User Tag List

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
247 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Sultangazi sapağı 350z kazası

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah krdsm...seri z350

yalnız sol şeritten kapatan araç polo mu,videoyu açamıyorum şimdi
    z350 ile de poloya geçilmek ne bileyim ((:
    Denklem basit.

1549 hybrid cooler yazılımlı bir Polo S2000'den çok daha hızlı oluyor, S2000'inde 350Z'yle ortalama aynı koştuğunu varsayarsan normal Dizel Polo'nın 350'yi geçmesi

(S2000 kıyası neden verdim çünkü hiç Polo vs 350Z yapılmadı. Bende başka araçtan kıyas aldım)
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceza hukuku tam ve eşit bir şekilde uygulanmadığı sürece Çomar daha çok artar.
    Tüm insanlar eğitilmeye yatkındır.
    Örneğin ambulans olayında atıyorum 5-10000 tl para cezası artı kesinleşmiş 2+ yıl hapis cezası uygulanmış olsaydı işe yarar mıydı? Bence yarardı.
    Hadi yaramadı diyelim, tekrarında 20-30000tl ceza ve 5+ yıl hapis vb şeklinde katlanarak artan cezalar işe yarar mı?
    Bence yarar.
    konuya vakıf olmadığınızı varsayarak ufak bi düzeltme yapayım; olayın ceza hukukunun tam ve eşit şekilde uygulanmasıyla alakası yok, ceza kanunlarımızın yetersizliğiyle alakası var. kanun koymak kanun koyucunun (tbmm - hükümet vs.) göreviyken kanunları uygulamak yargının görevidir . yani hukuksal anlamda bir suçlu aranıyorsa bu suçlu yargı organları değil kanun koyucudur.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denklem basit.

1549 hybrid cooler yazılımlı bir Polo S2000'den çok daha hızlı oluyor, S2000'inde 350Z'yle ortalama aynı koştuğunu varsayarsan normal Dizel Polo'nın 350'yi geçmesi

(S2000 kıyası neden verdim çünkü hiç Polo vs 350Z yapılmadı. Bende başka araçtan kıyas aldım)
    Biraz da ti ye almak için yazılmış bir yazı sanırım onurc nin yazdıkları
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün yazılanları okuyamadım. 350z sahibi olan Efkan adlı arkadaş benim kayınbiraderin çok samimi arkadaşı. Yanında oturan arkadaşın bi ayağı ne yazıkki kesilecekmiş. Kaza anında emniyet kemeri takılı olmadığı için arabadan fırlamış. Motorcularda birşey yokmuş. Motorcularda şikayetçi olacağım demiş fakat avukatı motorcunun şikayeti pek anlam ifade etmeyecek çünkü ondan kurtarmaya çalışıyorsun sen vs diye bilgi vermiş. Şimdi Efkan adlı arkadaşta hastanede yanında olan (ayağı kesilecek arkadaşta). Malesef bu arkadaşlar genç ve kafaları iyiken bu hareketleri yapmış ve hayatlarının sonuna kadar taşıyacaklar.. hayatımda hiç bir zaman kafam güzel araç kullanmadım,, yanımda olana da izin vermedim.. efkan’ın anneainin de dediği tek şey; bu arabayı deli gibi istiyordu(350z) hayatının tek isteğiydi ve Allah hızlı bir şekilde verdi hızlı bir şekilde de aldı. Ayağı kesilecek olan arkadaşa yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 300 bin Tl para ceza olarak ödenecek ve 5 ile 10 yıl arası da hapis yatacak Efkan(350z sahibi)
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün yazılanları okuyamadım. 350z sahibi olan Efkan adlı arkadaş benim kayınbiraderin çok samimi arkadaşı. Yanında oturan arkadaşın bi ayağı ne yazıkki kesilecekmiş. Kaza anında emniyet kemeri takılı olmadığı için arabadan fırlamış. Motorcularda birşey yokmuş. Motorcularda şikayetçi olacağım demiş fakat avukatı motorcunun şikayeti pek anlam ifade etmeyecek çünkü ondan kurtarmaya çalışıyorsun sen vs diye bilgi vermiş. Şimdi Efkan adlı arkadaşta hastanede yanında olan (ayağı kesilecek arkadaşta). Malesef bu arkadaşlar genç ve kafaları iyiken bu hareketleri yapmış ve hayatlarının sonuna kadar taşıyacaklar.. hayatımda hiç bir zaman kafam güzel araç kullanmadım,, yanımda olana da izin vermedim.. efkan’ın anneainin de dediği tek şey; bu arabayı deli gibi istiyordu(350z) hayatının tek isteğiydi ve Allah hızlı bir şekilde verdi hızlı bir şekilde de aldı. Ayağı kesilecek olan arkadaşa yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 300 bin Tl para ceza olarak ödenecek ve 5 ile 10 yıl arası da hapis yatacak Efkan(350z sahibi)
    Evet bunu nette okumuştum yanında ki günahsız çocuk, bariyerle ilk temas anında ön camdan toprağa uçmuş durumu ağır diyorlardı. Yazık olmuş onada üzüldüm baya. Efkan herkesten ağır beddua aldı. Burda milletin dediği gibi vicdanı varsa, arkadaşının hayatına mani olduğu için bu vebali kaldırabilir umarım. Ben olsam vicdan azabından kendimi asardım heralde.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ILongBoardDude Siz En Mutlu "C" nin hangi "C" Oldugunu bilirmisiniz ?
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bunu nette okumuştum yanında ki günahsız çocuk, bariyerle ilk temas anında ön camdan toprağa uçmuş durumu ağır diyorlardı. Yazık olmuş onada üzüldüm baya. Efkan herkesten ağır beddua aldı. Burda milletin dediği gibi vicdanı varsa, arkadaşının hayatına mani olduğu için bu vebali kaldırabilir umarım. Ben olsam vicdan azabından kendimi asardım heralde.
    Allah korusun. kendimi onun yerine koyup düşünmek dahi istemiyorum.. Zor bir durum gerçekten.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcu ıstedıgı tazmınatı alır...
    Yaralanan yolcu ısterse 300 den cok daha fazla alır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorcu ıstedıgı tazmınatı alır...
    Yaralanan yolcu ısterse 300 den cok daha fazla alır...
    Doğrudur Murat abi, ben direk kendi aralarında geçen konuşmayı aktardım.
    Ama söylediğiniz gibi, bana da motorcunun tazminat vs. alabileceğine inanıyorum.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir b.k olmazdi. Peder motorsikletle benzinlige dogru gelirken pompanin birinden genc elemanin biri kontrolsuzce cart diye geri cikti (pompa degistirmek icin) pederde kendini sola atarak (refleks ile) kurtardi ancak o sirada pederin solundan gecen bir araca surtmek zorunda kaldi. Polis cagirdik, memurun dedigi aynen bu, genc arkadas gidebilir siz arabaya carpmissiniz. E dedik cocuk burda bin tane ozur diledi haklisiniz dedi? Memur temas olmadigi icin kazaya karismamis siz sola dogru kacarken bakmaliydiniz dedi eleman ztn hemen binip uzaklasti.
    O polisin ben mk. Aynı şekilde kaza yaptım, üstüme gelen araca çarpmamak için kaçtım ve şarampole uçup kaç takla attım adama dokunmadığım halde yüzde yüz haklı bulundum. Allahtan jandarma bölgesiydi de polislerle uğraşmadım ilk başta. Polislik içi bomboş bir kurum oldu sağolsun reyisimiz.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazık etti kendi etti kendi buldu. ambulans v.s derken muhtemelen indirimsiz yargılanır artık.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tahmin ettiğim gibi olayda alkol var ne yazık ki! alkollü araç kullanmam arkadaşımın kullanmasına da izin vermem, insta da her foto elde içki,hayırdır arkadaşlar? isteyen içer isteyen camiye gider isteyen ikisini de yapar ya da yapmaz kimseyi ilgilendirmez ama, alkollü araç kullanmak cinayete teşebbüstür, alkollü yarışmak ise direk cinayettir!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denklem basit.

verdiğin teknik bilgiler için teşekkürler , zaten biliyordum
    onu yazma amacım bu şekilde değildi

konuyu saptırmayayım , adalet yerini bulur umarım. işin içinde alkol varsa problem ekstra büyük tabi ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tahmin ettiğim gibi olayda alkol var ne yazık ki! alkollü araç kullanmam arkadaşımın kullanmasına da izin vermem, insta da her foto elde içki,hayırdır arkadaşlar? isteyen içer isteyen camiye gider isteyen ikisini de yapar ya da yapmaz kimseyi ilgilendirmez ama, alkollü araç kullanmak cinayete teşebbüstür, alkollü yarışmak ise direk cinayettir!!!
    bildiğim kadarıyla sadece alkol değil abi maalesef..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alkol var, gazlama var, yaralamali kaza var, oncesinde ambulansa yol vermeme var. hepsi beraber 500-600tl para cezasi alir birini oldurdugu vakit belki 1 sene yatar...

Halbuki ilk ambulans olayi yasandiginda saglam bir ceza verilseydi bugun bunlari hic konusmuyor olacaktik.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arkadaş kaç yaşında???

her iki kazazedeninde ,Allah anne ve babasına sabır versin,güç versin.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir b.k olmazdi. Peder motorsikletle benzinlige dogru gelirken pompanin birinden genc elemanin biri kontrolsuzce cart diye geri cikti (pompa degistirmek icin) pederde kendini sola atarak (refleks ile) kurtardi ancak o sirada pederin solundan gecen bir araca surtmek zorunda kaldi. Polis cagirdik, memurun dedigi aynen bu, genc arkadas gidebilir siz arabaya carpmissiniz. E dedik cocuk burda bin tane ozur diledi haklisiniz dedi? Memur temas olmadigi icin kazaya karismamis siz sola dogru kacarken bakmaliydiniz dedi eleman ztn hemen binip uzaklasti.
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O polisin ben mk. Aynı şekilde kaza yaptım, üstüme gelen araca çarpmamak için kaçtım ve şarampole uçup kaç takla attım adama dokunmadığım halde yüzde yüz haklı bulundum. Allahtan jandarma bölgesiydi de polislerle uğraşmadım ilk başta. Polislik içi bomboş bir kurum oldu sağolsun reyisimiz.
    Benzeri bir olay benimde başıma geldi, bir motorcunun intahar teşebbüsü gibi kendini yola atması sonucu, katil olmamak için kendimi ters şeride attım o esnada başka bir araç bana çarptı vs. vs. fakat motorcu kazaya karışmadığı için hiç bir suçu yok bizim karıştığımız kaza ile motorcunun kendini yol atması birbirinden bağımsız iki olay olarak değerlendiriliyor. Eğer ben motorcuyla birlikte kaza yapsaydım o zaman kim haklı kim haksız değerlendirmeye alınacaktı motorcunun yaptığı hareket.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arkadaş kaç yaşında???

her iki kazazedeninde ,Allah anne ve babasına sabır versin,güç versin.
    bu arkadaş bildiğim kadarı ile 1998 doğumlu abi.
    Amin, inşallah abi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu allah verdi allah aldı muhabbetlerine de hastayım gerçekten.

Sen alkol al sonra zar zor düz giden oldukça güçlü bir arabaya bin, muhtemelen böyle bir araçla ilgili kullanım tecrüben de sıfıra yakın, sonra bir de üstüne trafiğin olduğu alanda gece vakti yarış yap.

Sonra allah aldı allah verdi, yapmayın ne olur ya. Bu tamamen KUL'un suçu. Ve yaşanan şey kaza değil doğrudan ölüme / ödürmeye teşebbüs.

Umarım emsal bir karar çıkar, böyle salak saçma hareketler yapanlar bir nebze de olsa ders çıkarır.

Ayağı kesilen arkadaş üzüldüm, yanlış arkadaş seçimi. kaç bacak 300 bin TL eder ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler