User Tag List

Sayfa 20/21 İlkİlk ... 1018192021 SonSon
398 sonuçtan 362 ile 380 arası

Konu: istanbul - izmir otoban yolu hakkında.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün ilk kez şirketin dizel clio'suyla yeni otobanı deneyimledim.
    Bostanlıdan sabah 6'da çıktık, 11'de beylikdüzündeydik. Tamamen otobanı kullandık.

Sabah İzmir'den istanbul'a giderken yol gerçek manada bomboştu. Karşı şeritte ise nispeten daha fazla yoğunluk vardı. Sabah giderken bursa'ya kadar 160-180 civarı bir hızla gittik bu arada. Bazı ramplarda hız 130'a kadar düştü tabi, sonuçta arabanın gücü ortada.

Sabah balıkesirden sonra bir noktada otobanda 1 köpek yolun kenarında dolanıyordu, yola atlamadı, ben de erken fark edip ayağımı gazdan çekmiştim. O sebeple bir sıkıntı yaşamadık ama tel örgüler açısından bir sıkıntının mevcut olduğu ortada.

İstanbul'dan İzmir'e dönerken ise bir kaç noktada otoban tek şeride kadar daralıyor. O noktalarda da genellikle kamyon arkasına takılıp 50 ile baya dakikalarca yol almak zorunda kalıyorsunuz. Yani hala otobanda aktif çalışma yapıyorlar.

Bir kaç noktada saçma şekilde yan rüzgar yiyip ufaktan bir titreme de yaşamadık değil.

Toparlarsak, yeni otoban eski yola göre büyük konfor sağlamış, her ne kadar hala eksikleri olsa da.

Biz normalde bu seyahatlerde uçağı tercih ederdik. 3 kişi seyahat ettiğimiz için uçağa göre hem çok ciddi ekonomi sağlamış olduk (uçakla geldiğimizde istanbul içi için aytıca araç kiralamamız gerekiyordu) hem aynı seyahat süresinde git gel yaptık, hem de uçağa yetiştim / kaçırdım derdi olmadan daha özgür ve nispeten daha konforlu olduk.

Not: dizel clio ile 160+ hızla giderken ortalama tüketim 9lt oluyormuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk kez şirketin dizel clio'suyla yeni otobanı deneyimledim.
    Bostanlıdan sabah 6'da çıktık, 11'de beylikdüzündeydik. Tamamen otobanı kullandık.

Sabah İzmir'den istanbul'a giderken yol gerçek manada bomboştu. Karşı şeritte ise nispeten daha fazla yoğunluk vardı. Sabah giderken bursa'ya kadar 160-180 civarı bir hızla gittik bu arada. Bazı ramplarda hız 130'a kadar düştü tabi, sonuçta arabanın gücü ortada.

Sabah balıkesirden sonra bir noktada otobanda 1 köpek yolun kenarında dolanıyordu, yola atlamadı, ben de erken fark edip ayağımı gazdan çekmiştim. O sebeple bir sıkıntı yaşamadık ama tel örgüler açısından bir sıkıntının mevcut olduğu ortada.

İstanbul'dan İzmir'e dönerken ise bir kaç noktada otoban tek şeride kadar daralıyor. O noktalarda da genellikle kamyon arkasına takılıp 50 ile baya dakikalarca yol almak zorunda kalıyorsunuz. Yani hala otobanda aktif çalışma yapıyorlar.

Bir kaç noktada saçma şekilde yan rüzgar yiyip ufaktan bir titreme de yaşamadık değil.

Toparlarsak, yeni otoban eski yola göre büyük konfor sağlamış, her ne kadar hala eksikleri olsa da.

Biz normalde bu seyahatlerde uçağı tercih ederdik. 3 kişi seyahat ettiğimiz için uçağa göre hem çok ciddi ekonomi sağlamış olduk (uçakla geldiğimizde istanbul içi için aytıca araç kiralamamız gerekiyordu) hem aynı seyahat süresinde git gel yaptık, hem de uçağa yetiştim / kaçırdım derdi olmadan daha özgür ve nispeten daha konforlu olduk.

Not: dizel clio ile 160+ hızla giderken ortalama tüketim 9lt oluyormuş.
    azmı geldi 90hp clio, hepmi bele ekonomi yaparsınız raho bey?
    Romeo <3 Giulietta

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azmı geldi 90hp clio, hepmi bele ekonomi yaparsınız raho bey?
    Clio ile yoldan dönünce ksk da kendi arabama binip, menemen öyle geçtim. O 25km boyunca onlarca kez sahip olduğum şeye şükrettim. Clio o kadar kötü yani.

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az cok biliyorsunuzdur, bu yolda malesef cok fazla hayvan cıktıgı için kazalar oluyor.
    Bugun yine yola domuz cıktıgı için kamyon devrilmiş, şöför ağır yaralıymış sanırım.
    Yol tek şeritten devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecen hafta gece eski yoldan catir catir gittim geldim yorulmadim trafikte yoktu paramda cebimde kaldi. Gecen gun arkadas yeni otobandan gitcem adamlar yapmis rahat rahat giderim dedi dikkatli ol dedim sorunlari varmis dedim dun sabah aradi kopege carpmis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı noelbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen hafta gece eski yoldan catir catir gittim geldim yorulmadim trafikte yoktu paramda cebimde kaldi. Gecen gun arkadas yeni otobandan gitcem adamlar yapmis rahat rahat giderim dedi dikkatli ol dedim sorunlari varmis dedim dun sabah aradi kopege carpmis
    Otobanı kullanan çok olduğu için eski yol baya boşaldı
    Savaş MotorSports

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta fethiye git-gel 2 defa kullandım. Evet tel yok, bariyer yok bir kaç hayvan leşi gördüm ama öle köpek domuz falan değildi. Çıkmaz mı ? çıkabilir. Onun haricinde ben rüzgardan ciddi rahatsız oldum. Sürekli arabayı ittiren sallayan ciddi rüzgar vardı, 130-140 bandında seyir ettim. Kışın soğukta ve yağışta ciddi don yapar.

Bu arada otoban üstündeki oksijen ler kimdir kimindir bilmem ama güzel peşkeş çekilmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobanı kullanan çok olduğu için eski yol baya boşaldı
    valla yolda onun muhabbetinide yaptik bilirsiniz eski yolla yeni otoban bazi yerlerde kesisiyor bazen paralel gidiyor ben pek akicilik goremedim ha kisim kisim kullanan illaki var ama bayram seyran olmadigi surece otobanin surekli kullanilacagini dusunmuyorum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cumartesi Balıkesir civarından girip Bursa'dan çıktım, 54 tl ödedim, gişelerde baktığım kadarıyla 130-140 ödeyenler de vardı sanırım İzmir'den gelenler... ben sadece 1 saat kullandım bu arada...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç osmangaziyi kullanıp devam etmeyin yazık günah istanbul izmir arası otobanın toplam fiyatı 260 lira. Ben Gayrettepeden izmirin girişine 4.5 saate gittim Aracım Alfa Romeo Mito 155'lik ve harcadığım benzin tam yarım depoydu 280 fullemiştim depoyu klimada açıktı full. Eğerki rahat etmek isterseniz kesinlikle topçulara binin 35 dk da karşıdan karşıya geçiyor ciddi anlamda kısaltıyor yolu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar bursadan girdim sadece 1 sonraki cıkıstan cıktım 14.5 tl aldılar . Bu nasıl yol sanki uzaya götürüyor

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bursadan girdim sadece 1 sonraki cıkıstan cıktım 14.5 tl aldılar . Bu nasıl yol sanki uzaya götürüyor
    ücretsiz yoldaki radar, kırmızı ısık, kamyon trafigi vs. ile ugrasmak istemeyenleri carpan bi sistem

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ücretsiz yoldaki radar, kırmızı ısık, kamyon trafigi vs. ile ugrasmak istemeyenleri carpan bi sistem
    Yeni otobanda da radar yiyenler var şirkette,

Gişeden gişeye ölçmüyordur umarım

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni otobanda da radar yiyenler var şirkette,

Gişeden gişeye ölçmüyordur umarım
    180/200 km ile gidersen istanbul izmir 3 saat sürüyor nerde kaldı bu yolun avantajı o zaman ?

gecen sene ilk açıldığı zaman girdim hanımdan dolayı 120-130 ara ara da 150 ye cıktım hiçde denildiği gibi 3 saat değil dediğim gibi 180 le gidicen ki 3 saate inesin izmire.

cok gıttım geldım bır sene ıcerısınde hiç radara denk gelmedım
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    radar Bursa transit beleş kısım ve İzmir Kemalpaşa'daki beleş kısımda oluyor bildiğim kadarıyla

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni yolda radar olsaydı 2 ayda bana bi araba parası ceza gelirdi. Daha sonra gelecekse bilmem ama yeni yolda hiç radar kamerası vs tespit etmedim. Benim tek tedbirim tünellere gelince 80-90 yapmak. 5-6 saate bodruma iniyorum.

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    radar Bursa transit beleş kısım ve İzmir Kemalpaşa'daki beleş kısımda oluyor bildiğim kadarıyla
    beleş kısımda karacabey de yedim ben bak şimdi hatırladım
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Osmangazi köprüsü dahil yeni otoban İzmire kadar tek gidis 270 lira. Güzel hizmet ama radar falan varsa 270 liralık bir esprisi kalmıyor. Tek faydası ilce merkezlerindeki yogun kırmızı ısık teröründen kurtarması. Daha gecenlerden Bodrumdan döndüm bende sadece tünellerde yavaslıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler