User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
100 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: rc arabalar hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sayıda kullandım,

Günceli takip etmiyorum. Eski bilgimi paylaşacağım.

Tamiya en genel geçer markadır. TT-01 vardı en son bende.

Brushless motor olmazsa olmaz, Lipo pil olmazsa olmaz.

4S Lipo pil, kv değerlerini hatırlamıyorum iyi bir brushles motor.

Doğru Spur-Pinion ile çok eğlenceli drift aracı olur.

Spur-Pinion, lastik,kep değiştir bozuk yolda kullan. vs vs
    verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim biraz bahsettiğiniz şeyleri araştırmam lazım bende karşılığı yok çünkü biraz daha internette takılıyım

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden bende toplamıştım OTA r31 şase vardı, baya doldurmuştum, ileriye dönük hobi düşünüyorsanız TAMİYA bence sarmayacaktır, hala sakura markalar vs varsa karbon alü güzel bi şase alıp kendiniz toplayabilirsiniz. Lip, ESC, Motor, Alıcı kumanda, Servolar pek bileşeni yok zaten,

Tavsiyem (hala satılan ürünler ise)

SAKURA ya da R31 şaseler üzerine elektronik grup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden bende toplamıştım OTA r31 şase vardı, baya doldurmuştum, ileriye dönük hobi düşünüyorsanız TAMİYA bence sarmayacaktır, hala sakura markalar vs varsa karbon alü güzel bi şase alıp kendiniz toplayabilirsiniz. Lip, ESC, Motor, Alıcı kumanda, Servolar pek bileşeni yok zaten,

dediklerinizden hiç bir fikrim yok birleştirmeden çok yeni başlayacağım için hazır bir araç olması daha kolayıma gelir diye düşünüyorum dediğiniz parçaları bilmiyorum çünkü ilk defa rc araba alma girişimim olacak ama gözüm korkmadı değil bu arabayı almakla bitecek bir şey gibi durmuyor o yüzden bir hobi satış ya da neyse garajına gidip bir test edip öyle karar vermeliyim

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TT02 gibi bir modelle başlayıp ilerlemek istiyor musunuz v.s bakmakta fayda var. Ben drift için şasi kep topladıktan sonra sıkılıp satmıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TT02 gibi bir modelle başlayıp ilerlemek istiyor musunuz v.s bakmakta fayda var. Ben drift için şasi kep topladıktan sonra sıkılıp satmıştım.
    youtube da TT02D için bakındım kısa manevralar yapıyor drifti çok uzun gibi gelmedi zayıf kalıyor sanırım
    yani yeni başlamak içinde sürekli ısınan çok dandik bir şey istemem ama çok çelişkiye düştüm o yüzden biraz daha araştırma durumunda kalıcam şu an için planlarımdan farklı yorumlar geldi attığım linklerde kumanda bile yokmuş o yüzden bu işi yapan bir yere gidip görüp deneme kullandırıyorlarsa kullanıp öyle alım yapmayı düşünüyorum

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uykucu96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    youtube da TT02D için bakındım kısa manevralar yapıyor drifti çok uzun gibi gelmedi zayıf kalıyor sanırım
    yani yeni başlamak içinde sürekli ısınan çok dandik bir şey istemem ama çok çelişkiye düştüm o yüzden biraz daha araştırma durumunda kalıcam şu an için planlarımdan farklı yorumlar geldi attığım linklerde kumanda bile yokmuş o yüzden bu işi yapan bir yere gidip görüp deneme kullandırıyorlarsa kullanıp öyle alım yapmayı düşünüyorum
    Çok uzun drift yapabilirsin, bu motorun gücü, lastik, kamber ayarları vs çok etkeni var
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllarca bu hobiyle uğraşmış biri olarak tr piyasasında HPİ marka tavsiye ederim rc hobisinin tofaşıdır kendisi tr de yedek parça sıkıntısı çekmezsin

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sakura çıktığı dönemde çok popülerdi o ara ta05'im vardı satıp sakuraya geçmeyi düşünüyordum ama artık sakuranın yerini başka modeller almış aynı zamanda ta05in de pabucu dama atılmış.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıllarca bu hobiyle uğraşmış biri olarak tr piyasasında HPİ marka tavsiye ederim rc hobisinin tofaşıdır kendisi tr de yedek parça sıkıntısı çekmezsin
    e10 modeli çok uygundu rtr olarak ama potansiyeli çok yoktu sprint modeli güzeldi ama bayağı pahalıydı, şimdi hpi ne durumda onroad olarak?
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatlara bi göz gezdirdimde allah yardımcın olsun o ne öyle

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllar önce başımı kaldırmıyordum bununla uğraşmaktan. Cahillikle karışık kazıklanarak Antalyadaki bir model dükkanından Tamiya TT01 almıştım s15 silvia kepli. Bütün acemiliğimi o araçla giderdim giderdikçe yetmemeye başladı. Her aracı kullanmaya gidince bir yerleri çatlayıp kırılırdı ben de en son yurtdışından full aluminyum kitini getirtip aracı metale çevirmiştim. Yeni başladığınız için acemilik olacaktır ancak acemi olacaksınız diye kötü bir model almayın derim. Öncelikle alacağınız aracın kayışlı sistem olması ilk şartınız olsun. Şaftlı sistem artık kalmadı gibi bir şey. Ayrıca şaftlı sistem daha sessiz ve geliştirmeye daha açıktır. Örneğin ön kayış dişli oranı ve arka dişli oranıyla oynayarak aracınızın %50 olan 4 çeker sistemini %60 %40 30-70 20-80 gibi istediğiniz değerlere çekebilirsiniz. Şaftlı sistemde bunu yapamazsınız. Kaliteli almak isteyeceğiniz her model zaten kayış kullanır. Ben en son bu hobiyi bıraktığımda 3Racing in sakura d3 versiyonu vardı Motoru öne konumlandırılmış ve ağırlık arka tekerden ziyade öne kaydırılıp dengesi ortalanmıştı. Zaten drift araçlarını şasideki tasarımlardan anlayabilirsiniz. Sakura d3 üzerine yenisi muhakkak çıkmıştır piyasada yorumlarına bakın bunu alabilirsiniz. Kullanıcısı boldur parça sorunu yaşamazsınız ve parçası genelde ucuzdur.

Rc de kurulan araç önemlidir ancak daha önemli olan şey kumandadır. Kumanda da kesinlikle ucuza kaçmayın binlerce tl verdiğiniz aracınızı size bağlayan tek şey kumandadır. Markası belli kaliteli ve kumanda kapatıldığında aracın kendi kendine gitmesini önleyen kumandalardan tercih edin. Bazı kumandaları arabayı kapatmadan önce kapattığınızda aracınız gaza basılı olduğunu zannedip dip gaz gidebiliyor aynı şekil kumandanın pili bitince de yaşanıyor. Kaliteli markalarda bu durum yaşanmıyor.

Pil olarak 2s Lipo pil işinizi görecektir ancak 80 tl ye aldığım piller 700-800 tl olmuş işiniz zor
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce başımı kaldırmıyordum bununla uğraşmaktan. Cahillikle karışık kazıklanarak Antalyadaki bir model dükkanından Tamiya TT01 almıştım s15 silvia kepli. Bütün acemiliğimi o araçla giderdim giderdikçe yetmemeye başladı. Her aracı kullanmaya gidince bir yerleri çatlayıp kırılırdı ben de en son yurtdışından full aluminyum kitini getirtip aracı metale çevirmiştim. Yeni başladığınız için acemilik olacaktır ancak acemi olacaksınız diye kötü bir model almayın derim. Öncelikle alacağınız aracın kayışlı sistem olması ilk şartınız olsun. Şaftlı sistem artık kalmadı gibi bir şey. Ayrıca şaftlı sistem daha sessiz ve geliştirmeye daha açıktır. Örneğin ön kayış dişli oranı ve arka dişli oranıyla oynayarak aracınızın %50 olan 4 çeker sistemini %60 %40 30-70 20-80 gibi istediğiniz değerlere çekebilirsiniz. Şaftlı sistemde bunu yapamazsınız. Kaliteli almak isteyeceğiniz her model zaten kayış kullanır. Ben en son bu hobiyi bıraktığımda 3Racing in sakura d3 versiyonu vardı Motoru öne konumlandırılmış ve ağırlık arka tekerden ziyade öne kaydırılıp dengesi ortalanmıştı. Zaten drift araçlarını şasideki tasarımlardan anlayabilirsiniz. Sakura d3 üzerine yenisi muhakkak çıkmıştır piyasada yorumlarına bakın bunu alabilirsiniz. Kullanıcısı boldur parça sorunu yaşamazsınız ve parçası genelde ucuzdur.

Rc de kurulan araç önemlidir ancak daha önemli olan şey kumandadır. Kumanda da kesinlikle ucuza kaçmayın binlerce tl verdiğiniz aracınızı size bağlayan tek şey kumandadır. Markası belli kaliteli ve kumanda kapatıldığında aracın kendi kendine gitmesini önleyen kumandalardan tercih edin. Bazı kumandaları arabayı kapatmadan önce kapattığınızda aracınız gaza basılı olduğunu zannedip dip gaz gidebiliyor aynı şekil kumandanın pili bitince de yaşanıyor. Kaliteli markalarda bu durum yaşanmıyor.

Pil olarak 2s Lipo pil işinizi görecektir ancak 80 tl ye aldığım piller 700-800 tl olmuş işiniz zor
    Seni hayırlıyorum ya HOBBYRC forumundan yada benzer bir forumdan.

Baya uğraşıp emek veriyordun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hobi işi artık ülkemizde fobi oldu maalesef hiç bulaşmayın derim..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında çok internet'de RC forum siteleri yoktu.RC yabancı dergiler vardı sayfa sayfa çevirip bakardım hayal ederdim.o zamanlar benzinli olanlar en hızlı en iyisiydi.Elektirikli olanlar yeni yeni çıkmaya başlamıştı.sonrasında Tamiya TL 01 sanırım sahip oldum ve RC işine başlamıştım.Beşiktaş fulyada RC pisti vardı 1-2 kez gitmiştim.Orda benzinliler benzini koyup oynuyor bitince devam.bizim araba elektirikli lipo piller falan yok.Babamın arabasında 15 dakika şarj et 10 dakika oyna onunda 5-6 dakikası keyifli sonrası zulum oluyordu.benzinli olanlara çok heves etmiştim kısmet olmadı maddi olarak sonrasında bıraktım bende.şimdi ne haldediler bilmiyorum ama alıcak olsam şunu eminim elektirikli almam kesinlikle benzinli alırım.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir de Serer Hobby nin her çarşamba buluşması olurdu.
    Bazen karting pistinde bazen inciraltı otoparkta. Arada giderdim elimdeki Tt-01 normal batarya ile Lipo kullanan ve nitro kullanan abilerimizi izlerdim … güzel etkinlikler olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seni hayırlıyorum ya HOBBYRC forumundan yada benzer bir forumdan.

Baya uğraşıp emek veriyordun.
    Evet vardım hobbyrc de 180sx aracım dergiye çıkmıştı hatta orda da yayınlanmıştı
    DR. OWL

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir de Serer Hobby nin her çarşamba buluşması olurdu.
    Bazen karting pistinde bazen inciraltı otoparkta. Arada giderdim elimdeki Tt-01 normal batarya ile Lipo kullanan ve nitro kullanan abilerimizi izlerdim … güzel etkinlikler olurdu
    Sen işi zamansız bırakmışsın fırçalı motorlu olanlar zulümdü haklısın pilleri dayanmıyordu ama benzinli olanların derdi daha çok şimdi elektrikliler daha geliştiği için aslında şimdi değil 7-8 sene önce gelişmişti lipo piller fırçasız motorlar çıktı ve benznli nitrolu araçlar rafa kalktı. Hem hızlı hem sorusuz daha hızlı ve masrafsız oluyor. Arkadaşımda elektrikli araç vardı subaru gc8 turbolu arabayla denemişlerdi aracın sahibi dalga geçmişti ilk başta ve sonrasında hüsrana uğramıştı o daha 2 ye atmadan elektrikli oyuncak 100 metre fark atmıştı bu dediğim 7 yıl önce yani bence şu an elektrikli rc araçlar inanılmaz bi yerde bu bence tartışılamaz. Şu an baştan başlıyan birisi en az 20 bin gayme harcamalı bu hobi için tr şartlarında,hobiler bile lüx idi ulaşılmaz oldu malesef
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen işi zamansız bırakmışsın fırçalı motorlu olanlar zulümdü haklısın pilleri dayanmıyordu ama benzinli olanların derdi daha çok şimdi elektrikliler daha geliştiği için aslında şimdi değil 7-8 sene önce gelişmişti lipo piller fırçasız motorlar çıktı ve benznli nitrolu araçlar rafa kalktı. Hem hızlı hem sorusuz daha hızlı ve masrafsız oluyor. Arkadaşımda elektrikli araç vardı subaru gc8 turbolu arabayla denemişlerdi aracın sahibi dalga geçmişti ilk başta ve sonrasında hüsrana uğramıştı o daha 2 ye atmadan elektrikli oyuncak 100 metre fark atmıştı bu dediğim 7 yıl önce yani bence şu an elektrikli rc araçlar inanılmaz bi yerde bu bence tartışılamaz. Şu an baştan başlıyan birisi en az 20 bin gayme harcamalı bu hobi için tr şartlarında,hobiler bile lüx idi ulaşılmaz oldu malesef
    Fırçasız a geçim abi 2006-2007 de

Lipo aldık yurt dışından bekledik. Şarj için ayrı şarj aleti aldık. Para harcadık kısıtlı bütçeyle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)