User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
92 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kaza yaptım bilgiye ihtiyacım var..

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyet yoksa karayoluna çıkman başlı başına suç
    Ateş edenin suçu düşüyormu o zaman?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehliyetsiz araç kullanmanın sadece bir cezası var. kalan her şey için kimin kusurlu olduğuna bakılıyormuş. yani motorcu arkadaş 2bin tl ceza yer zaten. onun dışında karşı taraf suçluysa suçluluğu değişmiyor motorcunun ehliyetsiz olmasından.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tarafta suçlu o yüzden herkes kendi yoluna en temizi

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitem edenlere şaşırıyorum vs diyen veya benzer yönde yorum yapan arkadaşlara bi daha yazayım, zira anlamamışlar, kaçırdıkları bi nokta var.

Arkadaş başta mesajda tam yazmamış. Eğer evet "sen yoluna ben yoluma" dedilerse ne ala, yapacak bişey yok. Adam pek bişey iddia edemez.

Motorcu arkadaşın ehliyetli ehliyetsiz olması pek derdim değil, suçlu karşı taraf diyor, doğrudur, olabilir.
    Aralarda mesajında diyor ki "ben 1 kuruş vermeden yırtayım, amacım bu".

"Tamam birlikte anlaşalım, masrafı bölüşelim karşılayalım birlikte yaptıralım" durumu olduysa, buna saygı gösterilmesi gerekir. Bunu demeye çalışıyorum.

Ehliyetsiz olup olmaması beni pek ilgilendirmiyor dedim ama, kazanın oluş şeklini etkileyip etkilememesi ayrı bi durum.

Aracınıza ehliyetsiz 15 yaşında çocuğun biri çarptı diyelim. Bişey olmaz yeaaaa diye devam edeceksiniz değil mi? Bunu soruyorum sadece. Bu tip şeyleri de olay yapmayacaksınız o zaman, "sen yoluna ben yoluma" deyip aslanlar gibi cepten yaptıracaksınız aracınızı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitem edenlere şaşırıyorum vs diyen veya benzer yönde yorum yapan arkadaşlara bi daha yazayım, zira anlamamışlar, kaçırdıkları bi nokta var.

Arkadaş başta mesajda tam yazmamış. Eğer evet "sen yoluna ben yoluma" dedilerse ne ala, yapacak bişey yok. Adam pek bişey iddia edemez.

Motorcu arkadaşın ehliyetli ehliyetsiz olması pek derdim değil, suçlu karşı taraf diyor, doğrudur, olabilir.

"Tamam birlikte anlaşalım, masrafı bölüşelim karşılayalım birlikte yaptıralım" durumu olduysa, buna saygı gösterilmesi gerekir. Bunu demeye çalışıyorum.

Ehliyetsiz olup olmaması beni pek ilgilendirmiyor dedim ama, kazanın oluş şeklini etkileyip etkilememesi ayrı bi durum.

Aracınıza ehliyetsiz 15 yaşında çocuğun biri çarptı diyelim. Bişey olmaz yeaaaa diye devam edeceksiniz değil mi? Bunu soruyorum sadece. Bu tip şeyleri de olay yapmayacaksınız o zaman, "sen yoluna ben yoluma" deyip aslanlar gibi cepten yaptıracaksınız aracınızı.
    15 yaşındaki çocuğun çarpmasıyla, 15 yaşındaki çocuğun kullandığı arabaya gidip çarpmak aynı şey değil. Arkadaşın ehliyeti var birde, yani trafik kurallarına hakim, kısmen yetersiz ehliyeti.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 yaşındaki çocuğun çarpmasıyla, 15 yaşındaki çocuğun kullandığı arabaya gidip çarpmak aynı şey değil. Arkadaşın ehliyeti var birde, yani trafik kurallarına hakim, kısmen yetersiz ehliyeti.
    Peki pes ettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki pes ettim
    Daha mutlu olurdum sanıyodum beklediğim gibi olmadı

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

e tabi üst paragrafta söylediklerin doğru, olaya şahit olmadığımızdan o anki muhabbeti tam anlamıyla bilmiyoruz. söylediklerinde yanlışlık yok, eğer senin söylediğin koşullarda bi olay yaşandıysa o halde traffic sahibi madur. ama son paragrafınla ilgili, mesela ben olsam kendime güvenip de 'sen devam et ben yaptırırım arabamı' demezdim. tutalım tutanağı kim haksızsa çeksin cezasını derim. ha eğer 'tamam kardeşim bende bişey yok, kendi masrafımı kendim karşılarım' dedikten tam 8 gün sonra (ertesi güne de eyvallah) arayıp para istersem yanlış yaparım bence. tutanak tutmak teklif edilebilir mesela.

kendim kaza da yaptım, tahminen 150-200 liralık masraf vardı arabamda. karşı tarafta 15bin liralık hasar vardı hemen hemen.. indik arabadan, sağlığımızda bişey olmadığından nasıl yapalım diye konuşmaya başladık. ben her şeye tamamım dedim, ister herkes kendi masrafını karşılasın, ister tutanak tutalım kim suçluysa baksın başının çaresine. karşı taraf tecrübesizdi, abilerini vs çağırdı 2 araba daha geldi. doğal olarak tutanağımızı tuttuk.. karşı taraf kendini haklı gördüğünden 'ooohh senin sigortandan hallederiz' tarzı rahat şekilde takıldı o akşam. sabah oldu direk sanayiye gittim, '400tl masrafın var, sigortadan yaptırırsak 1k yazdırırım' dedi usta. karşı tarafı aradım ya gel 400 ü öde, ya da dosya açtırıcam dedim, bol hararetli konuşmanın ardından dosya açtırmaya karar verdim. karşı taraf hala sen suçlusun vs uzatıp durdu. 'ben haklıyım denmiyorum, dosya açtıralım kim suçluysa çeksin cezasını' şeklinde konuştum. sonuç %100 karşı taraf kusurlu, kendim cebimden para çıkmadan hallettim işimi. eğer o akşam 'ben kendi masrafımı karşılarım' deyip, 8 gün sonra adamdan para isteseydim burada doğru hareket etmiş olmazdım bence
    '92 Nissan Laurel Altima A31

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler şimdi ben elime silah aldım ruhsatı da yok, biri geldi yanlışlıkla bana çarptı silah ateş aldı adam yaralandı... burada asli kusur o kişinin yanlışlıkla bana çarpması mıdır yoksa ruhsatsız silahı elime alıp çıkmam mıdır? ehliyetsiz arkadaşa diğeri önce kıyak yapmış sonra bunun karşılığını görmek istemiş, oturun pazarlık edip kapatın, yoksa dava açılırsa o iş uzar ve de en kötü ihtimal tazminat alır 'kıytırık ticari' sürücüsü...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşı taraf aradı,siz aracınızı kaskodan yaptırın benim yapabileceğim bir şey yok,üstüne ben hem yaralandım hem de aracım hasar gördü dedim.
    Yüzüme kapattı polise gidiyorum dedi,gitsin bakalım

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen haklı bile olsan, görüntüler varsa ve dava açılırsa hastane raporların vs'de bulunur. O gün orda o kazayı yapanın sen olduğu ortaya çıkar. Motorun sigortadan yaptırılır belki ama sen ehliyetsizlikten ceza yersin. Üstüne avukatlık vs ücreti de ödersin. Karşı taraf bişey elde edemeyebilir ama seni süründürür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler şimdi ben elime silah aldım ruhsatı da yok, biri geldi yanlışlıkla bana çarptı silah ateş aldı adam yaralandı... burada asli kusur o kişinin yanlışlıkla bana çarpması mıdır yoksa ruhsatsız silahı elime alıp çıkmam mıdır? ehliyetsiz arkadaşa diğeri önce kıyak yapmış sonra bunun karşılığını görmek istemiş, oturun pazarlık edip kapatın, yoksa dava açılırsa o iş uzar ve de en kötü ihtimal tazminat alır 'kıytırık ticari' sürücüsü...
    Muhtemelen böyle olacak umarım arkadaş sonraki sürecide yazar da genç arkadaşlar ders çıkartırlar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alkollü olmadığı sürece ehliyetsizseniz her türlü suçlusunuz.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu merak ediyorum o çarptığı bir yaya olsaydı ve ölseydi,ya da sakat kalsaydı. Yorum yapıp karşı tarafa suç bulan arkadaşlar aynı şeyi söyleyebilecek miydi?

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim konuyu ya anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz.

1-motorsiklet ile silah aynı şey mi?
    2-benim bir yayaya vurup kaçtıgımı nereden çıkartıyorsunuz ve ya uyduruyorsunuz,ben burada araca vurdum,hala gelmiş ya yaya olsaydı diyorsunuz.
    3-benim kaçma gibi bir durumum ve ya hamlem olmadı,kafamdan kanlar süzülüyordu ve bacağım şuan hala iyileşmiş değil.
    4-orada tamam herkes kendi yoluna diyip9 gün sonra halimi hatrımı sormadan kapı masrafı var diye beni araması ne kadar normal

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2-benim bir yayaya vurup kaçtıgımı nereden çıkartıyorsunuz ve ya uyduruyorsunuz,ben burada araca vurdum,hala gelmiş ya yaya olsaydı diyorsunuz.
    3-benim kaçma gibi bir durumum ve ya hamlem olmadı,kafamdan kanlar süzülüyordu ve bacağım şuan hala iyileşmiş değil.
    4-orada tamam herkes kendi yoluna diyip9 gün sonra halimi hatrımı sormadan kapı masrafı var diye beni araması ne kadar normal
    Kardeşim sen duymak istediğin cevabı duyamadığın için kabullenemiyorsun. Zaten kendi kararını vermişsin,aklında da bi düşünce var,bizim bilgimize de ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Açıkçası söylemem gerekirse ;
    Akrabam değilsin. Dostum değilsin. Yakınım değilsin. Dışarıda yürüyen herhangi değersiz bir insandan farkın yok gözümde.
    Benim malıma zarar geldi. Ve ben bu malımı g*tümden kan, ter akarak aldım.
    Sen benim malıma zarar verdin. Ve senin işgüzarlığın yüzünden ben cebimden para veriyorum.
    Ya bu cebimden çıkan parama ortak olacaksın. Yada gün gelecek Allah inancın varsa beddualarımla yüzleşeceksin.
    Yazdıklarımı şahsi algılama diye alıntı içersinde yazıyorum.
    Zira motoruma zarar veren insan görünümlü yaratık için ben bunları düşünüyorum.
    Bu ayki işsizlik maaşımı alır almaz mahkemede hesaplaşıcaz artık.
    5 sene sürecek belki ama faiziyle geri alacağım paramı.

Empati yap ve ehliyetsiz sigortasız biri aracıma vursaydı ve parası olmadığını söyleseydi ne yapardın onu düşün. Ona göre karar ver.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen duymak istediğin cevabı duyamadığın için kabullenemiyorsun. Zaten kendi kararını vermişsin,aklında da bi düşünce var,bizim bilgimize de ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum
    Benim düşünceme göre o anın stresiyle arkadaş hatırlamıyor olabilir ama şöyle demiş olabilir. Abi benim ehliyetim yok, zaten yaralandım da, tutanak işini daha sonra hallederiz hem sen tali yoldan çıktın gibi söylediyse ve zaten telefon alışverişi de olmuş. Helallik alınıp yollansa telefon alışverişi yapmaya gerek kalmaz. Bu yüzden araç sahibi 1 hafta bekledi, telefon gelmeyince arayıp kardeş bizim kapı bu kadar tutuyor ne yapcaz demiştir.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kafandan kanlar süzüldüğüne göre kask da yoktu sanırım kafanda doğru mu?
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler