User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ford-Opet Garanti Meselesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ford-Opet Garanti Meselesi

Selamlar,

Geçenlerde sıfır km 2. el ford puma satın aldım, benzini hep shellden alırım fakat 2-3 farklı kişi ford opetten yakıt almadığın sürece çıkan herhangi bir arızada aracını garanti kapsamı dışında bırakır gibi saçma bir bilgi verdi, doğru mudur bu?

SNGR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde sıfır Kuga aldık, opetten yakıt alındığında yakıttan dolayı oluşan arızaları garanti kapsamında karşıladıklarını söylediler, ikiside koç holding bünyesinde olduğundan sanırım, birde opet puan kartı verdi bayi ford felan yazıyor üzerinde eve de yakın olunca bizde opetten alıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında başka bir forumda geçmişti bunun muhabbeti. Opet dışında yakıt alınan yerlerdeki yakıt kaynaklı hasarlar garantiye girmez diyorlar.
    Zaten yakıt kaynaklı hasarı garantiye sokan kimse de yok o yüzden Opet'ten aldığınız sürece yakıt kaynaklı hasar yaşarsanız garantiye sokarız demeliler.

Benzin yerine mazot koyulması dışında, kaçak mazot vs. olayları hariç, yakıt kaynaklı hasar da hatırlamıyorum açıkçası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yazana kadar yazılmış

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt kaynaklı arızalar garanti kapsamında değildir fakat opet bazı markalarla anlaşarak YGS diye bir sistem geliştirmiş

Eğer arıza yakıt kaynaklıysa dist firmalar üzerinden servislerde işlem yapılıyor fatura opete yansıtılıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt kaynaklı arıza diyince aklıma şu soru geliyor, diyelim motorda bir arıza çıktı, sallıyorum segman gitti, bize e siz opetten almadığınız için böyle oldu, garanti kapsamında yapmayız gibi bi vesvese uydurabilirler mi? Sonuç olarak yeni nesil düşük hacim motor, motorda arıza ihtimali yüksek gibime geliyor. Opetin de yakıtını hiç beğenmiyorum, 2-3 yıl önce hadi deneyeyim shell dışında bişi diye bir kere almıştım, aracım aldıktan 10 dk sonra missfire vermişti.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Geçenlerde sıfır km 2. el ford puma satın aldım, benzini hep shellden alırım fakat 2-3 farklı kişi ford opetten yakıt almadığın sürece çıkan herhangi bir arızada aracını garanti kapsamı dışında bırakır gibi saçma bir bilgi verdi, doğru mudur bu?
    Ocak ayında Fiat dan doblo aldık Sıfır. ve aynı şekilde Opet kart verdiler, yakıt kaynaklı arızalarıda garanti kapsamına alınması için opetten yakıt alın dediler.

Ayrıca aracı alırken garanti uzatmada aldığımız için ben şuan sadece ve sadece Opetten alıyorum.

Açıkcası opetlerin sunduğu imkanlarda bir çoğundan iyi. Lavabolarıda temiz oluyor. O yüzden Opete devam.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler