User Tag List

Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
228 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: imei kayıt=1500TL

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendim için değil abi.Ben kısmetse ay sonu bir yurtdışı giriş çıkışı yapacağım.Zamanım kalırsa kendime alacağım birde arkadaşıma alırım diye düşündüm.O sebeple sordum Kıbrıs durumunu
    Bende tel kayıdı için avrupa vizelerini riske atmayın diye söyledim.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim açımdan yasal olmayan bir durum yok.Daha yeni 5 sene aldım bedava veriyoruz deseler riske atmam.Gidilecek çok deplasman var
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kibris'a kimlikle giris cikis yapildigi takdirde o giris cikis esnasinda verilen kagit da ise yariyor telefon kaydettirirken. Yani ille pasaporta damga vurulmasi gerekmiyor, o sebepten zaten Gurcistan da olur yazmistim daha once
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    + gecici kayıt diye birşey çıktı.

ahbap çavuş ile sizin imeini gelen yasal kayıt evraklarının arasına sokuşturuyor bayiler.
    100-200 tl'ye telefon bir şekilde açılıyor kullanıma.

ama ne zaman patlar bilinmiyor , 8 günde patlayan tanıdığımda var , 8 aydır kullananda.
    bu arada sahibindende satılık YD(yurtdışı) cihazların aşırı çoğalmasının sebebide bu.
    bunu ben denedim, bir arkadaşım yaklaşık 1 senedir kullanıyor dediğiniz sistem ile ben kayıt ettirdim 4 ay oldu ama patladı 4.ayın sonunda.

Sormak istediğim ben hattımı yurtdışına çıkan bir arkadaşımın üzerine alsam telefon numaram değişmeden şuan patlayan telefonu onun pasaportuna kayıt ettirip kullanabilir miyim aynı numara ile ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurcii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu ben denedim, bir arkadaşım yaklaşık 1 senedir kullanıyor dediğiniz sistem ile ben kayıt ettirdim 4 ay oldu ama patladı 4.ayın sonunda.

Sormak istediğim ben hattımı yurtdışına çıkan bir arkadaşımın üzerine alsam telefon numaram değişmeden şuan patlayan telefonu onun pasaportuna kayıt ettirip kullanabilir miyim aynı numara ile ?
    kullanirsiniz. Ancak olasi bir durumda hat sahibini de iceride agirladiklarindan ben sahsen boyle bir seyi kabul etmezdim. Silivri soguktur, gerek yok.
    öyle işte.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E-sim ile kullanım mevcut diyorlar şuan ama ben riske atmadım 14 çıkmadan 2 hafta önce apple trden 11 siparişi geçtim çalışan indirimi ile. Yurtdışı 13 düşünüyordum iyi ki almamışım patlardık yoksa herkes gibi.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E-sim ile kullanım mevcut diyorlar şuan ama ben riske atmadım 14 çıkmadan 2 hafta önce apple trden 11 siparişi geçtim çalışan indirimi ile. Yurtdışı 13 düşünüyordum iyi ki almamışım patlardık yoksa herkes gibi.
    e-sim'in de imei numarasi var. Kendi telefonumu kaydettirirken onu da girdigim icin biliyorum. O mevzu soyle, cihaz geldi, taktiniz Turk hattini kullaniyorsunuz. Size verilen sure dolmadan cikartiyorsunuz sim karti, bekliyorsunuz sure dolsun diye. Sonra e-sim tanitiyorsunuz cihaza, hop size verilen sure bastan basliyor. Cift sim kartli cihazlari da bu sekilde kullaniyorlar. Cift sim kartli telefonunu bu sekilde 2 yil kullanan taniyorum. Kaydettirmeden de satip telefonu degistirmisti. Ama bu da sans isi, diger sime gecip de patlayan da oldu.
    öyle işte.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru mu anladım bilemedim. pasaport kaydı için yurtdışına çık gir yapmak yeterli telefonun nerden geldiğinin önemi yok mu kayıt için?

Gerçi param da yok öyle alabilecek telefon için olur da bozulursa filan ayarlamalı

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru mu anladım bilemedim. pasaport kaydı için yurtdışına çık gir yapmak yeterli telefonun nerden geldiğinin önemi yok mu kayıt için?

Gerçi param da yok öyle alabilecek telefon için olur da bozulursa filan ayarlamalı
    Aynen öyle.

Gir sahibinden'e istediğin kayıtsız telefonu al. Bir KKTC ziyareti. En son kayıt

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, telefonu kendi pasaportuma kayıt ettireceğim hat ise benim hattım ama çalıştığım şirkete devir etmiştim.

Turkcell hat kullanıyorum turkcell'de hattın benim kullandığımda dair TC kimlik numaram vs bilgiler yer alıyor. Turkcell'e sorduğumda telefonu bu şekilde kayıt edebilirsin dediler. Daha önce tecrübe eden oldu mu acaba bir problem çıkar mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRKaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, telefonu kendi pasaportuma kayıt ettireceğim hat ise benim hattım ama çalıştığım şirkete devir etmiştim.

Turkcell hat kullanıyorum turkcell'de hattın benim kullandığımda dair TC kimlik numaram vs bilgiler yer alıyor. Turkcell'e sorduğumda telefonu bu şekilde kayıt edebilirsin dediler. Daha önce tecrübe eden oldu mu acaba bir problem çıkar mı?
    Hat sahibini ile telefonun kayit edildigi kisinin ayni olmasi gerek. Hat sahibi siz degilseniz telefon calismaz.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hat sahibini ile telefonun kayit edildigi kisinin ayni olmasi gerek. Hat sahibi siz degilseniz telefon calismaz.
    Hat benim ama dediğim gibi şirkete devir etmiştim. Kullanıcı bilgilerinde ben gözüküyorum. Turkcell müşteri temsilcimiz bu şekilde kayıt yaptırılıyor diye iletti.

Tekrar soracağım emin olmak adına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hat benim ama dediğim gibi şirkete devir etmiştim. Kullanıcı bilgilerinde ben gözüküyorum. Turkcell müşteri temsilcimiz bu şekilde kayıt yaptırılıyor diye iletti.

Tekrar soracağım emin olmak adına
    Soyle ki, sizin TC Kimlik Numaraniza kayitli bir telefon kayit yapildiktan itibaren 3 takvim yili icerisinde sadece sizin TC Kimlik Numaraniza kayitli bir GSM hattiyle calisir. Bundan da su sekilde emin olabilirsiniz, e-devlet'e girdiginizde kullandiginiz hatti size kayitli olarak goruyorsaniz yurtdisindan getirip kendi uzerinize kayit ettireceginiz cihazi kullanirsiniz demek. Hat e-devlet'te sizde gorunmuyorsa cihaz calismaz. Turkcell musteri hizmetleri istedigini soyleyebilir, yarin telefonu kaydettirdiginizde hat calismazsa, yine ayni musteri hizmetleri size "aa oyle mi, biz boyle biliyorduk" diyerek isin icinden siyrilacaklardir
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soyle ki, sizin TC Kimlik Numaraniza kayitli bir telefon kayit yapildiktan itibaren 3 takvim yili icerisinde sadece sizin TC Kimlik Numaraniza kayitli bir GSM hattiyle calisir. Bundan da su sekilde emin olabilirsiniz, e-devlet'e girdiginizde kullandiginiz hatti size kayitli olarak goruyorsaniz yurtdisindan getirip kendi uzerinize kayit ettireceginiz cihazi kullanirsiniz demek. Hat e-devlet'te sizde gorunmuyorsa cihaz calismaz. Turkcell musteri hizmetleri istedigini soyleyebilir, yarin telefonu kaydettirdiginizde hat calismazsa, yine ayni musteri hizmetleri size "aa oyle mi, biz boyle biliyorduk" diyerek isin icinden siyrilacaklardir
    E-devlette gözükmüyor bakmıştım. Şu şekilde yapsam, bi hat alsam kendi üstüme düşük tarifli onu da esim olarak eklesem telefona. O şekilde diğer hat ile birlikte kullanabilir miyim acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E-devlette gözükmüyor bakmıştım. Şu şekilde yapsam, bi hat alsam kendi üstüme düşük tarifli onu da esim olarak eklesem telefona. O şekilde diğer hat ile birlikte kullanabilir miyim acaba
    Ustadim, olur, ancak sadece e-sim ile calisir telefon, sizin sirkete kayitli hat yine calismaz. Yurtdisindan alacaginiz ve kendi uzerinize kaydettireceginiz hic bir telefonu sirket uzerine kayitli hat ile kullanamazsiniz. Sirkete devrettiginiz hatti tekrar kendi uzerinize almaktan baska sekilde olmaz, olamaz
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustadim, olur, ancak sadece e-sim ile calisir telefon, sizin sirkete kayitli hat yine calismaz. Yurtdisindan alacaginiz ve kendi uzerinize kaydettireceginiz hic bir telefonu sirket uzerine kayitli hat ile kullanamazsiniz. Sirkete devrettiginiz hatti tekrar kendi uzerinize almaktan baska sekilde olmaz, olamaz
    Şimdi tekrar Turkcell sonra da BTK ile görüştüm. Operatörler tarafından işlem yapılarak cihazı kullanabileceğimi ilettiler. Önceden böyle değilmiş sistem. Ben kayıt ettireceğim kullandığım operatör tarafından da benim bilgilerim tanımlanacak

Özet olarak kendi üstüme tekrar devir almama gerek yokmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi tekrar Turkcell sonra da BTK ile görüştüm. Operatörler tarafından işlem yapılarak cihazı kullanabileceğimi ilettiler. Önceden böyle değilmiş sistem. Ben kayıt ettireceğim kullandığım operatör tarafından da benim bilgilerim tanımlanacak

Özet olarak kendi üstüme tekrar devir almama gerek yokmuş.
    ne diyeyim, umarim calisir
    her kafasina esen o meshur "sistem"e bir parmak attigindan bazen ne desek bos oluyor, tecrube etmeden ogrenilmiyor
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her kafasina esen o meshur "sistem"e bir parmak attigindan bazen ne desek bos oluyor, tecrube etmeden ogrenilmiyor
    İnşallah çalışır. Üstüne basa basa tekrar sordum

Gelişmeleri yazacağım

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle keyfi olmuyor.
    Operatör üzerinden gayet güzel tanımlanıyor. İşlemleri bayi üzerinden yapmak kafi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler