User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Toptan Kinoa Tohumu Nereye Satılır?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Toptan Kinoa Tohumu Nereye Satılır?

Beyler çok değişik konular konuşuldu bu forumda, nelere çözüm bulduk, benim bu soruma da cevap verebilecek bir abim, bir kardeşim vardır diye umut ediyorum.

Yozgat'taki köyümüzde dayım Kinoa tohumu ekmiş, tohumu veren yere bağlayan bir sözleşmesi yokmuş ondan dolayı dışarı satabiliyoruz. Dediğim şekilde satamayanlar da olabiliyormuş bazen.

İlk aşamada 5 ton kadar beyaz kinoa tohumu toplanacak bu hafta. Çevre çiftçilerdekilerle beraber 30 tona kadar yolu var mahsulün ama benim derdim şimdilik bu 5 tonu satmak, zararımız büyük olacak yoksa

Bayramda gitmiştim yanımda çok minik bir miktar numune getirdim tarladan, incelemesini, analizini vs. yaptırmamı öneren olursa yol gösterebilirse sevinirim.

Bilgisi veya fikri olanlardan her türlü görüşe, yardıma açığım.

Çok teşekkürler,

Tarık

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kompass business directory for professionals and business data solutions

Tarık bu siteye bir göz at istersen.

İşine yarar mı bilmiyorum ama tam olarak bahsettiğin amaçla kurulmuş bir site. Ücretli olabilir.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla abi zerre anladığım bir sektör değil ama klavye elimin altındayken çok kısa bi baktım, kilosu en ucuz 22 liraya gördüm

Son ihtimal olarak büyük marketlere vs atıyorum 13-15 liradan 1kg'lık olarak paketlemesinide yaparak satmaya çalışabilirsiniz

Maksat fikir olsun

Dilerim toplu satış olsun
    - Bize Her Yer TRABZON

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla abi zerre anladığım bir sektör değil ama klavye elimin altındayken çok kısa bi baktım, kilosu en ucuz 22 liraya gördüm

Son ihtimal olarak büyük marketlere vs atıyorum 13-15 liradan 1kg'lık olarak paketlemesinide yaparak satmaya çalışabilirsiniz

Maksat fikir olsun

Dilerim toplu satış olsun
    Aslında olabilir. Girişimcilik açısından da şöyle birşey olabilir. Eğer satışını yapabileceğini inandığınız bakkal toptancısı yerler, aktarlar varsa 200-300 kg. satışlar da yapılabilir. 30 yıl önce millet pazar ekmeği diye ölürdü. (Normal yediğimiz ekmek) Şimdi köy ekmeği olsun, çavdarlı olsun, diyet olsun vs. diye ölüyoruz. Kinoalı ekmek gelmiştir diye camda bir yazı görürsek direk sizi ararım.
    Veya bim,migros gibi kendi bakliyat, tarım ürünü paketleme ruhsatı olan yerlere bir teklif sunabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cadde sahil civarında böyle organik meyve sebze satan mağazalar mevcut. onlara da sunmak lazım illa ki ilgilenirler

cihant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de 2 sene önce falan köyde boşta duran arazimiz için kinoa ekmeyi düşünmüştüm. Araştırma aşamasında hasat sonrası alıcı bulması ile ilgili çok olumsuz yanıt bulunca vazgeçmiştim.
    İnşallah sen bulursun emekleriniz boşa gitmez.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı ürünler satıyor olsak da ben de gıda ve tarım sektörüyle bağlantılıyım. Öyle paketleyim markete satayım vs maalesef ki mümkün olan işler değil. Markete bu şekilde ürün satabilmeniz için tanınan bir markanız olmalı en başta. Sonrasında ise marketle daha üretime başlamadan konuşup öncü denetime giriyorsunuz. Üretim sırasında analizler yapılıyor, son olarak da ürünün analizini yaptırıyorsunuz ki market satın alsın. Marka olmayınca analizler de bi işe yaramıyorlar tabi.

Kuruyemiş vs gıda satan yerlere satış yaparak elinizdeki ürünü bitirmeniz mümkün değil. Bu tip yerlerin satın alım yaptığı toptancılar var, onlara ulaşmayı denemeniz en mantıklısı olacaktır. Bir çoğu kurumsal firma bu toptancıların, onlar da mutlaka analiz raporu isteyecektir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kinoa toğumu ile çeşitli ürünler üreten firmalar ile goruşebilirsiniz veya onlara toptan mal veren firmalar

mesela uno kinoa ve chia tohumlu sandviç ekmeği yapıyor bayada güzel

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesaj gönderdim

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farklı ürünler satıyor olsak da ben de gıda ve tarım sektörüyle bağlantılıyım. Öyle paketleyim markete satayım vs maalesef ki mümkün olan işler değil. Markete bu şekilde ürün satabilmeniz için tanınan bir markanız olmalı en başta. Sonrasında ise marketle daha üretime başlamadan konuşup öncü denetime giriyorsunuz. Üretim sırasında analizler yapılıyor, son olarak da ürünün analizini yaptırıyorsunuz ki market satın alsın. Marka olmayınca analizler de bi işe yaramıyorlar tabi.

Kuruyemiş vs gıda satan yerlere satış yaparak elinizdeki ürünü bitirmeniz mümkün değil. Bu tip yerlerin satın alım yaptığı toptancılar var, onlara ulaşmayı denemeniz en mantıklısı olacaktır. Bir çoğu kurumsal firma bu toptancıların, onlar da mutlaka analiz raporu isteyecektir.
    Valla 150 şubeli bi markette çalışıyordum askere gitmeden önce.
    Saçma sapan bi marka tarhana satıyoduk. Sürat Kargo ile geliyodu. Nasıl oluyo diye araştırınca, Neredeyse satılan fiyatın 5de1 i fiyatına alınıyormuş. Zaten satılmadığı için de çoğu çöpe atılıyordu. Bu arkadaşta ürünün çoğundan vazgeçerse satar yani illaki.

Yada instagramda satan üyelerle de iletişime geçebilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler