User Tag List

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
228 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: imei kayıt=1500TL

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamlar haklı çünkü yerli üreticilerden pazar payı çalıyorlar, Amerika gibi güçlü bir millet olduğumuzu dışarıya gösterebilmek adına yaptılar bunu... ülkemizde Iphone!!?? ve Samsung ayarında!!?? telefon üretebilen onlarca firma olduğu için onların önünün kesilmesini istememişler!

keşke yukarıdaki paragraf gerçek olsaydı da, bu verginin bir amacı olsaydı!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

oytn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz az önce 618.60 Tl'ye kayıt ettirdik başımıza bir şey gelmez değil mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tadınızı kaçırmak istemem ama yürürlüğe bugün girdiği için ileride vergi borcu olarak farkı yansıtabilirler
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar haklı çünkü yerli üreticilerden pazar payı çalıyorlar, Amerika gibi güçlü bir millet olduğumuzu dışarıya gösterebilmek adına yaptılar bunu... ülkemizde Iphone!!?? ve Samsung ayarında!!?? telefon üretebilen onlarca firma olduğu için onların önünün kesilmesini istememişler!

keşke yukarıdaki paragraf gerçek olsaydı da, bu verginin bir amacı olsaydı!!!
    Keşke değil yazdığınız paragraf son derece gerçek. Ama pr çalışmaları çok kötü.

Artık General Mobile olarak telefon üretimin de çok büyük gelişmeler katettik.
    Ama insanlar Türk Malına kötü gözle baktıkları için kimse yanaşmıyor.
    Sadece araştırmayı bilen ve paranın nasıl kazanıldığını bilen insanlar buralara yöneliyor.
    İlgili görselde iphone ile arasında sadece 9 puan fark var. 9 Puan ı günlük basit rutin işler yapan adam asla farkedemez.
    (Kimsede telefonla atom parçalamıyor gerçi herkes sadece ALO ve Insta da kaç like gelmiş ona bakıyor.
    Iphone da olupta Android de olmayan uygulama olur eyvallah. Ki onunda olduğunu sanmıyorum.)

Ha bizim teknolojimiz neden yürümüyor. İnsanlar talep göstermiyor. Samsung (Android olduğu için söylüyorum) satışı kadar GM satışı olsa efsane ilerleriz.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke değil yazdığınız paragraf son derece gerçek. Ama pr çalışmaları çok kötü.

Ama insanlar Türk Malına kötü gözle baktıkları için kimse yanaşmıyor.
    Sadece araştırmayı bilen ve paranın nasıl kazanıldığını bilen insanlar buralara yöneliyor.
    İlgili görselde iphone ile arasında sadece 9 puan fark var. 9 Puan ı günlük basit rutin işler yapan adam asla farkedemez.
    (Kimsede telefonla atom parçalamıyor gerçi herkes sadece ALO ve Insta da kaç like gelmiş ona bakıyor.
    Iphone da olupta Android de olmayan uygulama olur eyvallah. Ki onunda olduğunu sanmıyorum.)

Ha bizim teknolojimiz neden yürümüyor. İnsanlar talep göstermiyor. Samsung (Android olduğu için söylüyorum) satışı kadar GM satışı olsa efsane ilerleriz.
    Puanlama kriterleri, puanlayanlar ve puanlayanların yetkinliği nedir?
    Hangi kriter kendi işletim sistemi, kendi mağazası, kapalı devre sistemi sayesinde güvenliği üst derecede olan bir ürünü donanım üretip üzerine android OS basan bir üreticiden geriye atmış?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Espri mi yoksa mesaj ciddi mi GM ile ilgili

Espri ise komik, ciddiyse dahada komik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puanlama kriterleri, puanlayanlar ve puanlayanların yetkinliği nedir?
    Hangi kriter kendi işletim sistemi, kendi mağazası, güvenliği üst derecede olan bir ürünü donanım üretip üzerine android OS basan bir üreticiden geriye atmış?
    Abi site Epey - her şeyi karşılaştır öyle kafasına buyruk adamların bir araya gelip kurduğu dandik bir site değil.
    forum.donanimhaber.com olarak herkesin bilgi aldığı karşılaştırdığı sitelerden biri epey.com
    Kendi işlemcisini bile daha yeni yeni üreten Samsung Exynos ile birçok müşterisinin yavaşlık konusunda tepksini çekti.
    Hala daha Snapdragon çok ileri vaziyette. İnsanlar Exynos olmasına rağmen 10bin tl ler vererek samsung aldı.
    Bizler 1700 TL verip kendi markamızı satın almayıp 10bin TL ye iphone / samsung alıyoruz.
    Kendi işlemcimizi üretmek için bizlerin bu markayı satın alması lazım. Samsung gibi olmamız lazım.
    Bankadan kredi çekip yatırım yapıp işlemci üretemezler bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama tabi asla gelişemiyecek bu işler. Ülke o kadar harika bir ülke ki ;
    BİLİM yarışmasında Organik hoşaf, Hız ayarlı yol kasisinin bile önüne geçti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atom parçalamadığını düşünen kişi başkalarını da kendisi gibi sanırmış. Kime ne benim ya da bir başkasının telefonda ne yaptığımdan/yaptığından? Ben parçalıyorum atomu.. Var mı ötesi?

Her konuda olduğu gibi böyle saçma bir konuda bile işgüzarlık tepelerde!

Gelirini direkt ve dolaylı vergi üzerine kurmuş olan ülkelerin ekonomisi biter..

Vızıldamayın..

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu adamı seviyorum

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İphone 5s im var 5 yıldır kullanıyorum. İşimi gördüğü için bana yetiyor watsap lazım olmasa tuşlu telefona dönecem zaten teknolojiden insan sıkılırmı? Ben sıkıldım resmen vergilerde böyle olunca pardon haraçlar...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bahsettiğim olay GM gibi montaj yapmak değil, Huawei gibi teknoloji üretmek...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atom parçalamadığını düşünen kişi başkalarını da kendisi gibi sanırmış. Kime ne benim ya da bir başkasının telefonda ne yaptığımdan/yaptığından? Ben parçalıyorum atomu.. Var mı ötesi?

Her konuda olduğu gibi böyle saçma bir konuda bile işgüzarlık tepelerde!

Gelirini direkt ve dolaylı vergi üzerine kurmuş olan ülkelerin ekonomisi biter..

Vızıldamayın..
    Harika fikirleriniz ve düşünceleriniz olduğuna kalpten ve yürekten inanıyorum.
    Lütfen ülkemizi kurtaracak değerli fikirlerinizi Başvuru - CİMER buradan yapın.
    Bizler ölene kadar size dua edelim bizi kurtardığınız için vızıldamalar son bulsun önderliğinizde.

(Yazdığım gereksiz yorumu üstünüze alınmışsınız ya üzdünüz beni. Ben daha 26 yaşında veledim. Siz 41 yaşındasınız.)

Hazır Atom parçalamak hobinizken yarışlara katılım sağlarsanız da mutlu oluruz ülkecek.

Sizi seviyorum saygılarımla.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga rica ediyorum bu konunun da içine etme kardeşim.
    imzasız..

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıl önce 150 TL verip kaydettiğim iPhone 7+ telefonuma kılıf ve ekran koruyucu takma zamanı geldi.

2-3 yıl önce aldığım laptop bilgisayarıma da geçtiğimiz aylarda çay döküldü, 1500 TL ye almıştım şimdi emsal bilgisayarlar 4 bin TL civarında, bende 10 yıl önce aldığım HP laptopumu çıkarıp kullanmaya başladım.

Daha da bi sikkim alınmaz bu ülkede, eldekileri kullanmaya devam.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

şaka mı , gerçek mi ? Gm dediğin firma çinde telefon ürettirip burada satıyor. Gionee diye bir çin şirketinden alıyor... Ayrıca bir türk tarafından abd kurulmuş bir şirket.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bahsettiğim olay GM gibi montaj yapmak değil, Huawei gibi teknoloji üretmek...
    TUBİTAK ekibinin olumu kaza değil skandal! - GUNCEL Haberleri
    ASELSAN’da bir şupheli intihar daha - Guncel haberler
    Böylelikle ASELSAN’da son 11 yılda 8. ölüm olayı meydana geldi.

Hadi teknoloji üretelim bakalım kaç kişi daha ölecek.
    (Yada Ölmek mi istersin Bizim ülkemiz (Yurt dışı) için mi çalışmak istersin)

Bu ülke de teknoloji çok zor üretiliyor maalesef.
    Üretenide dışarıya kaptırıyoruz zaten.
    Daha iyi hayat şartları bağlamında.

El kadar bebelerin hayali bile direk bu ülkeden kurtulmak. Bu kafayapısı ile eğitim alıp büyüyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaka mı , gerçek mi ? Gm dediğin firma çinde telefon ürettirip burada satıyor. Gionee diye bir çin şirketinden alıyor... Ayrıca bir türk tarafından abd kurulmuş bir şirket.
    Yani burası çin değil. Çalışanlarıda çinli değil. Bence burası Türkiye.
    GM olarak gittikleri fabrikayı sırf dh ekibi geliyor diye özel olarak üretim bandı yapmazlar bence.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abi site Epey - her şeyi karşılaştır öyle kafasına buyruk adamların bir araya gelip kurduğu dandik bir site değil.
    forum.donanimhaber.com olarak herkesin bilgi aldığı karşılaştırdığı sitelerden biri epey.com
    Kendi işlemcisini bile daha yeni yeni üreten Samsung Exynos ile birçok müşterisinin yavaşlık konusunda tepksini çekti.
    Hala daha Snapdragon çok ileri vaziyette. İnsanlar Exynos olmasına rağmen 10bin tl ler vererek samsung aldı.
    Bizler 1700 TL verip kendi markamızı satın almayıp 10bin TL ye iphone / samsung alıyoruz.
    Kendi işlemcimizi üretmek için bizlerin bu markayı satın alması lazım. Samsung gibi olmamız lazım.
    Bankadan kredi çekip yatırım yapıp işlemci üretemezler bence.
    Açıkçası kıstasları objektif şekilde saymadıkları sürece ben şahsen kaale almam bu tarz bir karşılaştırmayı.
    Neyi değerlendirdin? CPU'yu mu, kamerayı mı, güvenliği mi, çevre birimlerle uyumu mu, arttırılabilir hafızayı mı, pil ömrünü mü, yazılımı mı, geliştirilebilirliği mi, vizyonu mu gibi 10'larca kıstas var telefon konusunda. Telefondan anlayan ali, veli, Mehmet'in "bu daha iyi" yorumu bence boş.

Kendi ürünümüzü yapmaya gelince.. GM'yi bilmiyorum ama Ca**er gibi Çinde birleştirilip üzerine marka basılan ürünlerle zerre işim olmaz. Kendi ürünümüzü yapmak için de daha 40 fırın ekmek yememiz gerekir lâkin memlekette o kadar ekmeği yapacak fırın da fırıncı da yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler