User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motosikletle Emniyet kemeri takmadığım için ceza yazmışlar?

BORAGUNDOGDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motosikletle Emniyet kemeri takmadığım için ceza yazmışlar?

selamlar tt ailesi il sağlık müdürlüğü aski istikametinde emniyet kemeri takmadığım için 108 TL ceza yazmış polis ablamız böyle bir saçmalık olabilir mi? Ne yapmam gerek?

1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    2001 Şahin 1.6 ie 01 BG 670
    2000 Civic 1.6 İes 01 DOZ 84
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen hatalı okudu plakayı. Cezayla birlikte trafik şubeye gidin, oradan iptal ederler.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu eski haber değil mi ya?
    Motosiklet surucusune 'emniyet kemeri' cezası | NTV

Yada kasksız mıydın ? Yanlış ceza kitlemişte olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün Facebook roll grubunda alkollü bisiklet kullanmaktan ceza yiyen vardı. İnşallah yanlışlık olmuştur yoksa fena bilenmişler uçana kaçana ceza yazıyorlar demektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen gün Facebook roll grubunda alkollü bisiklet kullanmaktan ceza yiyen vardı. İnşallah yanlışlık olmuştur yoksa fena bilenmişler uçana kaçana ceza yazıyorlar demektir.
    Bisiklete kesilen cezada yanlış bişey yok, bisiklet karayolu taşıtıdır ve araçlar, motorsikletlerle aynı kurallara uymak zorundadır...

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik polisi arkadaşımın dediğine göre kasksız ile kemer sayıları aynı maddesi farklıymış, karışıklık olabiliyormuş. Eğer kasksız gördüyse, kasksızlıktan yazacakken kazara maddeyi yanlış yazıp, kemer olarak yazmış olabilir.
    Instagram: mutusgarage

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisiklete kesilen cezada yanlış bişey yok, bisiklet karayolu taşıtıdır ve araçlar, motorsikletlerle aynı kurallara uymak zorundadır...
    O cezayı bizim mahallede yazmışlar, bizim burdaki polisler cok rahatlar aslında egsozlu aracta olsa,ses sistemli aracta olsa yüksek seste gezsen bile yazmıyolarda pek takmıyolarda, o ceza harbi ilginç geldi ama gece 3 bucukta yazılmış.
    Polise ters gider filan yaptıysa belki o sebepten yazılmıstır, güzel dille yaklaşılsaydı belki olmazdı

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntıyı yanlıs yapmısım, @sevo16 nickli arkdşa yapıcaktım. Sorry

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Mutu'nun yazmış olduğu gibi muhtemelen kask ile ilgili maddeden yazılmıştır, ki bu daha acı.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maltepe de yaşıyorum , idealtepe mutluhan köprünün altında eskiden çevirme olurdu haftada 2 3 kez şu an her gğdn köprüyü sağlı sollu kapatıp geleni geçeni çeviriyorlar. Dün ticari taksi günü yaptılar tüm ticarileri almışlardı.

Gülsuyu köprüsü de , cevizli de dün nereden geçtiysem trafik çevirmesi vardı.

Ön cam dahil zifir film var 2 araba da da , si.cekler diye çok korkuyorum , alıştım sürekli 1002 TL yemeye bir de men yemeyelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=enesy;8596108]Maltepe de yaşıyorum , idealtepe mutluhan köprünün altında eskiden çevirme olurdu haftada 2 3 kez şu an her gğdn köprüyü sağlı sollu kapatıp geleni geçeni çeviriyorlar. Dün ticari taksi günü yaptılar tüm ticarileri almışlardı.

Ön cam dahil zifir film var 2 araba da da , si.cekler diye çok korkuyorum , alıştım sürekli 1002 TL yemeye bir de men yemeyelim.[/QUOTE

arabayla bidaha geçmiyim iyi ki yazdın eve sürekli ordan dönüyorum bende

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maltepe de yaşıyorum , idealtepe mutluhan köprünün altında eskiden çevirme olurdu haftada 2 3 kez şu an her gğdn köprüyü sağlı sollu kapatıp geleni geçeni çeviriyorlar. Dün ticari taksi günü yaptılar tüm ticarileri almışlardı.

Ön cam dahil zifir film var 2 araba da da , si.cekler diye çok korkuyorum , alıştım sürekli 1002 TL yemeye bir de men yemeyelim.
    Her akşam iş dönüşü bahsettiğiniz köprünün altından Nar city istikametine doğru tırmanıyorum. Polisler neredeyse haftanın 3-4 günü orada çevirmedeler daha bir kez çevirmediler
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kask takmadan trafiğe çıkmam cezasından değil kendime güvenceye almak için takıyorum nasıl oldu anlamadım
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80 tl oluyomuş erken ödeyince babamın üstüne motor bi emniyete gitsin sorsun olayın aslı neymiş öğrensin
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umarım yanlıştır ay sonuna kadar son param 15 tl öpücükle öderim artık
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce Eski devlet hastanesi önünde İki trafik aracı vardı durdum bu durumu sormak içim ağzımın payını aldım dövülmekten beter edildim ayak üstü ben kaşındım artık hiçbir polise soru dahi sormam selam veriyorum haydır al şu motorunu burdan düzgün bir dille soruyorum abi ben geçen ceza yemişim emniyet kemerinden yazmışlar ne yapmam gerek diyemeden lafımım yarıda kaldı direk kesti ''kalk git lan burdan senle mi uğraşacaz polis ceza iptal etmez git mahkemeye orda şikayetçi ol kaybol buradan '' dendi bende tamam abi sağolun dedim bindim motoruma diğer polis sordu ne yazmışlar lan bende plakaya emniyet kemerinden yazmışlar dedim bizim işimz değil git burdan diyor bu ülkede kimin üniforması varsa götü kalkıyor bu iki etti dahada bir polise yaklaşmam bile suç bende anlamadan dinlemeden böyle şey mi olur ?
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BORAGUNDOGDU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce Eski devlet hastanesi önünde İki trafik aracı vardı durdum bu durumu sormak içim ağzımın payını aldım dövülmekten beter edildim ayak üstü ben kaşındım artık hiçbir polise soru dahi sormam selam veriyorum haydır al şu motorunu burdan düzgün bir dille soruyorum abi ben geçen ceza yemişim emniyet kemerinden yazmışlar ne yapmam gerek diyemeden lafımım yarıda kaldı direk kesti ''kalk git lan burdan senle mi uğraşacaz polis ceza iptal etmez git mahkemeye orda şikayetçi ol kaybol buradan '' dendi bende tamam abi sağolun dedim bindim motoruma diğer polis sordu ne yazmışlar lan bende plakaya emniyet kemerinden yazmışlar dedim bizim işimz değil git burdan diyor bu ülkede kimin üniforması varsa götü kalkıyor bu iki etti dahada bir polise yaklaşmam bile suç bende anlamadan dinlemeden böyle şey mi olur ?
    Muameleye bak arkadaş... Sanki canlarını istedin... Soru sormuşsun altı üstü efendi gibi ya..
    Polislikle alakası da yok da bence bunun insanlık ölmüş ya

Herhalde plakada yanlışlık oldu anladığım kadarıyla, kasksız da çıkmam diyorsun
    Emniyete gidip sorarsan iyi olur inşallah aynı muameleyle karşılaşmazsın ne diyim geçmiş olsun

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adana da bu durumu yaşadıysan normaldir
    İstanbuldayım. Egzozum olduğu halde trafik polisi olsun normal polis olsun durup soru sorarım. Bugune kadar ne terslendim nede egzozdan korktum. Tek tersledikleri şey hayırdır kamera ne iş çevir onu aşşağı derler.

Ama yerinde olsam plakasını alıp cimere şikayet ederdim.

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta İstanbul Havalimanında bende pasaport polisine "hızlı geçişler ne zaman aktif olacak?" diye sordum.yüzüme bakmadan yanındaki memura "ne diyo la bu" dedi.Yanındaki polis aksine çok kibar çıktı anlattı sağolsun.Yanındakinede size hiç mi bir şey öğretmediler buraya koydular diye söyleniyordu en son. %85 lik oran artık bu şekilde maalesef.Düzgün üslup,hoşgörü anlayış nadir bulunan bir şey oldu.
    dasestar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler