane de polis kontrolu vardi. Genelde hız sinirlarina uyarak (+%10) geldim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler