User Tag List

Sayfa 17/21 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
398 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: istanbul - izmir otoban yolu hakkında.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya surdan dahil olayım. 230-250 km hızla giderken girdigin her su birikintisinde kontrol kaybolur. Yolda hata olabilir dogaya yapılmış olan müdahele sonucu yapılıyor bu yollar. Yolarda cokmeler yükselmeler olabilir. 1 hafta once açılmış olan bi yol bu. Düzeltmeler olacaktır. 120 km hızla gidilecek bi yol bu 250 ile giden bu riski alacaktır.
    Otobanlarda ki en kötü şey doga geçişleri olmayışı. Hayvanların eski bi geçiş güzergahları var bunları talan ediyoruz. O sebepten de yollara çıkıyorlar. Eksikler zamanla tamamlanacaktır.
    Kafaya harika. Eksikler zamanla tamamlanicaktir...
    Kac kisinin olmesi,yaralanmasi ve maddi kayip yasamasi gerek?
    Mesela sen orada kaza yapip,hastanede yatsan aynisini yazabilicekmisin?
    250 ile gittigini nereden biliyorsun? Kaza yapan bazi arabalarin 250 yapmasi mumkun degil,ustune yagmurda basmislar degil mi?
    35km 9 adet kaza oluyorsa bu tamamen yolun teknik yetersizligidir.
    Kaza yapan arabalar eski degil,hepsi düzgün araclar.
    İstanbul Ankara otobaninda neden bu kadar sık kaza olmuyor?
    Hem orasi eski teknoloji ve daha kalabalik.
    Yollardaki cokmeler ve kaymalar cok normal degil mi? Yükselmeler vs de? Bu halde acmak anormal değil ama?
    Sevdigin birisi o arabalarin birinde olsa hala böyle aymazlikla yazabilirmiydin?
    Bölünmüş yollarda bile hız sınırı 112km ve sen 2.5 saatte gidiliyor diye reklam yapicaksin,hiza tesvik edicekain ve 120 ile gidilecek yol diyeceksin.
    Bir bitmediniz be,hatayi baskalarina yuklemeye calisan bu zihniyet daima hakli.
    İnsallah bu zihniyet hakliliginda bogulur da,olmeden bu sakat cehaletten kurtuluruz aq!

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafaya harika. Eksikler zamanla tamamlanicaktir...
    Kac kisinin olmesi,yaralanmasi ve maddi kayip yasamasi gerek?
    Mesela sen orada kaza yapip,hastanede yatsan aynisini yazabilicekmisin?
    250 ile gittigini nereden biliyorsun? Kaza yapan bazi arabalarin 250 yapmasi mumkun degil,ustune yagmurda basmislar degil mi?
    35km 9 adet kaza oluyorsa bu tamamen yolun teknik yetersizligidir.
    Kaza yapan arabalar eski degil,hepsi düzgün araclar.
    İstanbul Ankara otobaninda neden bu kadar sık kaza olmuyor?
    Hem orasi eski teknoloji ve daha kalabalik.
    Yollardaki cokmeler ve kaymalar cok normal degil mi? Yükselmeler vs de? Bu halde acmak anormal değil ama?
    Sevdigin birisi o arabalarin birinde olsa hala böyle aymazlikla yazabilirmiydin?
    Bölünmüş yollarda bile hız sınırı 112km ve sen 2.5 saatte gidiliyor diye reklam yapicaksin,hiza tesvik edicekain ve 120 ile gidilecek yol diyeceksin.
    Bir bitmediniz be,hatayi baskalarina yuklemeye calisan bu zihniyet daima hakli.
    İnsallah bu zihniyet hakliliginda bogulur da,olmeden bu sakat cehaletten kurtuluruz aq!
    Öncelikle otoban 426 km den oluşuyor. 3.5 saat 120 km ortalamaya denk geliyor. Açıldığından beri 2 defa kullandım izmir kısmını. Bursa kısmını hafta 1 defa olacak şekilde sürekli kullanıyorum. Evet yollarda hatalar var çokmeler var insan yapımıdır düzeltilir. Ankara yolunda hata yokmu dilovasında uçan arabaları ne zaman unuttuk. Şile yolunda kendimde aynı yerde kaza yaptım arabam pert oldu yol göz göre göre hata var her hafta 1 kaza oluyor ama düzeltilemiyor. Hız felakettir izmir yolunda kaza yapan araçlara bi bak 3 kasalar 5 kasalar range ler s class araçlar hepside 230 km yapabilecek araçlar. Zihniyette hata var bende kabul ediyorum. Yolda 90 km ile sabit gittiğin zaman Bence gayet verimli bi yol.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle otoban 426 km den oluşuyor. 3.5 saat 120 km ortalamaya denk geliyor. Açıldığından beri 2 defa kullandım izmir kısmını. Bursa kısmını hafta 1 defa olacak şekilde sürekli kullanıyorum. Evet yollarda hatalar var çokmeler var insan yapımıdır düzeltilir. Ankara yolunda hata yokmu dilovasında uçan arabaları ne zaman unuttuk. Şile yolunda kendimde aynı yerde kaza yaptım arabam pert oldu yol göz göre göre hata var her hafta 1 kaza oluyor ama düzeltilemiyor. Hız felakettir izmir yolunda kaza yapan araçlara bi bak 3 kasalar 5 kasalar range ler s class araçlar hepside 230 km yapabilecek araçlar. Zihniyette hata var bende kabul ediyorum. Yolda 90 km ile sabit gittiğin zaman Bence gayet verimli bi yol.
    yav heeeeeeee

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Altınoluk'a yeni otobandan gittim ve dün gece yeni otobandan döndüm.
    Altınoluk istikameti için Balıkesir sonrası ivrindi çıkışı otobanın sonlandığı nokta.

Yol boş, rahat. Bursa civarındaki keskin virajlar yeni otobanın Altınoluk'a kadar olan kısmında yok. Ekseriyetle düz bir yol.
    Yol üzerinde yeterli benzin / dinlenme istasyonu yok. Tedarikli bir şekilde yola girmekte fayda var.
    Yolu gece kullanacak olanlar için biraz yorucu. Zira ışıklandırma yok.

Bu yol açılmadan önce köprü, devamındaki otoyol ve Balıkesir çevre yolu için toplamda 145 TL ödüyordum.
    Yeni yol +50 TL'lik bir fark getirdi. Bu farkın karşılığında da yolculuk 45 - 60 dakika civarı kısalıyor ve Susurluk trafiğine / ışıklarına girmiyorsunuz.
    Konu Evrenoz tarafından (18-08-2019 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otobanlarda ki en kötü şey doga geçişleri olmayışı. Hayvanların eski bi geçiş güzergahları var bunları talan ediyoruz. O sebepten de yollara çıkıyorlar. Eksikler zamanla tamamlanacaktır.
    Otobanda doğa geçişleri mevcut burak ertem videosunda gösrtermişti

Allah rahmet eylesin ölenlere, çok dikkatli olmak lazım yol türkiye şartlarında iyi diye veya öyle görünüyor diye güvenip gözü karartmamak lazım, araba iyi yol iyi herşey mükemmel olsa bile her ihtmali kenara bıraksak bile bizim ülkemizde kimse araba kullanmayı bilmiyor 4 şeritli yolda 90 la sol şeritte giden var kamyon yanından geçerken bi anda frene basıp sola atlayan var varda var, ben bursa istanbul arasını çok kullandım o kısımda herhangi bir sıkıntı yaşamadım görmedim yarın allah izin verirse izmire gidicez merak ettim bende o kısmı
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan yapimidir,duzeltilir.
    Kaç milyar lira harcanıyor ve insanin canina kast edicek hatalari insan yapimidir duzeltilir diyorsun.
    Ok,yani yolu işçiler yaptı. Simdi okumus mühendisler hataları duzelticek? Peki bunu bastan yapıp,can ve mal kaybina sebeb olmasalar? Ne bilim yolun testlerini yapsalar? Sirf bayrama yetissin diye, sırf para kazanma ugruna hayatlar kararmasa? Bir sizofreni mutlu etmek icin,bilimi yok saymasak?
    Zor mu....
    Kervan yolda duzulur de bu o iş değil.
    Binayi yaptık,depremde yikildi yada catladi.
    İnsan yapimidir,duzeltilir. Yik yeniden yap. Ne olucak ki...
    Adam otoban yapiyor,bazi duzluklerde hiz sinirini bile kaldiriyor.
    Aaa pardon,120 yi gecme, ölürsün....

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yav heeeeeeee
    Ne heeee ? Yazdığım şeye reddine bi açıklama yapta görelim. İktidarı övmek adına bi paylaşım yapmıyorum cunku yolu iktidar yapmadı yabancı bi firma yaptı. Artık yapılan iyi şeylerede kötü yorum yapmayın. Ben istambuldan çanakkalue bayramda 7 saat 8 saatte gidiyordum eski yoldan artık yeni yoldan 3 saate gidiyoeum. 180 tl veriyorum. Begenmeuen eski yoldan gitsin işine gelmeyen eski yoldan gitsin. Kimse kimseyi zorlamıyor.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah yola çıkacağım istanbul-izmir arası kahvaltı yapacak mekan önerilerinizi bekliyorum
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa İzmir yarım saat kısalıyor diye 130 TL mi vereceğim ?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah yola çıkacağım istanbul-izmir arası kahvaltı yapacak mekan önerilerinizi bekliyorum
    eski yolda gidilecekse susurluk yasa tesisleri

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gidiş dönüşte Bursa Batı - Balıkesir Batı arasını kullandım. Dönüşte (18 Ağustos) inanılmaz rüzgar vardı. 180 km/h üstü rüzgardan çok etkilendi araba. 150-160 sabit gittim genelinde. Otoyolda biraz basarsam benim yolumu 1 saatten fazla kısaltıyor. O yüzden bundan sonra hep tercih ederim diye düşünüyorum.

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende dün çeşmeden direkt olarak geldim yolda şunu fark ettim yol bize bence fazla herkes cruise a almış gidiyor avrupa misali,herşey harika adam sollamaya çıkacak cruise unu bozmuyor 120 ile giden arabayı 125 le en sol şeritten geçmeye çalışıyor,en sol şeritten gelen 160+ cıların hepsi deli gibi fren sellektör tabi.
    Cruise a alıp en sağdan gitmek,sol sollamaya 2.şeride çıkıp girmek haram,yol hafif kalabalıktı dönerken bu sorunu gördüm açıkçası.Onun dışında giderken 140 cruise la gittim boştu yol ciddi rahat bir şekilde gittim.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne heeee ? Yazdığım şeye reddine bi açıklama yapta görelim. İktidarı övmek adına bi paylaşım yapmıyorum cunku yolu iktidar yapmadı yabancı bi firma yaptı. Artık yapılan iyi şeylerede kötü yorum yapmayın. Ben istambuldan çanakkalue bayramda 7 saat 8 saatte gidiyordum eski yoldan artık yeni yoldan 3 saate gidiyoeum. 180 tl veriyorum. Begenmeuen eski yoldan gitsin işine gelmeyen eski yoldan gitsin. Kimse kimseyi zorlamıyor.
    mesele şu sen farkında degilsin sanırım güzel kardeşim ,ben gitmesemde o yolun parasını veriyorum neden benden hem vergi alıp hem de geçtiğimde tekrar para alıyor benden mesele bu işte
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    editt : yarım kaldı
    delidumrul
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ülkenin en büyük şanssızlığı milyonlarca karaktersize sahip olması..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin yaşın kadar ben bu işlerin içindeyim teknik nedir mühendislik nedir biliyoz az çok allaha şükür sen şimdi kalkmışsın bana kulaktan dolam şeyleri anlatıyorsun sen kalkmışsın yok şu yolda bu var yok bu yolda bu var burda hata neden olmasın diyosun ben geneli için yazıyorum nasıl olurda sen kalkıp hatadır olur bu diyosun yaa aklım almıyor ,ayrıca kaldı ki milyonlarca lira para harcanıp yapılan hiçbir işte bariz büyük hatalar yapılmaz olsa bile minimum seviyede olur insan hayatı bu kadar ucuz mu bu ülkede ,senin canın yanmadıgı için tabi bu şekilde rahat rahat konuşuyosun güzel kardeşim gelmesinde inşallah başına bu hatalardan dolayı bi kaza geldiğinde bunu canınla malınla sevfdiklerinin canıyla ödediğinde baka bakalım böle düşünebilecekmisin
    allah hepimizi kazalardan belalarda korusun
    PROSTOCK GARAGE

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün geldim izmire, Osmangazi köprüsünü geçtikten sonraki tünelde çalışma vardı, tünel çıkışından itibaren 190dan aşağı düşmedim

Saat 11.30 Osmangazi Köprüsü

Saat 12.33 Yeni otoban Susurluk yol ayrımı

Saat 13.20 Yeni otoban Akhisar yol ayrımı

Sonra Opete girdim, mazot bitti

Tahmin ediyorum 2 saat 15 dakikada Kemalpaşaya girerdim

Araç 1.5 Dizel Megane Otomatik

Yol Bilgisayarına göre ;

Ortalama hız : 176km
    Ortalama yakıt : 9.7/100km

370km yol yaptım, tam 250 liraya doldu depo 0,67 kuruş yaktırmışım
    - Bize Her Yer TRABZON

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün geldim izmire, Osmangazi köprüsünü geçtikten sonraki tünelde çalışma vardı, tünel çıkışından itibaren 190dan aşağı düşmedim

Saat 11.30 Osmangazi Köprüsü

Saat 12.33 Yeni otoban Susurluk yol ayrımı

Saat 13.20 Yeni otoban Akhisar yol ayrımı

Sonra Opete girdim, mazot bitti

Tahmin ediyorum 2 saat 15 dakikada Kemalpaşaya girerdim

Araç 1.5 Dizel Megane Otomatik

Yol Bilgisayarına göre ;

Ortalama hız : 176km
    Ortalama yakıt : 9.7/100km

370km yol yaptım, tam 250 liraya doldu depo 0,67 kuruş yaktırmışım
    Company Spec sanırım
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    2000'lerin başında Çeşme yavaş yavaş popüler olup, otoban kullanımı orta üst grup tarafından artınca gençler ve hızlı babalar arasında Çeşmeye şu kadar dakkada girdim, şöle gittim böle gittim muhabbetleri oldukça yaygındı.

Önümüzdeki 2 sene heralde izmir-istanbul şu kadar dakkada saatte girdim konuşmalarını karşılaştırmalarını çok duyucaz
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler