User Tag List

Sayfa 5/12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
227 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: imei kayıt=1500TL

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eve izleyen gün ifadesi var bugün yatırılanlara sıkıntı olmaması lazım ben yanlış anlamışım
    Almanya göç yasası açıklamış sanırım,içeriği nedir ? Sen bu tarz konularda bilgi sahibisin genelde,araştırıyorsun. Benim de yıllardır aklımda olan bir şey gitmek,ama altyapı sağlamadan gitmek olmaz . Almanya şart değil tabii,sadece örnek olarak ilk aklıma gelen orasıydı. Çok konu açıldı,gitmek isteyenlerin başında ben geliyordum millet makaraya sardı ,taşak geçti. Hemen hemen aynı yaş grubundayız bu vaziyette yaşamaktan keyif alan insanın beyninden şüphe ederim.
    imzasız..

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu neden kendi alkolünüzü kendiniz yapmıyorsunuz da hala vergi veriyorsunuz?
    cidden size tarif verebilirim 1 seneyi geçti artık bizim evde litrelerce içki var
    sıkıntı o iş ya
    bira desen bekleme süresi var.
    rakı desen etil alkolle bile tehlikeli...
    hataylı bi arkadaşımın köyünde harbi üzümden yapıyorlarmış rakıyı , geçen onla konuştum litresini 70 liraya getirtirim dedi.
    médiocrité partout

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gitmek fikrinin yanında bence en önemli şeylerden biri de gitmek fikrini çok dillendirmemek
    dillendirdikçe gidebilecek ufku olmayan, kaderine razı olan, tembelliğe alışmış, gelecek planı olmayan adamların boş safsatalarını dinleyip duyuyorsun
    saçma sapan konuşmalar avrupa özentisi yakıştırmaları vs.. adam ahayatında 3 kitap okumamış senin gelecek kaygını yargılıyor
    ay sonunu zor getiriyor evine doğru düzgün et girmiyor yılda 5 gün tatili 9 ay ödüyor ama derdi 2.,3. çocuğu yapıp bir ev alıp emekli olmak

çok sık soruyorum burada neden yaşıyorum diye bir kaç kez forumla da paylaştım hatta 1 gr keyif almadığım ve önümü göremediğim bir angaryanın içerisinde yaşıyorum hep bir arayış içerisindeyim "ne yapsam da çocuğuma iyi bir gelecek sunsam" diye çünkü bizde parası olanın da tek mantığı koleje yazdırır okuturup orada ezbere ingilizce öğrenir de falan filan..
    neyse acelem yok doğru zamanı kolluyorum bir fırsat veya net bir imkan yakaladığım zaman önüme bakacağım artık..
    anlattigin profilde insanlari hayatindan cikar, zaten o profilde insanlarla ne ortak noktan olabilir ki, salla gitsin takilsinlar kafalarina gore.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarda bunu zaten yazdım. Herkes ülkeden kaçıp gitmek istiyor.
    Ama çoğu insanın ...... yemediği için burada kalmak zorunda kalıyor.

Arkadaşım ne hayaller kurarak GreenCard çekilişine katıldı.
    Olm gidicem hayatım kurtulcak onu yapcam bunu yapcam.
    Birsürü gazel okudu çok heyecanlandı. Gecelerce uyuyamadı.
    Mayıs ayında GreenCard çekilişi açıklandı. Arkadaşıma çıktı şansına p*çin.

Ne yaptı oturdu salak salak düşündü. Şimdi gitmesine giderim oturum vizemde var.
    Ama burayı özlicem ailem arkadaşlarım. Oraya gidicem 0 dan bi hayat.
    Herşeye 0 dan başlıcam para kazanabilecekmiyim. Kiramı çıkartabilecekmiyim.
    İnsanlarla anlaşabilecekmiyim. Ya sokakta kalırsam ya aç kalırsam.
    Kendi kendini böyle salakça fikirlerle gitmemeye ikna etti. Yaktı GreenCard ını.

Ha bir diğer arkadaşım gitti LA ye. Başladı UBER / Lyft / Uber Eats yapmaya.
    Sıktı g*tünü. Gecesini gündüzünü bilmeden çalıştı. Hiç durmadı.
    Gereksiz hiç bir harcama yapmadı. Şımarmadı.
    3.5 4 yıl içersinde 200bin dolara yakın para biriktirdi.
    Geldi buraya 1Milyon TL ye çevirdi koydu bankaya.
    Her sabah uyandığında 300 TL para hesabında. Hayatını kurtardı.
    LA de şımarmadı ama burda ortamın amk (spor gazetesi).
    vizyonsuzmus arkadasin, gitsin orda krallar gibi yasasin, burda yasamaya calismak nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya göç yasası açıklamış sanırım,içeriği nedir ? Sen bu tarz konularda bilgi sahibisin genelde,araştırıyorsun. Benim de yıllardır aklımda olan bir şey gitmek,ama altyapı sağlamadan gitmek olmaz . Almanya şart değil tabii,sadece örnek olarak ilk aklıma gelen orasıydı. Çok konu açıldı,gitmek isteyenlerin başında ben geliyordum millet makaraya sardı ,taşak geçti. Hemen hemen aynı yaş grubundayız bu vaziyette yaşamaktan keyif alan insanın beyninden şüphe ederim.
    yatırım sermaysei yoksa en temizi ingiltere
    ab ülkeleri ciddi yatırımlara oturum izni veriyorlar ortalama 500bin euro falan gibi rakamlara ya ev alacaksın ay iş kuracaksın vs..
    o kadar nakiti olan adamlar ztn bu tarz konuları konuşmuyorlardır
    ama ingilterede ankara antlaşmasından dolayı yasal olarak haklarınız bulunuyor vergi ödeyecek bir iş(kebap bus falan gibi 8-9 bin pound) ayarladınız mı oturum iznini alabiliyorsunuz
    zor geliyor düşününce ama marttan beri karı-koca memur arkadaşlarım orada(ücretsiz izinle gittiler 6 aylık) çocuk gümüş satıyor kaçak yollardan eşi bi sandwiççide 5 saat çalışıyor aylık ellerine toplam 1500 pound civarı para geçiyor
    şimdi dönüp dönmemeyi kararlaştırmaya çalışıyorlar türkiyedeki kredilerini falan ödüyorlar kazandıkları parayla birikim yapmışlar bir de dönerlerse son 2 hafta shengene başvurup bi avrupa turu yapacaklar
    bizde her gün yeni gelen vergileri tartışıyoruz benim vizem patlamasaydı dün varmıştım ingiltereye gözlemlicektim her şeyi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çıktığı günden beri araştırıyorum. İyi güzel gitme fikri kafamın içinde.
    Adamlar 6 ay boyunca benden sosyal hizmet isteme sana oturma / çalışma vizesi vereyim diyor.
    Gitmek için çevremdekilerden en azından 1 kişiyi (kirayı düşündüğüm için yoksa umrum değil) ikna etmeye çalışıyorum.
    Ama herkes son sürat kaçıyor. Adam diyor Beylikdüzü'nden Küçükçekmece'ye taşınma fikri bile gözümü korkutuyorken Almanya nası olcak.

Benimle Almanya'ya gelip sinir krizleri geçirmeye varmısın abi ? Bi deneyelim bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkıntı o iş ya
    bira desen bekleme süresi var.
    rakı desen etil alkolle bile tehlikeli...
    hataylı bi arkadaşımın köyünde harbi üzümden yapıyorlarmış rakıyı , geçen onla konuştum litresini 70 liraya getirtirim dedi.
    esas o iş sakat etil/metil dengesini ayarlayamazsa ölüme gidebiliyor iş ama hazır etil aldın mı her şey mis gibi
    hatta benim bi formülüm var arkadaşlarım artık başka markalardan içmiyor müptelası oldular yaş üzümü falan beğenmiyorlar
    ankarada olsan ikram ederdim
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlattigin profilde insanlari hayatindan cikar, zaten o profilde insanlarla ne ortak noktan olabilir ki, salla gitsin takilsinlar kafalarina gore.
    hepsi akraba ve yaşıt ne kadar kaçsamda çıkmıyorlar hayatımdan her hafta mutlaka görüşüyoruz ve 2 senedir hep bizim 2. çocuğu ne zaman yapacağımızı konuşuyoruz
    delirmek üzereyim allahtan karşı komşum var vizyonlu biri onunla ortak paydada buluşabiliyoruz da biraz kafa dağıtıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yatırım sermaysei yoksa en temizi ingiltere
    ab ülkeleri ciddi yatırımlara oturum izni veriyorlar ortalama 500bin euro falan gibi rakamlara ya ev alacaksın ay iş kuracaksın vs..
    o kadar nakiti olan adamlar ztn bu tarz konuları konuşmuyorlardır
    ama ingilterede ankara antlaşmasından dolayı yasal olarak haklarınız bulunuyor vergi ödeyecek bir iş(kebap bus falan gibi 8-9 bin pound) ayarladınız mı oturum iznini alabiliyorsunuz
    zor geliyor düşününce ama marttan beri karı-koca memur arkadaşlarım orada(ücretsiz izinle gittiler 6 aylık) çocuk gümüş satıyor kaçak yollardan eşi bi sandwiççide 5 saat çalışıyor aylık ellerine toplam 1500 pound civarı para geçiyor
    şimdi dönüp dönmemeyi kararlaştırmaya çalışıyorlar türkiyedeki kredilerini falan ödüyorlar kazandıkları parayla birikim yapmışlar bir de dönerlerse son 2 hafta shengene başvurup bi avrupa turu yapacaklar
    bizde her gün yeni gelen vergileri tartışıyoruz benim vizem patlamasaydı dün varmıştım ingiltereye gözlemlicektim her şeyi
    Diğer ülkeler hadi neyse ama ingiltereden çekiniyorum niyeyse,geçmişte savaş zamanlarında ki kurnazlıkları ,yaptıkları etkili herhalde bahsettiğin ankara antlaşmasını geçen günlerde kısa süreli araştırmıştım. Eşim mesleğinden dolayı ingilizce bildiği için ciddi anlamda zorlanmayız gibime geliyor,en azından bu bizim için bir artı olabilir;ama nasıl bir geçim kaynağı yaratıp iş yapabiliriz onu bilmiyorum. Çevremizde giden kimsede yok ki ön ayak olsun en azından zemini hazırlamış oluruz.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TolgaUs külliyenin yanında çadırda yaşarım,seninle almanya'ya gitmem la
    imzasız..

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deep Turkish Web in kaybedenler kulübü videosunda bir replik var.

Bu konuyu o özetliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer ülkeler hadi neyse ama ingiltereden çekiniyorum niyeyse,geçmişte savaş zamanlarında ki kurnazlıkları ,yaptıkları etkili herhalde bahsettiğin ankara antlaşmasını geçen günlerde kısa süreli araştırmıştım. Eşim mesleğinden dolayı ingilizce bildiği için ciddi anlamda zorlanmayız gibime geliyor,en azından bu bizim için bir artı olabilir;ama nasıl bir geçim kaynağı yaratıp iş yapabiliriz onu bilmiyorum. Çevremizde giden kimsede yok ki ön ayak olsun en azından zemini hazırlamış oluruz.
    beni de ingilizce cezbediyor 1 kelime almancam yok o yüzden zorlanırım gibi geliyor
    iş ciddileşirse ben sana iş bulurum hatta bir sermaye ile gidersen direk kendi işini yaparsın bir süre sonra
    eşimin bir arkadaşı irlandaya gitti dil kursu ayağına, ilk görüştüğümde kurs bitsin dönücem zorlanırım ben burda diyordu şimdi garsonluk yapıyor bir cafede yüksek lisans mezunu bu kız biziher aradığında "salaksınız siz orada kalıp ne yapacaksınız kazandığınız para ne ki gelin çocuğunuzu kurtarın burada her şekilde iş bulursunuz ve çok rahat yaşarsınız" diye başımızın etini yiyor ve bu kız babasız büyüdü annesine falan çok düşkündü şimdi en az vatandaşlık almadan dönmem diyor

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    durum o kadar vahim

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok cahilim ühüüüüüü

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beni de ingilizce cezbediyor 1 kelime almancam yok o yüzden zorlanırım gibi geliyor
    iş ciddileşirse ben sana iş bulurum hatta bir sermaye ile gidersen direk kendi işini yaparsın bir süre sonra
    eşimin bir arkadaşı irlandaya gitti dil kursu ayağına, ilk görüştüğümde kurs bitsin dönücem zorlanırım ben burda diyordu şimdi garsonluk yapıyor bir cafede yüksek lisans mezunu bu kız biziher aradığında "salaksınız siz orada kalıp ne yapacaksınız kazandığınız para ne ki gelin çocuğunuzu kurtarın burada her şekilde iş bulursunuz ve çok rahat yaşarsınız" diye başımızın etini yiyor ve bu kız babasız büyüdü annesine falan çok düşkündü şimdi en az vatandaşlık almadan dönmem diyor
    şu evim satılsın bende ilk iş ankara anlatmaşına girişicem.

burdan daha ne kadar kötü bir hayatım olabilirki ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankara anlasmasi dusunenler acele etsin, brexit sonrai ne olacagi mechul...

banka hesaplarinizi da basvurmadan en az 6 ay once kaynagi belli para ile guclendirmeye baslayin, kaynagi belirsiz son 2-3 ay gelen basvuru ile direk red yersiniz.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarda bunu zaten yazdım. Herkes ülkeden kaçıp gitmek istiyor.
    Ama çoğu insanın ...... yemediği için burada kalmak zorunda kalıyor.

Arkadaşım ne hayaller kurarak GreenCard çekilişine katıldı.
    Olm gidicem hayatım kurtulcak onu yapcam bunu yapcam.
    Birsürü gazel okudu çok heyecanlandı. Gecelerce uyuyamadı.
    Mayıs ayında GreenCard çekilişi açıklandı. Arkadaşıma çıktı şansına p*çin.

Ne yaptı oturdu salak salak düşündü. Şimdi gitmesine giderim oturum vizemde var.
    Ama burayı özlicem ailem arkadaşlarım. Oraya gidicem 0 dan bi hayat.
    Herşeye 0 dan başlıcam para kazanabilecekmiyim. Kiramı çıkartabilecekmiyim.
    İnsanlarla anlaşabilecekmiyim. Ya sokakta kalırsam ya aç kalırsam.
    Kendi kendini böyle salakça fikirlerle gitmemeye ikna etti. Yaktı GreenCard ını.

Ha bir diğer arkadaşım gitti LA ye. Başladı UBER / Lyft / Uber Eats yapmaya.
    Sıktı g*tünü. Gecesini gündüzünü bilmeden çalıştı. Hiç durmadı.
    Gereksiz hiç bir harcama yapmadı. Şımarmadı.
    3.5 4 yıl içersinde 200bin dolara yakın para biriktirdi.
    Geldi buraya 1Milyon TL ye çevirdi koydu bankaya.
    Her sabah uyandığında 300 TL para hesabında. Hayatını kurtardı.
    LA de şımarmadı ama burda ortamın amk (spor gazetesi).
    O tarz islerde gecinebildiyse heleki LA de buyuk is. Uzerine ~$200k biriltirmesi imkansiz, bak zor demiyorum
    imkansiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankara anlasmasi dusunenler acele etsin, brexit sonrai ne olacagi mechul...

banka hesaplarinizi da basvurmadan en az 6 ay once kaynagi belli para ile guclendirmeye baslayin, kaynagi belirsiz son 2-3 ay gelen basvuru ile direk red yersiniz.
    Aynen ben Red yedim şimdi içindeki paraya dokunmicam
    Bankadaki para vize başvurusundan en az 6 ay önce girmiş olacak ve o hesaba dokunulmayacak
    Ben kaynak gösterdiğim halde anlamadılar reddettiler kuzenin sponsor oldu martta koydu diye onun sponsorluğunu da reddettiler
    Yok bilet iş yok uçakmış bakmıyorlar bizim izmir-londra-kiev-ankara biletlerimiz ve otel rezervasyonumuz vardı reddettiler

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belirsiz gelir kapısı ile İngiltere vizesine başvurmak büyük bir risk, red yemeniz çok normal.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dun öğlen yapmistim bende 615 girdigine üzülürken sabah haberi okuyunca 1000daha girmedi diye sevindirdi orjinal ulkeyiz uzaktan bakınca her duyguyu tattıriyorlar
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler