User Tag List

Sayfa 9/13 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
247 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Sultangazi sapağı 350z kazası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Ambulans olayına da şöyle diyim; içi boş bir "hasta nakil aracı" aynı şeyi bana yapsa ben çarparak durdurur şoförünü de bilakis döverdim. ( Dava süreci vs olduğundan detaylı anlatamam )...
    Bunu ambulansı falan boşver kimseye yapamazsın. "Sen misin ulan bu şehrin zaptiyesi" diye sorarlar adama. Varsa bir sıkıntın alırsın plakasını, çekebiliyorsan çekersin fotoğrafını videosunu verirsin emniyete gereği yapılır. He yapılmaz dersen 155 yerine İstanbul Emniyet İhbar Sayfası 'ndan yaparsın şikayetini gereğini yaparlar. Online ihbarlar yazılı dilekçe yerine geçtiği için yazılı cevap veriyorlar.

Richter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bu konuya son postum olduğunu belirterek başlayayım.

Eski olay ilgili yine tekrar ediyorum, hasta nakil araçları asla ve asla acil vakalara G Ö N D E R İ L M E Z .Önce bunu kavrayalım.Evet videodaki hareket büyük yanlış.Ki zaten o esnada sürücünün o arabanın ambulans mı olduğunu, nakil aracı mı olduğunu düşünecek pozisyonda değildir.Hepimiz onu ambulans olarak görürüz.
    Sadece alıntıladığım kısımla ilgili bir iki kelime etmek istiyorum. Öncelikle zaten yapılanın yanlış olduğu bir çok kişi tarafından dile getirilmiş. Siz teoride mavi ambulanslarla ilgili yukarıda yazdığınızda haklı olabilirsiniz fakat işin diğer boyutu hakkında bir örnek vereyim.

Bir dönem isg konusunda iş hayatımı sürdürürken büyük bir inşaat projesinde(havalimanı) olası iş kazalarına karşı 24 saat görev yapacak ambulans anlaşması yapılmıştı. Bu anlaşma yapılırken ambulans şu şekilde seçildi. Dışı mavi olacak fakat iç techizatı kırmızı ambulans ile aynı yapıya sahip olacak yani her tür acil müdehale yapılacak ayrıca 3 vardiya tecrübeli çalışacak ambulans personeli (att, paramedik vs.) bulundurulacak. Burada mavi ambulans seçilme sebebi merkezden gelecek acil ambulans çağrılarına gitmek zorunda kalmasın böylece şantiyeden 24 saat ayrılmasın diyeydi. Bu pozisyonda o şantiyede yaşanacak hayati tehlikesi yüksek bir vakayı bu bahsettiğimiz ambulans hastaneye yetiştirmeye çalışacak. Şimdi teoride düşündüğünüz şeyin pratiğini de gözünüzden geçirin ambulansa her şart ve koşulda yol verilmesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın lütfen.

Saygılar.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok özeniyorum ya keşke şu tartışmayı ben başlatabilseydim. Oyun dışı kaldım çok mutsuzum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa'da neredeyse gezmediğim ülke kalmadı, böyle rezillik ne gördüm ne duydum. Elalem ambulans sesi ya da bi benzeri ses duyunca birbirinin üzerine çıkıyor neredeyse. Yolu açalım hesabı.. Bizzat şahidim. Böyle seviyesiz diyaloğa rastlayacağımı bilsem videosunu çekerdim. Neyse..

Bizde de kendini uzman zanneden adam, bu herifi alttan alttan savunuyor resmen. Savunmuyorum ayağı da cabası. Yersen..

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ILongBoardDude
    Ya müdür ne saçmalamışsın... Allah aşkına... Ambulansmış nakil aracıymış falan.. Yazdığın zırvalıkları okuyamadım bile...
    G Ö N D Ö R Ü L Ü M Ü Z.. ahahaahha

Sağlıkçıyım, söylediğin gibi bir olay yok müdür haberin olsun. Gidip google a mı yazdın nerden kopyaladıysan...
    İhtiyaç olunca hasta nakil aracını bırak devletin her aracı yaralıyı veya hastayı en yakın sağlık kuruluşuna göndermek amacıyla kullanılabilir.
    Hasta nakil aracı dediğin araç da bir AMBULANSTIR.
    Dur anlamazsın sen ve senin gibiler için, senin dilinde yazayım; A M B U L A N S T I R.
    Yani bu araçların ana görevi aciliyet ile sevkedilmesi gereken hastaların transportudur. Ve her an her dakika böyle bir hasta telsizden bu araçlara bildirilebilir.
    Sıradan bir hastanın nakli kendi imkanlarıyla gerçekleşir zaten. Öyle bir konuşmuşsun ki sanki hasta nakil aracı, hastane dolmuşu arkadaş...
    Gerçi arabanın üstünde milyon tane çakar ve ambulans yazısına rağmen anlamayan sen ve senin gibiler bunu hiç anlamaz ya...

Gelmişsin burda içi boş hasta nakil aracı bilmem ne zırvalıyosun sanki yapılan hareketi haklı çıkaracakmış gibi.. Sen ve senin gibiler taklalara, kırıklara, iç kanamalara kendi kendinizi mahkum ediyorsunuz.

Allah korusun da sen bi kazaya karışsan ordan bir hasta nakil aracı geçse sen “ben buna binmem bu hasta nakil aracı bana ‘ambulans’ lazım” diyeceksin herhalde.. Devletin imkanlarını hakettiği gibi kullanan adam gibi adamlarsınız be..
    Sizlerdeki bu kafayla bizim ülke zor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beratyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ILongBoardDude
    Ya müdür ne saçmalamışsın... Allah aşkına... Ambulansmış nakil aracıymış falan.. Yazdığın zırvalıkları okuyamadım bile...
    G Ö N D Ö R Ü L Ü M Ü Z.. ahahaahha

Sağlıkçıyım, söylediğin gibi bir olay yok müdür haberin olsun. Gidip google a mı yazdın nerden kopyaladıysan...
    İhtiyaç olunca hasta nakil aracını bırak devletin her aracı yaralıyı veya hastayı en yakın sağlık kuruluşuna göndermek amacıyla kullanılabilir.
    Hasta nakil aracı dediğin araç da bir AMBULANSTIR.
    Dur anlamazsın sen ve senin gibiler için, senin dilinde yazayım; A M B U L A N S T I R.
    Yani bu araçların ana görevi aciliyet ile sevkedilmesi gereken hastaların transportudur. Ve her an her dakika böyle bir hasta telsizden bu araçlara bildirilebilir.
    Sıradan bir hastanın nakli kendi imkanlarıyla gerçekleşir zaten. Öyle bir konuşmuşsun ki sanki hasta nakil aracı, hastane dolmuşu arkadaş...
    Gerçi arabanın üstünde milyon tane çakar ve ambulans yazısına rağmen anlamayan sen ve senin gibiler bunu hiç anlamaz ya...

Gelmişsin burda içi boş hasta nakil aracı bilmem ne zırvalıyosun sanki yapılan hareketi haklı çıkaracakmış gibi.. Sen ve senin gibiler taklalara, kırıklara, iç kanamalara kendi kendinizi mahkum ediyorsunuz.

Allah korusun da sen bi kazaya karışsan ordan bir hasta nakil aracı geçse sen “ben buna binmem bu hasta nakil aracı bana ‘ambulans’ lazım” diyeceksin herhalde.. Devletin imkanlarını hakettiği gibi kullanan adam gibi adamlarsınız be..
    Sizlerdeki bu kafayla bizim ülke zor...
    Ağzınıza sağlık..
    Saçma sapan ifadeler.. Allah akıl fikir versin bunlara.

maykee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hasta nakil araçlarında acil müdahale yani ambulans araçlarında olmayan çok envanter var..adı üzerinde birisi hastayı nakil etmek için diğeri acil müdahale için.. ama diğer arkadaşlarında dediği gibi ambulansın yetişemeyeceği yerde hasta nakil aracı içerisinde ehil personel var ise müdahale edebilir.. genelde hasta nakil araçlarında ehil personel bulunmaz..zir hasta nakledileceği sırada ehil personel de hasta ile araca biner.. tam tersi ambulanslarda 7/24 ehil personel olmak zorundadır.. mesela bir kalp krizi vakasına hasta nakil aracının gitmemesi gerekir zira içerisinde şok cihazı yoktur..fakat sürücüsü dahi bir kalp masajı yapmayı biliyor olsa ambulansın olmadığı yerde vakaya gidebilir.. ilk yardım bilgisi en temel bilgi ve en önemli olanı kalp masajı.. sanırım artık tüm sağlık araç şöförlerinden bu sertifikaya sahip olmaları istenecek.. ayrıca içerisinde hasta olmayan araçların siren çalarak ilerlemesi de yasak..

istanbulda akşam trafiğinde onlarca iş adamı hasta nakil aracı ile evine gidiyor..bu hasta nakil araçlarını UBER olarak kullanan var..iş çıkışı alıyo seni emniyet şeridi siren korna hop 2 saatlik yolu 30 dk de arkada yatarak evindesin...bakarsan arkada hasta ve bakıcı var..kanunen sıkıntı yok.. ilk öğrendiğimde şok olmuştum,arkadaş bu nasıl bir zekadır..bravo valla..

kazayı yapana ilk okuduğumda iyi olmuş demiştim..zira bir müsibet bin nasihatten iyidir.. ektiğini biçmiş... ama zaman geçtikce yine insan vicdanı umarım ucuz atlatmış kalıcı bir hasar kalmamıştır diyor.. bu olay ile ambulans olayı birleştirilince kanunen sıkı bir ceza alması olasılığı var tabiki ve umarız öyle olur..

bu kaza görüntüsünü ararken youtube da 350Z ile yanlayan yerli malı bir embesilin videolarına denk geldim..arkadaş ÜT-şarzetki-FN falan bunlar nasıl modellerdir böyle..Allaha şükür bu tayfayla ergenliğimiz aynı döneme denk gelmemiş....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memlekette yeni bi element keşfedildi; farkında değilsiniz..
    ÇOMARYUM

Kadını dövüp/bıçaklayıp/vurup öldüren mi dersin, devletin hizmet aracına şahsi egosu izin verene kadar türlü gerizekalılıklarla engelleyen/alıkoyan mı dersin, çocuk istismarı mı dersin, anam 1 bacım 2 gerisine salla miki hesabı yakın çevresi haricindeki herkese başka başka gözle bakan abazanyus tayfası mı dersin, cebine 3 kuruş geçtikten sonra yürüyüşü değişen ama höt dediğinde adını söylemeyi unutacak derecede maldonadolar mı dersin, işi düşünce g.tünde gezen ama işi bitince babasını bile tanımayacak derecedeki karakter opsiyonu eklenmeden fabrikadan çıkmış ezikler mi dersin..
    .....
    ..
    Daha çok yazılır da.. Son dönemde bunlar çok ama çok arttı. Yazıklar olsun. Ve bunları savunabilen, bayramda mesaj atsan "sağol kardeş" demeye bile erinecek tiplerin (bunların ciğeri üzerine master yaparım) bu saydığım hödüklükleri savunacam diye paragraflarca yazı yazması.

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÇOMARYUM

Kadını dövüp/bıçaklayıp/vurup öldüren mi dersin, devletin hizmet aracına şahsi egosu izin verene kadar türlü gerizekalılıklarla engelleyen/alıkoyan mı dersin, çocuk istismarı mı dersin, anam 1 bacım 2 gerisine salla miki hesabı yakın çevresi haricindeki herkese başka başka gözle bakan abazanyus tayfası mı dersin, cebine 3 kuruş geçtikten sonra yürüyüşü değişen ama höt dediğinde adını söylemeyi unutacak derecede maldonadolar mı dersin, işi düşünce g.tünde gezen ama işi bitince babasını bile tanımayacak derecedeki karakter opsiyonu eklenmeden fabrikadan çıkmış ezikler mi dersin..
    .....
    ..
    Daha çok yazılır da.. Son dönemde bunlar çok ama çok arttı. Yazıklar olsun. Ve bunları savunabilen, bayramda mesaj atsan "sağol kardeş" demeye bile erinecek tiplerin (bunların ciğeri üzerine master yaparım) bu saydığım hödüklükleri savunacam diye paragraflarca yazı yazması.
    Gerçekten akıl almıyor ya ben bir türlü anlamlandıramıyorum.. Yapılan hareket trafikte herhangi bir motorlu taşıta yapılmaması gereken bir maganda hareketi zaten, insan canına kastediliyor resmen.. Ambulansı ya da herhangi bir hizmet aracını bırak, normal bir taşıta dahi yapıldığında ne kadar ayıp ve yanlış denilerek kapanıp gitmesi gereken bir konu..
    Ama burda hala boş araçmış, mavi şeritliyse şöför dövülürmüş değilse dövülmezmiş tarzında magandalıklar falan..
    Savunulacak en ufak bir taraf bulamıyorum ya, yüz bin kere de baksam yine bulamam.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan kazanın savunma yapılacak bir tarafı yok.Kaza yapan şahsı da kazadan 4 gün önce tanıma fırsatım oldu.Hatta bak dikkat et bu araba öyle şakası olan bi araba değil diye uyardım.Önceki yorumlarda da yazıldığı gibi "yok abi zaten korkuyorum arabadan" gibisinden bi cümle kuruldu.Sonra yaptığı " cahilliğin " sonucu ortada.Şükür 350z içinde bulunanlar harici hiç kimseye birşey olmadı.Kendi cahilliğinin bedelini en azından başkaları ödemedi.
    Ambulans olayına da şöyle diyim; içi boş bir "hasta nakil aracı" aynı şeyi bana yapsa ben çarparak durdurur şoförünü de bilakis döverdim. ( Dava süreci vs olduğundan detaylı anlatamam )
    Sen akli başında biriydin, yorumlarinda genelde hep seninle aynı fikirde olurdum hatirliyorum nickinden falan ama bu sefer 350z nin sahibiyle kisa bi muhabbetin olmasi baya bi etkilemiş seni anlasilan. Okadar mantiksiz ki su anlattıkların. Yani bu 350nin sahibini yol vermedigi ambulanstakiler; sıkıştırıp, arabasından indirip dovmedikten veya gasp etmedikten sonra bana olaylar baska bilmiyorsunuz 350z ambulansa yol vermemekte hakli sayilabilir savunması yapman cok anlamsiz.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa'da neredeyse gezmediğim ülke kalmadı, böyle rezillik ne gördüm ne duydum. Elalem ambulans sesi ya da bi benzeri ses duyunca birbirinin üzerine çıkıyor neredeyse. Yolu açalım hesabı.. Bizzat şahidim. Böyle seviyesiz diyaloğa rastlayacağımı bilsem videosunu çekerdim. Neyse..

Bizde de kendini uzman zanneden adam, bu herifi alttan alttan savunuyor resmen. Savunmuyorum ayağı da cabası. Yersen..
    Ofis Şişli Cami'nin orada. Her gün duyduğum ambulans sireninin haddi hesabı yok.
    Yol vermeye gelince, ülke o kadar gerideki adam telefona bakmaktan like atmaktan arkadaki ambulansı duymuyor veya tiye almıyor..
    Işıkta durup, arkada bangır bangır gelen ambulansa yol açacağına salak salak duran tipler görüyorum her gün..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayramda mesaj atsan "sağol kardeş" demeye bile erinecek tiplerin
    Bana özel yazdığınız mesaj olsa sağol derim tabiki de,
    sizde herkese aynı mesajı atıyosunuz ayrı ayrı mesaj atmıyosunuz ki
    Rehberiniz de ki 200 kişiyle ben aynı değerdemiyim ?

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şükürler olsun denmez ayı. insan o sonuçta.
    ama ambulans biraz geç kalsın isterdim bende.
    Valla ben sırf ölmüştür umarım diye konuya geldim. Hala yaşıyormuş şerefsiz.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÇOMARYUM

.....
    ..
    Ceza hukuku tam ve eşit bir şekilde uygulanmadığı sürece Çomar daha çok artar.
    Tüm insanlar eğitilmeye yatkındır.
    Örneğin ambulans olayında atıyorum 5-10000 tl para cezası artı kesinleşmiş 2+ yıl hapis cezası uygulanmış olsaydı işe yarar mıydı? Bence yarardı.
    Hadi yaramadı diyelim, tekrarında 20-30000tl ceza ve 5+ yıl hapis vb şeklinde katlanarak artan cezalar işe yarar mı?
    Bence yarar.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değil de motorcu şimdi korktu teker kitledi düştü. Bu adamın parasını zararını kim karşılıcak? Temas olmadığı için kendi cebinden mi ödeyecek?
    Benzer örnek bir şekilde ben kaza geçirdim

Sabah saat 05.00, Sol şeritte ilerliyorum epey önümde bir araç yine en sol şeritte ilerliyor. Uzaktan sellektör yaptım ve beyfendi gibi sağ sinyal verdi orta şeride geçti. Tam onu geçecekken aynı hizada birden önüme kırdı ( ya uyudu, ya bilerek.. ). Ona vurmamak için manevrayla ani fren yapınca hakimiyeti kaybedip tek taraflı bir kaza yaptım ve aracım pert oldu. 2001 model bi arabaydı kaskosuda yoktu..

Polise gittim, ifade verdim.. Kamera kayıtlarının incelenmesini istedim ama plaka tesbiti bile yapamadılar hesapta. Aracımı 2500 liraya hurdaya verdiğim ile kaldım
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer örnek bir şekilde ben kaza geçirdim

Sabah saat 05.00, Sol şeritte ilerliyorum epey önümde bir araç yine en sol şeritte ilerliyor. Uzaktan sellektör yaptım ve beyfendi gibi sağ sinyal verdi orta şeride geçti. Tam onu geçecekken aynı hizada birden önüme kırdı ( ya uyudu, ya bilerek.. ). Ona vurmamak için manevrayla ani fren yapınca hakimiyeti kaybedip tek taraflı bir kaza yaptım ve aracım pert oldu. 2001 model bi arabaydı kaskosuda yoktu..

Polise gittim, ifade verdim.. Kamera kayıtlarının incelenmesini istedim ama plaka tesbiti bile yapamadılar hesapta. Aracımı 2500 liraya hurdaya verdiğim ile kaldım
    Büyük geçmiş olsun. Kameramı sürekli açık tuttuğuma sevindim ozaman bu durumda.
    300 TL ye kamera alıp elinizde kayıt olsaydı durum ne şekilde gelişirdi acaba ki. Mahkemelik olunurdu gerçide.. Ne zaman para alınır belirsiz.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300 TL ye kamera alıp elinizde kayıt olsaydı durum ne şekilde gelişirdi acaba ki. Mahkemelik olunurdu gerçide.. Ne zaman para alınır belirsiz.
    Eyvallah dostum eksik olma, bahsettiğim 2014 Mayıs ayıydı. O zaman olsaydı en azından plakası belli olurdu, plakadan bulurdum vs..

Araç kamerasını almama sebep olan hikayem orta şeritte ilerlerken önüme atlayan toros'a vurmamak için kendimi frensiz sağa atmam ve sağa attığım gibi polisin beni çevirip makas attım diye ceza yazması

Ne kadar derdimi anlatsamda boş adam yazdı cezayı. Aynı günün akşamı araştırıp orta halli bir kamera edindim
    - Bize Her Yer TRABZON

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir b.k olmazdi. Peder motorsikletle benzinlige dogru gelirken pompanin birinden genc elemanin biri kontrolsuzce cart diye geri cikti (pompa degistirmek icin) pederde kendini sola atarak (refleks ile) kurtardi ancak o sirada pederin solundan gecen bir araca surtmek zorunda kaldi. Polis cagirdik, memurun dedigi aynen bu, genc arkadas gidebilir siz arabaya carpmissiniz. E dedik cocuk burda bin tane ozur diledi haklisiniz dedi? Memur temas olmadigi icin kazaya karismamis siz sola dogru kacarken bakmaliydiniz dedi eleman ztn hemen binip uzaklasti.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu ambulansı falan boşver kimseye yapamazsın. "Sen misin ulan bu şehrin zaptiyesi" diye sorarlar adama. Varsa bir sıkıntın alırsın plakasını, çekebiliyorsan çekersin fotoğrafını videosunu verirsin emniyete gereği yapılır. He yapılmaz dersen 155 yerine İstanbul Emniyet İhbar Sayfası 'ndan yaparsın şikayetini gereğini yaparlar. Online ihbarlar yazılı dilekçe yerine geçtiği için yazılı cevap veriyorlar.
    Oww ülkede adalet bir düzgün çalışıyor ki sorma gitsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler