User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
68 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: bmw e46 almayı planlıyorum son bilgileri alayım :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bmw e46 almayı planlıyorum son bilgileri alayım :)

Bir araçla ilgili döktüm düşündüm taşındım ve kararımı verdim. Şanzımancı ve bmw ustasına ayrı ayrı gösterdim, (otomatik vites) 3. viteste vuruntu var, beyin ile alakalıymış biraz masrafı var, katlanmayı göze aldım...

Sadece kaportaya baktırmadım.

-Yarın büyük gün kaportaya baktıracağım.. Bilinen şu motor kaputu değişmiş tavan bagaj hariç boyalı vs..

-Kaportacıya baktıracağım ama derse ki ön panel değişmiş vs.. paneli değişen bir bmw alınır mı?

-Normalde bana sorarsanız bu yaşıma kadar boyalı bir araca bile binmedim, almadım - satmadım vs.. ( yalnızca 1 tanesi hariç )

-Bmw dünyası piyasası farklı ve o dünyada hiç yaşamadım dolayısıyla hiç bilmiyorum ve anlamıyorum... belki şaşe ve kulelerde bir şey yoksa panel önemli değil dersiniz vs..

-Kısaca anlatın birşeyler yeşillendirin yahu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şase numarasından orjinal donanıma bak derim satıcı anlatsa bile.
    Ön panel değişti ise airbag falan da açmıştır muhtemelen. Buralara da yoğunlaşmak faydalı.
    Kaç model, hangi motor hacmi?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şase numarasından orjinal donanıma bak derim satıcı anlatsa bile.
    Ön panel değişti ise airbag falan da açmıştır muhtemelen. Buralara da yoğunlaşmak faydalı.
    Kaç model, hangi motor hacmi?
    2004 makyajlı olanlardan 3.0 motor hacmi. Ankara'da Erdem Bmw ye gösterdim airbag açmış mıdır sorusuna onu bilemeyiz yanıtı aldım.. Orası büyük bir muallak yani..

Şase numarası var elimde nereden bakabilirim?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıkanlar üsttekiler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2004 makyajlı olanlardan 3.0 motor hacmi. Ankara'da Erdem Bmw ye gösterdim airbag açmış mıdır sorusuna onu bilemeyiz yanıtı aldım.. Orası büyük bir muallak yani..

Şase numarası var elimde nereden bakabilirim?
    Airbag üzerindeki üretim tarihine bakın en azından direksiyona falan kolayca.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam olarak nerede yazar ?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle motor-şase numarasını kendi gözlerinle gör ve kontrol et, BMW için ilk nokta budur, eğer uyumluysa 2. adıma geç yok değilse 'abi TUV den geçiyor ki artık beavvv bi şey olmaz bakmıyorlar vs vs!!' sözlerine aldanmayıp hızlıca uzaklaş...

2. adım : airbag açıp açmadığını bilmeyen servise gitme! modicim yeni değil, maçası yemiyor o kadar detaylı bakmaya demiyorlar da 'bilemeyiz!' diyorlar, hadi canım, adam gibi bir midicte girin bakalım donanımlara airbag var mı yok mu?

3. adım : adam gibi bir servis buldun mu? OK... bağlat modiğe vanos testine kadar yapsın, motor şanzuman donanım ne arıza kaydı vermiş bak, kalıcı arızalarsa masraflarını bir kenara not et...

4. adım : 3. adımda arabanın motor-şanz. kısmında kabul edilebilir oranda çıktıysa hata, lifte kaldırıp altına ve de yürüyene dikkatlice bakın, inceleyin... arabanın altı güneş görmüş mü anlaşılır hemen... ben şahsen yağmurda dışarıya bile çıkartılmamış 3.30 da gördüm, şaft tünelinden saman çıkanını da... ön takım, taşıyıcılar, direksiyon kutusu vs ne arıza varsa not edin fiyatlarını alın...

5. adım : araçtan hala soğumadıysan adam gibi bir kaportacıya götürün, fitilleri bir açsın altına baksın, araba 2 ayrı arabadan oluşturulduysa izlerini oralarda arasın, kuleler elbette önemli, araban yolda eski skodalar gibi gider sonra buraya konu açarsın, 'araba düz gitmiyor, oysa ki 3 kazası var önden sadece, ondan mı olur??!'... camlar orj BMW mi iyice bak, doraglass olduğunu aldıktan sonra bir dostundan duymak koyar adama... jantlar orj mi bakı, değilse orjinallerinin nerde olduğunu sorun...

6. adım : hala mı kararlısın? o zaman adam gibi bir tur at, sadece sen ol içinde ve de içindeki o anlamsız 'bu araba mutlaka benim olmalı!' düşüncesinden kurtulup, objektif ol, duyduğun her sesi not et sonrasında sor...

bütün aşamalardan geçtin mi? olası maliyetleri alt alta bir topla bakalım, 10 bin tl den azsa pazarlık yap, en azıdan bırak ya o yaptırtsın ya da fiyattan düşsün, 10bin tl den fazlaysa masraf, 1. adımı uygulayıp hızlıca uzaklaş, piyasada BMW mi yok?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle motor-şase numarasını kendi gözlerinle gör ve kontrol et, BMW için ilk nokta budur, eğer uyumluysa 2. adıma geç yok değilse 'abi TUV den geçiyor ki artık beavvv bi şey olmaz bakmıyorlar vs vs!!' sözlerine aldanmayıp hızlıca uzaklaş...

2. adım : airbag açıp açmadığını bilmeyen servise gitme! modicim yeni değil, maçası yemiyor o kadar detaylı bakmaya demiyorlar da 'bilemeyiz!' diyorlar, hadi canım, adam gibi bir midicte girin bakalım donanımlara airbag var mı yok mu?

3. adım : adam gibi bir servis buldun mu? OK... bağlat modiğe vanos testine kadar yapsın, motor şanzuman donanım ne arıza kaydı vermiş bak, kalıcı arızalarsa masraflarını bir kenara not et...

4. adım : 3. adımda arabanın motor-şanz. kısmında kabul edilebilir oranda çıktıysa hata, lifte kaldırıp altına ve de yürüyene dikkatlice bakın, inceleyin... arabanın altı güneş görmüş mü anlaşılır hemen... ben şahsen yağmurda dışarıya bile çıkartılmamış 3.30 da gördüm, şaft tünelinden saman çıkanını da... ön takım, taşıyıcılar, direksiyon kutusu vs ne arıza varsa not edin fiyatlarını alın...

5. adım : araçtan hala soğumadıysan adam gibi bir kaportacıya götürün, fitilleri bir açsın altına baksın, araba 2 ayrı arabadan oluşturulduysa izlerini oralarda arasın, kuleler elbette önemli, araban yolda eski skodalar gibi gider sonra buraya konu açarsın, 'araba düz gitmiyor, oysa ki 3 kazası var önden sadece, ondan mı olur??!'... camlar orj BMW mi iyice bak, doraglass olduğunu aldıktan sonra bir dostundan duymak koyar adama... jantlar orj mi bakı, değilse orjinallerinin nerde olduğunu sorun...

6. adım : hala mı kararlısın? o zaman adam gibi bir tur at, sadece sen ol içinde ve de içindeki o anlamsız 'bu araba mutlaka benim olmalı!' düşüncesinden kurtulup, objektif ol, duyduğun her sesi not et sonrasında sor...

bütün aşamalardan geçtin mi? olası maliyetleri alt alta bir topla bakalım, 10 bin tl den azsa pazarlık yap, en azıdan bırak ya o yaptırtsın ya da fiyattan düşsün, 10bin tl den fazlaysa masraf, 1. adımı uygulayıp hızlıca uzaklaş, piyasada BMW mi yok?
    Hocam elinize sağlık bilgiler için teşekkür ederim.

Dediğim gibi bir cihaza bağlandı araç ve bir arıza olmadığı söylendi. Yinede yok kardeşim bir bmw baktırıyorsan ve o adres şurası olmalı diyorsanız, fazladan bir tane daha yere götürebilirim, hatta 2.. Altını çiziyorum iyi bir kaportacıya ihtiyacım var, çünkü bmw ve çakallıklarına çok çok uzağım.

Erdem bmw yürüyüşünde çizgilerinde herhangi bir problemi olmadığını söyledi. Biraz üfleme var onuda km ye bağlı olarak normal dediler..

Aydoğmuş şanzımana götürdüm şanzıman beyninin arızalı olduğunu 3 - 3,5 civarında çözülebileceğini söylediler. (buna kabulüm)

Yine referansla gideceğim bir kaportacı var oradan da geçer not alırsa son olarak A city avm nin orada bir bosch servis var. Arabanın altına üstüne yürüyenine vs orada baktırmayı düşünüyorum ?

-Yine altını çizerek söylüyorum tavsiye edeceğiniz iyi bir bmw ustası ve kaportacı varsa gitmişken oralara da götürebilirim.

Bu arada acın ilanını paylaşıyorum.

BMW / 3 Serisi / 330Ci / ARAC OPSİYONLANMIŞTIR sahibinden.comda - 681662102

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın fotoğrafı varsa yeşillendir bizi. Ona göre yorum yapalım. Araç coupe mi sedan mı ? Arka alt şase bağlantıları ne durumda ? böyle bir şey ile karşılaşmanı istemem e46 m3 lerde çok duyduğumuz bir durum
    Coğrafya kaderdir

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık kimseye bir şey önermiyorum ama, TBS BMW servisine git, Harun ustayı bul sahibi, beni Bülent abi yolladı de sana ne var ne yok döksün...

https://www.bulurum.com/details/1f1h..._10gck05032bdb
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın fotoğrafı varsa yeşillendir bizi. Ona göre yorum yapalım. Araç coupe mi sedan mı ? Arka alt şase bağlantıları ne durumda ? böyle bir şey ile karşılaşmanı istemem e46 m3 lerde çok duyduğumuz bir durum
    dostum link vermiştim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık kimseye bir şey önermiyorum ama, TBS BMW servisine git, Harun ustayı bul sahibi, beni Bülent abi yolladı de sana ne var ne yok döksün...

https://www.bulurum.com/details/1f1h..._10gck05032bdb
    Yarın uğrayacağım çok teşekkür ederim.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç güzel gözüküyor, orjinal 330 a özel gri zeminli farlarına kadar duruyor ama dikkatlice incelemek lazım.

Yalnız araçta S676 HiFi speaker system opsiyonu var, benim bildiğim harman kardon opsiyonu bu ama aracın tuş panelinde HK düğmesi yok ve kapıdaki twitterlerde Harman Kardon yazmıyor onu anlamadım sadece.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç güzel gözüküyor, orjinal 330 a özel gri zeminli farlarına kadar duruyor ama dikkatlice incelemek lazım.

Yalnız araçta S676 HiFi speaker system opsiyonu var, benim bildiğim harman kardon opsiyonu bu ama aracın tuş panelinde HK düğmesi yok ve kapıdaki twitterlerde Harman Kardon yazmıyor onu anlamadım sadece.
    Araştırdım E46 larda "S674A HIFI-SYSTEM HARMAN/KARDON" şeklinde oluyormuş opsiyon kodu, araçta harman kardon yok ama sanırım gelişmiş ses sistemi var.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim bildiğim en azından f30 larda 1 standart opsiyon 2. hifi 3. harman kardon... Tabi yanılıyor olabilirim.

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araç galiba, bende cok düşünmüştüm fakat kaportadaki değişenden ötürü cesaret edip gidip bakamamıştım. İnsallah gönlünüze göre temiz cıkar araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araç galiba, bende cok düşünmüştüm fakat kaportadaki değişenden ötürü cesaret edip gidip bakamamıştım. İnsallah gönlünüze göre temiz cıkar araç
    Hayırlısı olsun ne diyelim

Aracın sahibi efendi işinde gücünde bir insan. Bildiği/anladığı kadarıyla eksiklerini söylüyor. Ama bilemediği daha önce farkına varmadığı bir çok bir şey çıkabilir. Zira hepsi el ayak olmuş malesef.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler