User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
92 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kaza yaptım bilgiye ihtiyacım var..

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigortacım ile konuştum az önce.
    kaza anına dair foto ve ya tutanak olmadıgı için hiçbir şekilde hak iddia edemez dedi,
    isterse gitsin savcılıga değer kaybı davası açsın,değer kaybı öyle kafasına göre belirlecenek bir tutar vs değildir dedi,üstüne de yarın öbür gün aynı yerden kaza yaparsa suçu tekrar benim üstüme atmayacağı ne *****?
    aradan 9 gün geçmiş şimdi de gelmiş aynen beni yokluyor,artı olarak ben de diyeceğim ki benim motorumda da masraf var,benim hasarımı kim karşılayacak?
    ara yoldan çıktıgı için suçlu oldugunu biliyor,onun için de savcılıga gideceğini ve şikayet edeceğini hiç sanmıyorum,bu sefer onun başı daha çok ağrıyacak,kamera kayıtları vs incelenecek uzun iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değer kaybı davası hakkı için arabanın max 5 yaşında olması gibi bir durum vardı galiba.
    Okumadan imzalamam.....

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1500 lira param var kabul ediyosan yolluyorum de. Motorun dünya masrafi var baska param yok gel canımı al de. Sonra ibana atarsın o parayı.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1500 lira param var kabul ediyosan yolluyorum de. Motorun dünya masrafi var baska param yok gel canımı al de. Sonra ibana atarsın o parayı.
    kardesim adam ehliyetsiz ama 1 lira vermeden uzamanın pesinde uyansana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim adam ehliyetsiz ama 1 lira vermeden uzamanın pesinde uyansana
    aynen uzamanın peşindeyim,varsa ispatı gelir alır o parayı,bende ona para vermek yerine ceza öderim.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen uzamanın peşindeyim,varsa ispatı gelir alır o parayı,bende ona para vermek yerine ceza öderim.
    Sadece ceza ödesen iyi. Olay yerini terk ettiğin içinde ayrı ceza.
    Sonra polis amcalar dicekki sen alkollumuydun niye kaçtın ?
    Olaylar silsilesi birbirini kovalıcak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece ceza ödesen iyi. Olay yerini terk ettiğin içinde ayrı ceza.
    Sonra polis amcalar dicekki sen alkollumuydun niye kaçtın ?
    Olaylar silsilesi birbirini kovalıcak.
    benim bir yere kaçtıgım yok,motoru yol üstünden kenara çekip üstüne vs baktım,çalışıyor mu diye kontrol ettim,
    arkamı döndüm arabaya bindi o gitti hadi eyvallah dedi,ayrıca onun alkollü olmadıgı ne ma lum?

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bırak başının gözünün sadakası olsun. Bu sefer ufak atlatmışın bi dahakine daha kötü olabilir sonuç.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bir yere kaçtıgım yok,motoru yol üstünden kenara çekip üstüne vs baktım,çalışıyor mu diye kontrol ettim,
    arkamı döndüm arabaya bindi o gitti hadi eyvallah dedi,ayrıca onun alkollü olmadıgı ne ma lum?
    valla işte karakolda o sana ne ma.lum dicek, sen ona ne ma.lum dicen uzayıp gidicek.

2 şık var.
    Ya adamla orta yol bulunup eyvallahlaşacaksınız.
    yada adamdan dümdüz küfür + beddua yemeyi sindireceksin.

Sonuca gelirsek ehliyetsiz olduğun için adam sana insanlık edip salmış. Polisi arayıp sana ceza + aracını bağlatabilirdide.
    Ayrıca polis raporuyla kaskosuna gidip deldirmezdi de. Kasko şirketi de sana mahkemeyi açar alırdı parasını. Bilmiyom gardaşım. İyi niyet su istimal edilmemeli.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşimin yaptığı ufak sürtmede çirkefleşen maldan 50 TL kestik diye bize dolandırıcı muamelesi yapılmıştı, ehliyetsiz araç kullanan arkadaşa da "foto, şahit vs yoksa salla yeeaaa" deniliyor

Böyle diyenlerin başına aynı şey gelmez de uğraşıp durmazsınız inşallah, ne diyeyim Güzel kafalar...

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adama öyle yüklenmişsiniz ki sanki park halindeki araca vurup kaçmış. Bi kere kazanın oluşumunda yeterli ehliyete sahip olup olmamasının bi etkisi var mı? Adam tali yoldan motorun önüne atlamış kaza olmuş. Ehliyete olsa araç yoksa motor mu suçlu yapmayın.
    Benim arkadaş 2 3 yıl önce kaza yaptı. Kırmızı ışık ihlali yapan bi motora çarptı kendi suçu yoktu ama 55 promil alkol çıktı. Ehliyet filan gitti tabi cezada yedi ama karşı taraf şikayetçi olmuştu artık savcı mı hakim mi bilmiyorum ama eski bi kararı emsal gösterip dava açmadılar. Kararda sürücünün alkollü olmasının kazanın oluşumuna bir etkisi olmadığı için kovuşturmaya gerek yoktur gibi bir şeydi sanırım.
    En mantıklı çözüm herkes kendi hasarını ödesin kimse kimseye para vermesin ikiside suçlu. Bence araç sürücüsü daha suçlu tabi.
    Everyday I ** çapuling...

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.

Ehliyetsiz olman kusur oranını değiştirmez.

Eğer kusur karşı tarafta ise sana bir şey doğmaz.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatalı yola çıkmış, cana kast etmiş afedersiniz ama s.kerler kapısınıda değer kaybınıda. O gün motorda ben yoktum de ehliyetli bir arkadaşın adına tutanak tut. Ver savcılığa, şahit bulmaktan kolay ne var? Bunlar tabiki etik yollar değil ama suçlu olanın hatasını sen belkide hayatının tüm kalanında çekicektin, adam seni arayıp kapı diyor. Kaza sonrası yazılı konuşma(mesaj whatsap vs) yoksa, foto çekilmediyse kim neyi nerden ispatlayacak. Kaldı ki öyle bir durum varsa bile taviz verme, 5-6 bin ceza ödersin kazada yüzde yüz o suçlu bulunursa üzerine gidebilirsin yine

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılan yorumlar çok komik, sitem eden arkadaşlarda olmuş gerçekten bu kadar kusursuz insanlarmı bu ehliyete takılanlar??

Bu arkadaşlara soruyorum, şimdi diyelim motor ile seyir halindeyim biri sıktı vurdu beni yaralandım, ehliyet yok diye suçlu benmi oluyorum yine?

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılan yorumlar çok komik, sitem eden arkadaşlarda olmuş gerçekten bu kadar kusursuz insanlarmı bu ehliyete takılanlar??

Bu arkadaşlara soruyorum, şimdi diyelim motor ile seyir halindeyim biri sıktı vurdu beni yaralandım, ehliyet yok diye suçlu benmi oluyorum yine?
    Ehliyet yoksa karayoluna çıkman başlı başına suç

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigortacım ile konuştum az önce.
    kaza anına dair foto ve ya tutanak olmadıgı için hiçbir şekilde hak iddia edemez dedi,
    isterse gitsin savcılıga değer kaybı davası açsın,değer kaybı öyle kafasına göre belirlecenek bir tutar vs değildir dedi,üstüne de yarın öbür gün aynı yerden kaza yaparsa suçu tekrar benim üstüme atmayacağı ne *****?
    aradan 9 gün geçmiş şimdi de gelmiş aynen beni yokluyor,artı olarak ben de diyeceğim ki benim motorumda da masraf var,benim hasarımı kim karşılayacak?
    ara yoldan çıktıgı için suçlu oldugunu biliyor,onun için de savcılıga gideceğini ve şikayet edeceğini hiç sanmıyorum,bu sefer onun başı daha çok ağrıyacak,kamera kayıtları vs incelenecek uzun iş
    Dostum, adama rica etmişsin, insanlık etmiş iyilik yapmış. Bin pişman edeceğine beddua alacağına orta yolu bulup anlaşmayı denesen?
    Yazdıklarından hissettiğim, yaşının vermiş olduğu korku var (yaş olarak ufaksın sanırım)
    Farzet ki sana aynısı olsa, haksız yerde kendini haklı çıkartmaya çalışıyorsun (yazılarının bir çoğu öyle)

Bu adam seni takip etse, vurup kaçsa hastanelik olsan ne olacak?
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlattığına göre konuşuyorum, alkol veya yetersiz ehliyet kusur oranını değiştirmez. Kusurun olmayan bir olay için nakit para ödeme yapmak durumunda değilsin. Eğer uzlaşırsan kesinlikle imzalı tarihli kağıt al ve parayı banka yolu ile gönder derim.

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı abiler motorlu arkadaşa sanki vurup kaçmış, olaydan sıyrılmaya çalışmış muamelesi yapıyo. motorcu arkadaşta ben bi açık gözlülük sezemedim. sadece karşıdaki adamın yam yamlık yapmasını engellemeye çalışıyo. olay yerinden kaçma vb bir durum yok ki? güzelce konuşulmuş, helalleşilmiş sen kendi yoluna ben kendi yoluma denilmiş. olay çözülmüş yani, kapanmış bitmiş. kendimi traffic in sahibinin yerine koyuyorum, ben de eğer konuşup anlaştıktan 8 gün sonra karşı tarafı arayıp aynı isteklerimi söylediğimde karşı taraf 'kardeşim kusura bakma, biz senle anlaştık. ama yine de bin tl gönderirim' derse ben 'eyvallah sağolasın' derim..

ha bu muhabbet kaza günü olay yerinde yapılsa tamam, o zaman motorcu arkadaşa yüklenelim. ehliyetsizsin, neyse cezan çekeceksin diyelim. ama traffic sahibi 'ben senin ehliyetsiz olduğunu biliyorum, söylediklerini de kabul ediyorum. sen kendi yoluna, ben kendi yoluma' demiş, olay çözülmüş.

tecrübelerini merak ediyorum, işin nasıl sonuçlandığını buraya yazarsan sevinirim.
    '92 Nissan Laurel Altima A31

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turkerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlattığına göre konuşuyorum, alkol veya yetersiz ehliyet kusur oranını değiştirmez. Kusurun olmayan bir olay için nakit para ödeme yapmak durumunda değilsin. Eğer uzlaşırsan kesinlikle imzalı tarihli kağıt al ve parayı banka yolu ile gönder derim.
    Anlattığına göre konuşuyorum, alkol veya ehliyetsizlik kusur oranını değiştirmez. Kusurun olmayan bir olay için nakit para ödeme yapmak durumunda değilsin. Eğer uzlaşırsan kesinlikle imzalı tarihli kağıt al ve parayı banka yolu ile gönder derim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler