User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: opel astra coupe bertone 2.2 hakkında

ClioRs182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question opel astra coupe bertone 2.2 hakkında

selamunaleykum beyler , dediğim gibi bu arabayla ilgileniyorum çoğu kişi 2.2 den uzak dur diyorlar ilanda bitane buldum pazarlığınıda yaptık alacagım arac 230 binde benzin konusunda takıntım yok kronik sorunları varmıdır yoksa uzakmı durmalıyım yorumlarınız cok önemli benim için

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Omega da Kullanilan 2.2 Ile aynı ise gayet sorunsuz ve LPG ile az yakan motor.140beygir sanırım manuel ise tork ile zevkli olur.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bence bulabilirsen 2.0 t olanlarını al.

z20let turbo bir motor ve önü daha açık. Ancak 2.2 aliminyüm blok ve atmosferik. Daha hantal ve daha çok yakan bir motor.

Z20let 2000 cc 192 hp iken, 2.2 atmo 140 hp. Yürürü daha ağır
    2.2 litre motor ecotec motor aynı motor vectra c'lerde kullanılıyor, astrada sadece manifoldu ters.
    Motor dışında bertone coupeler fazlasıyla dolu. Frenleri ve yol tutuşu da gayet güzel bir yay takviyesi ile çok çok daha hoş olur.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005 2007 yılları arası 2 sene yaklasık 60 bın km kullandıgım aractı. Hıcbır sorun yaşamadım. Yakıt tuketımı 2.2 ıcın gayet makul sayılır.
    Kasa ağır olmadıgı ıcın motor gayet yeterlı tatmınkar bırperformansa sahıp şanzıman kısa oranlı. Max 230 km de 5. vıteste kesıcıye gırıyor.
    Kısa oranlı sanzımanla guzel bır performansa sahıp. Tabı bu gucu gtı vb gıbı araclarla mukayese etmemelı.
    Icı gayet genıstır. Yaş ıtıbarıyle arac epey yaslandı temızını bulabılırsenız ne mutlu. Kronık soyleyebılecegım bır sorunum olmadı fakat ben aracımı 20 bınde alıp 80 bınde satmıstım. Sımdıden hayırlı olsun.

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alacağın g kasa opelin en beğendiğim kasaların biri
    sorunları tahmin yüreterek dahi çözülebilenecek anlaşılır araç
    aerodinamiği de çıkış yılına göre gayet iyi ( sanırım ilk g kasa 98 yılında çıkıyor ve 2009 yılına kadar sürüyor )
    2.2 deneyimim olmadı ama ecotec motorlardan hiç şikayetim olmadı ( j kasalarda krom subap sorunu var ama motor kodu farklı )
    elinden geldiğince kurcalanmamışına bak ben olsam opc tampon olmayanı tercih ederdim genelde hepsi çin malı opc tampon takar
    bertonelerde 1.8 ve 2.2 hacimli araçlar diğerlerine göre piyasası yavaş ( bertonelerın zaten pıyasası yavaş g kasasya kıyasla )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler