User Tag List

Sayfa 6/21 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
398 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: istanbul - izmir otoban yolu hakkında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de otoyol/otoban kültürü yok maalesef

2006 yazında almanya'da hannover/berlin/hannover git gel yapmıştık, bulunduğumuz araba fiat uno, hız limiti olmayan yolda sol şeritte basıyor kullananan şöför, (205 gördü uno ama mesele o değil), 180'le mercedes s 320'ye arkadan yaklaşıyoruz, o da tahminen 150-160 falan gidiyor, içimden dedim şimdi ortalık karışacak, mercedes sen misin yol isteyen der yapıştırır gider, demeye kalmadı daha biz yaklaşırken 100-200 metre mesafede mercedes usulca kenara çekildi yol verdi, biz geçtik, sola geri çıktı

sonra yol aldıkça baktım herkes herkese bu şekilde yol veriyor yol alıyor, kimse kimseye fren bile yaptırmıyor, ya dedim işte medeniyet bu anasını satayım

bunu Türkiye'de olacağını düşünebiliyor musunuz ?

biz de adamdan para iste verir, yol iste vermez, bin naz yapar, sağından geçersin selektör yapar, aynasına bakmaz, bakar görür inadına yol vermez, görmemezlikten gelir, sağından geçerken gaza basar (en sevdiğim), önce bi bekletir, öyle yol verir vs vs vs

otoban kültürü yok

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Gittik geldik, yol gayet iyiydi heralde son kez açılmayan eski yolu kullanmış oldum bir dahakine komple yeni otoyoldan gitmiş olacağız.

Otoyolda özellikle Akhisar kısmında sağ şerit çalışmaları halen devam ediyor. Giderken gece 1 gibi çıktım ona rağmen hatırı sayılı araç vardı yolda. Ara açılmayan eski yolda Bursaya kadar bir terslik veya yoğunluk yoktu. Bursa-Yalova-Köprü arası trafik yoğunluğu ilk zamanlara göre artmıştı baya araç vardı.

Köprüden geçen araç sayısı daha azdı ama otoyola göre.

Dönüşte de aynı şekilde köprüden döndüm bu sefer dün akşam 5 te İstanbuldan çıktım, gece 21:30 gibi İzmirdeydim.

Bir uyarı yapayım:

Akhisar otobanında İstanbuldan dönüşte, otoban girişindenki Shell'den yakıt aldım. Sonra çıktım, orta şeritten 130-140 ile gidiyorum, sisler ve uzunlar açık (yol boş, zifiri karanlık ve önümde araç yok, uzunları açıp / kapatıp gidiyorum araç durumuna göre) neyse uzunlar açık olmasına rağmen heralde bir 30mt kala ya kadar kesinlikle göremediğim SOL ŞERİTTE 5-6 ADET YABAN DOMUZU yerdeki leşi yiyordu. Yani sol şeirtten kaptırıp giden birisi, çok büyük bir kaza yapabilirdi.

Aradım 161 Otoyol hatttını belirttim durumu. Nasıl girdiler vs kısmını bilmiyorum ancak çok tehlikeli. Arabayı aldığımda İsatanbuldan gelirken otoyolu gece 200-240 arası tapagaz geçmiştim, bir an aklıma geldi öle bir durumda ne olacaktı diye...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittik geldik, yol gayet iyiydi heralde son kez açılmayan eski yolu kullanmış oldum bir dahakine komple yeni otoyoldan gitmiş olacağız.

Otoyolda özellikle Akhisar kısmında sağ şerit çalışmaları halen devam ediyor. Giderken gece 1 gibi çıktım ona rağmen hatırı sayılı araç vardı yolda. Ara açılmayan eski yolda Bursaya kadar bir terslik veya yoğunluk yoktu. Bursa-Yalova-Köprü arası trafik yoğunluğu ilk zamanlara göre artmıştı baya araç vardı.

Dönüşte de aynı şekilde köprüden döndüm bu sefer dün akşam 5 te İstanbuldan çıktım, gece 21:30 gibi İzmirdeydim.

Bir uyarı yapayım:

Akhisar otobanında İstanbuldan dönüşte, otoban girişindenki Shell'den yakıt aldım. Sonra çıktım, orta şeritten 130-140 ile gidiyorum, sisler ve uzunlar açık (yol boş, zifiri karanlık ve önümde araç yok, uzunları açıp / kapatıp gidiyorum araç durumuna göre) neyse uzunlar açık olmasına rağmen heralde bir 30mt kala ya kadar kesinlikle göremediğim SOL ŞERİTTE 5-6 ADET YABAN DOMUZU yerdeki leşi yiyordu. Yani sol şeirtten kaptırıp giden birisi, çok büyük bir kaza yapabilirdi.

Aradım 161 Otoyol hatttını belirttim durumu. Nasıl girdiler vs kısmını bilmiyorum ancak çok tehlikeli. Arabayı aldığımda İsatanbuldan gelirken otoyolu gece 200-240 arası tapagaz geçmiştim, bir an aklıma geldi öle bir durumda ne olacaktı diye...
    Bolu mengen'e gidiyorum gündüz zamanı Tem'de önüme köpek çıkmıştı; gece 3 Kocaeli d100'de normal seyir ederken ben sağ şeritteyken karşıdan karşıya geçen elinde bira olan bir adam sol şeride düştü; gece 3 civarı otoban yokken İznik tabelasını geçip İzmir yolundan giderken iki ölü köpek vardı yolun ortasında birini ortalayıp üstünden atlamıştım.

Kısacası hız limitlerinin bir sebebi var hepsinde limitler dahilindeki hızlarda olduğumdan problem yaşamadım. Ondan dolayı da limitleri kolay kolay geçmem.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayvanların doğal hayat sürdüğü yerleri kesip biçip yol yaptığımız için karşımıza herşeyin çıkması normal
    3, köprüden ilk geçişimiz bir köpek atladı önümüze arkadaş küfür kıyamet.Dedim sakin ol 3 ay önce bu hayvan buradan diğer ttarafa su içmeye yada yemek yemeye gidiyordu.Şimdi yol oldu haycanın suçu yok.Geceleri yeni yollar ciddi tehlikeli aman dikkat diyelim

Yeni açılan yolu kullanan oldumu.Ağustos sonu Bodrum planı var.Yolu merak ediyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir uyarı yapayım:

9'unda akşam 5te çıkıp kapatıp bodruma gidicektim iyi oldu yazdığın bunu. 2 araba gitçez ikiside ön cam dahil filmli güzel yol olcak gibi

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalan 192km lik bolum sanırım haftaya açılıyor.
    Ağustos sonu dönüşte kullanmak nasip olucak.
    Bakalim ne kadar opucekler...
    Buarada gece suruslerinde on ve arka sis farlariniz goz almaktan başka birşeye yaramaz. Menzili kisa,sadece 7-8mt yi aydinlatir,ancak isik patlamasi yaptigi icin goz alıyor. Hele ampulleri degistirenler,led xenon koyanlar sagolsun,bol bol hatir sorduruyorlar.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bodrum yolunda söke-didim düzlüğünü kullan varsa onlarda dikkat etsin domuz çok fazla çıkıyor bu mevsimde tarlalarda mahsul olduğu için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalan 192km lik bolum sanırım haftaya açılıyor.
    Ağustos sonu dönüşte kullanmak nasip olucak.
    Bakalim ne kadar opucekler...
    Buarada gece suruslerinde on ve arka sis farlariniz goz almaktan başka birşeye yaramaz. Menzili kisa,sadece 7-8mt yi aydinlatir,ancak isik patlamasi yaptigi icin goz alıyor. Hele ampulleri degistirenler,led xenon koyanlar sagolsun,bol bol hatir sorduruyorlar.
    Açık ve kapalı şekilde fotosunu koyarım, zifiri karanlık yolda sağ ve sol kısımları çok iyi şekilde aydınlattığı için, kenardan çıkacak olan veya fark etmediğiniz şeyleri fazlasıyla gösteriyor. Zaten araç yok iken açtığımı belirttim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9'unda akşam 5te çıkıp kapatıp bodruma gidicektim iyi oldu yazdığın bunu. 2 araba gitçez ikiside ön cam dahil filmli güzel yol olcak gibi
    Bayram arefesi cuma akşamı 5'te yola çıkıp kapatıp gitme hayali... Hayırlısı

Ben bir gün önceden Sapanca tarafına kendimi atıp cuma öğleden sonra direk Ankara'ya geçmeyi planlıyorum, umarım hayatta kalırım diyordum

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayram arefesi cuma akşamı 5'te yola çıkıp kapatıp gitme hayali... Hayırlısı

Ben bir gün önceden Sapanca tarafına kendimi atıp cuma öğleden sonra direk Ankara'ya geçmeyi planlıyorum, umarım hayatta kalırım diyordum
    o kadar paralı yol açıyolar trafikte olmasın artık şaka bi yana 250-300 arası olur herhalde yol ücreti bide trafik olursa emniyete girer giderim

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akhisar-turgutlu 26tl iken total 210 cok iyimser bi rakam
    Minimum demiştim ama

Erukay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa batı istasyonunda pazar günü öğlen açılış töreni varmış, gece 12 civarı yol tamamen açılacakmış.

Yola çıkacak olan varsa ona göre plan yapabilir.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Erukay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa batı istasyonunda pazar günü öğlen açılış töreni varmış, gece 12 civarı yol tamamen açılacakmış.

Yola çıkacak olan varsa ona göre plan yapabilir.
    Evet 4 Ağustosta Reyiz Bursa'ya gidecekmiş, açılışını yapacakmış. Acaba hangi kısmı açılacak ?

Erukay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 4 Ağustosta Reyiz Bursa'ya gidecekmiş, açılışını yapacakmış. Acaba hangi kısmı açılacak ?
    Yolun tamamı açılıyor, izmir gişelerine kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erukay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolun tamamı açılıyor, izmir gişelerine kadar.
    Sanmam, 2 hafta önce daha yol parçaları gelmemiş viyadükler vardı................. Sadece ayaktan ibaret...................
    Okumadan imzalamam.....

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazartesi ya da salı izmire gidicem haber verir resimler çekerim sizler içun
    - Bize Her Yer TRABZON

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hadi hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    cCc REİS YİNE YAPTI YAPACAĞINI cCc

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabadan fazla yakan otoban.. Biz yaptık oldu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler