User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
92 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kaza yaptım bilgiye ihtiyacım var..

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona bakarsak b sınıfı ehliyet 50 cc kullanabiliyor dostum,benim motorum da 150cc değişen bir şey yok.
    ben en iyisi yarın sigortacım ile görüşeyim,zira bu olaydan en büyük zararlı ben çıktım zaten.
    İşte B ehliyetinle 50cc motosikleti kullandığın zaman o motosiklete sigorta yaptıramıyosun.
    Sigorta zorunluluğu yok. Kafana uydu yaptırdın ne olur ne olmaz diye. Kaza yapsan sigorta şirketi sigorta geçersiz diyip çıkıyor işin içinden.

Yani 50cc motosikletleri okadar büyüttülerki hepsi birer patlamaya hazır bomba. Birine çarptığın anda cebinden yaptırmak zorundasın hasarı.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamın iyi niyetin süistimal etme bence. Masrafını karşılarsan mevzu uzamaz.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olay anlattığın gibiyse yaralanmalı trafik kazasında tutanağı polis tutmak zorundadır.Normal şartlarda polis çağırsaydınız araçlar çekiciyle otoparka gidecek, seni hastaneye diğer sürücüyü karakola götüreceklerdi sen taburcu olana kadarda karakolda tutulcaktı artı alkol testi yapılacaktı.

Ehliyetin yetersiz diye herkes sana yüklenmiş ama o tarihte karşı tarafın belgeleri tam mı ,alkollü mü belli değil.Belli ki sonradan akıl vermişler , 1 liraya kapını yaptır karşı taraftanda kopar kopara bildiğin kadar diye.Hem sözleşiyorsun helalleşiyorsun sonradan ya ama kardeş yok öyle Yasal kısmını bilmemde etik olarak 1-0 geride olan karşı taraf bence.
    Dr.Ecu

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adama tutanak tutturmayıp sonra ne yapabilirizin derdine düşüyorsun. Biraz adil ol,sonra hukuksal boyutunu araştır. Günümüz adaletinin az dışarısına çık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyetin yok sen suçlusun,sen öl,sen geber. Herkes ne kadar da kurallara kanuna bağlıymış. Trafikte her türlü boku yiyin sonra gelin burda ehliyetin yok vs diye yüklenin adama. Ehliyetiniz varda ne oluyor sanki kurallara harfiyen uyuyorsunuz. Vay aq işe bak.

Konuya dönersek. Olay kesin sonradan akıl vermelerle yön değiştirdi bence. Adamın aklına soktular belli ki. Bahsettiğin araç Reno Trafik altı üstü. Ticari bir araç. Değer kaybı olsa ne olur olmasa ne olur. Olay günü foto,kağıt,imza vs bir şey yok diyorsun. Adamın bu durumu ispatlama durumu düşük bir ihtimalse(burasını çok iyi araştırman gerek kamera vs.) bunu avukat bir arkadaşın veya avukat gibi konuşabilecek bir arkadaşına adamı arattır. Adamın iddaasını çürütecek şekilde konuşsun. Bir ispatın yok normalde bir ödeme yapılmasa dahil hiç bir hak talep edemezsin vs. gibi. Rakam ödememeye bakın. Tali yoldan atlayamaz bi daha ona da akıl parası olur. Sen ölüp gitseydin arabası ağır hasar alsaydı kimden neyi talep edecekti acaba ?

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumları okudukça gerçekten hayrete düşüyorum, ne ara böylesine vicdanımızı kaybettik, elimize geçen ilk fırsatta karşımızdakine zarar verme yoluna gittik.

Para bir şekilde yerine koyulur ama kul hakkıyla, vicdan azabıyla yaşamaktan hiç mi korkmuyor insanlar artık? Etraftaki insanların kötü olmasından sebep kötülük yapmayı kendine normal kabul ettirmeye çalışan insanlar gittikçe çoğalıyor demek ki.

Adam kapı ücretinin tamamını tahsil etmiyor zaten yarısını istiyor. Fiyattan rahatsızsınız kendi ustam var getirin yapsın ben ödeyeceğim dersiniz yine uzlaşma yoluna gidersiniz. Adamın arabasının modelinden dolayı bile adamı para koparıcı olarak görüyor insanlar ama ticari bir aracın serviste yatma süresindeki yaşatacağı sıkıntıyı kimse düşünmüyor.

İnsan vicdanlı bir varlıktır ve kendinden sorumludur. İç sesiniz ne diyorsa onu yapın. Geçmiş olsun.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyetsiz binmemiş olsan sen de biliyorsun tutanağı tutturup motorunu yaptırırdın

Senin ki biraz ya tutarsa şekli olmuş, ama yemez.

He adam arabasının kapısını onarmak zorunda değil, kasko da değişim verdiyse yapacak bir şey yok.

Adamı al karşına konuş onarıma ikna et derim.

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz empati kur derim
    ehliyetsiz birisi gelip senin aracına zarar vericek neler yapardın bi düşün derim..
    adamı arayıp helalleşip orta yolu bulmaya çalısın bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam ehliyetsiz kaza yapmış götünü kurtarmaya çalışanlar var
    adamın arabası değilde bir çocuk fırlasaydı ne olacaktı?
    hepimiz kaçıp arazi olacağını biliyoruz değil mi?
    tamamen adamın mallığı çek fotoğrafını çağır polisi her şey hukuka uygun ilerlesin
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence "abi durumum iyi değil, 2bin tl değer kaybı ücreti verebilirim de" kabul ederse de parayı havale ile yolla. kaza dolayısı ile değer kaybı tazmini diye yaz açıklamaya elden para verme.

kabul etmezse de orta yolu bulun. sen suçlu tarafsın. ehliyetsiz araba kullanırken birine çarpıp öldürsen, burası yaya geçidi değil diyemezsin. çok ucuz yırtmışsın. ben açıkçası yanaşmazdım. iyilik yaptığını sanan birine denk gelmişsin.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamla zaten helalleşmişsin. ha o an 'tutanak tutalım' deseydi neyse, ama zaten helalleşmişsin. benim başıma gelseydi, adamı çok dikkate almazdım. uzlaşma olarak 3 istiyosa 1 verirdim. uymazsa da ne yaparsa yapsın, istediği yola başvursun neyse cezam çekerim. o adamın yaptığı da hiç hoş bişey değil, helalleşmişsin bi kere gidip 8 gün sonra arıyorsun.. 8 gün boyunca 'nasılsın kardeşim iyi misin nasıl oldun?' vs aramayıp, 8 gün sonra hellaleşilmiş olaydan para koparmaya çalışan adama 3 lira vermektense yasal yollardan 5 lira kaybetmeyi tercih ederim.
    '92 Nissan Laurel Altima A31

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyetin yok sen suçlusun,sen öl,sen geber. Herkes ne kadar da kurallara kanuna bağlıymış. Trafikte her türlü boku yiyin sonra gelin burda ehliyetin yok vs diye yüklenin adama. Ehliyetiniz varda ne oluyor sanki kurallara harfiyen uyuyorsunuz. Vay aq işe bak.

Konuya dönersek. Olay kesin sonradan akıl vermelerle yön değiştirdi bence. Adamın aklına soktular belli ki. Bahsettiğin araç Reno Trafik altı üstü. Ticari bir araç. Değer kaybı olsa ne olur olmasa ne olur. Olay günü foto,kağıt,imza vs bir şey yok diyorsun. Adamın bu durumu ispatlama durumu düşük bir ihtimalse(burasını çok iyi araştırman gerek kamera vs.) bunu avukat bir arkadaşın veya avukat gibi konuşabilecek bir arkadaşına adamı arattır. Adamın iddaasını çürütecek şekilde konuşsun. Bir ispatın yok normalde bir ödeme yapılmasa dahil hiç bir hak talep edemezsin vs. gibi. Rakam ödememeye bakın. Tali yoldan atlayamaz bi daha ona da akıl parası olur. Sen ölüp gitseydin arabası ağır hasar alsaydı kimden neyi talep edecekti acaba ?
    şuan bu konu bile bir ispattır. atar gider yapacağına 3-4 bin lira parayı dert etmeyip ödemesi gerekir. sonuçta kimsenin canına zarar verseydi bu rakamı mumla arardı. bence ehliyetsizlik cezası gibi düşünüp konuyu uzatmaması gerekir.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genç arkadaşlar bizim forumun kültürüne biraz uzaklar anlaşılan
    foruma ufak çaplı bir temizlik yapılsa iyi olur kötü fikirler kötü eylemler doğurur..

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim götümü kurtarmaya çalışma gibi bir çabam yok.
    3 bin lira beni zengin de etmez fakir de,tamam ben de de suç var ehliyetsiz araç kulandım evet yayaya vs de çarpabilirdim.
    ben bunun gibi sonradan gözünü açıp da benden para koparma çabasına girmesine sinirleniyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yanlış bir tanımlama Altı üstü ticari araç demek yanlış . broadway de olsa herkesin malı kendine kıymetlidir. Burada bir yanlış var arkadaş hatalı zamanında ehliyetini alsaydı bunlar başına gelmezdi. Başkasına arattır şöyle konussun böyle konuşsun diyerek te insanların aklına şeytanlık sokma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ztn senin çaban var dememişim "bunun çabasında olanlar var" demişim
    sen durumun farkındaysan ne mutlu ama yok şöle yap bişi olmaz yok bunu de bişi yapamaz gibi akıllar bu forumda yeni yeni türedi

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.Daha kötüsü de olabilirdi arkadaşların belirttiği gibi.
    Bir hafta bekleme durumu eksper kaynaklı olabilir.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hatalar zinciri olmuş.

vakti zamanında 2008* bende ehliyetsiz motosiklet kullanırken ara sokaktan ana caddeye dikkatsizce cıkan bir arada sol deker kısmından carpmıstım. camurlugu yamuldu jantı yamuldu lastigi patladı.

benim motorun da sase egildi gidon parcalandı vs bende ufak sıyrıkla kurtuldum.

adamlar aractan inince kardes birseyin var mı kusura bakma goremedik edemedik diye tonla ozur dilediler. tabi benim ehliyetimin olmadıgı henuz bilinmiyor bende durumu izah ettim ehliyetim yok dedim eger siz kendi masrafınızı karsılarsanız bende kendi masrafımı karsılarım herkes yoluna gitsin abi dedim. kabul ettiler benim motor hurdaya gitti. ilk motorumdu o zaman 2000 tl ye almıstım ehliyetsizliğimin cezasını çöp olan motosikletle *bunu ucuz kurtulmak olarak varsayıyorum* odedim.

eger ehliyetim olsaydı motosikletim pertini sigortadan alabilecektim saglıgımda da sorun yoktu +tecrube olarak haneye yazıp devam edecektim ama olmadı.

baska bir motosikletli kazamda ben sucluydum sert fren yaptım teker kitlendi dustum. duserken kaskımla yandaki hafif ticari aracın surgulu genis kapısına carpmısım adamın kaporta gocmus.

tutanak tutalım dedim abi dedi bozulmasın burada cok masraf yok ben hallettireyim nakit cozelim dedi. eyw dedim kart verdim gitmis baktırmıs 400 lira demisler benden 400 lira istedi valla dedim kusura bakma 400 veremem. direteceksende nerdeysen geleyim tutanak tutalım benim sigortadan yapsınlar kac paraysa dedim. neyse tamam abi 200 sen ver 200 de ben hallederim dedi. yolladım 200 lirasını kapattık mevzuyu.

ben senin yerinde olsaydım adam sucunu da kabul ediyorsa abi ehliyet yok sen masrafını karsıla ben masrafımı karsılayayım ile oradan ayrılmaya calısırdım. adam kabul etmiyorsada kendim giderdim ortak kimsenin tanıdıgı olmayan bir servise fiyatını kendim konusurdum ''nasıl olsa yarısını ben verecegim'' ona gore de adamların verdiği fiyatın yarısını al kardesim derdim sen sag ben selamet. oradan cıkınca da ilk surucu kursuna gidip ehliyete yazılırdım.

gecmis olsun ehliyet al bir an once.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şeytani bir düşünce yapısıyla yazmadım ben yazdıklarımı.

Herkesin malı kendine göre kıymetlidir buna da katılıyorum.

Akıl verme işine gelince adam burda konuyu açıyorsa akıl aradığı için açmıştır. Bu durum da doğal bir durum.

Benim söylediğim şeyler tamamen karşıdaki kişinin yapmış olduğu şerefsizlikten kaynaklıdır. Ne koparsam kardır mantığında olan insanlara asla tolerans gösterilmemesi gerektiğini düşünüyorum suçlu taraf kim olursa olsun.

Sen tali yoldan ana yola atla benim hayatımla oyna sonra arabamda değer kaybı oldu şu kadar para ver bana. Hepimiz insanız zor kazanıyoruz tamam ama ehliyet konusunu bir kenara bırakıp ortada bir can olduğunu düşünelim. Can gittikten sonra ehliyet olmuş, arabanın değer kaybı olmuş bunlar boş işler. O yüzden reno trafik sahibi adam değer kaybı parası isteyeceğine arabası batsın diyip birinin ölümüne sebep olmadığı için şükretmeli bir daha da ağzını açıp sağa sola bakınacağına gözünü açıp sürmeli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler